Doctor+ 1.14 - en to sv_SE translation catalogue (297 entries)

en: Page %s
sv_SE: Sida %s

en: You are here:
sv_SE: Du är här:

en: Home
sv_SE: Hem

en: Author:
sv_SE: Författare:

en: Minute %1$s
sv_SE: Minut %1$s

en: Week %1$s
sv_SE: Vecka %1$s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
sv_SE: Sökresultat för &quot;%1$s&quot;

en: 404 Not Found
sv_SE: 404 hittades ej

en: Page %d
sv_SE: Sida %d

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Split
sv_SE: Dela

en: Merge
sv_SE: Sätt ihop

en: There is no excerpt because this is a protected post.
sv_SE: Det finns inget utdrag då det är en skyddad post.

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

[ctx: word count: "words" or "characters"?]
note: translators: If your word count is based on single characters (East Asian characters), enter 'characters'. Otherwise, enter 'words'. Do not translate into your own language.
en: words
sv_SE: ord

en: Mail sent to %s
sv_SE: Post skickad till %s

en: Captcha check failed
sv_SE: Captcha-kontrollen misslyckades

en: Info: Enter some content to the textarea in the Text element, please.
sv_SE: Info: Skriv in lite text i textelementets textområde.

en:  ago
sv_SE: sedan

en: read more
sv_SE: läs mer

en: No posts
sv_SE: Inga poster

en: It seems we can't find what you're looking for. Perhaps searching can help.
sv_SE: Det verkar som att vi inte kan hitta det du söker. Sökning kan kanske hjälpa.

en: Loading&hellip;
sv_SE: Laddning&hellip;

[ctx: name of element]
en: Advertisements
sv_SE: Annonser

en: Info: There are no items created, add some please.
sv_SE: Info: Inga objekt har skapats. Lägg till några.

en: Submit
sv_SE: Skicka in

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Your browser does not support the HTML5 canvas tag.
sv_SE: Din webbläsare stöder inte HTML5 canvas tag.

en: DAYS
sv_SE: DAGAR

en: HRS
sv_SE: TIMMAR

en: MINS
sv_SE: MINUTER

en: SECS
sv_SE: SEKUNDER

[ctx: name of element]
en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Duration:
sv_SE: Varaktighet:

[ctx: name of element]
en: Events
sv_SE: Evenemang

en: Question:
sv_SE: Fråga:

en: Activate map
sv_SE: Aktivera karta

en: Deactivate map
sv_SE: Avaktivera karta

en: Validity:
sv_SE: Giltighet:

en: Contact:
sv_SE: Kontakt:

[ctx: name of element]
en: Job Offers
sv_SE: Jobberbjudanden

[ctx: name of element]
en: Lists
sv_SE: Listor

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Read less
sv_SE: Läs mindre

[ctx: name of element]
en: Member
sv_SE: Medlem

en: Info: Select some member in the Member element, please.
sv_SE: Info: Välj en medlem i medlemselementet.

[ctx: name of element]
en: Members
sv_SE: Medlemmar

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Sunday
sv_SE: Söndag

[ctx: name of element]
en: Portfolio
sv_SE: Portfölj

en: Category:
sv_SE: Kategori:

en: All
sv_SE: Alla

en: Sort by:
sv_SE: Sortera efter:

en: Creation Date
sv_SE: Skapat datum

en: Random
sv_SE: Godtycklig

en: Item Order
sv_SE: Objektordning

en: Alphabetical
sv_SE: Alfabetisk

en: Order:
sv_SE: Ordning:

en: Ascending
sv_SE: Stigande

en: Descending
sv_SE: Fallande

en: posted by
sv_SE: Postad av

[ctx: name of element]
en: Posts
sv_SE: Poster

[ctx: name of element]
en: Price tables
sv_SE: Pristabeller

[ctx: name of element]
en: Products
sv_SE: Produkter

en: Top
sv_SE: Högst upp

[ctx: name of element]
en: Services
sv_SE: Tjänster

[ctx: name of element]
en: Testimonials
sv_SE: Vittnesmål

en: Please enter Twitter API keys in settings.
sv_SE: Skriv in Twitter API-nycklar i inställningar.

en: Comments (%s)
sv_SE: Kommentarer (%s)

en: Pingback:
sv_SE: Pingretur:

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s vid %2$s

en: Reply <span>&darr;</span>
sv_SE: Svar <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
sv_SE: Din kommentar väntar på moderation.

en: Comment navigation
sv_SE: Kommentarsnavigation

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarerna är stängda.

en: Skip to content
sv_SE: Hoppa över innehållet

en: Menu
sv_SE: Meny

en: About %s
sv_SE: Om %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv_SE: Se alla poster av %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments on %s
sv_SE: Kommentarer om %s

en: %s Comment | %s Comments
sv_SE[0]: SINGULAR FORM: %s Kommentar
sv_SE[1]: PLURAL FORM: %s Kommentarer

en: Leave a comment
sv_SE: Lämna en kommentar

en: 1 Comment
sv_SE: 1 kommentar

en: View all posts by %s
sv_SE: Se alla poster av %s

en: Posted by %s
sv_SE: Postade av %s

en: Categories:
sv_SE: Kategorier:

en: Link to daily archives: %s
sv_SE: Länk till dagliga arkiv: %s

en: Link to monthly archives: %s
sv_SE: Länk till månatliga arkiv: %s

en: Link to yearly archives: %s
sv_SE: Länk till årliga arkiv: %s

en: No posts to display
sv_SE: Inga poster att visa

en: Nothing Found
sv_SE: Inget hittades

en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
sv_SE: Redo att publicera din första post? <a href="%s">Get started here</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
sv_SE: Tyvärr fanns det inget som matchade dina sökkriterier. Försök igen med andra nyckelord.

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
sv_SE: Tyvärr, inga resultat hittades. En sökning kanske kan hjälpa dig hitta en relaterad post.

en: This is somewhat embarrassing, isn't it?
sv_SE: Det här var en aning genant, eller hur?

en: Search Results for: %s
sv_SE: Sökresultat för: %s

en: Category Archives: %s
sv_SE: Kategoriarkiv: %s

en: Tag Archives: %s
sv_SE: Tagg-arkiv: %s

en: Archives: %s
sv_SE: Arkiv: %s

en: All posts by %s
sv_SE: Alla poster enligt %s

en: Daily Archives: %s
sv_SE: Dagliga arkiv: %s

en: Monthly Archives: %s
sv_SE: Månatliga arkiv: %s

en: Yearly Archives: %s
sv_SE: Årliga arkiv: %s

en: Archives:
sv_SE: Arkiv:

en: 
    									<span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published</span>
    									<time class="meta-date" datetime="%1$s">%2$s</time>
    									at
    									<a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in
    									<a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%7$s</a>.
sv_SE: 
    									<span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published</span>
    									<time class="meta-date" datetime="%1$s">%2$s</time>
    									at
    									<a href="%3$s" title="Länk till bilden i full storlek">%4$s &times; %5$s</a> in
    									<a href="%6$s" title="Gå tillbaka till %7$s" rel="galleri">%7$s</a>.

en: &larr; Previous
sv_SE: &larr; Föregående

en: Next &rarr;
sv_SE: Nästa &rarr;

en: Tag Archives:
sv_SE: Tag-arkiv:

[ctx: previous]
en: %s Previous
sv_SE: %s Föregående

[ctx: next]
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

en: %s Continue reading ...
sv_SE: %s Fortsätt läsa ...

en: Featured post
sv_SE: Visad post

en: Tags:
sv_SE: Taggar:

[ctx: label]
en: Search for:
sv_SE: Sök efter:

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sv_SE: Sök &hellip;

[ctx: submit button]
en: Search
sv_SE: Sök

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Login
sv_SE: Logga in

en: My Account
sv_SE: Mitt konto

en: Location:
sv_SE: PLats:

en: Skills and Experiences
sv_SE: Kunskaper och erfarenheter

en: Email already exists
sv_SE: E-post finns redan

en: Thank you for your subscription
sv_SE: Tack för ditt abonnemang

en: Search Documentations
sv_SE: Sökdokumentationer

en: Coming Soon
sv_SE: Kommer snart

[ctx: name of element]
en: Assets
sv_SE: Tillgångar

en: Free
sv_SE: Fri

[ctx: name of element]
en: Assistances
sv_SE: Hjälp

en: Clear Filter
sv_SE: Rensa filter

[ctx: name of element]
en: Facilities
sv_SE: Faciliteter

en: No items defined, please add some
sv_SE: Inga objekt definierade, vänligen lägg till några

[ctx: name of element]
en: Theme Gallery
sv_SE: Tema-galleri

en: Info: Insert some pictures into the gallery in plugin, please.
sv_SE: Info: Vänligen foga in några bilder i galleriet

en: Info: Select plugin in the Theme Gallery element, please.
sv_SE: Info: Vänligen välja tillägget i Tema Galleriet.

en: Created
sv_SE: Skapat

en: Development
sv_SE: Utveckling

en: hours
sv_SE: timmar

en: New Theme, no updates available
sv_SE: Ny Tema, inga tillgängliga uppdateringar

en: Last Update
sv_SE: Senaste Uppdatering

en: changelog
sv_SE: Ändringslogg

en: Show changelog
sv_SE: Visa ändringsloggen

en: Pre sale questions and comments
sv_SE: Frågor och kommentarer innan köp

en: Number of Sidebars
sv_SE: Antal Sidofält

en: Translated Languages
sv_SE: Översatta Språk

en: Widget Ready
sv_SE: Widget klar

en: Compatible Browsers
sv_SE: Kompatibla Webbläsare

en: Compatibility
sv_SE: Kompabilitet

[ctx: name of element]
en: Plugins
sv_SE: Tillägg

en: Wordpress Theme: %s
sv_SE: Wordpress Tema: %s

en: This website was created from:
sv_SE: Denna webbplats skapades från:

en: 1 selected
sv_SE: 1 markerad

en: More Features
sv_SE: Fler funktioner

en: Select Theme
sv_SE: Välj tema

en: Info: Insert some pictures into the gallery in theme, please.
sv_SE: Info: Infoga några bilder i galleriet i teman.

en: Info: Select theme in the Theme Gallery element, please.
sv_SE: Info: Välj tema i temagalleri-elementet.

[ctx: name of element]
en: Themes
sv_SE: Teman

en: Share
sv_SE: Dela

en: Author: %s
sv_SE: Författare: %s

en: Are You Lost?
sv_SE: Har du villat bort dig?

en: Sorry, but we can't seem to find the page you are looking for.
sv_SE: Tyvärr, men det verkar inte som att vi kan hitta sidan du söker.

en: Compatible themes:
sv_SE: Kompatibla teman:

en: Compatible services:
sv_SE: Kompatibla tjänster:

en: Purchase
sv_SE: Köp

en: Free Version
sv_SE: Gratisversion

en: Get All Themes
sv_SE: Hämta alla teman

en: Featured Theme
sv_SE: Visat tema

en: more info
sv_SE: mer info

en: More Info
sv_SE: Mer information

en: View Themes
sv_SE: Se teman

en: Not a valid email form
sv_SE: Ogiltigt e-postformulär

en: <span>Comments on</span> %s
sv_SE: <span>Kommentarer till</span> %s

en: %d Comments
sv_SE: %d kommentarer

en: Categories:
sv_SE: Kategorier:

en: Entry Thumbnail
sv_SE: Entré-miniatyr

en: Archives:
sv_SE: Arkiv:

[ctx: previous post]
en: %s Return to entry
sv_SE: %s Tillbaka till början

en: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Previous</span>
sv_SE: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">föregående</span>

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Next</span>
sv_SE: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">nästa</span>

en: Next
sv_SE: Nästa

en: %s Newer posts
sv_SE: %s Nyare poster

en: Older posts %s
sv_SE: Äldre posters %s

en: Continue reading ...
sv_SE: Fortsätt redigering...

en: Read >>>
sv_SE: Läs >>>

en: Q:
sv_SE: F:

en: Comments:
sv_SE: Kommentarer:

en: Comments:
sv_SE: Kommentarer:

en: %s Return to entry
sv_SE: %s Tillbaka till början

en: %s more
sv_SE: %s mer

en: View Match
sv_SE: Se matchning

en: Latest Match
sv_SE: Senaste matchen

en: Next Match
sv_SE: Nästa match

[ctx: name of element]
en: Matches
sv_SE: Matchningar

en: Info: There are no last and previous matches.
sv_SE: Info: Det finns inga senaste eller tidigare matcher.

en: %s Read
sv_SE: %s Läs

en: by
sv_SE: av

en: by %s
sv_SE: av %s

en: %s read more
sv_SE: %s läs mer

en: It seems we can't find what you're looking for.
sv_SE: Det verkar inte som att vi kan hitta det du söker.

en: MENU
sv_SE: MENY

[ctx: name of element]
en: Widget Area
sv_SE: Widget-området

en: Info: There are no widgets in selected area, add some please.
sv_SE: Info: Det finns inga widgets i det valda området. Lägg till några.

[ctx: previous post]
en: %s Previous
sv_SE: %s Föregående

[ctx: next post]
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

en: &laquo; Previous
sv_SE: &laquo; Föregående

en: Next &raquo;
sv_SE: Nästa &raquo;

en: %s Read More
sv_SE: %s Lär mer

[ctx: previous]
en: %s Prev
sv_SE: %s Tidigare

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: %s Read more
sv_SE: %s Läs mer

en: Have posts
sv_SE: Har inlägg

en: No posts to get
sv_SE: Inga poster att hämta

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Account
sv_SE: Kont

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Items
sv_SE: Punkter

en: My Items
sv_SE: Mina föremål

en: Email
sv_SE: E-post

en: Sign up!
sv_SE: Registrera dig!

en: Please fill out all registration fields
sv_SE: Vänligen fylla i alla registreringsfält

en: User successfully registered, email was sent to your email address.
sv_SE: Användaren framgångsrikt registrerats, e-post har skickats till din e-postadress.

en: Username or email already registered
sv_SE: Användarnamn eller e-post är redan registrerat

en: There was an error during registration, please check name and email. If the problem persists, please contact website administrator
sv_SE: Ett fel uppstod vid registreringen, vänligen kontrollera namnet och e-postadressen. Om problemet kvarstår, vänligen kontakta webbadministratören.

en: Administrator was notified about account renew request.
sv_SE: Administratören fick förfrågan om förnyat konto.

en: Back to Admin
sv_SE: Tillbaka till admin

en: Administrator was notified about account upgrade request.
sv_SE: Administratören fick förfrågan om kontouppgradering.

[ctx: name of element]
en: Featured Items
sv_SE: Särskilda föremål

en: Info: There are no featured items.
sv_SE: Info: Det finns inga särskilda föremål

en: Show More
sv_SE: Visa mer

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Locations
sv_SE: Platser

en: Resources
sv_SE: Resurser

en: Reviews
sv_SE: Recensioner

en: Search keyword
sv_SE: Sök nyckelord

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Location
sv_SE: Plats

en: Radius:
sv_SE: Radie:

en: Off
sv_SE: Av

en: Search
sv_SE: Sök

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Search Results: %s
sv_SE: Sökresultat: %s

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Date
sv_SE: Datum

en: Title
sv_SE: Titel

en: Comments Count
sv_SE: Kommentarsräkning

en: Rating
sv_SE: Bedömning

[ctx: item taxonomy]
en: Showing %1$s from %2$s Items
sv_SE: Visar %1$s av %2$s föremål

en: Count
sv_SE: Räkna

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Order
sv_SE: Ordning

en: Address
sv_SE: Adress

en: Telephone
sv_SE: Telefon

en: Features
sv_SE: Funktioner

en: Opening Hours
sv_SE: Öppettider

en: Duration
sv_SE: Varaktighet

en: Validity
sv_SE: Giltighet

en: Contact
sv_SE: Kontakt

en: View more
sv_SE: Visa mer

en: 0 Comments
sv_SE: 0 Kommentarer

en: Info: There are no panels created, add some please.
sv_SE: Info: Inga paneler har skapats, lägg till paneler.

en: View product
sv_SE: Visa produkt

en: Price:
sv_SE: Pris:

en: Tags: %s
sv_SE: Taggar: %s

en: Date:
sv_SE: Datum:

en: %s more...
sv_SE: %s mer...

en:  more...
sv_SE: mer...

en: %s visit | %s visits
sv_SE[0]: SINGULARFORM: %s besök
    PLURALFORM: %s besök
sv_SE[1]: SINGULARFORM: %s besök
    PLURALFORM: %s besök

en: %s post | %s posts
sv_SE[0]: SINGULARFORM: %s inlägg
    PLURALFORM: %s inlägg
sv_SE[1]: SINGULARFORM: %s inlägg
    PLURALFORM: %s inlägg

en: My Blog
sv_SE: Min blogg

en: Posts
sv_SE: Poster

en: Add Post
sv_SE: Lägg till inlägg

en: previous
sv_SE: föregående

en: next
sv_SE: nästa

en: %s posts | %s posts
sv_SE[0]: SINGULARFORM: %s inlägg
    PLURALFORM: %s inlägg
sv_SE[1]: SINGULARFORM: %s inlägg
    PLURALFORM: %s inlägg

[ctx: name of element]
en: Authors
sv_SE: Författare

en: Blog Post Location
sv_SE: Blogginläggets plats

en: Map of All Posts by %s
sv_SE: Karta över alla inlägg efter %s

en: All Posts from This Category
sv_SE: Alla inlägg från denna kategori

en: All Posts from This Month
sv_SE: Alla inlägg från denna månad

en: Author
sv_SE: Författare

en: Visits
sv_SE: Besök

en: Comments %s
sv_SE: Kommentarer %s

en: Back to Top
sv_SE: Tillbaka till toppen

en: About Me
sv_SE: Om mig

en: comments
sv_SE: kommentarer

en: Posted in
sv_SE: Inlaggt i

en: visits
sv_SE: besök

en: Welcome, this is your blog
sv_SE: Välkommen, det här är din blogg

en: This Page on
sv_SE: Denna sida på

en: Featured Post
sv_SE: Dagens inlägg

[ctx: older]
en: %s Older
sv_SE: %s Äldre

[ctx: newer]
en: Newer %s
sv_SE: Nyare %s
