Doctor+ 1.14 - en to ro_RO translation catalogue (241 entries)

en: Page %s
ro_RO: Pagina %s

en: You are here:
ro_RO: Esti aici:

en: Home
ro_RO: Prima Pagina

en: Author:
ro_RO: Autor:

en: g:i a
ro_RO: g:i o

en: Minute %1$s
ro_RO: Minut %1$s

en: i
ro_RO: eu

en: g a
ro_RO: g o

en: Week %1$s
ro_RO: Săptămâna %1$s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
ro_RO: Rezultate de căutare pentru &quot;%1$s&quot;

en: 404 Not Found
ro_RO: Nu a fost găsit 404

en: Page %d
ro_RO: Pagina %d

en: Edit
ro_RO: Editare

en: Split
ro_RO: Divizare

en: Merge
ro_RO: Îmbinare

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ro_RO: Nu există nici un fragment, deoarece aceasta este o postare protejata.

en: Pages:
ro_RO: Pagini:

[ctx: word count: "words" or "characters"?]
note: translators: If your word count is based on single characters (East Asian characters), enter 'characters'. Otherwise, enter 'words'. Do not translate into your own language.
en: words
ro_RO: cuvinte

en: Mail sent to %s
ro_RO: Mail trimis la %s

en: Captcha check failed
ro_RO: Verificare Captcha nereusita

en: Info: Enter some content to the textarea in the Text element, please.
ro_RO: Info: Va rog,introduceţi un conţinut de textare în elementul de Text.

en: read more
ro_RO: citeste mai mult

en: No posts
ro_RO: Nu sunt postari

en: It seems we can't find what you're looking for. Perhaps searching can help.
ro_RO: Se pare că nu putem găsi ceea ce cauţi. Căutarea, poate, te va ajuta.

en: Loading&hellip;
ro_RO: Se incarca &hellip;

[ctx: name of element]
en: Advertisements
ro_RO: Reclame

en: Info: There are no items created, add some please.
ro_RO: Info: Nu există elemente create, te rugam adaugă altele.

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Your browser does not support the HTML5 canvas tag.
ro_RO: Browserul nu acceptă eticheta tag HTML5.

en: DAYS
ro_RO: ZILE

en: HRS
ro_RO: ORE

en: MINS
ro_RO: MINUTE

en: SECS
ro_RO: SECUNDE

[ctx: name of element]
en: Documentation
ro_RO: Documentaţie

en: Duration:
ro_RO: Durata:

[ctx: name of element]
en: Events
ro_RO: Evenimente

en: Question:
ro_RO: Întrebare:

[ctx: name of element]
en: FAQ
ro_RO: Întrebari Frecvente

en: Activate map
ro_RO: Activare hartă

en: Deactivate map
ro_RO: Dezactivati hartă

en: Validity:
ro_RO: Valabilitate:

[ctx: name of element]
en: Job Offers
ro_RO: Oferte de Muncă

[ctx: name of element]
en: Lists
ro_RO: Liste

[ctx: job position]
note: #-#-#-#-#  skeleton.pot (Skeleton Trunk 2.7-dev)  #-#-#-#-# translators: 1st placeholder '%s' is openning html tag of wrapping html element, 2nd is closing tag, 3rd is name of job position translators: 1st placeholder '%1$s' is openning html tag of wrapping html element, 2nd is closing tag, 3rd is n
en: %1$sPosition:%2$s %3$s
ro_RO: %1$sPozitie:%2$s %3$s

en: Read more
ro_RO: Citeşte mai mult

en: Read less
ro_RO: Citește mai puţin

[ctx: name of element]
en: Member
ro_RO: Membru

en: Info: Select some member in the Member element, please.
ro_RO: Info: Va rog selectaţi un membru în elementul de Membru,.

[ctx: name of element]
en: Members
ro_RO: Membrii

en: Monday
ro_RO: Luni

en: Tuesday
ro_RO: Marti

en: Wednesday
ro_RO: Miercuri

en: Thursday
ro_RO: Joi

en: Friday
ro_RO: Vineri

en: Saturday
ro_RO: Sâmbătă

en: Sunday
ro_RO: Duminică

[ctx: name of element]
en: Partners
ro_RO: Parteneri

[ctx: name of element]
en: Portfolio
ro_RO: Portofoliu

en: Category:
ro_RO: Categorie:

en: All
ro_RO: Tot

en: Sort by:
ro_RO: Sortați după:

en: Creation Date
ro_RO: Data Crearii

en: Random
ro_RO: Aleator

en: Item Order
ro_RO: Element Comanda

en: Alphabetical
ro_RO: Ordine alfabetică

en: Order:
ro_RO: Comandă:

en: Ascending
ro_RO: Crescător

en: Descending
ro_RO: Descrescător

en: posted by
ro_RO: Postat de

[ctx: name of element]
en: Posts
ro_RO: Mesaje

[ctx: name of element]
en: Price tables
ro_RO: Tabel Pret

[ctx: name of element]
en: Products
ro_RO: Produse

[ctx: name of element]
en: Services
ro_RO: Servicii

[ctx: name of element]
en: Testimonials
ro_RO: Marturii

en: Please enter Twitter API keys in settings.
ro_RO: Introduceți cheile Twitter API în setări.

en: Comments (%s)
ro_RO: Comentarii (%s)

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
ro_RO: %1$s la %2$s

en: Reply <span>&darr;</span>
ro_RO: Răspuns <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
ro_RO: Comentariul este în aşteptarea moderaţiei.

en: Comment navigation
ro_RO: Comentariu de navigare

en: Comments are closed.
ro_RO: Comentariile sunt închise.

en: Skip to content
ro_RO: Sari la conţinut

en: About %s
ro_RO: Despre %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro_RO: Vezi toate mesajele scrise de %s <span class="meta-nav"> &rarr;</span>

en: Comments on %s
ro_RO: Comentarii pe %s

en: Leave a comment
ro_RO: Lasă un comentariu

en: 1 Comment
ro_RO: 1 Comentariu

en: View all posts by %s
ro_RO: Vezi toate mesajele de %s

en: Posted by %s
ro_RO: Adăugată pe site de %s

en: Categories:
ro_RO: Categorii:

en: Link to daily archives: %s
ro_RO: Link la arhiva zilnica: %s

en: Link to monthly archives: %s
ro_RO: Link la arhiva lunara: %s

en: Link to yearly archives: %s
ro_RO: Link la arhivela anuala: %s

en: No posts to display
ro_RO: Nu sunt mesaje de afişat

en: Nothing Found
ro_RO: Nu a fost găsit nimic

en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
ro_RO: Gata de a publica primul ta postare? <a href="%s"> Incepeţi de aici</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
ro_RO: Ne pare rau, dar nu am gasit nimic potrivit criteriilor de căutare. Vă rugăm să încercaţi din nou cu diferite cuvinte cheie.

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
ro_RO: Ne cerem scuze, dar rezultatele nu au fost găsite. Căutarea poate va ajuta  sa găsiti  ceeace cautati.

en: This is somewhat embarrassing, isn't it?
ro_RO: Acest lucru este oarecum jenant, nu-i asa?

en: Search Results for: %s
ro_RO: Rezultatele Căutarii pentru: %s

en: Category Archives: %s
ro_RO: Arhiva Categorie: %s

en: Tag Archives: %s
ro_RO: Arhiva Tag: %s

en: Archives: %s
ro_RO: Arhiva: %s

en: All posts by %s
ro_RO: Toate mesajele de %s

en: Daily Archives: %s
ro_RO: Arhiva Zilnica: %s

en: Monthly Archives: %s
ro_RO: Arhiva Lunara: %s

en: Yearly Archives: %s
ro_RO: Arhiva Anuala: %s

en: Archives:
ro_RO: Arhiva:

en: &larr; Previous
ro_RO: &larr; Anterior

en: Next &rarr;
ro_RO: Următorul &rarr;

en: Tag Archives:
ro_RO: Arhiva Tag:

[ctx: previous]
en: %s Previous
ro_RO: %s Anterior

[ctx: next]
en: Next %s
ro_RO: Următor %s

en: %s Continue reading ...
ro_RO: %s Continuaţi lectura...

en: Featured post
ro_RO: Postari Recomandate

en: Tags:
ro_RO: Tag-uri:

[ctx: label]
en: Search for:
ro_RO: Căutați după:

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
ro_RO: Căutare &hellip;

[ctx: submit button]
en: Search
ro_RO: Caută

en: Register
ro_RO: Înregistrare

en: Login
ro_RO: Logare

en: My Account
ro_RO: Contul Meu

en: Location:
ro_RO: Amplasare:

en: Skills and Experiences
ro_RO: Abilităţi şi Experienţe

en: Email already exists
ro_RO: E-mail deja existent

en: Thank you for your subscription
ro_RO: Vă mulţumim pentru abonare

en: Search Documentations
ro_RO: Căutaţi documentatii

en: Coming Soon
ro_RO: În curând

en: Filter
ro_RO: Filtru

en: OK
ro_RO: Ok

[ctx: name of element]
en: Facilities
ro_RO: Facilităţi

en: No items defined, please add some
ro_RO: Nici un produs definit, vă rugăm să adăugaţi unele

[ctx: name of element]
en: Theme Gallery
ro_RO: Galerie Tema

en: Layout
ro_RO: Aspect

en: This website was created from:
ro_RO: Acest site a fost creat de:

en: 1 selected
ro_RO: 1 selectat

en: More Features
ro_RO: Mai multe caracteristici

en: Select Theme
ro_RO: Selecteaza Tema

en: Info: Insert some pictures into the gallery in theme, please.
ro_RO: Info: Va rugam introduceti câteva fotografii în Galeria Temei.

en: Info: Select theme in the Theme Gallery element, please.
ro_RO: Info: Va rog selectaţi tema în elementul Galerie Tema.

[ctx: name of element]
en: Themes
ro_RO: Teme

en: Share
ro_RO: Distribuie

en: Author: %s
ro_RO: Autor: %s

en: Are You Lost?
ro_RO: Esti pierdut?

en: Sorry, but we can't seem to find the page you are looking for.
ro_RO: Ne pare rau, dar noi nu putem găsi pagina cautata de tine.

en: Free Version
ro_RO: Versiune Gratuita

en: Get All Themes
ro_RO: Obţineti Toate Temele

en: Featured Theme
ro_RO: Tema Recomandata

en: more info
ro_RO: mai multe informaţii

en: More Info
ro_RO: Informații suplimentare

en: View Themes
ro_RO: Vezi Temele

en: Not a valid email form
ro_RO: Nu este un formular valid de e-mail

en: <span>Comments on</span> %s
ro_RO: <span>Comentarii pe</span> %s

en: %d Comments
ro_RO: %d Comentarii

en: Categories:
ro_RO: Categorii:

en: Entry Thumbnail
ro_RO: Vigneta Intrare

en: Archives:
ro_RO: Arhiva:

[ctx: previous post]
en: %s Return to entry
ro_RO: %s Reveniti la o noua incercare

en: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Previous</span>
ro_RO: <span class="meta-nav"> <!----></span> <span class="nav-text"> Anterior</span>

en: Previous
ro_RO: Precedent

en: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Next</span>
ro_RO: <span class="meta-nav"> <!----></span> <span class="nav-text"> Urmatorul</span>

en: Next
ro_RO: Următorul

en: %s Newer posts
ro_RO: %s Mesaje mai noi

en: Older posts %s
ro_RO: %s Mesaje mai vechi

en: Continue reading ...
ro_RO: Continuaţi lectură...

en: Read >>>
ro_RO: Citeste >>>

en: Q:
ro_RO: Î:

en: Comments:
ro_RO: Comentarii:

en: Comments:
ro_RO: Comentarii:

en: %s Return to entry
ro_RO: %s Reveniti la o noua incercare

en: %s more
ro_RO: %s mai mult

en: View Match
ro_RO: Vezi Meciul

en: Latest Match
ro_RO: Ultimul Meci

en: Next Match
ro_RO: Meciul Următor

[ctx: name of element]
en: Matches
ro_RO: Meciuri

en: Info: There are no last and previous matches.
ro_RO: Info: Nu există nicio potrivire anterioara sau de ultima ora.

en: %s Read
ro_RO: %s Citit

en: by
ro_RO: de

en: by %s
ro_RO: de %s

en: %s read more
ro_RO: %s citeste mai mult

[ctx: submit button]
en: OK
ro_RO: Ok

en: It seems we can't find what you're looking for.
ro_RO: Se pare că nu putem găsi ceea ce cauţi.

en: MENU
ro_RO: MENIU

[ctx: name of element]
en: Widget Area
ro_RO: Zona Widget

en: Info: There are no widgets in selected area, add some please.
ro_RO: Info: Nu este nici un widget în zona selectată, va rugam adăugati unele.

[ctx: previous post]
en: %s Previous
ro_RO: %s Anterior

[ctx: next post]
en: Next %s
ro_RO: Următor %s

en: &laquo; Previous
ro_RO: &laquo; Anterior

en: Next &raquo;
ro_RO: Urmatorul &raquo;

en: %s Read More
ro_RO: %s Citeste mai mult

[ctx: previous]
en: %s Prev
ro_RO: %s Anterior

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: %s Read more
ro_RO: %s Citeste mai mult

en: Have posts
ro_RO: Au comentarii

en: No posts to get
ro_RO: Nu sunt comentarii

en: Username
ro_RO: Utilizator

en: Account
ro_RO: Cont

en: Logout
ro_RO: Delogare

en: Items
ro_RO: Produse

en: My Items
ro_RO: Articolele Mele

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Sign up!
ro_RO: Înregistrează-te acum!

[ctx: name of element]
en: Featured Items
ro_RO: Elemente Recomandate

en: Info: There are no featured items.
ro_RO: Info: Nu sunt articole recomandate.

en: Show More
ro_RO: Arată mai mult

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Locations
ro_RO: Locații

en: Resources
ro_RO: Resurse

en: Reviews
ro_RO: Recenzii

en: Search keyword
ro_RO: Căutare cuvinte cheie

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Location
ro_RO: Locatie

en: Radius:
ro_RO: Raza:

en: Off
ro_RO: Oprit

en: Search
ro_RO: Caută

en: Reply
ro_RO: Răspunde

en: Search Results: %s
ro_RO: Rezultatele Cautarii: %s

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Date
ro_RO: Data

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Comments Count
ro_RO: Număr Comentarii

en: Rating
ro_RO: Evaluare

[ctx: item taxonomy]
en: Showing %1$s from %2$s Items
ro_RO: Arată %1$s de la %2$s articole

en: Count
ro_RO: Contor

en: Sort by
ro_RO: Sortați după

en: Order
ro_RO: Comandă

en: Address
ro_RO: Adresa

en: Telephone
ro_RO: Telefon

en: Web
ro_RO: Site web

en: Features
ro_RO: Caracteristici

en: Opening Hours
ro_RO: Program de Lucru

en: Duration
ro_RO: Durata

en: Validity
ro_RO: Valabilitate

en: View more
ro_RO: Vezi mai multe

en: 0 Comments
ro_RO: 0 Comentarii

en: Info: There are no panels created, add some please.
ro_RO: Info: Nu există elemente create, te rugam adaugă altele.

en: View product
ro_RO: Vezi produs

en: Tags: %s
ro_RO: Tag-uri: %s

en: Date:
ro_RO: Data:

en: Posts
ro_RO: Mesaje

en: Author
ro_RO: Autor
