Doctor+ 1.14 - en to fi_FI translation catalogue (304 entries)

en: Page %s
fi_FI: Sivu %s

en: You are here:
fi_FI: Olet täällä:

en: Home
fi_FI: Aloitus

en: Author:
fi_FI: Tekijä:

en: Minute %1$s
fi_FI: Minuutti %1$s

en: Week %1$s
fi_FI: Viikko %1$s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
fi_FI: Hakutulokset tälle: &quot;%1$s&quot;

en: 404 Not Found
fi_FI: 404 Ei löytynyt

en: Page %d
fi_FI: Sivu %d

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: Split
fi_FI: Jaa

en: Merge
fi_FI: Yhdistä

en: There is no excerpt because this is a protected post.
fi_FI: Katkelmaa ei ole, koska tämä on suojattu artikkeli.

en: Pages:
fi_FI: Sivut:

[ctx: word count: "words" or "characters"?]
note: translators: If your word count is based on single characters (East Asian characters), enter 'characters'. Otherwise, enter 'words'. Do not translate into your own language.
en: words
fi_FI: sanat

en: Mail sent to %s
fi_FI: Posti lähetetty vastaanottajalle %s

en: Captcha check failed
fi_FI: Captcha-tarkistus epäonnistui

[ctx: name of element]
en: Text
fi_FI: Teksti

en: Info: Enter some content to the textarea in the Text element, please.
fi_FI: Tietoa: Syötä sisältöä tekstialueelle tekstielementtiin.

en:  ago
fi_FI: sitten

en: read more
fi_FI: lue lisää

en: No posts
fi_FI: Ei artikkeleita

en: It seems we can't find what you're looking for. Perhaps searching can help.
fi_FI: Näyttää siltä, että emme löydä etsimääsi. Ehkä haku voi auttaa.

en: Loading&hellip;
fi_FI: Ladataan&hellip;

[ctx: name of element]
en: Advertisements
fi_FI: Mainokset

en: Info: There are no items created, add some please.
fi_FI: Tietoa: Luotuja kohteita ei ole, lisää niitä.

en: Submit
fi_FI: Lähetä

en: Reset
fi_FI: Palauta

en: Your browser does not support the HTML5 canvas tag.
fi_FI: Selaimesi ei tue HTML5 canvas-tunnistetta.

en: DAYS
fi_FI: PÄIVÄT

en: HRS
fi_FI: TUNNIT

en: MINS
fi_FI: MINUUTIT

en: SECS
fi_FI: SEKUNNIT

[ctx: name of element]
en: Documentation
fi_FI: Ohjeet

en: Duration:
fi_FI: Kesto:

[ctx: name of element]
en: Events
fi_FI: Tapahtumat

en: Question:
fi_FI: Kysymys:

[ctx: name of element]
en: FAQ
fi_FI: Usein kysyttyä

en: Activate map
fi_FI: Aktivoi kartta

en: Deactivate map
fi_FI: Pura kartan aktivointi

en: Validity:
fi_FI: Voimassaolo:

en: Contact:
fi_FI: Ota yhteyttä:

[ctx: name of element]
en: Job Offers
fi_FI: Työtarjoukset

[ctx: name of element]
en: Lists
fi_FI: Luettelot

[ctx: job position]
note: #-#-#-#-#  skeleton.pot (Skeleton Trunk 2.7-dev)  #-#-#-#-# translators: 1st placeholder '%s' is openning html tag of wrapping html element, 2nd is closing tag, 3rd is name of job position translators: 1st placeholder '%1$s' is openning html tag of wrapping html element, 2nd is closing tag, 3rd is n
en: %1$sPosition:%2$s %3$s
fi_FI: %1$sSijainti:%2$s %3$s

en: Read more
fi_FI: Lue lisää

en: Read less
fi_FI: Vähennä tekstiä

[ctx: name of element]
en: Member
fi_FI: Jasen

en: Info: Select some member in the Member element, please.
fi_FI: Tietoa: Valitse jäsen jäsenelementissä.

[ctx: name of element]
en: Members
fi_FI: Jasenet

en: Monday
fi_FI: Maanantai

en: Tuesday
fi_FI: Tiistai

en: Wednesday
fi_FI: Keskiviikko

en: Thursday
fi_FI: Torstai

en: Friday
fi_FI: Perjantai

en: Saturday
fi_FI: Lauantai

en: Sunday
fi_FI: Sunnuntai

[ctx: name of element]
en: Partners
fi_FI: Kumppanit

en: Category:
fi_FI: Luokka:

en: All
fi_FI: Kaikki

en: Sort by:
fi_FI: Järjestysperuste:

en: Creation Date
fi_FI: Luontipäivämäärä

en: Random
fi_FI: Satunnainen

en: Item Order
fi_FI: Kohteiden järjestys

en: Alphabetical
fi_FI: Aakkosjärjestys

en: Order:
fi_FI: Järjestys:

en: Ascending
fi_FI: Nouseva

en: Descending
fi_FI: Laskeva

en: posted by
fi_FI: julkaisija

[ctx: name of element]
en: Posts
fi_FI: Artikkelit

[ctx: name of element]
en: Price tables
fi_FI: Hinnastot

[ctx: name of element]
en: Products
fi_FI: Tuotteet

en: Top
fi_FI: Yläreuna

[ctx: name of element]
en: Services
fi_FI: Palvelut

[ctx: name of element]
en: Testimonials
fi_FI: Asiakaskokemuksia

en: Please enter Twitter API keys in settings.
fi_FI: Syötä Twitter API-avaimet asetuksissa.

en: Comments (%s)
fi_FI: Kommentit (%s)

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
fi_FI: %1$s kohteessa %2$s

en: Reply <span>&darr;</span>
fi_FI: Vastaa <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
fi_FI: Kommenttisi odottaa valvontaa.

en: Comment navigation
fi_FI: Kommenttisiirtyminen

en: Comments are closed.
fi_FI: Kommentit on suljettu.

en: Skip to content
fi_FI: Mene suoraan sisältöön

en: Menu
fi_FI: Valikko

en: About %s
fi_FI: Tietoa %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi_FI: Näytä kaikki artikkelit käyttäjältä %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments on %s
fi_FI: Kommentit aiheesta %s

en: %s Comment | %s Comments
fi_FI[0]: YKSIKKÖMUOTO: %s Kommentti
    MONIKKOMUOTO: %s Kommenttia
fi_FI[1]: YKSIKKÖMUOTO: %s Kommentti
    MONIKKOMUOTO: %s Kommenttia

en: Leave a comment
fi_FI: Jätä kommentti

en: 1 Comment
fi_FI: 1 kommentti

en: View all posts by %s
fi_FI: Näytä kaikki artikkelit käyttäjältä %s

en: Posted by %s
fi_FI: Artikkelit käyttäjältä %s

en: Categories:
fi_FI: Luokat:

en: Link to daily archives: %s
fi_FI: Linkki päivittäisiin arkistoihin: %s

en: Link to monthly archives: %s
fi_FI: Linkki kuukausittaisiin arkistoihin: %s

en: Link to yearly archives: %s
fi_FI: Linkki vuosittaisiin arkistoihin: %s

en: No posts to display
fi_FI: Ei artikkeleita näytettäväksi

en: Nothing Found
fi_FI: Mitään ei löytynyt

en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
fi_FI: Valmis julkaisemaan ensimmäisen artikkelisi? <a href="%s">Aloita täällä</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
fi_FI: Valitettavasti mikään ei vastannut hakuehtojasi. Yritä uudelleen erilaisilla avainsanoilla.

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
fi_FI: Valitettavasti tuloksia ei löytynyt. Ehkä saat apua hausta löytääksesi aiheeseen liittyvän artikkelin.

en: This is somewhat embarrassing, isn't it?
fi_FI: Tämä on vähän noloa, eikö olekin?

en: Search Results for: %s
fi_FI: Hakutulokset: %s

en: Category Archives: %s
fi_FI: Luokka-arkistot: %s

en: Tag Archives: %s
fi_FI: Tunnistearkistot: %s

en: Archives: %s
fi_FI: Arkistot: %s

en: All posts by %s
fi_FI: Kaikki artikkelit käyttäjältä %s

en: Daily Archives: %s
fi_FI: Päivittäiset arkistot: %s

en: Monthly Archives: %s
fi_FI: Kuukausittaiset arkistot: %s

en: Yearly Archives: %s
fi_FI: Vuosittaiset arkistoto: %s

en: Archives:
fi_FI: Arkistot:

en: 
    									<span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published</span>
    									<time class="meta-date" datetime="%1$s">%2$s</time>
    									at
    									<a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in
    									<a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%7$s</a>.
fi_FI: 
    									<span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Julkaistu</span>
    									<time class="meta-date" datetime="%1$s">%2$s</time>
    									at
    									<a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in
    									<a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%7$s</a>.

en: &larr; Previous
fi_FI: &larr; Edellinen

en: Next &rarr;
fi_FI: Seuraava &rarr;

en: Tag Archives:
fi_FI: Tunnistearkistot:

[ctx: previous]
en: %s Previous
fi_FI: %s Edellinen

[ctx: next]
en: Next %s
fi_FI: Seuraava %s

en: %s Continue reading ...
fi_FI: %s Jatka lukemista ...

en: Featured post
fi_FI: Ajankohtainen artikkeli

en: Tags:
fi_FI: Tunnisteet:

[ctx: label]
en: Search for:
fi_FI: Hae:

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
fi_FI: Hae &hellip;

[ctx: submit button]
en: Search
fi_FI: Hae

en: Register
fi_FI: Rekisteröidy

en: Login
fi_FI: Kirjaudu sisään

en: My Account
fi_FI: Oma tili

en: Location:
fi_FI: Sijainti:

en: Skills and Experiences
fi_FI: Taidot ja kokemus

en: Email already exists
fi_FI: Sähköposti on jo olemassa

en: Thank you for your subscription
fi_FI: Kiitos tilauksestasi

en: Search Documentations
fi_FI: Hakuasiakirjat

en: Coming Soon
fi_FI: Tulossa pian

[ctx: name of element]
en: Assets
fi_FI: Hyötyominaisuudet

en: Free
fi_FI: Ilmainen

[ctx: name of element]
en: Assistances
fi_FI: Apukeinot

en: Filter
fi_FI: Suodatin

en: Clear Filter
fi_FI: Tyhjennä suodatin

[ctx: name of element]
en: Facilities
fi_FI: Laitteet

en: No items defined, please add some
fi_FI: Kohteista ei ole määritetty, lisää muutamia

[ctx: name of element]
en: Theme Gallery
fi_FI: Teemagalleria

en: Info: Insert some pictures into the gallery in plugin, please.
fi_FI: Lisätietoja: Ole hyvä ja lisää galleriaan kuvia liitännäistiedostoina.

en: Info: Select plugin in the Theme Gallery element, please.
fi_FI: Lisätietoja: Valitse liitännäistiedosto Teemagalleriasta, ole hyvä.

en: Created
fi_FI: Luomispäivämäärä

en: Development
fi_FI: Kehitys

en: hours
fi_FI: tuntia

en: New Theme, no updates available
fi_FI: Uusi teema, päivityksiä ei ole saatavilla

en: Last Update
fi_FI: Viimeisin päivitys

en: changelog
fi_FI: muutosloki

en: Show changelog
fi_FI: Näytä muutosloki

en: Pre sale questions and comments
fi_FI: Ostoa edeltävät kysymykset ja kommentit

en: Number of Sidebars
fi_FI: Sivupalkkien lukumäärä

en: Translated Languages
fi_FI: Saatavana kielille

en: Widget Ready
fi_FI: Widget on valmis

en: Compatible Browsers
fi_FI: Yhteensopivat selaimet

en: Layout
fi_FI: Asettelu

en: Compatibility
fi_FI: Yhteensopivuus

[ctx: name of element]
en: Plugins
fi_FI: Liitännäistiedostot

en: Wordpress Theme: %s
fi_FI: Wordpressin Teema: %s

en: This website was created from:
fi_FI: Tämän verkkosivun kehitti:

en: 1 selected
fi_FI: 1 valittu

en: More Features
fi_FI: Lisäominaisuuksia

en: Select Theme
fi_FI: Valitse teema

en: Info: Insert some pictures into the gallery in theme, please.
fi_FI: Info: Lisää joitakin kuvia teemasta galleriaan.

en: Info: Select theme in the Theme Gallery element, please.
fi_FI: Info: Valitse teema teemagalleriaelementtiin.

[ctx: name of element]
en: Themes
fi_FI: Teemat

en: Share
fi_FI: Jaa

en: Author: %s
fi_FI: Tekijä: %s

en: Are You Lost?
fi_FI: Oletko eksyksissä?

en: Sorry, but we can't seem to find the page you are looking for.
fi_FI: Pahoittelut, mutta emme löydä etsimääsi sivua.

en: Compatible themes:
fi_FI: Yhteensopivat teemat:

en: Compatible services:
fi_FI: Yhteensopivat palvelut:

en: Purchase
fi_FI: Osta

en: Free Version
fi_FI: Ilmaisversio

en: Get All Themes
fi_FI: Hae kaikki teemat

en: Featured Theme
fi_FI: Esitelty teema

en: more info
fi_FI: lisätietoja

en: More Info
fi_FI: Lisätiedot

en: View Themes
fi_FI: Katsele teemoja

en: Not a valid email form
fi_FI: Ei voimassa oleva sähköpostilomake

en: <span>Comments on</span> %s
fi_FI: <span>Kommentit aiheesta</span> %s

en: %d Comments
fi_FI: %d kommentit

en: Categories:
fi_FI: Luokat:

en: Entry Thumbnail
fi_FI: Merkinnän pikkukuva

en: Archives:
fi_FI: Arkistot:

[ctx: previous post]
en: %s Return to entry
fi_FI: %s Palaa merkintään

en: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Previous</span>
fi_FI: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Edellinen</span>

en: Previous
fi_FI: Edellinen

en: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Next</span>
fi_FI: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Seuraava</span>

en: Next
fi_FI: Seuraava

en: %s Newer posts
fi_FI: %s uudempaa artikkelia

en: Older posts %s
fi_FI: Vanhemmat artikkelit %s

en: Continue reading ...
fi_FI: Jatka lukemista...

en: Read >>>
fi_FI: Lue >>>

en: Q:
fi_FI: K:

en: Comments:
fi_FI: Kommentit:

en: Comments:
fi_FI: Kommentit:

en: %s Return to entry
fi_FI: %s Palaa merkintään

en: %s more
fi_FI: %s enemmän

en: View Match
fi_FI: Näytä vastaavuus

en: Latest Match
fi_FI: Uusin vastaavuus

en: Next Match
fi_FI: Seuraava vastaavuus

[ctx: name of element]
en: Matches
fi_FI: Vastaavuudet

en: Info: There are no last and previous matches.
fi_FI: Info: viimeisimpiä ja edellisiä vastaavuuksia ei ole.

en: %s Read
fi_FI: %s luettu

en: by
fi_FI: mennessä

en: by %s
fi_FI: mennessä %s

en: %s read more
fi_FI: %s lue lisää

en: It seems we can't find what you're looking for.
fi_FI: Näyttää, että emme löydä, mitä etsit.

en: MENU
fi_FI: VALIKKO

[ctx: name of element]
en: Widget Area
fi_FI: Pienoissovellusalue

en: Info: There are no widgets in selected area, add some please.
fi_FI: Info: Pienoissovelluksia ei ole valitulla alueella, lisää muutamia.

[ctx: previous post]
en: %s Previous
fi_FI: %s Edellinen

[ctx: next post]
en: Next %s
fi_FI: Seuraava %s

en: &laquo; Previous
fi_FI: &laquo; Edellinen

en: Next &raquo;
fi_FI: Seuraava &raquo;

en: %s Read More
fi_FI: %s Lue lisää

[ctx: previous]
en: %s Prev
fi_FI: %s edellinen

en: Comments
fi_FI: Kommentit

en: %s Read more
fi_FI: %s Lue lisää

en: Have posts
fi_FI: Sinulle on viestejä

en: No posts to get
fi_FI: Ei viestejä

en: Username
fi_FI: Käyttäjänimi

en: Account
fi_FI: Tili

en: Logout
fi_FI: Kirjaudu ulos

en: Items
fi_FI: Kohteet

en: My Items
fi_FI: Minun valintani

en: Email
fi_FI: Sähköposti

en: Sign up!
fi_FI: Rekisteröidy!

en: Please fill out all registration fields
fi_FI: Ole hyvä ja täytä kaikki rekisteröintisarakkeet

en: User successfully registered, email was sent to your email address.
fi_FI: Käyttäjän rekisteröinti onnistui, sähköpostiosoitteeseesi lähetettiin varmistusviesti.

en: Username or email already registered
fi_FI: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite on jo rekisteröity

en: There was an error during registration, please check name and email. If the problem persists, please contact website administrator
fi_FI: Rekisteröinnin yhteydessä tapahtui virhe, ole hyvä ja tarkista käyttäjätunnus ja sähköpostiosoite. Ota yhteyttä verkkosivun ylläpitoon ongelman jatkuessa.

en: Administrator was notified about account renew request.
fi_FI: Administraattorille ilmoitettiin tilin uusimispyynnöstä.

en: Back to Admin
fi_FI: Takaisin ylläpitoon

en: Administrator was notified about account upgrade request.
fi_FI: Administraattorille ilmoitettiin tilin päivityspyynnöstä.

[ctx: name of element]
en: Featured Items
fi_FI: Mukana olevat kohdat

en: Info: There are no featured items.
fi_FI: Huom.: Ei mukana olevia kohtia.

en: Show More
fi_FI: Näytä lisää

en: Categories
fi_FI: Luokat

en: Locations
fi_FI: Paikat

en: Resources
fi_FI: Resurssit

en: Reviews
fi_FI: Arvostelut

en: Search keyword
fi_FI: Hae avainsanalla

en: Category
fi_FI: Luokka

en: Location
fi_FI: Sijainti

en: Radius:
fi_FI: Säde:

en: Off
fi_FI: Pois päältä

en: Search
fi_FI: Hae

en: Reply
fi_FI: Vastaa

en: Search Results: %s
fi_FI: Hakutulokset: %s

en: Add
fi_FI: Lisää

en: Date
fi_FI: Päivämäärä

en: Title
fi_FI: Otsikko

en: Comments Count
fi_FI: Kommenttien lukumäärä

en: Rating
fi_FI: Luokitus

[ctx: item taxonomy]
en: Showing %1$s from %2$s Items
fi_FI: Näytetään %1$s/%2$s kohtaa

en: Count
fi_FI: Lukumäärä

en: Sort by
fi_FI: Järjestysperuste

en: Order
fi_FI: Järjestys

en: Address
fi_FI: Osoite

en: GPS
fi_FI: Navigaattori

en: Telephone
fi_FI: Puhelin

en: Web
fi_FI: Verkko

en: Features
fi_FI: Ominaisuudet

en: Opening Hours
fi_FI: Aukioloajat

en: Duration
fi_FI: Kesto

en: Validity
fi_FI: Kelpoisuus

en: Contact
fi_FI: Yhteystiedot

en: View more
fi_FI: Katsele lisää

en: 0 Comments
fi_FI: 0 kommenttia

[ctx: name of element]
en: Infopanel
fi_FI: Infopaneeli

en: Info: There are no panels created, add some please.
fi_FI: Tiedoksi: Yhtään paneelia ei ole vielä luotu, ole hyvä ja lisää paneeleita.

en: View product
fi_FI: Katsele tuotetta

en: Price:
fi_FI: Hinta:

en: Tags: %s
fi_FI: Tägit: %s

en: Date:
fi_FI: Päivämäärä:

en: %s more...
fi_FI: %s lisää...

en:  more...
fi_FI: lisää...

en: %s visit | %s visits
fi_FI[0]: YKSIKKÖMUOTO: %s vierailu
    MONIKKOMUOTO: &s vierailua
fi_FI[1]: YKSIKKÖMUOTO: %s vierailu MONIKKOMUOTO: &s vierailua

en: %s post | %s posts
fi_FI[0]: YKSIKKÖMUOTO: %s viesti
    MONIKKOMUOTO: &s viestiä
fi_FI[1]: YKSIKKÖMUOTO: %s viesti MONIKKOMUOTO: &s viestiä

en: My Blog
fi_FI: Oma blogini

en: Posts
fi_FI: Artikkelit

en: Add Post
fi_FI: Lisää viesti

en: previous
fi_FI: edellinen

en: next
fi_FI: seuraava

en: %s posts | %s posts
fi_FI[0]: YKSIKKÖMUOTO: %s viesti MONIKKOMUOTO: &s viestiä
fi_FI[1]: YKSIKKÖMUOTO: %s viesti MONIKKOMUOTO: &s viestiä

[ctx: name of element]
en: Authors
fi_FI: Kirjoittajat

en: Blog Post Location
fi_FI: Blogiviestin sijainti

en: Map of All Posts by %s
fi_FI: %sin kaikkien viestien kartoitus

en: All Posts from This Category
fi_FI: Kaikki tämän luokituksen viestit

en: All Posts from This Month
fi_FI: Kaikki tämän kuun viestit:

en: Author
fi_FI: Tekijä

en: Visits
fi_FI: Käyntikerrat

en: Comments %s
fi_FI: Kommentit %s

en: Back to Top
fi_FI: Takaisin alkuun

en: About Me
fi_FI: Tietoja minusta

en: comments
fi_FI: kommentit

en: Posted in
fi_FI: Viestin luontipäivämäärä

en: visits
fi_FI: vierailut

en: Welcome, this is your blog
fi_FI: Tervetuloa blogiisi

en: This Page on
fi_FI: Tämä sivu löytyy kohteesta

en: Featured Post
fi_FI: Käsiteltävä viesti

[ctx: older]
en: %s Older
fi_FI: %s Vanhempaa

[ctx: newer]
en: Newer %s
fi_FI: Uudempia %s
