Doctor+ 1.14 - en to el_GR translation catalogue (304 entries)

en: Page %s
el_GR: %s σελίδα

en: You are here:
el_GR: Είστε εδώ:

en: Home
el_GR: Αρχική

en: Author:
el_GR: Συντάκτης:

en: Minute %1$s
el_GR: Λεπτό %1$s

en: Week %1$s
el_GR: Εβδομάδα %1$s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για &quot;%1$s&quot;

en: 404 Not Found
el_GR: 404 δεν βρέθηκε

en: Page %d
el_GR: Σελίδα %d

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Split
el_GR: Διαχωρισμός

en: Merge
el_GR: Συγχώνευση

en: There is no excerpt because this is a protected post.
el_GR: Δεν υπάρχει απόσπασμα επειδή αυτό είναι προστατευμένο άρθρο.

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

[ctx: word count: "words" or "characters"?]
note: translators: If your word count is based on single characters (East Asian characters), enter 'characters'. Otherwise, enter 'words'. Do not translate into your own language.
en: words
el_GR: λέξεις

en: Mail sent to %s
el_GR: Το e-mail στέλνεται προς %s

en: Captcha check failed
el_GR: Έλεγχος captcha απέτυχε

[ctx: name of element]
en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Info: Enter some content to the textarea in the Text element, please.
el_GR: Πληροφορία: Εισάγετε κάποιο περιεχόμενο κείμενο, παρακαλώ.

en:  ago
el_GR:  πριν

en: read more
el_GR: Περισσότερα

en: No posts
el_GR: Κανένα άρθρο

en: It seems we can't find what you're looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δεν μπορούμε να βρούμε αυτό που ψάχνετε. Ίσως η αναζήτηση μπορεί να βοηθήσει.

en: Loading&hellip;
el_GR: Φορτώνει&hellip;

[ctx: name of element]
en: Advertisements
el_GR: Διαφημίσεις

en: Info: There are no items created, add some please.
el_GR: Πληροφορία: Δεν υπάρχουν στοιχεία που έχουν δημιουργηθεί, παρακαλώ προσθέστε μερικά.

en: Submit
el_GR: Αποστολή

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Your browser does not support the HTML5 canvas tag.
el_GR: Ο περιηγητής σας δεν υποστηρίζει την ετικέτα καμβά HTML5.

en: DAYS
el_GR: ΗΜΕΡΕΣ

en: HRS
el_GR: ΏΡΕΣ

en: MINS
el_GR: ΛΕΠΤΑ

en: SECS
el_GR: ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ

[ctx: name of element]
en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Duration:
el_GR: Χρόνος:

[ctx: name of element]
en: Events
el_GR: Εκδηλώσεις

en: Question:
el_GR: Ερώτηση:

[ctx: name of element]
en: FAQ
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις

en: Activate map
el_GR: Ενεργοποίηση χάρτη

en: Deactivate map
el_GR: Απενεργοποίηση χάρτη

en: Validity:
el_GR: Εγκυρότητα:

en: Contact:
el_GR: Επαφή:

[ctx: name of element]
en: Job Offers
el_GR: Προσφορά εργασίας

[ctx: name of element]
en: Lists
el_GR: Λίστες

[ctx: job position]
note: #-#-#-#-#  skeleton.pot (Skeleton Trunk 2.7-dev)  #-#-#-#-# translators: 1st placeholder '%s' is openning html tag of wrapping html element, 2nd is closing tag, 3rd is name of job position translators: 1st placeholder '%1$s' is openning html tag of wrapping html element, 2nd is closing tag, 3rd is n
en: %1$sPosition:%2$s %3$s
el_GR: %1$sΘέση:%2$s %3$s

en: Read more
el_GR: Διαβάστε περισσότερα

en: Read less
el_GR: Διαβάστε λιγότερα

[ctx: name of element]
en: Member
el_GR: Μέλος

en: Info: Select some member in the Member element, please.
el_GR: Πληροφορίες: Επιλέξτε κάποιο μέλος από το στοιχείο Μέλος, παρακαλώ.

[ctx: name of element]
en: Members
el_GR: Μέλη

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

[ctx: name of element]
en: Partners
el_GR: Συνεργάτες

[ctx: name of element]
en: Portfolio
el_GR: Χαρτοφυλάκιο

en: Category:
el_GR: Κατηγορία:

en: All
el_GR: Όλα

en: Sort by:
el_GR: Ταξινόμηση κατά:

en: Creation Date
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Random
el_GR: Τυχαία

en: Item Order
el_GR: Σειρά Στοιχείων

en: Alphabetical
el_GR: Αλφαβητικά

en: Order:
el_GR: Σειρά:

en: Ascending
el_GR: Αύξουσα

en: Descending
el_GR: Φθίνουσα

en: posted by
el_GR: Αναρτήθηκε από

[ctx: name of element]
en: Posts
el_GR: Άρθρα

[ctx: name of element]
en: Price tables
el_GR: Πίνακες τιμών

[ctx: name of element]
en: Products
el_GR: Προϊόντα

en: Top
el_GR: Πάνω

[ctx: name of element]
en: Services
el_GR: Υπηρεσίες

[ctx: name of element]
en: Testimonials
el_GR: Μαρτυρίες

en: Please enter Twitter API keys in settings.
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε το Twitter API κλειδιά στις ρυθμίσεις.

en: Comments (%s)
el_GR: Σχόλια (%s)

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
el_GR: %1$s στο %2$s

en: Reply <span>&darr;</span>
el_GR: Απάντηση <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
el_GR: Το σχόλιό σας αναμένει για έγκριση.

en: Comment navigation
el_GR: Πλοήγησης Σχόλιων

en: Comments are closed.
el_GR: Τα Σχόλια είναι κλειστά.

en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση στο περιεχόμενο

en: About %s
el_GR: Σχετικά με %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Προβολή όλων των άρθρων από %s <span class="meta-nav"> &rarr;</span>

en: Comments on %s
el_GR: Σχόλια σχετικά με %s

en: %s Comment | %s Comments
el_GR[0]: %s Σχόλιο
el_GR[1]: %s Σχόλια

en: Leave a comment
el_GR: Αφήστε ένα σχόλιο

en: 1 Comment
el_GR: 1 Σχόλιο

en: View all posts by %s
el_GR: Δείτε όλα τα άρθρα από %s

en: Posted by %s
el_GR: Αναρτήθηκε από %s

en: Categories:
el_GR: Kατηγορίες:

en: Link to daily archives: %s
el_GR: Σύνδεση με ημερήσια αρχείοθέτηση: %s

en: Link to monthly archives: %s
el_GR: Σύνδεση με μηνιαία αρχείοθέτηση: %s

en: Link to yearly archives: %s
el_GR: Σύνδεση με ετήσια αρχείοθέτηση: %s

en: No posts to display
el_GR: Δεν υπάρχουν άρθρα προς εμφάνιση

en: Nothing Found
el_GR: Τίποτα δεν βρέθηκε

en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
el_GR: Έτοιμοι για να δημοσιεύσετε το πρώτο σας άρθρο; <a href="%s">Ξεκινήσετε εδώ</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
el_GR: Συγνώμη, αλλά τίποτα δεν ταιριάζει με τα κριτήρια αναζήτηση σας. Παρακαλώ ξαναπροσπαθήστε με κάποιες διαφορετικές λέξεις-κλειδιά.

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
el_GR: Συγνώμη, αλλά δε βρέθηκαν αποτελέσματα. Η αναζήτηση θα βοηθούσε να βρείτε τα σχετικά άρθρα.

en: This is somewhat embarrassing, isn't it?
el_GR: Αυτό είναι κάπως ενοχλητικό, έτσι δεν είναι;

en: Search Results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα Αναζήτησης για: %s

en: Category Archives: %s
el_GR: Αρχειοθέτηση Κατηγορίας: %s

en: Tag Archives: %s
el_GR: Αρχειοθέτηση ετικέτας: %s

en: Archives: %s
el_GR: Αρχείοθέτηση: %s

en: All posts by %s
el_GR: Όλα τα άρθρα προς %s

en: Daily Archives: %s
el_GR: Ημερήσια Αρχείοθέτηση: %s

en: Monthly Archives: %s
el_GR: Μηνιαία Αρχεία: %s

en: Yearly Archives: %s
el_GR: Ετήσια Αρχείοθέτηση: %s

en: Archives:
el_GR: Αρχειοθέτηση:

en: 
    									<span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published</span>
    									<time class="meta-date" datetime="%1$s">%2$s</time>
    									at
    									<a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in
    									<a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%7$s</a>.
el_GR: 
    									<span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Δημοσιεύθηκε</span>
    									<time class="meta-date" datetime="%1$s">%2$s</time>
    									at
    									<a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in
    									<a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%7$s</a>.

en: &larr; Previous
el_GR: &larr; Προηγούμενο

en: Next &rarr;
el_GR: Επόμενο &rarr;

en: Tag Archives:
el_GR: Αρχείο Ετικετών:

[ctx: previous]
en: %s Previous
el_GR: %s Προηγούμενη

[ctx: next]
en: Next %s
el_GR: Επόμενη %s

en: %s Continue reading ...
el_GR: %s Συνέχεια ανάγνωσης ...

en: Featured post
el_GR: Προτεινόμενα άρθρα

en: Tags:
el_GR: Ετικέτες:

[ctx: label]
en: Search for:
el_GR: Αναζήτηση για:

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
el_GR: Αναζήτηση &hellip;

[ctx: submit button]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Register
el_GR: Εγγραφή

en: Login
el_GR: Σύνδεση

en: My Account
el_GR: Ο Λογαριασμός μου

en: Location:
el_GR: Τοποθεσία:

en: Skills and Experiences
el_GR: Δεξιότητες και εμπειρίες

en: Email already exists
el_GR: Το email υπάρχει ήδη

en: Thank you for your subscription
el_GR: Ευχαριστούμε για την συνδρομή σας

en: Search Documentations
el_GR: Αναζήτηση τεκμηριώσεις

en: Coming Soon
el_GR: Σύντομα κοντά σας

[ctx: name of element]
en: Assets
el_GR: Ενεργητικό

en: Free
el_GR: Δωρεάν

[ctx: name of element]
en: Assistances
el_GR: Βοήθειες

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Clear Filter
el_GR: Καθαρισμός φίλτρου

en: OK
el_GR: ΟΚ

[ctx: name of element]
en: Facilities
el_GR: Eγκαταστάσεις

en: No items defined, please add some
el_GR: Κανένα στοιχείο δεν ορίστικε, προσθέστε μερικά

[ctx: name of element]
en: Theme Gallery
el_GR: Γκαλερί Θεμάτων

en: Info: Insert some pictures into the gallery in plugin, please.
el_GR: Πληροφορία: Εισάγεται μερικές φωτογραφίες στη συλλογή του πρόσθετου, παρακαλώ.

en: Info: Select plugin in the Theme Gallery element, please.
el_GR: Πληροφορία: Επιλέξτε πρόσθετο στη συλλογή θέματων, παρακαλώ.

en: Created
el_GR: Δημιουργήθηκε

en: Development
el_GR: Ανάπτυξη

en: hours
el_GR: Ώρες

en: New Theme, no updates available
el_GR: Νέο θέμα, δεν υπάρχουν ενημερωμένες εκδόσεις που είναι διαθέσιμες

en: Last Update
el_GR: Τελευταία ενημέρωση

en: changelog
el_GR: αρχείο αλλαγών

en: Show changelog
el_GR: Εμφάνιση αλλαγών

en: Pre sale questions and comments
el_GR: Προ πώληση ερωτήσεις και σχόλια

en: Number of Sidebars
el_GR: Αριθμός Sidebars

en: Translated Languages
el_GR: Μεταφρασμένες Γλώσσες

en: Widget Ready
el_GR: Widget έτοιμο

en: Compatible Browsers
el_GR: Συμβατά προγράμματα περιήγησης

en: Layout
el_GR: Διάταξη

en: Compatibility
el_GR: Συμβατότητα

[ctx: name of element]
en: Plugins
el_GR: Πρόσθετα

en: Wordpress Theme: %s
el_GR: WordPress θέμα: %s

en: This website was created from:
el_GR: Αυτή η ιστοσελίδα δημιουργήθηκε από:

en: 1 selected
el_GR: 1 επιλέγει

en: More Features
el_GR: Περισσότερα Χαρακτηριστικά

en: Select Theme
el_GR: Επιλογή θέματος

en: Info: Insert some pictures into the gallery in theme, please.
el_GR: Πληροφορία: Εισάγεται μερικές φωτογραφίες στη συλλογή του πρόσθετου, παρακαλώ.

en: Info: Select theme in the Theme Gallery element, please.
el_GR: Πληροφορίες: Επιλέξτε θέμα από το στοιχείο συλλογή θεμάτων, παρακαλώ.

[ctx: name of element]
en: Themes
el_GR: Θέματα

en: Share
el_GR: Μοιραστείτε το

en: Author: %s
el_GR: Συγγραφέας: %s

en: Are You Lost?
el_GR: Έχεις χαθεί;

en: Sorry, but we can't seem to find the page you are looking for.
el_GR: Συγγνώμη, φαίνεται ότι δεν μπορούμε βρούμε τη σελίδα που ψάχνετε.

en: Compatible themes:
el_GR: Συμβατά θέματα:

en: Compatible services:
el_GR: Συμβατές υπηρεσίες:

en: Demo
el_GR: Επίδειξη

en: Purchase
el_GR: Αγορά

en: Free Version
el_GR: Δωρεάν έκδοση

en: Get All Themes
el_GR: Πάρτε όλα τα θέματα

en: Featured Theme
el_GR: Προτεινόμενα θέματα

en: more info
el_GR: περισσότερες πληροφορίες

en: More Info
el_GR: Περισσότερες Πληροφορίες

en: View Themes
el_GR: Προβολή θεμάτων

en: Not a valid email form
el_GR: Μη έγκυρη ηλεκτρονική μορφή

en: <span>Comments on</span> %s
el_GR: <span>Σχόλια Ενεργοποιημένα</span> %s

en: %d Comments
el_GR: %d Σχόλια

en: Categories:
el_GR: Kατηγορίες:

en: Entry Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία εισόδου

en: Archives:
el_GR: Αρχειοθέτηση:

[ctx: previous post]
en: %s Return to entry
el_GR: %s επιστροφή στην είσοδο

en: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Previous</span>
el_GR: <span class="meta-nav"> <!----></span> <span class="nav-text"> προηγούμενη</span>

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Next</span>
el_GR: <span class="meta-nav"> <!----></span> <span class="nav-text"> επόμενη</span>

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: %s Newer posts
el_GR: Νεότερα άρθρα %s

en: Older posts %s
el_GR: Παλαιότερα άρθρα %s

en: Continue reading ...
el_GR: Συνέχεια ανάγνωσης...

en: Read >>>
el_GR: Διαβάστε >>>

en: Comments:
el_GR: Σχόλια:

en: Comments:
el_GR: Σχόλια:

en: %s Return to entry
el_GR: %s επιστροφή στην είσοδο

en: %s more
el_GR: %s περισσότερα

en: View Match
el_GR: Προβολή του αγώνα

en: Latest Match
el_GR: Τελευταία αντιστοιχία

en: Next Match
el_GR: Επόμενη αντιστοιχία

[ctx: name of element]
en: Matches
el_GR: Αγώνες

en: Info: There are no last and previous matches.
el_GR: Πληροφορία: Δεν υπάρχει τελευταία ή προηγούμενη αντιστοιχία.

en: %s Read
el_GR: %s Ανάγνωση

en: by
el_GR: από

en: by %s
el_GR: από %s

en: %s read more
el_GR: %s Διαβάστε περισσότερα

[ctx: submit button]
en: OK
el_GR: ΟΚ

en: It seems we can't find what you're looking for.
el_GR: Φαίνεται ότι δεν μπορούμε να βρούμε αυτό που ψάχνετε.

en: MENU
el_GR: ΜΕΝΟΥ

[ctx: name of element]
en: Widget Area
el_GR: Περιοχή widget

en: Info: There are no widgets in selected area, add some please.
el_GR: Πληροφορία: Δεν υπάρχουν widgets στην επιλεγμένη περιοχή, προσθέστε μερικά παρακαλώ.

[ctx: previous post]
en: %s Previous
el_GR: %s Προηγούμενη

[ctx: next post]
en: Next %s
el_GR: Επόμενη %s

en: &laquo; Previous
el_GR: &laquo; Προηγούμενο

en: Next &raquo;
el_GR: Επόμενο &raquo;

en: %s Read More
el_GR: %s Διαβάστε περισσότερα

[ctx: previous]
en: %s Prev
el_GR: %s προηγούμενο

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: %s Read more
el_GR: %s Διαβάστε περισσότερα

en: Have posts
el_GR: Έχουν άρθρα

en: No posts to get
el_GR: Δεν υπάρχουν άρθρα προς λήψη

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Account
el_GR: Λογαριασμός

en: Logout
el_GR: Αποσύνδεση

en: Items
el_GR: Στοιχεία

en: My Items
el_GR: Τα Στοιχεία μου

en: Email
el_GR: E-mail

en: Sign up!
el_GR: Εγγραφή!

en: Please fill out all registration fields
el_GR: Παρακαλούμε συμπληρώστε όλα τα πεδία καταχώρησης

en: User successfully registered, email was sent to your email address.
el_GR: Επιτυχής εγγραφή Χρήστη, email εστάλη στο email σας.

en: Username or email already registered
el_GR: Το Όνομα χρήστη ή το email έχουν ήδη καταχωρηθεί

en: There was an error during registration, please check name and email. If the problem persists, please contact website administrator
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την εγγραφή, παρακαλούμε να ελέγξετε το όνομα και το email. Εάν το πρόβλημα παραμένει, παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή της ιστοσελίδας

en: Administrator was notified about account renew request.
el_GR: Ο Διαχειριστής ενημερώθηκε την αίτηση ανανέωσεις του λογαριασμού σας.

en: Back to Admin
el_GR: Επιστροφή στο Admin

en: Administrator was notified about account upgrade request.
el_GR: Ο Διαχειριστής ενημερώθηκε για την αίτηση αναβάθμισης του λογαριασμού σας.

[ctx: name of element]
en: Featured Items
el_GR: ΑΞΙΖΕΙ να δειτε

en: Info: There are no featured items.
el_GR: Πληροφορία: Δεν Υπάρχουν επιλεγμένα στοιχεία.

en: Show More
el_GR: Εμφάνιση Περισσοτέρων

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Locations
el_GR: Τοποθεσίες

en: Resources
el_GR: Πόροι

en: Reviews
el_GR: Κριτικές

en: Search keyword
el_GR: Λέξη-κλειδί αναζήτηση

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Radius:
el_GR: Ακτίνα:

en: Off
el_GR: Κλειστό

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Reply
el_GR: Απάντηση

en: Search Results: %s
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης: %s

en: Add
el_GR: Προσθήκη

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Comments Count
el_GR: Αρίθμηση σχολίων

en: Rating
el_GR: Βαθμολογία

[ctx: item taxonomy]
en: Showing %1$s from %2$s Items
el_GR: Προβολή %1$s από %2$s στοιχεία

en: Count
el_GR: Καταμέτρηση

en: Sort by
el_GR: Ταξινόμιση ανά

en: Order
el_GR: Σειρά

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Telephone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Web
el_GR: Ιστός

en: Features
el_GR: Χαρακτηριστικά

en: Opening Hours
el_GR: Ώρες λειτουργίας

en: Duration
el_GR: Χρόνος

en: Validity
el_GR: Εγκυρότητα

en: Contact
el_GR: Επαφή

en: View more
el_GR: Δείτε περισσότερα

en: 0 Comments
el_GR: 0 σχόλια

en: Info: There are no panels created, add some please.
el_GR: Πληροφορία: Δεν υπάρχουν στοιχεία που έχουν δημιουργηθεί, παρακαλώ προσθέστε μερικά.

en: View product
el_GR: Προβολή προϊόντος

en: Price:
el_GR: Τιμή:

en: Tags: %s
el_GR: Ετικέτες: %s

en: Date:
el_GR: Ημερομηνία:

en: %s more...
el_GR: %s περισσότερα...

en:  more...
el_GR:  περισσότερα...

en: %s visit | %s visits
el_GR[0]: %s επίσκεψη
el_GR[1]: %s επισκέψεις

en: %s post | %s posts
el_GR[0]: %s άρθρο
el_GR[1]: %s άρθρα

en: My Blog
el_GR: Το Blog μου

en: Posts
el_GR: Άρθρα

en: Add Post
el_GR: Προσθέστε άρθρο

en: previous
el_GR: προηγούμενη

en: next
el_GR: επόμενη

en: %s posts | %s posts
el_GR[0]: %s άρθρα
el_GR[1]: %s άρθρα

[ctx: name of element]
en: Authors
el_GR: Συντάκτες

en: Blog Post Location
el_GR: Άρθρα του blog

en: Map of All Posts by %s
el_GR: Χάρτης για όλα τα άρθρα από %s

en: All Posts from This Category
el_GR: Όλα τα άρθρα από αυτή την κατηγορία

en: All Posts from This Month
el_GR: Όλα τα άρθρα από αυτό το μήνα

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Visits
el_GR: Επισκέψεις

en: Comments %s
el_GR: Σχόλια %s

en: Back to Top
el_GR: Επιστροφή στην κορυφή

en: About Me
el_GR: Σχετικά με μένα

en: comments
el_GR: σχόλια

en: Posted in
el_GR: Καταχωρήθηκε στο

en: visits
el_GR: επισκέψεις

en: Welcome, this is your blog
el_GR: Καλώς ήρθατε, αυτό είναι το blog σας

en: This Page on
el_GR: Σε αυτή τη σελίδα

en: Featured Post
el_GR: Προτεινόμενα άρθρα

[ctx: older]
en: %s Older
el_GR: %s παλιότερες

[ctx: newer]
en: Newer %s
el_GR: Νεότερα %s
