Doctor+ 1.14 - en to cs_CZ translation catalogue (301 entries)

en: Page %s
cs_CZ: Stránka %s

en: You are here:
cs_CZ: Nacházíte se zde:

en: Home
cs_CZ: Domov

en: Author:
cs_CZ: Autor:

en: Minute %1$s
cs_CZ: Minuta %1$s

en: Week %1$s
cs_CZ: Týden %1$s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
cs_CZ: Výsledky hledání pro &quot;%1$s&quot;

en: 404 Not Found
cs_CZ: 404 Nebyla nalezena

en: Page %d
cs_CZ: Stránka %d

en: Edit
cs_CZ: Změň

en: Split
cs_CZ: Rozdělit

en: Merge
cs_CZ: Sloučit

en: There is no excerpt because this is a protected post.
cs_CZ: Neexistuje žádný výpis, protože se jedná chráněné místo.

en: Pages:
cs_CZ: Stránky:

[ctx: word count: "words" or "characters"?]
note: translators: If your word count is based on single characters (East Asian characters), enter 'characters'. Otherwise, enter 'words'. Do not translate into your own language.
en: words
cs_CZ: slova

en: Mail sent to %s
cs_CZ: Pošta odeslaná příjemci %s

en: Captcha check failed
cs_CZ: Captcha kontrola selhala

en: Info: Enter some content to the textarea in the Text element, please.
cs_CZ: Informace: Zadejte libovolný obsah do textové oblasti v elementu Text.

en:  ago
cs_CZ:  před

en: read more
cs_CZ: Přečíst více

en: No posts
cs_CZ: Žádné příspěvky

en: It seems we can't find what you're looking for. Perhaps searching can help.
cs_CZ: Zdá se, že nemůžeme najít to, co hledáte. Možná vám pomůže vyhledávání.

en: Loading&hellip;
cs_CZ: Načítání&hellip;

[ctx: name of element]
en: Advertisements
cs_CZ: Inzerce

en: Info: There are no items created, add some please.
cs_CZ: Informace: Nejsou vytvořené žádné položky, přidejte nějaké prosím.

en: Submit
cs_CZ: Potvrdit

en: Reset
cs_CZ: Obnovit

en: Your browser does not support the HTML5 canvas tag.
cs_CZ: Váš prohlížeč nepodporuje HTML5 canvas tag.

en: DAYS
cs_CZ: DNŮ

en: HRS
cs_CZ: HOD

en: MINS
cs_CZ: MIN

en: SECS
cs_CZ: SEC

[ctx: name of element]
en: Documentation
cs_CZ: Dokumentace

en: Duration:
cs_CZ: Doba trvání:

[ctx: name of element]
en: Events
cs_CZ: Události

en: Question:
cs_CZ: Otázka:

[ctx: name of element]
en: FAQ
cs_CZ: Často kladené otázky

en: Activate map
cs_CZ: Aktivovat mapu

en: Deactivate map
cs_CZ: Deaktivovat mapu

en: Validity:
cs_CZ: Platnost:

en: Contact:
cs_CZ: Kontakt:

[ctx: name of element]
en: Job Offers
cs_CZ: Nabídka Práce

[ctx: name of element]
en: Lists
cs_CZ: Seznamy

[ctx: job position]
note: #-#-#-#-#  skeleton.pot (Skeleton Trunk 2.7-dev)  #-#-#-#-# translators: 1st placeholder '%s' is openning html tag of wrapping html element, 2nd is closing tag, 3rd is name of job position translators: 1st placeholder '%1$s' is openning html tag of wrapping html element, 2nd is closing tag, 3rd is n
en: %1$sPosition:%2$s %3$s
cs_CZ: %1$sPozice:%2$s %3$s

en: Read more
cs_CZ: Číst více

en: Read less
cs_CZ: Číst méně

[ctx: name of element]
en: Member
cs_CZ: Člen

en: Info: Select some member in the Member element, please.
cs_CZ: Informace: Vyberte libovolného člena v elementu Member, prosím.

[ctx: name of element]
en: Members
cs_CZ: Členové

en: Monday
cs_CZ: Pondělí

en: Tuesday
cs_CZ: Úterý

en: Wednesday
cs_CZ: Středa

en: Thursday
cs_CZ: Čtvrtek

en: Friday
cs_CZ: Pátek

en: Saturday
cs_CZ: Sobota

en: Sunday
cs_CZ: Neděle

[ctx: name of element]
en: Partners
cs_CZ: Partneři

en: Category:
cs_CZ: Kategorie:

en: All
cs_CZ: Všechny

en: Sort by:
cs_CZ: Seřadit podle:

en: Creation Date
cs_CZ: Datum vytvoření

en: Random
cs_CZ: Náhodné

en: Item Order
cs_CZ: Pořadí položek

en: Alphabetical
cs_CZ: Abecedně

en: Order:
cs_CZ: Pořadí:

en: Ascending
cs_CZ: Vzestupně

en: Descending
cs_CZ: Sestupně

en: posted by
cs_CZ: přidal

[ctx: name of element]
en: Posts
cs_CZ: Příspěvky

[ctx: name of element]
en: Price tables
cs_CZ: Cenové tabulky

[ctx: name of element]
en: Products
cs_CZ: Produkty

en: Top
cs_CZ: Nahoru

[ctx: name of element]
en: Services
cs_CZ: Služby

[ctx: name of element]
en: Testimonials
cs_CZ: Reference

en: Please enter Twitter API keys in settings.
cs_CZ: Prosím zadejte Twitter API klíče v nastaveních.

en: Comments (%s)
cs_CZ: Komentáře (%s)

en: Pingback:
cs_CZ: Zpětné upozornění:

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
cs_CZ: %1$s v %2$s

en: Reply <span>&darr;</span>
cs_CZ: Odpověď <span>&darr;</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
cs_CZ: Váš komentář čeká na moderování.

en: Comment navigation
cs_CZ: Navigace komentáře

en: Comments are closed.
cs_CZ: Komentáře jsou uzavřeny.

en: Skip to content
cs_CZ: Přeskočit na obsah

en: About %s
cs_CZ: O %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
cs_CZ: Zobrazit všechny příspěvky od %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments on %s
cs_CZ: Komentáře k %s

en: %s Comment | %s Comments
cs_CZ[0]: %s Komentář
cs_CZ[1]: %s Komentáře
cs_CZ[2]: %s Komentáře

en: Leave a comment
cs_CZ: Zanechat komentář

en: 1 Comment
cs_CZ: 1 Komentář

en: View all posts by %s
cs_CZ: Zobrazit všechny příspěvky podle: %s

en: Posted by %s
cs_CZ: Publikováno uživatelem %s

en: Categories:
cs_CZ: Kategorie:

en: Link to daily archives: %s
cs_CZ: Odkaz na denní archiv: %s

en: Link to monthly archives: %s
cs_CZ: Odkaz na měsíčni archiv: %s

en: Link to yearly archives: %s
cs_CZ: Odkaz na roční archiv: %s

en: No posts to display
cs_CZ: Žádné příspěvky k zobrazení

en: Nothing Found
cs_CZ: Nic nenalezeno

en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
cs_CZ: Jste připraven k publikování vašeho prvního příspěvku? <a href="%s"> začít zde</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
cs_CZ: Promiňte, nebyla nalezena žádná shoda podle zadaných kritérií hledání. Zkuste jiná klíčová slova.

en: Apologies, but no results were found. Perhaps searching will help find a related post.
cs_CZ: Bohužel nebyly nalezeny žádné výsledky. Možná vyhledávání vám pomůže najít související příspěvek.

en: This is somewhat embarrassing, isn't it?
cs_CZ: Je to poněkud nepříjemné, že?

en: Search Results for: %s
cs_CZ: Výsledky hledání pro: %s

en: Category Archives: %s
cs_CZ: Kategorie Archiv: %s

en: Tag Archives: %s
cs_CZ: Tag archivy: %s

en: Archives: %s
cs_CZ: Archivy: %s

en: All posts by %s
cs_CZ: Všechny příspěvky od %s

en: Daily Archives: %s
cs_CZ: Denní Archivy: %s

en: Monthly Archives: %s
cs_CZ: Měsíční archivy: %s

en: Yearly Archives: %s
cs_CZ: Roční Archivy: %s

en: Archives:
cs_CZ: Archiv:

en: 
    									<span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Published</span>
    									<time class="meta-date" datetime="%1$s">%2$s</time>
    									at
    									<a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in
    									<a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%7$s</a>.
cs_CZ: 
    									<span class="meta-prep meta-prep-entry-date">Zveřejněný</span>
    									<time class="meta-date" datetime="%1$s">%2$s</time>
    									at
    									<a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in
    									<a href="%6$s" title="Vrátiť do %7$s" rel="gallery">%7$s</a>.

en: &larr; Previous
cs_CZ: &larr; Předchozí

en: Next &rarr;
cs_CZ: Další &rarr;

en: Tag Archives:
cs_CZ: Archivy tagů:

[ctx: previous]
en: %s Previous
cs_CZ: %s předchozí

[ctx: next]
en: Next %s
cs_CZ: Další %s

en: %s Continue reading ...
cs_CZ: %s Pokračovat ve čtení...

en: Featured post
cs_CZ: Nejlepší příspěvek

en: Tags:
cs_CZ: Tagy:

[ctx: label]
en: Search for:
cs_CZ: Hledat:

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
cs_CZ: Hledat &hellip;

[ctx: submit button]
en: Search
cs_CZ: Hledat

en: Register
cs_CZ: Registrace

en: Login
cs_CZ: Přihlášení

en: My Account
cs_CZ: Můj účet

en: Location:
cs_CZ: Místo:

en: Skills and Experiences
cs_CZ: Dovednosti a zkušenosti

en: Email already exists
cs_CZ: E-mail již existuje

en: Thank you for your subscription
cs_CZ: Děkujeme Vám za platbu a projevenou důvěru!

en: Search Documentations
cs_CZ: Vyhledat dokumentaci

en: Coming Soon
cs_CZ: Již brzy

[ctx: name of element]
en: Assets
cs_CZ: Aktiva

en: Free
cs_CZ: Zdarma

[ctx: name of element]
en: Assistances
cs_CZ: Asistence

en: Filter
cs_CZ: Filtr

en: Clear Filter
cs_CZ: Vymazat filtr

en: OK
cs_CZ: Ok

[ctx: name of element]
en: Facilities
cs_CZ: Vybavení

en: No items defined, please add some
cs_CZ: Žádné položky nebyly definované, prosím zvolte je

[ctx: name of element]
en: Theme Gallery
cs_CZ: Galerie šablony

en: Info: Insert some pictures into the gallery in plugin, please.
cs_CZ: Informace: Vložte fotky do galerie šablony, prosím.

en: Info: Select plugin in the Theme Gallery element, please.
cs_CZ: Informace: Vyberte plugin v prvku galerie šablony, prosím.

en: Created
cs_CZ: Vytvořeno

en: Development
cs_CZ: Vývoj

en: hours
cs_CZ: hodin

en: New Theme, no updates available
cs_CZ: Nova šablona, nejsou dostupné žádné aktualizace.

en: Last Update
cs_CZ: Poslední aktualizace

en: changelog
cs_CZ: seznam změn

en: Show changelog
cs_CZ: Zobrazit seznam změn

en: Pre sale questions and comments
cs_CZ: Předprodejní otázky a komentáře

en: Number of Sidebars
cs_CZ: Počet bočních panelů

en: Translated Languages
cs_CZ: Počet přeložených jazyků

en: Widget Ready
cs_CZ: Widgety podporované

en: Compatible Browsers
cs_CZ: Kompatibilní prohlížeče

en: Layout
cs_CZ: Rozložení

en: Compatibility
cs_CZ: Kompatibilita

[ctx: name of element]
en: Plugins
cs_CZ: Pluginy

en: Wordpress Theme: %s
cs_CZ: WordPress šablona: %s

en: This website was created from:
cs_CZ: Tahle webstránka byla vytvořena:

en: 1 selected
cs_CZ: 1 položka zvolena

en: More Features
cs_CZ: Další funkce

en: Select Theme
cs_CZ: Zvolte šablonu

en: Info: Insert some pictures into the gallery in theme, please.
cs_CZ: Informace: Vložte fotky do galerie šablony, prosím.

en: Info: Select theme in the Theme Gallery element, please.
cs_CZ: Informace: Vyberte téma v elementu Galerie šablony, prosím.

[ctx: name of element]
en: Themes
cs_CZ: Šablony

en: Share
cs_CZ: Zdílet

en: Author: %s
cs_CZ: Autor: %s

en: Are You Lost?
cs_CZ: Ztratili jste se?

en: Sorry, but we can't seem to find the page you are looking for.
cs_CZ: Omlouváme se, nemůžeme najít stránku, kterou hledáte.

en: Compatible themes:
cs_CZ: Kompatibilní šablony:

en: Compatible services:
cs_CZ: Kompatibilní služby:

en: Purchase
cs_CZ: Koupit

en: Free Version
cs_CZ: Bezplatná verze

en: Get All Themes
cs_CZ: Získejte všechny šablony

en: Featured Theme
cs_CZ: Nejlepší šablona

en: more info
cs_CZ: další informace

en: More Info
cs_CZ: Více informací

en: View Themes
cs_CZ: Zobrazit šablony

en: Not a valid email form
cs_CZ: Neplatný e-mailový formulář

en: <span>Comments on</span> %s
cs_CZ: <span>Komentáře k</span> %s

en: %d Comments
cs_CZ: %d Komentáře

en: Categories:
cs_CZ: Kategorie:

en: Entry Thumbnail
cs_CZ: Vstupní Miniatura

en: Archives:
cs_CZ: Archiv:

[ctx: previous post]
en: %s Return to entry
cs_CZ: %s Návrat k položce

en: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Previous</span>
cs_CZ: <span class="meta-nav"> <!---></span> <span class="nav-text"> předchozí</span>

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: <span class="meta-nav"><!-- --></span><span class="nav-text">Next</span>
cs_CZ: <span class="meta-nav"> <!---></span> <span class="nav-text"> Další</span>

en: Next
cs_CZ: Další

en: %s Newer posts
cs_CZ: %s Novější příspěvky

en: Older posts %s
cs_CZ: Starší příspěvky %s

en: Continue reading ...
cs_CZ: Pokračovat ve čtení...

en: Read >>>
cs_CZ: Čtení >>>

en: Comments:
cs_CZ: Komentáře:

en: Comments:
cs_CZ: Komentáře:

en: %s Return to entry
cs_CZ: %s Návrat k položce

en: %s more
cs_CZ: %s více

en: View Match
cs_CZ: Zobrazit zápas

en: Latest Match
cs_CZ: Poslední Zápas

en: Next Match
cs_CZ: Další Zápas

[ctx: name of element]
en: Matches
cs_CZ: Zápasy

en: Info: There are no last and previous matches.
cs_CZ: Info: Neexistují žádné poslední a předchozí zápasy.

en: %s Read
cs_CZ: %s Číst

en: by
cs_CZ: od

en: by %s
cs_CZ: od %s

en: %s read more
cs_CZ: %s čtěte více

[ctx: submit button]
en: OK
cs_CZ: Ok

en: It seems we can't find what you're looking for.
cs_CZ: Zdá se, že nemůžeme najít to, co hledáte.

en: MENU
cs_CZ: NABÍDKA

[ctx: name of element]
en: Widget Area
cs_CZ: Oblast widgetu

en: Info: There are no widgets in selected area, add some please.
cs_CZ: Info: Ve vybrané oblasti nejosu žádné widgety, přidejte nějaké prosím.

[ctx: previous post]
en: %s Previous
cs_CZ: %s předchozí

[ctx: next post]
en: Next %s
cs_CZ: Další %s

en: &laquo; Previous
cs_CZ: &laquo; Předchozí

en: Next &raquo;
cs_CZ: Další &raquo;

en: %s Read More
cs_CZ: %s Čtěte více

[ctx: previous]
en: %s Prev
cs_CZ: %s Předchozí

en: Comments
cs_CZ: Komentáře

en: %s Read more
cs_CZ: %s Číst více

en: Have posts
cs_CZ: Máte příspěvky

en: No posts to get
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné příspěvky

en: Username
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: Account
cs_CZ: Konto

en: Logout
cs_CZ: Odhlásit se

en: Items
cs_CZ: Položky

en: My Items
cs_CZ: Moje položky

en: Email
cs_CZ: E-mail

en: Sign up!
cs_CZ: Registrovat se!

en: Please fill out all registration fields
cs_CZ: Vyplňte prosím všechny kolonky pro registraci

en: User successfully registered, email was sent to your email address.
cs_CZ: Uživatel úspěšně zaregistrován, na Vaši e-mailovou adresu byla odeslána zpráva.

en: Username or email already registered
cs_CZ: Uživatelské jméno nebo e-mailem již existuje

en: There was an error during registration, please check name and email. If the problem persists, please contact website administrator
cs_CZ: Při registraci došlo k chybě, zkontrolujte prosím jméno a email. Pokud potíže přetrvávají, obraťte se na správce webu

en: Administrator was notified about account renew request.
cs_CZ: Žádost o obnovu účtu byla zaslána správci.

en: Back to Admin
cs_CZ: Zpět na Admin

en: Administrator was notified about account upgrade request.
cs_CZ: Správce byl upozorněn s požadavkem na povýšení účtu.

[ctx: name of element]
en: Featured Items
cs_CZ: Zvýrazněné položky

en: Info: There are no featured items.
cs_CZ: Info: Nebyly nalezeny žádné Doporučené položky.

en: Show More
cs_CZ: Zobrazit více

en: Categories
cs_CZ: Kategorie

en: Locations
cs_CZ: Lokace

en: Resources
cs_CZ: Zdroje

en: Reviews
cs_CZ: Recenze

en: Search keyword
cs_CZ: Hledat klíčové slovo

en: Category
cs_CZ: Kategorie

en: Location
cs_CZ: Místo

en: Radius:
cs_CZ: Poloměr:

en: Off
cs_CZ: Vypnuto

en: Search
cs_CZ: Hledat

en: Reply
cs_CZ: Odpovědět

en: Search Results: %s
cs_CZ: Výsledky vyhledávání: %s

en: Add
cs_CZ: Přidat

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Title
cs_CZ: Titul

en: Comments Count
cs_CZ: Počet komentářů

en: Rating
cs_CZ: Hodnocení

[ctx: item taxonomy]
en: Showing %1$s from %2$s Items
cs_CZ: Zobrazuji %1$s z %2$s položek

en: Count
cs_CZ: Počet

en: Sort by
cs_CZ: Seřadit podle

en: Order
cs_CZ: Pořadí

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: Telephone
cs_CZ: Telefon

en: Features
cs_CZ: Vlastnosti

en: Opening Hours
cs_CZ: Otevírací doba

en: Duration
cs_CZ: Trvání

en: Validity
cs_CZ: Platnost

en: Contact
cs_CZ: Kontakt

en: View more
cs_CZ: Zobrazit více

en: 0 Comments
cs_CZ: 0 Komentáře

en: Info: There are no panels created, add some please.
cs_CZ: Info: Nebyly vytvořené žádné panely, přidejte nějaké prosím.

en: View product
cs_CZ: Zobrazit produkt

en: Price:
cs_CZ: Cena:

en: Tags: %s
cs_CZ: Tagy: %s

en: Date:
cs_CZ: Datum:

en: %s more...
cs_CZ: %s více...

en:  more...
cs_CZ:  více...

en: %s visit | %s visits
cs_CZ[0]: %s návštěva
cs_CZ[1]: %s návštěv
cs_CZ[2]: %s návštěv

en: %s post | %s posts
cs_CZ[0]: %s příspěvek
cs_CZ[1]: %s příspěvky
cs_CZ[2]: %s příspěvků

en: My Blog
cs_CZ: Můj Blog

en: Posts
cs_CZ: Příspěvky

en: Add Post
cs_CZ: Přidat příspěvek

en: previous
cs_CZ: předchozí

en: next
cs_CZ: další

en: %s posts | %s posts
cs_CZ[0]: %s příspěvek
cs_CZ[1]: %s příspěvky
cs_CZ[2]: %s příspěvků

[ctx: name of element]
en: Authors
cs_CZ: Autoři

en: Blog Post Location
cs_CZ: Umístění příspěvku v blogu

en: Map of All Posts by %s
cs_CZ: Mapa všech příspěvků od %s

en: All Posts from This Category
cs_CZ: Všechny příspěvky z této kategorie

en: All Posts from This Month
cs_CZ: Všechny příspěvky z tohoto měsíce

en: Author
cs_CZ: Autor

en: Visits
cs_CZ: Návštěvy

en: Comments %s
cs_CZ: Komentáře %s

en: Back to Top
cs_CZ: Zpět na začátek

en: About Me
cs_CZ: O mně

en: comments
cs_CZ: komentáře

en: Posted in
cs_CZ: Publikováno v

en: visits
cs_CZ: návštěv

en: Welcome, this is your blog
cs_CZ: Vítejte, toto je Váš blog

en: This Page on
cs_CZ: Tato stránka na

en: Featured Post
cs_CZ: Nejlepší příspěvek

[ctx: older]
en: %s Older
cs_CZ: %s Starší

[ctx: newer]
en: Newer %s
cs_CZ: Novější %s
