Doctor+ Admin 1.14 - en to sq_AL translation catalogue (817 entries)

en: Theme Admin
sq_AL: Admin i Temës

en: Page Builder
sq_AL: Ndërtues i faqes

en: Default language
sq_AL: Gjuha e parazgjedhur

en: Custom Meta Box
sq_AL: Meta Box e personalizuar

en: Homepage (blog)
sq_AL: Faqja kryesore (blog)

en: 404 page
sq_AL: Faqja 404

en: Search page
sq_AL: Kërko faqen

en: Archive pages
sq_AL: Arkivo faqet

en: Category, Taxonomy, Tag, Author, Date
sq_AL: Kategoria, Taksonomia, Etiketa, Autori, Data

en: Attachment pages
sq_AL: Faqet e bashkangjitura

en: Single post
sq_AL: Postim i vetëm

en: Single - WooCommerce Product
sq_AL: Prodhim i vetëm - WooCommerce

en: %s - WooCommerce Shop Page
sq_AL: %s - WooCommerce Faqe për blerje

en: Install Required Plugins
sq_AL: Instalo Plugin-ët e kërkuar

en: &hellip; saving &hellip;
sq_AL: &hellip; duke ruajtur &hellip;

en: settings were saved successfully
sq_AL: Cilësimet janë ruajtur me sukses

en: there was an error during saving
sq_AL: Kishte një gabim gjatë ruajtjes

en: Resetting&hellip;
sq_AL: Rivendosje&hellip;

en: Successfully reset. This page will reload&hellip;
sq_AL: U rivendos me sukses. Kjo faqe do të reload&hellip;

en: Are you sure you want to remove this element?
sq_AL: A jeni të sigurtë që doni të heqni këtë element?

en: Are you sure you want to delete custom page options of this page?
sq_AL: A jeni të sigurtë se doni të fshini opcionet e personalizuara të faqes nga kjo faqe?

note: translators: {pageTtile} is placeholder like %s
en: You are about to create custom options for page:
    {pageTitle}.
    Is this ok?
sq_AL: Ju do të krijoni opcione të personalizuara për faqen:
    {pageTitle}.
    A është kjo në rregull?

en: Settings Administration for the special page type
sq_AL: Administrimi i Cilësimeve për llojin e faqeve speciale

en: Settings Administration for this standard page only
sq_AL: Administrimi i Cilësimeve vetëm për këtë faqe standarde

en: Click to add custom description
sq_AL: Kliko për të shtuar përshkrim të personalizuar

en: Please select backup file
sq_AL: Ju lutem selektoni skedën backup

note: translators: {option} and {filename} are placeholders like %s
en: You selected option '{option}' but file was '{filename}'. We corrected this for you :)
sq_AL: Ju keni selektuar opcionin '{option}' por skeda ishte '{filename}'. Ne e korigjuam këtë për ju :)

en: Are you sure you want to import backup? All tables will be truncated before import!
sq_AL: A jeni të sigurtë se doni të importoni backup? Të gjitha tabelat do të prehen para importit!

en: Are you sure you want to import demo content? Whole content of your website will be replaced!
sq_AL: A jeni të sigurtë se doni të importoni përmbajtjen demo? Tërë përmbajtja e webfaqes suaj do të zëvendësohet!

en: Importing...
sq_AL: Duke importuar.....

en: Importing is done. Check out the report.
sq_AL: Importimi u krye. Shiko raportin.

en: There was an error during importing. Check out the report.
sq_AL: Kishte një gabim gjatë importimit. Shiko raportin.

en: Exporting...
sq_AL: Duke eksportuar...

en: You just got a file download dialog or ribbon.
sq_AL: Juve sapo ju paraqit një dritare dialogu apo shirit që tregon se skeda u shkarkua.

en: Your file download failed. Please try again.
sq_AL: Shkarkimi i skedës dështoi. Ju lutem provoni përsëri.

en: Something is wrong with import form
sq_AL: Diçka është gabim me formatin e importimit

en: File with demo content '%s' doesn't exists.
sq_AL: Skeda me përmbajtjen demo '%s' nuk ekziston.

en: Something is wrong with export form
sq_AL: Diçka është gabim me formatin e eksportimit

en: Export method '%s' does not exist. Something is wrong.
sq_AL: Metoda e eksportit '%s' nuk ekziston. Diçka është gabim.

en: Directory '%s' can not be created.
sq_AL: Regjistri '%s' nuk mund të krijohet.

en: Import method '%s' does not exist. Something is wrong.
sq_AL: Metoda e importit '%s' nuk ekziston. Diçka është gabim.

en: Content of the backup file is corrupted, can not be uncompressed.
sq_AL: Përmbajtja e skedës backup është prishur, nuk mund të çkompresohet

en: Content from the file "%s" can not be read.
sq_AL: Përmbajtja e skedës "%s" nuk mund të lexohet.

en: Inserting of the WordPress option "%s" failed.
sq_AL: Vendosja e opcionit "%s" të Wordpress dështoi.

en: All inserts of theme settings to the database failed.
sq_AL: Të gjitha hyrjet e cilësimeve të temës në bazën e të dhënave kanë dështuar.

en: Inserting of the theme option "%s" failed.
sq_AL: Futja e opcionit të temës "%s" dështoi.

en: Content was partialy imported. Some errors occured. %s
sq_AL: Përmbajtja u importua pjesërisht. U bënë disa gabime. %s

en: File from URL "%s" can not be fetched. Reason: %s
sq_AL: Skeda nga URL "%s" nuk mund të merret. Arsyeja: %s

en: Successfully downloaded and saved file from URL "%s"
sq_AL: Skeda u shkarkua dhe u ruajt me sukses nga URL "%s"

en: Dummy demo images were sucessfully downloaded
sq_AL: Fotografitë Dummy demo janë shkarkuar me sukses

en: All attachments were sucessfully downloaded
sq_AL: Të gjitha bashkangjitjet u shkarkuan me sukses.

en: Remote server did not respond
sq_AL: Serveri i largët nuk u përgjigj

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
sq_AL: Serveri i largët ka dhënë përgjigje të gabuar %1$d %2$s

en: Remote file have incorrect size
sq_AL: Skeda e largët ka madhësi të parregullt

en: Zero size file downloaded
sq_AL: Skeda me madhësi zero është shkarkuar

en: Content was successfully imported, yay!
sq_AL: Përmbajtja u importua me sukses, urra!

en: Content was imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
sq_AL: Përmbajtja u importua pjesërisht. Disa të dhëna nuk mund të importoheshin. Këtu është raporti: %s

en: Content could not be imported. Reason(s): %s
sq_AL: Përmbajtja nuk mund të importohej. Arsye(t): %s

en: All theme settings were successfully imported, yay!
sq_AL: Të gjitha cilësimet e temës u importuan me sukses, urra!

en: All theme settings were imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
sq_AL: Të gjitha cilësimet e temës u importuan pjesërisht. Disa të dhëna nuk mund të importoheshin. Këtu është raporti: %s

en: All theme settings could not be imported. Reason(s): %s
sq_AL: Nuk mund të importoheshin të gjitha cilësimet e temës. Arsye(t): %s

en: WordPress settings (sidebars, widgets, etc..) were successfully imported, yay!
sq_AL: Cilësimet e WordPress (Shirite anësore, widget-e, etj...) u importuan me sukses, urra!

en: WordPress settings were imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
sq_AL: Cilësimet e WordPress u importuan pjesërisht. Disa të dhëna nuk mund të importoheshin. Ja raporti: %s

en: WordPress settings (sidebars, widgets, etc..) could not be imported. Reason(s): %s
sq_AL: Cilësimet e WordPress (shirite anësore, widget-e, etj..) nuk mund të importoheshin.Arsye(t): %s

en: Fullwidth Elements
sq_AL: Elementet me gjerësi të plotë

en: Fullwidth or Columnable Elements
sq_AL: Elemente me Gjerësi të plotë apo Në kolona

en: Edit element description
sq_AL: Shto përshkrimin e elementit

en: Sidebars <strong>%s</strong> here
sq_AL: Shirite anësore <strong>%s</strong> këtu

en: start
sq_AL: Fillo

en: end
sq_AL: Përfundo

en: Here are no options.
sq_AL: Nuk ka opcione.

en: Controls are not allowed to render
sq_AL: Nuk lejohet të paraqiten kontrollet

en: Basic
sq_AL: Bazë

en: Advanced
sq_AL: I avansuar

en: Are you sure you want to import options from Global Options to this element?
sq_AL: A jeni të sigurtë se doni të importoni opcione nga Opcionet Globale në këtë element?

en: Are you sure you want to reset options from this element to default values?
sq_AL: A jeni të sigurtë se doni të rivendosni opcionet nga ky element në vlerat e parazgjedhura?

en: Are you sure you want to reset options from this group to default values?
sq_AL: A jeni të sigurtë se doni të rivendosni opcionet nga ky grup në vlerat e parazgjedhura?

en: Reset
sq_AL: Rivendos

en: WordPress version
sq_AL: Verzioni Wordpress

en: This AIT Theme requires WordPress 3.7 or newer.
sq_AL: Kjo AIT Theme kërkon WordPress 3.7 ose verzion më të ri.

en: PHP Version
sq_AL: Verzioni PHP

en: It is recommended for better performance of your whole site with our theme to have PHP version 5.4 or newer. But it is not mandatory. PHP 5.2 should be ok.
sq_AL: Rekomandohet verzioni PHP 5.4 apo më i ri për perfomancë më të mirë të tërë faqes suaj me temën tonë edhe pse nuk është e domosdoshme: duhet të funksionojë edhe verzioni PHP 5.2.

en: Memory limit
sq_AL: Kufiri i kujtesës

en: Memory limit is too low. At least <b>%sMB</b> are needed for AIT Theme to work properly.
sq_AL: Kufiri i kujtesës është shumë i ulët.  Nevojiten së paku <b>%sMB</b> që AIT Theme të funksionojë siç duhet.

note: translators: "wp-content/uploads" is exact path to folder
en: Read/Write permissions for wp-content/uploads folder
sq_AL: Lexo/Shkruaj leje për dosjen wp-content/uploads

en: Yes
sq_AL: Po

en: PHP is not allowed to write to "wp-content/uploads" directory
sq_AL: PHP nuk lejohet të shkruaj në regjistrin e "wp-content/uploads"

en: Function flock()
sq_AL: Funksioni flock()

en: Function <code>flock()</code> is not supported on this filesystem. AIT Theme requires this to process atomic file operations.
sq_AL: Funksioni <code>flock()</code> nuk mbështetet në këtë sistem të skedave. AIT Theme kërkon këtë për të përpunuar operacionet atomike të skedave.

en: Function gzcompress()
sq_AL: Funksioni gzcompress()

en: Function <code>gzcompress()</code> is not enabled. AIT Theme require it for data backuping process.
sq_AL: Funksioni <code>gzcompress()</code> nuk është aktiv.Këtë e kërkon AIT Theme për procesin e rikuperimit të të dhënave.

en: Function gzuncompress()
sq_AL: Funksioni gzuncompress()

en: Function <code>gzuncompress()</code> is not enabled. AIT Theme require it for data backuping process.
sq_AL: Funksioni <code>gzuncompress()</code> nuk ëshët aktiv. Këtë e kërkon AIT Theme për procesin e rikuperimit të të dhënave.

en: Disabled
sq_AL: E çaktivizuar

en: Enabled
sq_AL: E aktivizuar

en: Configuration directive <code>register_globals</code> is enabled. We recommend this to be disabled for security reasons.
sq_AL: Direktiva e konfiguracionit <code>register_globals</code> u aktivizua. Ju rekomandojmë ta çaktivizoni për arsye sigurie.

note: translators: "Reflection" is the name of the extension
en: Reflection extension
sq_AL: Ekstensioni Reflection

en: Reflection extension is required.
sq_AL: Kërkohet ekstensioni Reflection.

note: translators: "SPL" is the name of the extension
en: SPL extension
sq_AL: Ekstensioni SPL

en: SPL extension is required.
sq_AL: Kërkohet ekstension SPL.

note: translators: "PCRE" is the name of the extension
en: PCRE extension
sq_AL: Ekstension PCRE

en: Enabled and works properly
sq_AL: E aktivizuar dhe punon me rregull

en: Disabled or without UTF-8 support
sq_AL: E çaktivizuar apo pa përmbajtje UTF-8

en: PCRE extension is required and must support UTF-8.
sq_AL: Kërkohet ekstension PCRE dhe duhet patjetër të përmbajë UTF-8.

note: translators: "ICONV" is the name of the extension
en: ICONV extension
sq_AL: Ekstension ICONV

en: Disabled or does not work properly
sq_AL: E çaktivizuar apo nuk punon me rregull

en: ICONV extension is required and must work properly.
sq_AL: Kërkohet ekstension ICONV dhe duhet patjetër të funksionojë me rregull.

en: PHP tokenizer is required.
sq_AL: Kërkohet PHP tokenizer

note: translators: "Multibyte String" is the name of the extension
en: Multibyte String extension
sq_AL: Ekstension Multibyte String

en: Multibyte String extension is absent. Some internationalization components may not work properly.
sq_AL:  Mungon ekstensioni Multibyte String. Disa komponenta internacionilizimi mund të mos funksionojnë siç duhet.

note: translators: "Multibyte String" is the name of the extension
en: Multibyte String function overloading
sq_AL: Mbingarkohet funksioni Multibyte String

en: Multibyte String function overloading is enabled. AIT Theme requires this to be disabled. If it is enabled, some string function may not work properly.
sq_AL: Mbingarkimi i funksionit Multibyte String është aktiv. AIT Theme kërkon që kjo të çaktivizohet. Nëse është aktiv disa funksione të vargjeve mund të mos funksionojnë siç duhet.

note: translators: "Multibyte String" is the name of the extension
en: GD/ImageMagick extension
sq_AL: Ekstensioni GD/ImageMagick

en: GD and ImageMagick extensions are absent. WordPress requires any of them for image resizing.
sq_AL: Ekstensionet GD dhe ImageMagick mungojnë. WordPress kërkon cilëndo nga ato për të ndryshur madhësinë e fotografive.

note: translators: "AIT Themes" is a name
en: AIT Themes Requirements Checker
sq_AL: Kontrolluesi i kërkesave të AIT Themes

en: AIT Themes Requirements Checker checks if your server and PHP configuration meets the requirements for running this AIT Theme. It checks version of PHP, if appropriate PHP extensions have been loaded, and if PHP directives are set correctly.
sq_AL: Kontrolluesi i Kërkesave të AIT Themes kontrollon nëse serveri juaj dhe konfiguracioni PHP i plotësojnë kërkesat për të përdorur këtë AIT Theme. Ai kontrollon verzionin PHP, nëse janë ngarkuar ekstensionet e duhura PHP, dhe nëse direktivat PHP janë të vendosura me saktësi.

en: Sorry, your server configuration does not match all requirements for this AIT Theme. <em>Your previous theme was reactivated.</em>
sq_AL: Na falni, konfiguracioni i serverit tuaj nuk i plotëson të gjitha kërkesat për këtë AIT Theme. <em> U riaktivizua tema juaj e mëparshme.</em>

en: Please fix the issues listed below and try again. You can go back to your <a href="%s" class="button button-primary" target="_blank">WordPress themes administration &raquo;</a>
sq_AL: Ju lutem rregulloni problemet e listuara më poshtë dhe provoni përsëri. Ju mund të ktheheni tek <a href="%s" class="button button-primary" target="_blank"> Administrimi i temave të WordPress &raquo;</a>

en: Your server configuration does not fully match all requirements for this AIT Theme.
sq_AL: Konfiguracioni i serverit tuaj nuk i plotëson të gjitha kërkesat për këtë AIT Theme.

en: We highly recommend to <a href="%s" class="button button-primary">reactivate your previous theme</a> until all of the listed issues are resolved. <a href="%s" class="button button-secondary">Continue</a> only if you know what you are doing.</p>
sq_AL: Rekomandojmë posaçërisht të <a href="%s" class="button button-primary">riaktivizoni temën e mëparshme</a> deri sa të zgjidhen të gjitha problemet. <a href="%s" class="button button-secondary">Continue</a> nëse dini se çfarë po bëni.</p>

en: Details
sq_AL: Detaje

en: Not tested
sq_AL: E pa testuar

en: AIT Shortcodes
sq_AL: Kodet e shkurtëra AIT

en: Insert shortcode
sq_AL: Fut kod të shkurtër

en: Export
sq_AL: Eksporto

en: Import
sq_AL: Importo

en: Import Demo Content
sq_AL: Importo Përmbajtjen Demo

en: Import / Export
sq_AL: Importo / Eksporto

[ctx: export]
en: All
sq_AL: Të gjitha

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress Content, theme settings and WordPress settings
sq_AL: Eksporton tërë Përmbajtjen Wordpress, cilësimet e temës dhe cilësimet e WordPress

[ctx: export]
en: All theme settings
sq_AL: Të gjitha cilësimet e temës

[ctx: export]
en: Exports all the theme settings (Theme Options, Default Layout and Page Builder)
sq_AL: Eksporton të gjitha cilësimet e temës (Opcionet e Temës, Skemën e parazgjedhur dhe Ndërtuesin e Faqes)

[ctx: export]
en: WordPress settings
sq_AL: Cilësimet e WordPress

[ctx: export]
en: Exports some WordPress settings (menu settings, sidebars, widgets)
sq_AL: Eksporton disa cilësime të WordPress (Cilësimet e menusë, shiritet anësore, widget-et)

[ctx: export]
en: WordPress Content
sq_AL: Përmbajtja WordPress

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress content. All your posts, pages, comments, custom fields, taxonomies, navigation menus and custom post types.
sq_AL: Eksporton tërë përmbajtjen e WordPress. Të gjitha postimet, faqet, komentet, fushat e personalizuara, taksonomitë, menutë e navigacionit dhe llojet e postimeve të personalizuara.

[ctx: export action button label]
en: Export
sq_AL: Eksporto

en: <strong>Warning!</strong> This import will delete all entries in database for selected option
sq_AL: <strong>Kujdes!</strong> Ky import do të fshijë të gjitha të dhënat në bazën e të dhënave për opcionin e selektuar

[ctx: import]
en: All
sq_AL: Të gjitha

[ctx: import]
en: All theme settings
sq_AL: Të gjitha cilësimet e temës

[ctx: import]
en: WordPress settings
sq_AL: Cilësimet e WordPress

[ctx: import]
en: WordPress Content
sq_AL: Përmbajtja WordPress

[ctx: import action button label]
en: Import
sq_AL: Importo

en: <strong>Warning!</strong> Importing of demo content will delete all your current content in database.
sq_AL: <strong>Kujdes!</strong> Importimi i përmbajtjes demo do të fshijë tërë përmbajtjen tuaj të tanishme në bazën e të dhënave.

[ctx: import action button label]
en: Import Demo Content
sq_AL: Importo Përmbajtjen Demo

en: Default Layout <small>Default Layout Options Administration for all pages</small>
sq_AL: Skema e parazgjedhur <small> Administrimi i opcioneve të skemës së parazgjedhur për të gjitha faqet </small>

en: Reset to Defaults
sq_AL: Rivendos në të Parazgjedhura

en: Are you sure you want to reset all settings to defaults?
sq_AL: A jeni të sigurtë se doni të rivendosni të gjitha cilësimet në të parazgjedhura?

en: <strong>Default Layout</strong> Options
sq_AL: <strong>Skema e parazgjedhur</strong> Opcionet

en: Changes have been made.
sq_AL: Janë bërë ndryshime.

en: Sticked unsortable elements
sq_AL: Elemente të ngjitura të parradhitshme

en: You can only enable or disable these elements
sq_AL: Ju mund vetëm të aktivizoni apo çaktivizoni këto elemente

en: Sortable elements
sq_AL: Elemente të renditshme

en: Drag&Drop here elements from the right hand side
sq_AL: Tërhiq&Lësho këtu elemente nga ana e dorës së djathtë

en: Save Options
sq_AL: Ruaj Opcionet

en: View page: %s
sq_AL: Shiko faqen: %s

[ctx: page]
en: View
sq_AL: Shiko

en: Edit page: %s
sq_AL: Përpuno faqen: %s

[ctx: page]
en: Edit
sq_AL: Përpuno

[ctx: options]
en: Delete
sq_AL: Fshij

en: <strong>%s</strong> Local Options
sq_AL: <strong>%s</strong> Opcione lokale

en: Loading...
sq_AL: Ngarkohet....

en: home
sq_AL: Faqja kryesore

en: Special pages
sq_AL: Faqe speciale

en: Normal pages
sq_AL: Faqe normale

en: View Page
sq_AL: Shiko faqen

en: Edit Page
sq_AL: Përpuno faqen

en: Are you sure you want to reset "Theme Options"?
sq_AL: A jeni të sigurtë se doni të rivendosni "Opcionet e Temës"?

en: Reset Theme Options
sq_AL: Rivendos Opcionet e Temës

en: Are you sure you want to reset all options?
sq_AL: A jeni të sigurtë se doni të rivendosni të gjitha opcionet?

en: Reset All Options
sq_AL: Rivendos të gjitha Opcionet

en: Theme Options
sq_AL: Opcionet e Temës

en: <strong>Theme Options:</strong> %s
sq_AL: <strong>Opcionet e Temës:</strong> %s

[ctx: name of element]
en: Page Title
sq_AL: Titulli i faqes

[ctx: name of element]
en: Content
sq_AL: Përmbajtja

[ctx: name of element]
en: Comments
sq_AL: Komentet

[ctx: name of element]
en: Testimonials
sq_AL: Testimoniale

[ctx: name of element]
en: Text
sq_AL: Tekst

[ctx: name of element]
en: Columns
sq_AL: Kolonat

[ctx: name of element]
en: Partners
sq_AL: Partnerë

[ctx: name of element]
en: Google Map
sq_AL: Harta e Google

[ctx: name of element]
en: Member
sq_AL: Anëtar

[ctx: name of element]
en: Price Table
sq_AL: Tabela e çmimeve

[ctx: name of element]
en: Counters
sq_AL: Numëruesit

[ctx: name of element]
en: Countdown
sq_AL: Numëruesi i kohës

[ctx: name of element]
en: Horizontal Rule
sq_AL: Rregulli horizontal

[ctx: name of element]
en: Events
sq_AL: Ngjarjet

[ctx: name of element]
en: Job Offers
sq_AL: Oferta pune

[ctx: name of element]
en: Opening Hours
sq_AL: Orari i hapjes

[ctx: name of element]
en: Contact Form
sq_AL: Formulari i Kontaktit

[ctx: name of element]
en: Sitemap
sq_AL: Harta e faqes

[ctx: name of element]
en: Advertisements
sq_AL: Reklama

[ctx: name of element]
en: Posts
sq_AL: Postimet

[ctx: name of element]
en: Members
sq_AL: Anëtarë

[ctx: name of element]
en: Services
sq_AL: Shërbime

[ctx: name of element]
en: Easy Slider
sq_AL: Slider i lehtë

[ctx: name of element]
en: Image
sq_AL: Fotografia

[ctx: name of element]
en: Lists
sq_AL: Listat

en: Custom CSS
sq_AL: CSS e personalizuar

en: Your custom CSS
sq_AL: CSS e juaj e personalizuar

en: Here you can put your own CSS
sq_AL: Këtu mund të vendosni CSS-në tuaj

en: Admin branding
sq_AL: Brendimi i administratorit

en: Admin Title
sq_AL: Titulli i Admin-it

en: Title displayed in Wordpress menu
sq_AL: Titulli paraqitet në menunë WordPress

en: Login Screen Logo
sq_AL: Logo e Ekranit të Hyrjes

en: Logo image displayed on Wordpress Login screen
sq_AL: Fotografia e Logos e paraqitur në Ekranin e hyrjes së WordPress

en: Login Screen Logo Link
sq_AL: Linku i Logos së Ekranit të Hyrjes

en: Link for Logo image displayed on Wordpress Login screen, use valid URL format with http://
sq_AL: Linku për Fotografinë e Logos i paraqitur në Ekranin e hyrjes së Wordpress, përdor formatin e vlefshëm URL me http://

en: Login Screen Logo Tooltip
sq_AL: Logo Tooltip e Ekranit Hyrës

en: Tooltip text for logo image displayed on Wordpress Login screen
sq_AL: Teksti Tooltip për fotografinë e logos i paraqitur në ekranin hyrës të Wordpress

en: Custom CSS for Login Screen
sq_AL: CSS e personalizuar për Ekranin e Hyrjes

en: CSS styles for Wordpress Login screen
sq_AL: Stilet CSS për ekranin e hyrjes së WordPress

en: Small Admin Menu Icon (16x16)
sq_AL: Ikonë e vogël e Menusë së Admin-it (16x16)

en: Icon image displayed in menu
sq_AL: Fotografia e ikonës e paraqitur në menu

en: Admin Footer Text
sq_AL: Teksti i Footer-it të Admin-it

en: Text displayed in footer of Wordpress Admin screen
sq_AL: Tekst i paraqitur në footerin e ekranit të Admin-it të WordPress

en: Administrator settings
sq_AL: Cilësimet e Administratorit

en: Development mode
sq_AL: Mënyra e zhvillimit

en: Turn on/off development mode
sq_AL: Kyç/Çkyç mënyrën e zhvillimit

en: Developer's IP address
sq_AL: IP adresa e zhvilluesit

en: Default Layout
sq_AL: Skema e parazgjedhur

en: Title for the tab
sq_AL: Titull për tab-in

en: Content of the tab
sq_AL: Përmbajtja e tab-it

en: No tabs
sq_AL: Pa tab-e

en: Add another tab
sq_AL: Shto një tab tjetër

en: Background Color
sq_AL: Ngjyra e sfondit

[ctx: mark for form input]
en: Required
sq_AL: Kërkohet

en: Background Image
sq_AL: Fotografia e sfondit

en: Select Background Image for: %s
sq_AL: Selekto fotografinë e sfondit për: %s

en: Insert Image
sq_AL: Vendos fotografi

en: Select Image
sq_AL: Selekto Fotografi

en: Repeat
sq_AL: Përsërit

en: repeat
sq_AL: përsërit

en: no-repeat
sq_AL: mos përsërit

en: repeat-x
sq_AL: Përsërit-x

en: repeat-y
sq_AL: përsërit-y

en: Position
sq_AL: Pozita

en: top left
sq_AL: lartë në të majtë

en: top center
sq_AL: lartë në mes

en: top right
sq_AL: lartë në të djathtë

en: center left
sq_AL: në mes në të majtë

en: center center
sq_AL: në mes në mes

en: center right
sq_AL: në mes në të djathtë

en: bottom left
sq_AL: poshtë në të majtë

en: bottom center
sq_AL: poshtë në qendër

en: bottom right
sq_AL: poshtë në të djathtë

en: Scroll
sq_AL: Rrëshqit

en: fixed
sq_AL: I fiksuar

en: scroll
sq_AL: rrëshqit

en: All
sq_AL: Të gjitha

en: <strong>All available %s will be displayed.</strong><br><em>(Because there are no categories in %s or all categories are empty)</em>
sq_AL: <strong>Do të paraqiten të gjitha %s në dispozicion.</strong><br><em>(Sepse nuk ka kategori në %s apo të gjitha kategoritë janë të zbrazëta)</em>

en: Are you sure?
sq_AL: A jeni të sigurtë?

en: No Items Defined
sq_AL: Nuk u definua asnjë element

en: + Add New Item
sq_AL: + Shto element të ri

en: Remove
sq_AL: Heq

en: Remove All Items
sq_AL: Heq të gjitha elementet

en: 1 Col
sq_AL: 1 kolonë

en: Choose&hellip;
sq_AL: Zgjedh&hellip;

en: None
sq_AL: Asnjë

en: Select Image for: %s
sq_AL: Selekto Fotografinë për: %s

en: Enable
sq_AL: Aktivizo

en: By enabling this you can override advanced options from Default Layout
sq_AL: Duke aktivizuar këtë ju mund të anashkaloni opcionet e avansuara nga Skema e parazgjedhur

en: Default Template
sq_AL: Modeli bazë

en: "Page templates" option is available only on local options for specific page.
sq_AL: Opcioni "Modelet e faqes" është në dizpozicion vetëm në opcionet lokale për faqen specifike.

en: Address
sq_AL: Adresa

en: No items. Add some items to "%s"
sq_AL: Asnjë element.Shto disa elemente në "%s"

[ctx: sidebar]
en: None
sq_AL: Asnjë

en: Description
sq_AL: Përshkrimi

en: Left
sq_AL: Në të majtë

en: Right
sq_AL: Në të djathtë

en: Center
sq_AL: Në qendër

en: Custom Class
sq_AL: Klasa e personalizuar

en: Write your custom class for own page identification
sq_AL: Shkruani klasën e personalizuar për identifikimin e faqes suaj

en: Right Sidebar
sq_AL: Shiriti anësor në të djathtë

en: Select sidebar displayed on the right side of page
sq_AL: Selekto shiritin anësor të paraqitur në anën e djathtë të faqes

en: Left Sidebar
sq_AL: Shiriti anësor në të majtë

en: Select sidebar displayed on the left side of page
sq_AL: Selekto shiritin anësor të paraqitur në anën e majtë të faqes

en: Footer Widgets Area
sq_AL: Zona e Widget-eve të Footerit

en: Display footer widgets area
sq_AL: Paraqit zonën e Widget-eve të Footerit

en: Display breadcrumbs
sq_AL: Paraqit breadcrumbs

en: Main menu
sq_AL: Menuja kryesore

en: Footer menu
sq_AL: Menuja e Footer-it

en: General
sq_AL: Të përgjithshme

en: Layout Type
sq_AL: Lloji i Skemës

en: Display full-width or fixed-width layout of website
sq_AL: Paraqit skemën e webfaqes me gjerësi të plotë apo gjerësi të fiksuar

en: Website Width
sq_AL: Gjerësia e faqes

en: Width of the website layout
sq_AL: Gjerësia e skemës së webfaqes

en: Left Sidebar Width
sq_AL: Gjerësia e Shiritit anësor në të majtë

en: Width of left sidebar
sq_AL: Gjerësia e Shiritit të majtë anësor

en: Right Sidebar Width
sq_AL: Gjerësia e Shiritit anësor në të djathtë

en: Width of right sidebar
sq_AL: Gjerësia e Shiritit të djathtë anësor

en: Progressive Page Loading
sq_AL: Ngarkim progresiv i Faqes

en: Enable or disable progressive loading of page
sq_AL: Aktivizo apo çaktivizo ngarkimin progresiv të faqes

en: Main Theme Colors and Backgrounds
sq_AL: Ngjyrat dhe sfondet e Temës kryesore

en: Select image used as Favicon
sq_AL: Selekto fotografi që përdoret si Favicon

en: Website Background
sq_AL: Sfondi i Webfaqes

en: Look of section background. Color, opacity and background image.
sq_AL: Pamja e sfondit të seksionit. Ngjyra, errësimi dhe fotografia e sfondit.

en: Theme Color
sq_AL: Ngjyra e Temës

en: Main theme color
sq_AL: Ngjyra e Temës kryesore

en: Page Background
sq_AL: Sfondi i faqes

en: Color and opacity of page background
sq_AL: Ngjyra dhe errësimi i sfondit të faqes

en: Titles
sq_AL: Titujt

en: Color of titles text
sq_AL: Ngjyra e tekstit të titujve

en: Text
sq_AL: Tekst

en: Color of main text
sq_AL: Ngjyra e tekstit kryesor

en: Links
sq_AL: Linqet

en: Color of links
sq_AL: Ngjyra e linqeve

en: Links Hover
sq_AL: Linqet Hover

en: Color of links with mouse cursor over
sq_AL: Ngjyra e linqeve me kursorin e miut përmbi

en: Decoration
sq_AL: Dekorimi

en: Decorative color of elements on website
sq_AL: Ngjyra dekoruese e elementeve në webfaqe

en: Lines
sq_AL: Vijat

en: Color of lines
sq_AL: Ngjyra e vijave

en: Lighter Objects
sq_AL: Objekte më të çelura

en: Color and opacity to make objects lighter
sq_AL: Ngjyra dhe errësimi për të bërë objektet më të çelura

en: Darker Objects
sq_AL: Objekte më të errëta

en: Color and opacity to make objects darker
sq_AL: Ngjyra dhe errësimi për të bërë objektet më të errët

en: Header
sq_AL: Headeri

en: Header Type
sq_AL: Lloji i Headerit

en: Select type of website header
sq_AL: Selekto llojin e headerit të webfaqes

en: Website Logo
sq_AL: Logo e Webfaqes

en: Logo image for website header
sq_AL: Fotografia e logos për headerin e Webfaqes

en: Background
sq_AL: Sfondi

en: Sticky Menu
sq_AL: Menuja ngjitëse

en: Enable or disable sticky menu on website
sq_AL: Aktivizo ose çaktivizo menunë ngjitëse në webfaqe

en: Main Menu Colors and Backgrounds
sq_AL: Ngjyrat dhe Sfondet e Menusë kryesore

en: Background color and opacity of main menu
sq_AL: Ngjyra e sfondit dhe errësimi i menusë kryesore

en: Menu Items
sq_AL: Elementet e menusë

en: Color of menu items text
sq_AL: Ngjyra e tekstit të elementeve të menusë

en: Active Menu Item
sq_AL: Element i Menusë aktive

en: Color of active menu item text
sq_AL: Ngjyra e tekstit të elementit të menusë aktive

en: Custom JavaScript Code
sq_AL: Kodi JavaScript i personalizuar

en: JavaScript Code
sq_AL: Kodi JavaScript

en: Place for your custom Javascript codes
sq_AL: Vendi për kodet tuaja të personalizuara Javascript

en: Footer
sq_AL: Footeri

en: Color of widget titles
sq_AL: Ngjyra e titujve të widget-it

en: Color of plain text
sq_AL: Ngjyra e tekstit të thjeshtë

en: Decorative color of some elements and links with mouse cursor over
sq_AL: Ngjyra dekoruese e disa elementeve dhe linqeve me kursorin e miut përmbi

en: Footer Bar
sq_AL: Shiriti i Footerit

en: Text Area Width
sq_AL: Gjerësia e zonës së tekstit

en: Percentage width of area
sq_AL: Gjerësia e zonës në përqindje

en: Menu Area Width
sq_AL: Gjerësia e zonës së Menusë

en: Background color and opacity of footer bar
sq_AL: Ngjyra e sfondit dhe errësimi i shiritit të footerit

en: Text Area
sq_AL: Zona e tekstit

en: Text displayed in footer bar text area
sq_AL: Tekst i paraqitur në zonën e tekstit në shiritin e Footerit

en: Typography
sq_AL: Tipografia

en: Main Website Font
sq_AL: Fonti i Webfaqes kryesore

en: Theme Default Font
sq_AL: Fonti bazë i Temës

en: System font
sq_AL: Fonti i sistemit

en: Separator
sq_AL: Separatori

en: Separator used between links in breadcrumbs
sq_AL: Separator i përdorur mes linqeve në breadcrumbs

en: Breadcrumbs Text
sq_AL: Teksti i Breadcrumbs

en: Text displayed before breadcrumbs
sq_AL: Teksti i paraqitur para breadcrumbs

en: Text for "Home"
sq_AL: Tekst për  "Faqja fillestare"

en: Text for home link in breadcrumbs
sq_AL: Teksti për linkun e faqes kryesore në breadcrumbs

en: Website Title
sq_AL: Titulli i Webfaqes

en: Display current website title in breadcrumbs. Have not any effect on standard Wordpress installation, only on Wordpress Multisite installation.
sq_AL: Paraqit titullin e tanishëm të webfaqes në breadcrumbs. Kjo nuk ka efekt në instalimin standard të Wordpress, vetëm në instalimin e Wordpress Multisite.

en: Sidebars & Widget Areas
sq_AL: Shiritat anësorë & Zonat e Widget-eve

en: Sidebars
sq_AL: Shiritet anësore

en: Add new Sidebar by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Sidebar by clicking on red cross.
sq_AL: Shto Shirit të ri anësor duke klikuar në linkun "+ Shto element të ri"apo heq shiritin anësor ekzistues duke klikuar në kryqin e kuq.

en: Name
sq_AL: Emri

en: Name of widget area displayed in Widgets options
sq_AL: Emri i zonës së Widget-eve i paraqitur në Opcionet e Widget-eve.

en: Footer Widget Areas
sq_AL: Zonat e Widgeteve në Footer.

en: Add new Footer Widget Area by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Footer Widget Area by clicking on red cross.
sq_AL: Shto një Zonë të re të Widget-eve në Footer duke klikuar në linkun "+ Shto element të ri", apo heq Zonën ekzistuese të Widget-eve në Footer duke klikuar në kryqin e kuq.

en: Width
sq_AL: Gjerësia

en: Google Analytics Tracking ID in form UA-XXXXX-YY
sq_AL: ID për ndjekjen e Google Analytics në formën UA-XXXXX-YY

en: Social Icons
sq_AL: Ikona të rrjeteve sociale

en: Display
sq_AL: Ekrani

en: Display social icons on website
sq_AL: Paraqit ikonën e rrjeteve sociale në webfaqe

en: Background color and opacity of icons
sq_AL: Ngjyra e sfondit dhe errësimi i ikonave

en: Open In New Window
sq_AL: Hap në Dritare të re

en: Open links in new window or tab
sq_AL: Hap linqet në dritare apo tab të ri

en: Add new Social Icon by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Social Icon by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Social Icons.
sq_AL: Shto Ikonë të re të rrjeteve sociale duke klikuar në linkun "+ Shto element të ri" apo heq Ikonën ekzistuese të rrjeteve sociale duke klikuar në kryqin e kuq. Kliko në linkun  "Heq të gjitha elementet" për të hequr të gjitha Ikonat ekzistuese të rrjeteve sociale.

en: Title
sq_AL: Titulli

en: Social icon title
sq_AL: Titulli i Ikonës së rrjeteve sociale

en: Icon Light
sq_AL: Ikonë e çelur

en: Social icon image
sq_AL: Fotografia e Ikonës së rrjeteve sociale

en: Icon Dark
sq_AL: Ikonë e errët

en: Link
sq_AL: Linku

en: Social icon link, use valid URL format with http://
sq_AL: Linku i Ikonës së rrjeteve sociale, përdor formatin e vlefshëm URL me http://

en: Display or hide this element on page
sq_AL: Paraqit apo fshih këtë element në faqe

en: Write your custom class for own element identification
sq_AL: Shkruaj klasën tuaj të personalizuar për identifikimin e elementit tuaj

en: Title text displayed with element
sq_AL: Teksti i titullit i që paraqitet me element

en: Description text displayed with element
sq_AL: Teksti i përshkrimit i paraqitur me elementin

en: Alignment
sq_AL: Rradhitja

en: Select alignment of title and description
sq_AL: Selekto Rradhitjen e titullit dhe përshkrimit

en: Element Background
sq_AL: Sfondi i elementit

en: Look of element background. Color, opacity and background image.
sq_AL: Pamja e sfondit të elementit. Ngjyra, errësimi dhe fotografia e sfondit.

en: Spaces around Element
sq_AL: Hapësirat rreth elementit

en: Top Margin
sq_AL: Margina lartë

en: Space above element
sq_AL: Hapësira mbi element

en: Top Padding
sq_AL: Mbushja Lartë

en: Top space inside element
sq_AL: Hapësira lartë brenda elementit

en: Bottom Padding
sq_AL: Mbushja poshtë

en: Bottom space inside element
sq_AL: Hapësira poshtë brenda elementit

en: Bottom Margin
sq_AL: Margina poshtë

en: Space below element
sq_AL: Hapësira nën element

en: Category
sq_AL: Kategoria

en: Select category displayed on page
sq_AL: Selekto kategorinë e paraqitur në faqe

en: Order By
sq_AL: Rendit sipas

en: Select order of items listed on page
sq_AL: Selekto rendin e elementeve të listuara në faqe

en: Creation Date
sq_AL: Data e krijimit

en: Item Order
sq_AL: Renditja e elementeve

en: Random
sq_AL: I rastësishëm

en: Order
sq_AL: Renditja

en: Ascending
sq_AL: Në ngjitje

en: Descending
sq_AL: Në zbritje

en: Time
sq_AL: Koha

en: Time visibility of advertisement in seconds
sq_AL: Shikueshmëria në kohë e reklamës në sekonda

en: Advertising Colors
sq_AL: Ngjyrat e reklamave

en: Border Color
sq_AL: Ngjyra e bordurave

en: Color of border around advertisement
sq_AL: Ngjyra e bordurave rreth reklamës

en: Background color of advertisement
sq_AL: Ngjyra e sfondit të reklamës

en: Allow Comments
sq_AL: Lejo komente

en: Allow users to comment this page
sq_AL: Lejo përdoruesit të komentojnë këtë faqe

en: Email Address
sq_AL: E mail adresa

en: Email address of recipient
sq_AL: E mail adresa e pranuesit

en: Email Subject
sq_AL: Subjekti i Email

en: Subject of received email
sq_AL: Subjekti i Email-it të pranuar

en: Email Content
sq_AL: Përmbajtja e E mailit

en: Content of received email. Use Name attribute to get value of input, example: {name}
sq_AL: Përmbajta e email-it të pranuar. Përdor tiparin e emrit për të marrë vlerën e inputit, shembull: {emri}

en: Success Message
sq_AL: Mesazh suksesi

en: Message displayed when form is sent successfully
sq_AL: Mesazh i paraqitur kur formati është i dërguar me sukses.

en: Error Message
sq_AL: Mesazh i gabuar

en: Message displayed when form sending failed
sq_AL: Mesazh i paraqitur kur dërgimi i formatit ka dështuar.

en: Warning Message
sq_AL: Mesazh paralajmërimi

en: Message displayed when validation is not successful
sq_AL: Mesazh që paraqitet kur miratimi nuk është i suksesshëm

en: Form Inputs
sq_AL: Inputet e formës

en: Use Captcha feature
sq_AL: Përdor tiparet Captcha

en: Captcha Label
sq_AL: Etiketa Captcha

en: Label for Captcha input
sq_AL: Etiketa për input Captcha

en: Captcha Text
sq_AL: Teksti Captcha

en: Text displayed beside Captcha input
sq_AL: Tekst i paraqitur afër input-it Captcha

en: Reset Button
sq_AL: Butoni i Rivendosjes

en: Display reset button in form
sq_AL: Paraqit butonin Rivendos në formular

en: Label
sq_AL: Etiketa

en: Text displayed as label for input. To hide label leave this input empty.
sq_AL: Tekst i paraqitur si etiketë për input. Për të fshehur etiketën lëreni këtë input të zbrazët.

en: Name of input, used for email content
sq_AL: Emri i Inputit, i përdorur për përmbajtjen e emailit

en: Input Type
sq_AL: Lloji i Input-it

en: Select type of input
sq_AL: Selekto llojin e Inputit

en: Checkbox Horizontal
sq_AL: Kutiza horizontale

en: Checkbox Vertical
sq_AL: Kutiza vertikale

en: Date
sq_AL: Data

en: Hidden
sq_AL: E fshehur

en: Radio Horizontal
sq_AL: Radio Horizontale

en: Radio Vertical
sq_AL: Radio vertikale

en: Select
sq_AL: Selekto

en: Textarea
sq_AL: Zona e tekstit

en: Value
sq_AL: Vlera

en: Text displayed in input for text input types. For types with more values use semi-colon delimiter. Example: select value 1;select value 2;select value 3
sq_AL: Tekst i paraqitur në input për llojet e inputeve të tekstit. Për llojet me më shumë vlera përdor delimitues semi-colon. Shembull: selekto vlerën 1; selekto vlerën2; selekto vlerën 3

en: Placeholder
sq_AL: Vendmbajtësi

en: Text displayed as placeholder while input is empty
sq_AL: Tekst i paraqitur si Vendmbajtës përderisa input-i është i zbrazët

en: Size
sq_AL: Madhësia

en: Select size of input
sq_AL: Selekto madhësinë e input-it

en: Full Size
sq_AL: Madhësi të plotë

en: Half Size - one per row
sq_AL: Gjysëm madhësi- një për rresht

en: Half Size
sq_AL: Gjysëm madhësi

en: Required
sq_AL: Kërkohet

en: Select if the field is required
sq_AL: Selekto nëse fusha kërkohet

en: No
sq_AL: Jo

en: Contact Form Layout
sq_AL: Skema e Formularit të Kontaktit

en: Label Width
sq_AL: Gjerësia e etiketës

en: Custom width of form labels
sq_AL: Gjerësia e personalizuar e etiketës së formularëve

en: Content
sq_AL: Përmbajtja

en: Diameter of countdown circles
sq_AL: Diametri i rrathëve të numëruesit të kohës

en: Line Width
sq_AL: Gjerësia e vijës

en: Width of countdown circles
sq_AL: Gjerësia e rrathëve të numëruesit të kohës

en: Date From
sq_AL: Data prej

en: Starting date for countdown
sq_AL: Data e fillimit të numëruesit të kohës

en: Date To
sq_AL: Data deri

en: Ending date for countdown
sq_AL: Data e mbarimit të numëruesit të kohës

en: Finished Text Screen
sq_AL: Ekrani i tekstit të mbaruar

en: Text displayed after end date
sq_AL: Tekst i paraqitur pas datës së përfundimit

en: Colors
sq_AL: Ngjyrat

en: Bottom Color
sq_AL: Ngjyra e pjesës së poshtme

en: Main color of countdown circles
sq_AL: Ngjyra kryesore e rrathëve të numëruesit të kohës

en: Top Color
sq_AL: Ngjyra e pjesës lartë

en: Color displaying current value
sq_AL: Ngjyra që paraqet vlerën e tanishme

en: Type
sq_AL: Lloji

en: Select type of counter
sq_AL: Selekto llojin e numëruesit

en: Gauge
sq_AL: Matës

en: Line
sq_AL: Vija

en: Dimension
sq_AL: Dimenzione

en: Dimension of counters
sq_AL: Dimenzione të numëruesve

en: Thickness
sq_AL: Dendësia

en: Thickness of counters
sq_AL: Dendësia e numëruesve

en: Add new Counter by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Counter by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Counters.
sq_AL: Shto Numërues të ri duke klikuar në linkun "+ Shto element të ri" apo heq Numëruesin ekzistues duke klikuar në kryqin e kuq. Kliko në linkun"Heq të gjitha elementet" për të hequr të gjithë Numëruesit ekzistues.

en: Current Value
sq_AL: Vlera e tanishme

en: Value displayed by counter (number from 0 to 100 for type Gauge and Line)
sq_AL: Vlera e paraqitur nga numëruesi ( Numrat nga 0 deri 100 për llojin Matës dhe Vijë)

en: Text displayed as label of counter
sq_AL: Tekst i paraqitur si etiketë e numëruesit

en: Text displayed as description with counter
sq_AL: Tekst i paraqitur si përshkrim me Numërues

en: Main color of counters
sq_AL: Ngjyra kryesore e Numëruesve

en: Animation
sq_AL: Animacioni

en: Select type of slider animation
sq_AL: Selekto llojin e animacioneve të slider-ëve

en: Slide Horizontal
sq_AL: Slide-i Horizontal

en: Fade
sq_AL: Zbeh

en: Enable or disable the autoplay feature
sq_AL: Aktivizo apo çaktivizo funksionin Autoplay

en: Select size of slider
sq_AL: Selekto madhësinë e slider-it

en: Content Size
sq_AL: Madhësia e përmbajtjes

en: Fullwidth Size
sq_AL: Madhësi me gjerësi të plotë

en: Image Format
sq_AL: Formati i fotografisë

en: Select format of images
sq_AL: Selekto formatin e fotografive

en: Navigation
sq_AL: Navigacioni

en: Select type of slider navigation
sq_AL: Selekto llojin e navigacionit të slider-it

en: Bullets
sq_AL: Kokrra

en: Thumbnails
sq_AL: Miniaturat

en: Description Animation
sq_AL: Animacioni i përshkrimit

en: Select type of animation for description
sq_AL: Selekto llojin e animacionit për përshkrim

en: Rotate
sq_AL: Rrotullo

en: Move
sq_AL: Lëviz

en: Zoom
sq_AL: Zmadho

en: Slides
sq_AL: Slide-t

en: URL of link for image in slide, use valid URL format with http://
sq_AL: URL e linkut për fotografi në slide, përdor formatin e vlefshëm URL me http://

en: Image
sq_AL: Fotografia

en: URL of image displayed in slide, use valid URL format with http://
sq_AL: URL e fotografisë së paraqitur në slide, përdor formatin e vlefshëm URL me http://

en: Title displayed in description box
sq_AL: Titulli i paraqitur në kutinë e përshkrimit

en: Text displayed in description box
sq_AL: Tekst i paraqitur në kutinë e përshkrimit

en: Button Text
sq_AL: Tekst i butonit

en: Text for button displayed in description box
sq_AL: Teksti butonit i paraqitur në kutinë e përshkrimit

en: Text Alignment
sq_AL: Rradhitja e tekstit

en: Select text alignment in description box
sq_AL: Selekto rradhitjen e tekstit në kutinë e përshkrimit

en: Position of Description
sq_AL: Pozita e përshkrimit

en: Select position of description box
sq_AL: Selekto pozitën e kutisë së përshkrimit

en: Top Fullsize
sq_AL: Madhësi e plotë lartë

en: Top-Left
sq_AL: Lartë Në të majtë

en: Top-Center
sq_AL: Lartë në qendër

en: Top Right
sq_AL: Lartë në të djathtë

en: Center Left
sq_AL: Qendër në të majtë

en: Center Center
sq_AL: Qendër Qendër

en: Center Right
sq_AL: Qendër në të djathtë

en: Bottom-Left
sq_AL: Poshtë në të majtë

en: Bottom-Center
sq_AL: Poshtë Qendër

en: Bottom Right
sq_AL: Poshtë në të djathtë

en: Bottom Fullsize
sq_AL: Madhësi e plotë poshtë

en: Description Width
sq_AL: Gjerësia e Përshkrimit

en: Width of description box
sq_AL: Gjerësia e kutisë së Përshkrimit

en: Slider Layout
sq_AL: Skema e Sliderit

en: Slider Border
sq_AL: Bordura e Slider-it

en: Color of border around slider
sq_AL: Ngjyra e bordurës rreth Sliderit

en: Autoplay Pause
sq_AL: Pauzo Autoplay

en: The amount of time (in sec) between each auto transition
sq_AL: Sasia e kohës (në sek.) mes çdo auto tranzicioni

en: Navigation Position
sq_AL: Pozita e navigacionit

en: Select position of slider navigation
sq_AL: Selekto pozitën e navigacionit të slider-it

en: Outside of Slider
sq_AL: Jashtë Slider-it

en: Inside of Slider
sq_AL: Brenda Slider-it

en: Thumbnail Border
sq_AL: Bordura e miniaturës

en: Color of border around the thumbnails
sq_AL: Ngjyra e bordurës rreth miniaturave

en: Slider Descriptions Layout
sq_AL: Skema e përshkrimeve të Slider-ëve

en: Width of description box for all slides
sq_AL: Gjerësia e kutisë së përshkrimit për të gjitha slidet

en: Vertical Offset
sq_AL: Offseti vertikal

en: Top and bottom offset of description boxes
sq_AL: Offseti lartë dhe poshtë e kutive të përshkrimit

en: Horizontal Offset
sq_AL: Offseti horizontal

en: Right and left offset of description boxes
sq_AL: Offseti i majtë dhe i djathtë i kutive të përshkrimit

en: Background of description boxes
sq_AL: Sfondi i kutive të përshkrimit

en: Color of title in description boxes
sq_AL: Ngjyra e titullit të kutive të përshkrimit

en: Title Size
sq_AL: Madhësia e Titullit

en: Font size of title in description boxes
sq_AL: Madhësia e fontit të titullit në kutitë e përshkrimit

en: Color of text in description boxes
sq_AL: Ngjyra e tekstit në kutitë e përshkrimit

en: Button Color
sq_AL: Ngjyra e butonit

en: Color of button in description boxes
sq_AL: Ngjyra e butonit në kutitë e përshkrimit

en: Color of text on button in description boxes
sq_AL: Ngjyra e tekstit të butonit në kutitë e përshkrimit

en: Button Opacity
sq_AL: Errësimi i butonit

en: Opacity of button in description boxes
sq_AL: Errësimi i butonit në kutitë e përshkrimit

en: Count
sq_AL: Numëro

en: Number of items listed on page
sq_AL: Numri i elementeve të listuara në faqe

en: Layout
sq_AL: Skema

en: Select layout type of displayed items
sq_AL: Selekto llojin e skemës së elementeve të paraqitura

en: Box
sq_AL: Kuti

en: List
sq_AL: Listë

en: Text Rows
sq_AL: Rreshtat e tekstit

en: Number of rows for description text
sq_AL: Numri i rreshtave për tekstin e përshkrimit

en: Advanced Info
sq_AL: Info të avansuara

en: Enable or disable post information
sq_AL: Aktivizo ose çaktivizo informatat e postimit

en: Box Layout settings
sq_AL: Cilësimet e skemës së kutisë

en: Columns
sq_AL: Kolonat

en: Number of items in one row
sq_AL: Numri i elementeve në një rresht

en: Carousel
sq_AL: Karuseli

en: Enable or disable carousel feature
sq_AL: Aktivizo ose çaktivizo funksionin Karusel

en: Carousel Autoplay
sq_AL: Autoplay Karusel

en: Enable or disable carousel autoplay feature
sq_AL: Aktivizo ose çaktivizo funksionin Autoplay Karusel

en: Carousel Fading
sq_AL: Zbehja e Karuselit

en: Enable or disable carousel fading feature
sq_AL: Aktivizo ose çaktivizo funksionin Zbehja e karuselit

en: Carousel Rows
sq_AL: Rreshtat e Karuselit

en: Number of rows in carousel
sq_AL: Numri i rreshtave në Karusel

en: Select format for images in carousel
sq_AL: Selekto formatin e fotografive në Karusel

en: List Layout settings
sq_AL: Cilësimet e skemës së Listës

en: Select type of Facebook box
sq_AL: Selekto llojin e kutisë së Facebook

en: Comments
sq_AL: Komentet

en: Color Scheme
sq_AL: Skema e ngjyrave

en: Select color scheme of Facebook box
sq_AL: Selekto skemën e ngjyrave të kutisë së Facebook-ut

en: Light
sq_AL: I çelur

en: Dark
sq_AL: I errët

en: Likebox settings
sq_AL: Cilësimet Likebox

en: Facebook Page URL
sq_AL: URL e Faqes së Facebook-ut

en: URL of Facebook page displayed in box, use valid URL format with http://
sq_AL: URL e faqes së Facebook-ut e paraqitur në kuti, përdor formatin e vlefshëm URL me http://

en: Height
sq_AL: Lartësia

en: Height of Facebook box
sq_AL: Lartësia e kutisë së Facebook-ut

en: Show Faces
sq_AL: Trego fytyrat

en: Display profile photos in Facebook box
sq_AL: Paraqit fotografitë e profilit në kutinë e Facebook-ut

en: Show Stream
sq_AL: Trego Rrjedhën

en: Display latest posts stream in Facebook box
sq_AL: Paraqit rrjedhën e postimeve të fundit në kutinë e Facebook

en: Show Header
sq_AL: Trego Header

en: Display Facebook box header
sq_AL: Paraqit Header-in e kutisë së Facebook-ut

en: Comments settings
sq_AL: Cilësimet e komenteve

en: Number of Posts
sq_AL: Numri i postimeve

en: Count of visible posts in Facebook box
sq_AL: Numërimi i postimeve të dukshme në kutinë e Facebook

en: Number of visible items
sq_AL: Numri i elementeve të dukshme

en: Alphabetically
sq_AL: Alfabetik

en: Category Data
sq_AL: Të dhënat e Kategorisë

en: Display category information on page
sq_AL: Paraqit Informatat e Kategorisë në faqe

en: Select type of Google Map
sq_AL: Selekto llojin e Google Map

en: Normal Map
sq_AL: Hartë normale

en: Satellite Map
sq_AL: Hartë satelitore

en: Hybrid Map
sq_AL: Hartë hibride

en: Select size of Google Map
sq_AL: Selekto madhësinë e Google Map

en: Height of Google Map
sq_AL: Lartësia e Google Map

en: Markers
sq_AL: Markerë

en: Add new Marker by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Marker by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Markers.
sq_AL: Shto marker të ri duke klikuar në linkun "+ Shto element të ri" apo heq markerin ekzistues duke klikuar në kryqin e kuq. Kliko në linkun "Heq të gjitha elementet" për të hequr të gjithë markerët ekzistues.

en: Title displayed in infowindow
sq_AL: Titull që paraqitet në Dritaren e Informatave

en: URL of link displayed in infowindow, use valid URL format with http://
sq_AL: URL e linkut që paraqitet në dritaren e informatave, përdor formatin e vlefshëm URL me http://

en: Description displayed in infowindow
sq_AL: Përshkrim i paraqitur në Dritaren e Informatave

en: Icon Image
sq_AL: Fotografia e ikonës

en: Marker image URL
sq_AL: URL e fotografisë së markerit

en: Address for marker position
sq_AL: Adresa e pozitës së markerit

en: Address of default position shown on Google Map
sq_AL: Adresa e pozitës së parazgjedhur e paraqitur në Google Map

en: Zoom level of Google Map
sq_AL: Niveli i zmadhimit të Google Map

en: Map General Colors
sq_AL: Ngjyrat e Përgjithshme të Hartës

en: Map's Border
sq_AL: Kufijtë e Hartës

en: Border color of Google Map
sq_AL: Ngjyrat e kufijve të Google Map

en: Map's Hue
sq_AL: Ngjyrimi i Hartës

en: Hue color of Google Map
sq_AL: Ngjyrimi i Google Map

en: Map's Saturation
sq_AL: Saturimi i Hartës

en: Saturation level of Google Map
sq_AL: Niveli i Saturimit të Google Map

en: Map's Brightness
sq_AL: Ndriçimi i Hartës

en: Brightness level of Google Map
sq_AL: Niveli i ndriçimit të Google Map

en: Map Object Colors
sq_AL: Ngjyrat e objekteve të Hartës

en: Saturation
sq_AL: Saturimi

en: Saturation level of Google Map objects
sq_AL: Niveli i saturimit të objekteve të Google Map

en: Brightness
sq_AL: Ndriçimi

en: Brightness level of Google Map objects
sq_AL: Niveli i ndriçimit të objekteve të Google Map

en: Landscape Hue
sq_AL: Ngjyrimi i Peisazhit

en: Hue color of Google Map landscape
sq_AL: Ngjyrimi i peisazhit të Google Map

en: Administrative Hue
sq_AL: Ngjyrimi administrativ

en: Hue color of Google Map administrative areas
sq_AL: Ngjyrimi i zonave administrative të Google Map

en: Roads Hue
sq_AL: Ngjyrimi i Rrugëve

en: Hue color of Google Map roads
sq_AL: Ngjyrimi i rrugëve të Google Map

en: Water Hue
sq_AL: Ngjyrimi i ujit

en: Hue color of Google Map water
sq_AL: Ngjyrimi i ujit të Google Map

en: POI Hue
sq_AL: Ngjyrimi POI

en: Hue color of Google Map Points Of Interest
sq_AL: Ngjyrimi i Pikave të Interesit (POI) të Google Map

en: MouseWheel Zoom
sq_AL: Zmadho me Rrotën e Miut

en: Icon
sq_AL: Ikona

en: Select member displayed on page
sq_AL: Selekto anëtarin e paraqitur në faqe

en: Select format for image of member
sq_AL: Selekto formatin për fotografinë e anëtarit

en: Collapsible Rows
sq_AL: Rreshta të mbledhshëm

en: Collapsible hidden exceeded rows
sq_AL: Rreshta të mbledhshëm të fshehur të tejkaluar

en: URL of song used in player, use valid URL format with http://
sq_AL: URL e këngës së përdorur në luajtës, përdor formatin e vlefshëm URL me http://

en: Height of player
sq_AL: Lartësia e luajtësit

en: Artwork
sq_AL: Grafika e zërit (Artwork)

en: Display artwork in player
sq_AL: Paraqit grafikën e zërit në luajtës

en: Player Colors and Layout
sq_AL: Ngjyrat dhe skema e luajtësit

en: Color
sq_AL: Ngjyra

en: Decorative color of player
sq_AL: Ngjyra dekoruese e Luajtësit

en: Color of border around player
sq_AL: Ngjyra e bordurave rreth Luajtësit

en: Monday
sq_AL: E hënë

en: Tuesday
sq_AL: E martë

en: Wednesday
sq_AL: E mërkurë

en: Thursday
sq_AL: E enjte

en: Friday
sq_AL: E premte

en: Saturday
sq_AL: E shtunë

en: Sunday
sq_AL: E diel

en: Empty Days
sq_AL: Ditë të zbrazëta

en: Display or hide empty days in table
sq_AL: Paraqit apo fshih ditët e zbrazëta në tabelë

en: Note
sq_AL: Shënim

en: Text visible as note below table
sq_AL: Tekst që shihet si shënim nën tabelë

en: Description text displayed with page title
sq_AL: Tekst përshkrues që paraqitet me titullin e faqes

en: Custom Spaces
sq_AL: Hapësirat e personalizuara

en: Offset of partner's logo
sq_AL: Offseti i logos së partnerit

en: Portfolio Layout
sq_AL: Skema e portfolios

en: Filter
sq_AL: Filteri

en: Display Portfolio filter
sq_AL: Paraqit filterin e Portfolios

en: Item Display
sq_AL: Paraqitja e elementeve

en: Select how to show the content of Portfolio item
sq_AL: Selekto si të tregohet përmbajtja e elementeve të portfolios

en: Link to detail
sq_AL: Link për tek detaji

en: Open in popup
sq_AL: Hap në popup

en: Excerpt
sq_AL: Fragment

en: Display Portfolio item description
sq_AL: Paraqit përshkrimin e elementit të Portfolios

en: Image Height
sq_AL: Lartësia e Fotografisë

en: Height of Portfolio images. For automatic height enter auto or 0.
sq_AL: Lartësia e fotografive të portfolios. Për lartësi automatike shkruaj Auto apo 0.

en: Image Offset
sq_AL: Offseti i fotografive

en: Offset of Portfolio images
sq_AL: Offseti fotografive të Portfolios

en: Vertical
sq_AL: Vertikal

en: Standard Color
sq_AL: Ngjyra standard

en: Decoration color of standard items
sq_AL: Ngjyra dekoruese e elementeve standarde

en: Featured Color
sq_AL: Ngjyra në plan të parë

en: Decoration color of featured items
sq_AL: Ngjyra dekoruese e elementeve në plan të parë

en: Revolution Slider plugin is not active
sq_AL: Plugin-i Revolution Slider nuk është aktiv

en: Revolution Slider Alias
sq_AL: Pseudonimi i Revolution Slider

en: Select slider displayed on page
sq_AL: Selekto sliderin e paraqitur në faqe

en: Alternative Image
sq_AL: Fotografi alternative

en: Image displayed in responsive layout instead of slider
sq_AL: Fotografi e paraqitur në skemë responsive në vend të slider-it

en: Responsive Resolution
sq_AL: Rezolucion responsiv

en: Breakpoint when alternative image is displayed
sq_AL: Pika e ndalimit kur paraqitet fotografia alternative

en: Disable
sq_AL: Çaktivizo

en: Select type of rule
sq_AL: Selekto llojin e rregullës

en: Simple Line
sq_AL: Vi e thjeshtë

en: Bold Line
sq_AL: Vija e trashësuar

en: Dashed
sq_AL: Me viza

en: Shadowed
sq_AL: Me hije

en: Select size of rule
sq_AL: Selekto madhësinë e rregullit

en: Slide Up Button
sq_AL: Butoni Rrëshqit përpjetë

en: Display button on rule to slide up
sq_AL: Paraqit butonin në Rregull për të Rrëshqitur përpjetë

en: Color of rule
sq_AL: Ngjyra e rregullës

en: Space above rule
sq_AL: Hapësira mbi rregull

en: Space below rule
sq_AL: Hapësira nën rregull

en: Use
sq_AL: Përdor

en: Include SEO meta data into header
sq_AL: Përfshi të dhëna SEO meta në header

en: Write title for page
sq_AL: Shkruaj titullin për faqen

en: Keywords
sq_AL: Fjalë kyçe

en: Write keywords for page
sq_AL: Shkruaj fjalët kyçe për faqen

en: Write description for page
sq_AL: Shkruaj përshkrim për faqen

en: no change - icons
sq_AL: pa ndryshim - ikona

en: Select type of items
sq_AL: Selekto llojin e elementeve

en: Pages
sq_AL: Faqet

en: Posts
sq_AL: Postimet

en: Count of items listed on page. Enter 0 for all items.
sq_AL: Numërimi i elementeve të listuara në faqe. Shkruaj 0 për të gjitha elementet.

en: Pages Parameters
sq_AL: Parametrat e faqeve

en: Depth
sq_AL: Thellësia

en: Depth of listed items
sq_AL: Thellësia e elementeve të listuara.

en: Posts Parameters
sq_AL: Parametrat e postimeve

en: Comments Count
sq_AL: Numërimi i komenteve

en: Display or hide count of comments
sq_AL: Paraqit apo fshih numërimin e komenteve.

en: Author
sq_AL: Autor

en: ID number of author, or multiple IDs delimited by comma
sq_AL: Numri ID i autorit, apo më shumë ID të ndara me presje

en: Select size of player
sq_AL: Selekto madhësinë e luajtësit

en: Large
sq_AL: E madhe

en: Small
sq_AL: E vogël

en: Use autoplay on page load
sq_AL: Përdor Autoplay në ngarkimin e faqes

en: Select type of toggles
sq_AL: Selekto llojin e toggles

en: Accordion
sq_AL: Fizarmonikë

en: Horizontal Tabs
sq_AL: Tab-et horizontale

en: Vertical Tabs
sq_AL: Tab-et vertikale

en: Username
sq_AL: Emri i përdoruesit

en: Twitter username (account)
sq_AL: Emri i përdoruesit në Twitter (llogaria)

en: Count of displayed posts
sq_AL: Numërimi i postimeve të paraqitura

en: Twitter API Data
sq_AL: Të dhëna API Twitter

en: Date Format
sq_AL: Formati i datës

en: Format of posts dates
sq_AL: Formati i datave të postimeve

en: Escape Special Characters
sq_AL: Shmang Simbole Speciale

en: Escaping special characters used in posts
sq_AL: Shmangia e simboleve speciale të përdorura në postime

en: Clickable Links
sq_AL: Linqe të klikueshme

en: Possibility click on posts links
sq_AL: Mundësia për klikim në linqet e postimeve

en: Display posts dates
sq_AL: Paraqit datat e postimeve

en: Select video source
sq_AL: Selekto burimin e videos

en: URL of video displayed on page, use valid URL format with http://
sq_AL: URL e videos së paraqitur në faqe, përdor formatin e vlefshëm URL me http://

en: Width of player
sq_AL: Gjerësia e luajtësit

en: Color of border around video
sq_AL: Ngjyra e bordurave rreth videos

en: View author archive
sq_AL: Shiko arkivën e autorëve

en: Title:
sq_AL: Titulli:

en: Display Post Count?
sq_AL: Paraqit numërimin e postimeve?

en: Display Author Gravatar?
sq_AL: Paraqit Gravatarin e autorit?

en: Customize displaying posts
sq_AL: Personalizo paraqitjen e postimeve

en: Theme &rarr; Posts
sq_AL: Tema &rarr; Postime

en: Number of posts
sq_AL: Numri i postimeve

en: Excerpt length
sq_AL: Gjatësia e fragmentit

en: Show read more
sq_AL: Trego Lexo më tepër

en: Show thumbnails
sq_AL: Trego miniaturat

en: Thumbnail width
sq_AL: Gjerësia e miniaturave

en: Thumbnail height
sq_AL: Lartësia e miniaturave

en: Thumbnail position
sq_AL: Pozita e miniaturave

en: Display social icons for current page
sq_AL: Paraqit ikonat e rrjeteve sociale për faqen e tanishme

en: Theme &rarr; Social Icons
sq_AL: Tema &rarr; Ikona të rrjeteve sociale

en: Show icon title
sq_AL: Trego titullin e ikonës

en: Display submenu for current page
sq_AL: Paraqit nënmenu për faqen e tanishme

en: Theme &rarr; Submenu
sq_AL: Tema &rarr; Nënmenu

en: Optional Class
sq_AL: Klasa opcionale

en: Social icon link
sq_AL: Linku i ikonës së rrjetit social

en: Header menu
sq_AL: Menuja e header-it

en: Both
sq_AL: Të dyja

en: Price
sq_AL: Çmimi

en: Opening Hours
sq_AL: Orari i hapjes

en: Gallery
sq_AL: Galeria

en: Location
sq_AL: Vendi

en: Categories
sq_AL: Kategoritë

en: Select type of item
sq_AL: Selekto llojin e elementit

en: Large Image
sq_AL: Fotografi të madhe

en: Website
sq_AL: Webfaqja

en: Crop From Position
sq_AL: Shkurto nga pozita

en: Anchor point of the source image, used when cropping image
sq_AL: Pika e ankorimit të fotografisë burim,që përdoret kur të shkurtohet fotografia

en: Link To Website
sq_AL: Link për Webfaqen

en: Link to website used with Website type, use valid URL format with http://
sq_AL: Linku i webfaqes i përdorur me llojin e Webfaqes, përdor formatin e vlefshëm URL me http://

en: Link To Video
sq_AL: Link për Video

en: Link to video used with Video type, use valid URL format with http://
sq_AL: Linku për tek video i përdorur me llojin e Videos, përdor formatin e vlefshëm URL me http://

en: Video Format
sq_AL: Video Formati

en: Select format of video
sq_AL: Selekto formatin e Videos

en: Information
sq_AL: Informata

en: Item gallery
sq_AL: Galeria e elementeve

en: Subtitle
sq_AL: Nëntitull

en: Text displayed with main title of service box
sq_AL: Tekst i paraqitur me titullin kryesor të kutisë së Shërbimit

en: URL of image displayed in service box
sq_AL: URL e fotografisë e paraqitur në kutinë e Shërbimit

en: Hover Image
sq_AL: Fotografia Hover

en: URL of image displayed in service box on hover event
sq_AL: URL e fotografisë që paraqitet në kutinë e shërbimit në ngjarjen hover

en: Main text displayed in service box
sq_AL: Teksti kryesor i paraqitur në kutinë e Shërbimit

en: "Read more" text
sq_AL: Teksti "Lexo më tepër"

en: Text for "Read more" link
sq_AL: Tekst për linkun "Lexo më tepër"

en: URL of "Read more" link, use valid URL format with http://
sq_AL: URL e linkut  "Lexo më tepër" , përdor formatin e vlefshëm URL me http://

[ctx: job position]
en: Position
sq_AL: Pozita

en: Position of member in the company, community, etc
sq_AL: Pozita e anëtarit në kompani, komunitet, etj.

en: About member
sq_AL: Për anëtarin

en: Information about member
sq_AL: Informata për anëtarin

en: Add new Social Icon by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Social Icon by click on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Social Icons.
sq_AL: Shto Ikonë të re të rrjeteve sociale duke klikuar në linkun "+ Shto element të ri", apo heq Ikonate pranishme të rrjeteve sociale duke klikuar në kryqin e kuq.Kliko në linkun"Heq të gjitha elementet" për të hequr të gjitha Ikonat ekzistuese të rrjeteve sociale.

en: Featured
sq_AL: Në plan të parë

en: On
sq_AL: I kyçur

en: Off
sq_AL: I çkyçur

en: Title Color
sq_AL: Ngjyra e titullit

en: Order:
sq_AL: Renditja:

en: Rating
sq_AL: Vlerësim
