skeleton - en to fi_FI translation catalogue (1383 entries)

en: "Page templates" option is available only on local options for specific page.
fi_FI: "Sivumallit" -valinta on saatavilla vain paikallisasetuksissa tietylle sivulle.

en: "Read more" text
fi_FI: "Lue lisää" -teksti

en: %s (Invalid)
fi_FI: %a (Virhe)

en: %s (Pending)
fi_FI: %a (Kesken)

en: %s (blog)
fi_FI: %s (blogi)

en: %s - WooCommerce Shop Page
fi_FI: %s - WooCommerce -kauppasivu

en: &hellip; saving &hellip;
fi_FI: &hellip; tallennetaan &hellip;

en: + / - coordinate on X axis
fi_FI: + / - -koordinaatti X-akselilla

en: + / - coordinate on Y axis
fi_FI: + / - -koordinaatti Y-akselilla

en: + Add New Item
fi_FI: + Lisää uusi kohde

en: 1 Col
fi_FI: 1 sar

en: 1 row
fi_FI: 1 rivi

en: 2 rows
fi_FI: 2 riviä

en: 3 rows
fi_FI: 3 riviä

en: 4 rows
fi_FI: 4 riviä

en: 404 page
fi_FI: 404 sivu

en: 5 rows
fi_FI: 5 riviä

en: <strong>%s</strong> Local Options
fi_FI: <strong>%s</strong> Paikalliset asetukset

en: <strong>All available %s will be displayed.</strong><br><em>(Because there are no categories in %s or all categories are empty)</em>
fi_FI: <strong>Kaikki vapaat %s näytetään.</strong><br><em>(Koska luokkia ei ole kohteessa %s tai kaikki kategoriat ovat tyhjiä)</em>

en: <strong>Default Layout</strong> Options
fi_FI: <strong>Oletusasettelu</strong> Valinnat

en: <strong>Theme Options:</strong> %s
fi_FI: <strong>Teema-asetukset:</strong> %s

en: <strong>Warning!</strong> Importing of demo content will delete all your current content in database.
fi_FI: <strong>Varoitus!</strong> Esityssisällön tuonti poistaa kaikki tällä hetkellä tietokannassa olevat tiedot.

en: <strong>Warning!</strong> This import will delete all content, all theme settings and some WordPress settings in database.
fi_FI: <strong>Varoitus!</strong> Tämä tuonti poistaa kaiken sisällön, kaikki teema-asetukset ja jotkut WordPress-asetukset tietokannasta.

en: <strong>Warning!</strong> This import will delete all entries in database for selected option
fi_FI: <strong>Varoitus!</strong> Tämä tuonti poistaa kaikki tietokannassa olevat merkinnät valitulle vaihtoehdolle

en: AIT Shortcodes
fi_FI: AIT-lyhytkoodi

en: AIT Themes Requirements Checker
fi_FI: AIT Themes -vaatimusten tarkastaja

en: AIT Themes Requirements Checker checks if your server and PHP configuration meets the requirements for running this AIT Theme. It checks version of PHP, if appropriate PHP extensions have been loaded, and if PHP directives are set correctly.
fi_FI: AIT-teemojen edellytysten tarkastaja tarkistaa täyttävätkö palvelimesi ja PHP-määrityksesi edellytykset tämän AIT-teeman suorittamiseksi. Se tarkastaa PHP-version, onko asianmukaiset PHP-lisälaajennukset ladattu, ja onko PHP-direktiivit säädetty oikein.

en: ASC
fi_FI: Nouseva

en: About member
fi_FI: Tietoa jäsenestä

en: Accordion
fi_FI: Haitari

en: Account
fi_FI: Tili

en: Account renew request
fi_FI: Tilin uudistamispyyntö

en: Account type
fi_FI: Tilin tyyppi

en: Account upgrade request
fi_FI: Tilin päivityspyyntö

en: Active Menu Item
fi_FI: Aktiivinen valikon vaihtoehto

en: Actual Match
fi_FI: Todellinen vastaavuus

en: Actual Match Display Options
fi_FI: Todellisen vastaavuuden näyttövaihtoehdot

en: Add Column
fi_FI: Lisää sarake

en: Add New Page
fi_FI: Lisää uusi sivu

en: Add another tab
fi_FI: Lisää uusi välilehti

en: Add custom background for your post page
fi_FI: Lisää oma taustasi viestisivullesi

en: Add new Counter by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Counter by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Counters.
fi_FI: Lisää uusi laskin napsauttamalla "+ Lisää uusi kohde " -linkkiä tai poista nykyinen laskin napsauttamalla punaista rastia. Napsauta "Poista kaikki kohteet " -linkkiä, jos haluat poistaa kaikki nykyiset laskimet.

en: Add new Footer Widget Area by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Footer Widget Area by clicking on red cross.
fi_FI: Lisää uusi alatunnisteen widget-alue napsauttamalla "+ Lisää uusi kohde" -linkkiä, tai poista nykyinen alatunnisteen widget-alue napsauttamalla punaista rastia.

en: Add new List item by click on "+ Add New Item" link, or remove existing List item by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing List items.
fi_FI: Lisää uusi luettelokohde napsauttamalla "+Lisää uusi kohde" -linkkiä tai irrota nykyinen Luettelo-kohde napsauttamalla punaista ristiä. Poista kaikki nykyiset Luettelo-kohteet napsauttamalla "Irrota kaikki kohteet".

en: Add new Marker by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Marker by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Markers.
fi_FI: Lisää uusi merkintä napsauttamalla "+ Lisää uusi kohde " -linkkiä tai poista nykyinen merkintä napsauttamalla punaista rastia. Napsauta "Poista kaikki kohteet " -linkkiä, jos haluat poistaa kaikki nykyiset merkinnät.

en: Add new Sidebar by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Sidebar by clicking on red cross.
fi_FI: Lisää uusi sivupalkki napsauttamalla "+ Lisää uusi kohde" -linkkiä, tai poista nykyinen sivupalkki napsauttamalla punaista rastia.

en: Add new Social Icon by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Social Icon by click on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Social Icons.
fi_FI: Lisää uusi sosiaalinen kuvake napsauttamalla "+ Lisää uusi kohde" -linkkiä, tai poista nykyinen sosiaalinen kuvake napsauttamalla punaista rastia. Jos haluat poistaa kaikki nykyiset sosiaaliset kuvakkeet, napsauta "Poista kaikki kohteet "- linkkiä.

en: Add new Social Icon by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Social Icon by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Social Icons.
fi_FI: Lisää uusi sosiaalinen kuvake napsauttamalla "+ Lisää uusi kohde" -linkkiä, tai poista nykyinen sosiaalinen kuvake napsauttamalla punaista rastia. Jos haluat poistaa kaikki nykyiset sosiaaliset kuvakkeet, napsauta "Poista kaikki kohteet "- linkkiä.

en: Add new links for item submenu or remove existing links by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing links.
fi_FI: Lisää uusia linkkejä kohteen alavalikkoon, tai poista nykyisiä linkkejä klikkaamalla punaista ristiä. Klikkaa "Poista kaikki kohteet" -linkkiä poistaaksesi kaikki nykyiset linkit.

en: Add user's biography information
fi_FI: Lisää käyttäjän henkilökohtaiset tiedot

en: Additional Information
fi_FI: Lisätiedot

en: Address
fi_FI: Osoite

en: Address Options
fi_FI: Osoitevalinnat

en: Address for marker position
fi_FI: Merkinnän sijainnin osoite

en: Address of default position shown on Google Map
fi_FI: Google-kartassa näytettävän oletussijainnin osoite

en: Admin Footer Text
fi_FI: Hallinnan alatunnisteteksti

en: Admin Title
fi_FI: Admin-otsikko

en: Admin approve
fi_FI: Valvojan hyväksyntä

en: Admin approve edited
fi_FI: Valvojan on hyväksyttävä muutokset

en: Admin branding
fi_FI: Admin-mukautus

en: Admin must approve edited item before showing on frontend
fi_FI: Valvojan on hyväksyttävä kuvakkeeseen tehdyt muutokset ennen kuin se voidaan näyttää sivuston frontendissä.

en: Admin must approve item before showing on frontend
fi_FI: Valvojan on hyväksyttävä alkio ennen kuin se näytetään frontend-tiedostona

en: Administrative Hue
fi_FI: Hallintaväri

en: Administrator settings
fi_FI: Järjestelmänvalvojan asetukset

en: Advanced
fi_FI: Kehittynyt

en: Advanced Info
fi_FI: Tarkennettua tietoa

en: Advanced Settings
fi_FI: Edistyneet asetukset

en: Advertising Colors
fi_FI: Mainontavärit

en: Alignment
fi_FI: Tasaus

en: All
fi_FI: Kaikki

en: All Matches
fi_FI: Kaikki vastaavuudet

en: All attachments were sucessfully downloaded
fi_FI: Kaikkien liitteiden lataaminen onnistui

en: All inserts of theme settings to the database failed.
fi_FI: Kaikkien teema-asetusten lisääminen tietokantaan epäonnistui.

en: All theme settings could not be imported. Reason(s): %s
fi_FI: Kaikkia teema-asetuksia ei voitu tuoda. Syy(t): %s

en: All theme settings were imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
fi_FI: Kaikki teema-asetukset on tuotu osittain. Joitakin tietoja ei voitu tuoda. Tässä on raportti: %s

en: All theme settings were successfully imported, yay!
fi_FI: Kaikkien teema-asetusten tuonti onnistui, jee!

en: Allow Comments
fi_FI: Salli kommentit

en: Allow users to comment this page
fi_FI: Salli käyttäjien kommentoida tällä sivulla

en: Alphabetically
fi_FI: Aakkosjärjestyksessä

en: Alternative Image
fi_FI: Vaihtoehtoinen kuva

en: Anchor point of the source image, used when cropping image
fi_FI: Lähdekuvan ankkurointi, käytetään kuvaa rajattaessa

en: Animation
fi_FI: Animaatio

en: Animation Duration
fi_FI: Animaation kesto

en: Archive pages
fi_FI: Arkistosivut

en: Are you sure you want to delete custom page options of this page?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän sivun mukautetut sivuasetukset?

en: Are you sure you want to import backup? All tables will be truncated before import!
fi_FI: Haluatko varmasti tuoda varmuuskopion? Kaikki taulukot katkaistaan ennen tuontia!

en: Are you sure you want to import demo content? Whole content of your website will be replaced!
fi_FI: Haluatko varmasti tuoda esittelysisältöä? Sivustosi koko sisältö korvataan!

en: Are you sure you want to import options from Global Options to this element?
fi_FI: Haluatko varmasti tuoda asetuksia yleisistä asetuksista tähän elementtiin?

en: Are you sure you want to remove this element?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän elementin?

en: Are you sure you want to reset "Theme Options"?
fi_FI: Haluatko varmasti palauttaa "teema-asetukset"?

en: Are you sure you want to reset all options?
fi_FI: Haluatko varmasti palauttaa kaikki asetukset?

en: Are you sure you want to reset all settings to defaults?
fi_FI: Haluatko varmasti palauttaa kaikki oletusasetukset?

en: Are you sure you want to reset options from this element to default values?
fi_FI: Haluatko varmasti palauttaa tämän elementin asetukset oletusarvoihin?

en: Are you sure you want to reset options from this group to default values?
fi_FI: Haluatko varmasti palauttaa tämän ryhmän asetukset oletusarvoihin?

en: Are you sure?
fi_FI: Oletko varma?

en: Artwork
fi_FI: Kuvitus

en: Ascending
fi_FI: Nouseva

en: Attachment pages
fi_FI: Liitesivut

en: Author
fi_FI: Tekijä

en: Author Avatar
fi_FI: Kirjoittajan Avatar

en: Author Bio
fi_FI: Kirjoittajan tiedot

en: Author's Blog Default Content
fi_FI: Kirjoittajan blogin oletussisältö

en: Author's Welcome Screen
fi_FI: Kirjoittajan tervetuliaisruutu

en: Authors
fi_FI: Kirjoittajat

en: Auto Zoom & Fit Map
fi_FI: Lähennä automaattisesti & sovita karttaan

en: Autoplay
fi_FI: Automaattinen toisto

en: Autoplay Pause
fi_FI: Automaattisen toiston tauko

en: Backgroud Color of caption
fi_FI: Kuvatekstin taustaväri

en: Backgroud Color of label
fi_FI: Merkin taustaväri

en: Background
fi_FI: Tausta

en: Background Color
fi_FI: Taustaväri

en: Background Height
fi_FI: Taustan korkeus

en: Background Image
fi_FI: Taustakuva

en: Background Position
fi_FI: Taustan sijainti

en: Background Slides
fi_FI: Taustadiat

en: Background color and opacity of footer bar
fi_FI: Alatunnistepalkin taustaväri ja peittävyys

en: Background color and opacity of icons
fi_FI: Kuvakkeiden taustaväri ja peittävyys

en: Background color and opacity of main menu
fi_FI: Päävalikon taustaväri ja peittävyys

en: Background color and opacity of site header
fi_FI: Taustaväri ja sivun otsikon läpikuultamattomuus

en: Background color of advertisement
fi_FI: Mainoksen taustaväri

en: Background image of slide
fi_FI: Dian taustakuva

en: Background of description boxes
fi_FI: Kuvaus-ruutujen tausta

en: Background of the items
fi_FI: Kohteiden tausta

en: Bank Transfer
fi_FI: Pankkisiirto

en: Basic
fi_FI: Perus-

en: Basic Options
fi_FI: Perusvalinnat

en: Basic text size in px
fi_FI: Normaali tekstikoko pikseleissä

en: Biographical Info
fi_FI: Henkilökohtaiset tiedot

en: Bold Line
fi_FI: Lihavoitu viiva

en: Border
fi_FI: Raja

en: Border Color
fi_FI: Kehysten väri

en: Border color of Google Map
fi_FI: Google-kartan kehysväri

en: Both
fi_FI: Molemmat

en: Bottom Color
fi_FI: Alareunan väri

en: Bottom Fullsize
fi_FI: Alareuna täyskoko

en: Bottom Left Corner
fi_FI: Alavasen nurkka

en: Bottom Margin
fi_FI: Alamarginaali

en: Bottom Padding
fi_FI: Alaosan täyttö

en: Bottom Right
fi_FI: Oikea alareuna

en: Bottom Right Corner
fi_FI: Alaoikea nurkka

en: Bottom space inside element
fi_FI: Alatilan sisäelementti

en: Bottom-Center
fi_FI: Alhaalla keskellä

en: Bottom-Left
fi_FI: Vasen alareuna

en: Box
fi_FI: Ruutu

en: Box Layout settings
fi_FI: Ruutuasettelun asetukset

en: Breadcrumbs
fi_FI: Navigointiohjeet

en: Breadcrumbs Text
fi_FI: Navigointiohjeiden teksti

en: Breakpoint when alternative image is displayed
fi_FI: Keskeytyskohta, jolloin vaihtoehtoinen kuva näytetään

en: Brightness
fi_FI: Kirkkaus

en: Brightness level of Google Map
fi_FI: Google-kartan kirkkaustaso

en: Brightness level of Google Map objects
fi_FI: Google-kartan objektin kirkkauden taso

en: Bullets
fi_FI: Luettelomerkit

en: Button Color
fi_FI: Painikkeen väri

en: Button Opacity
fi_FI: Painikkeen peittävyys

en: Button Text
fi_FI: Painikkeen teksti

en: Button Text Color
fi_FI: Painiketekstin väri

en: Button Title
fi_FI: Painikkeen otsikko

en: Button Url
fi_FI: Painikkeen URL

en: By enabling this you can override advanced options from Default Layout
fi_FI: Ottamalla tämän käyttään voit ohittaa lisäasetukset oletusasettelusta

en: CSS Classes (optional)
fi_FI: CSS-luokat (valinnainen)

en: CSS styles for Wordpress Login screen
fi_FI: CSS-tyylit Wordpress-kirjautumisnäytölle

en: Cancel
fi_FI: Peruuta

en: Captcha Label
fi_FI: Captcha-tunnus

en: Captcha Text
fi_FI: Captcha-teksti

en: Caption Background Color
fi_FI: Kuvatekstin taustaväri

en: Caption Position
fi_FI: Kuvakaappauksen paikka

en: Caption Size
fi_FI: Kuvatekstin koko

en: Caption Text Color
fi_FI: Kuvatekstin väri

en: Caption Top Offset
fi_FI: Kuvatekstin yläosan siirtymä

en: Carousel
fi_FI: Karuselli

en: Carousel Autoplay
fi_FI: Karusellin automaattinen toisto

en: Carousel Fading
fi_FI: Karusellihäivytys

en: Carousel Rows
fi_FI: Karusellirivit

en: Categories
fi_FI: Luokat

en: Category
fi_FI: Luokka

en: Category Data
fi_FI: Luokkatiedot

en: Category Default Icon
fi_FI: Kategorian oletuskuva

en: Category Default Image
fi_FI: Kategorian oletuskuva

en: Category Default Map Marker
fi_FI: Kategorian oletuskarttamerkki

en: Category, Taxonomy, Tag, Author, Date
fi_FI: Luokka, taksonomia, tagi, tekijä, päivämäärä

en: Center
fi_FI: Keskikohta

en: Center Center
fi_FI: Keskellä keskellä

en: Center Left
fi_FI: Keskellä vasemmalla

en: Center Right
fi_FI: Keskellä oikealla

en: Changes have been made.
fi_FI: Muutoksia on tehty.

en: Checkbox Horizontal
fi_FI: Vaakasuora valintaruutu

en: Checkbox Vertical
fi_FI: Pystysuora valintaruutu

en: Choose an Avatar
fi_FI: Valitse avatar

en: Choose an image from your computer:
fi_FI: Valitse kuva tietokoneeltasi:

en: Choose custom background for your author page
fi_FI: Valitse oma taustasi kirjoittajasivullesi

en: Choose custom html background
fi_FI: Valitse mukautettu html-tausta

en: Choose from Media Library
fi_FI: Valitse mediakirjastosta

en: Choose&hellip;
fi_FI: Valitse&hellip;

en: CityGuide: Account Disabled
fi_FI: CityGuide: Tili estetty

en: Class for FontAwesome icon
fi_FI: FontAwesome-kuvakkeen luokka

en: Class of icon from FontAwesome
fi_FI: Kuvakkeen luokka FontAwesomelta

en: Class of icon from FontAwesome - disable Icon Image
fi_FI: Kuvakkeen luokka FontAwesomelta - estä kuvake

en: Class of icon from FontAwesome on dropped submenu
fi_FI: Kuvakkeen luokka FontAwesomelta pudotetulla alavalikolla

en: Clear map
fi_FI: Tyhjennä kartta

en: Click to add custom description
fi_FI: Napsauta ja lisää mukautettu kuvaus

en: Clickable Links
fi_FI: Napsautettavat linkit

en: Cluster Radius
fi_FI: Ryhmittelyn laajuus

en: Clustering
fi_FI: Ryhmittely

en: Collapsible Rows
fi_FI: Tiivistettävät rivit

en: Collapsible hidden exceeded rows
fi_FI: Tiivistettävät, piilotetut ylitetyt rivit

en: Color
fi_FI: Väri

en: Color Scheme
fi_FI: Värimalli

en: Color and opacity of page background
fi_FI: Sivun taustan väri ja peittävyys

en: Color and opacity to make objects darker
fi_FI: Väri ja peittävyys objektien tummentamiseksi

en: Color and opacity to make objects lighter
fi_FI: Väri ja peittävyys objektien vaalentamiseksi

en: Color displaying current value
fi_FI: Nykyisen arvon näyttävä väri

en: Color is set for header, image is set for page title
fi_FI: Otsikolle on asetettu väri, sivun nimelle on asetettu kuva

en: Color of active menu item text
fi_FI: Aktiivisen valikon vaihtoehdon tekstin väri

en: Color of border around advertisement
fi_FI: Mainoksen kehyksen väri

en: Color of border around image
fi_FI: Kuvan ympärillä olevan rajan väri

en: Color of border around player
fi_FI: Soittimen kehysten väri

en: Color of border around slider
fi_FI: Sliderin kehyksen väri

en: Color of border around the thumbnails
fi_FI: Pikkukuvien kehysten väri

en: Color of border around video
fi_FI: Videon kehysten väri

en: Color of button in description boxes
fi_FI: Painikkeen väri kuvaus-ruuduissa

en: Color of lines
fi_FI: Viivojen väri

en: Color of links
fi_FI: Linkkien väri

en: Color of links with mouse cursor over
fi_FI: Linkkien väri hiiren kohdistimen ollessa yllä

en: Color of main text
fi_FI: Päätekstin väri

en: Color of menu items text
fi_FI: Valikon vaihtoehtojen tekstin väri

en: Color of menu items text on hover
fi_FI: Valikon kohteiden tekstin väri leijuntatilassa

en: Color of plain text
fi_FI: Paljaan tekstin väri

en: Color of rule
fi_FI: Säännön väri

en: Color of slide displayed with transparent image
fi_FI: Dian väri esitettynä läpinäkyvän kuvan kanssa

en: Color of text in description boxes
fi_FI: Kuvaus-ruutujen tekstin väri

en: Color of text on button in description boxes
fi_FI: Tekstin väri kuvaus-ruutujen painikkeissa

en: Color of texts in caption
fi_FI: Tekstin väri kuvatekstissä

en: Color of texts in label
fi_FI: Merkin tekstien väri

en: Color of this Item
fi_FI: Tämän kohteen väri

en: Color of title in description boxes
fi_FI: Otsikon ja kuvaus-ruutujen väri

en: Color of titles text
fi_FI: Otsikkotekstien väri

en: Color of widget titles
fi_FI: Widget-otsikkojen väri

en: Colors
fi_FI: Värit

en: Colors and Advanced Layout
fi_FI: Värit ja lisäasettelu

en: Column
fi_FI: Sarake

en: Columns
fi_FI: Sarakkeet

en: Columns Layout
fi_FI: Sarakkeen asettelutapa

en: Comments
fi_FI: Kommentit

en: Comments Count
fi_FI: Kommenttien lukumäärä

en: Comments settings
fi_FI: Kommenttien asetukset

en: Configuration directive <code>register_globals</code> is enabled. We recommend this to be disabled for security reasons.
fi_FI: Määritysdirektiivi <code>register_globals</code> on käytössä. Suosittelemme sen poistamista käytöstä turvallisuussyistä.

en: Contact Form Layout
fi_FI: Yhteystietolomakkeen asettelu

en: Contact Owner Options
fi_FI: Omistajan yhteystietovalinnat

en: Content
fi_FI: Sisältö

en: Content (Editor)
fi_FI: Sisältö (editoija)

en: Content (Media)
fi_FI: Sisältö (Media)

en: Content Left
fi_FI: Sisältö vasemmalle

en: Content Right
fi_FI: Sisältö oikealle

en: Content Size
fi_FI: Sisällön koko

en: Content could not be imported. Reason(s): %s
fi_FI: Sisältöä ei voitu tuoda. Syy(t): %s

en: Content from the file "%s" can not be read.
fi_FI: Tiedoston "%s" sisältöä ei voida lukea.

en: Content of received email. Use Name attribute to get value of input, example: {name}
fi_FI: Vastaanotetun sähköpostin sisältö. Käytä nimen määritettä saadaksesi syötteen arvon, esimerkiksi: {name}

en: Content of the backup file is corrupted, can not be uncompressed.
fi_FI: Varmuuskopiotiedoston sisältö on vioittunut, sitä ei voida purkaa.

en: Content of the tab
fi_FI: Välilehden sisältö

en: Content was imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
fi_FI: Sisältö tuotiin osittain. Joitakin tietoja ei voitu tuoda. Tässä on raportti: %s

en: Content was partialy imported. Some errors occured. %s
fi_FI: Sisältö on tuotu osittain. Joitakin virheitä ilmeni. %s

en: Content was successfully imported, yay!
fi_FI: Sisällön tuonti onnistui, jee!

en: Contributor
fi_FI: Avustaja

en: Controls are not allowed to render
fi_FI: Säädöt eivät saa hahmontaa

en: Count
fi_FI: Lukumäärä

en: Count of displayed posts
fi_FI: Näytettyjen artikkelien lukumäärä

en: Count of items listed on page. Enter 0 for all items.
fi_FI: Sivulla listattujen kohteiden lukumäärä. Syötä 0 kaikille kohteille.

en: Count of visible posts in Facebook box
fi_FI: Näkyvien artikkelien lukumäärä Facebook-ruudussa

en: Creation Date
fi_FI: Luontipäivämäärä

en: Crop From Position
fi_FI: Rajaa sijainnista

en: Crop to Square
fi_FI: Rajaa neliöksi

en: Currency
fi_FI: Valuutta

en: Currency code for payments
fi_FI: Maksujen valuuttakoodi

en: Current Value
fi_FI: Nykyinen arvo

en: Custom Background
fi_FI: Mukautettu tausta

en: Custom Button
fi_FI: Mukautuspainike

en: Custom CSS
fi_FI: Mukautettu CSS

en: Custom CSS for Login Screen
fi_FI: Mukautettu CSS kirjautumisnäytölle

en: Custom Class
fi_FI: Mukautettu luokka

en: Custom Html
fi_FI: Räätälöity Html

en: Custom JavaScript Code
fi_FI: Mukautettu JavaScript-koodi

en: Custom Meta Box
fi_FI: Mukautettu meta-ruutu

en: Custom Spaces
fi_FI: Mukautetut tilat

en: Custom URL
fi_FI: Mukautettu url

en: Custom Url
fi_FI: Mukautettu url

en: Custom Width
fi_FI: Säädetty leveys

en: Custom color of Icons
fi_FI: Mukautettu kuvakkeiden väri

en: Custom color of background
fi_FI: Säädetty taustaväri

en: Custom color of icon bullets
fi_FI: Kuvakkeen luettelokohtien mukautettu väri

en: Custom color of links
fi_FI: Mukautettu linkkien väri

en: Custom color of text
fi_FI: Mukautettu tekstin väri

en: Custom color of title
fi_FI: Säädetty otsikon nimi

en: Custom color of titles
fi_FI: Mukautettu otsikon väri

en: Custom html for your header.
fi_FI: Räätälöity html ylätunnisteellesi.

en: Custom max-width of element
fi_FI: Elementin määritelty maksimileveys

en: Custom text button color
fi_FI: Mukautettu tekstipainikkeen väri

en: Custom width of form labels
fi_FI: Lomakkeen otsikoiden mukautettu leveys

en: Customize displaying posts
fi_FI: Mukauta näytettävät artikkelit

en: DESC
fi_FI: Laskeva

en: Dark
fi_FI: Tumma

en: Dark theme color for dark elements
fi_FI: Tumma teemaväri tummiin elementteihin

en: Darker Objects
fi_FI: Tummemmat objektit

en: Dashed
fi_FI: Katkoviivoitettu

en: Data for Custom Label
fi_FI: Mukautetun merkin tiedot

en: Date
fi_FI: Päivämäärä

en: Date Format
fi_FI: Päivämäärän muoto

en: Date From
fi_FI: Aloituspäivämäärä

en: Date To
fi_FI: Päättymispäivämäärä

en: Decoration
fi_FI: Koristelu

en: Decoration Text
fi_FI: Koristeluteksti

en: Decoration color of featured items
fi_FI: Mukana olevien kohteiden koristeväri

en: Decoration color of standard items
fi_FI: Standardikohteiden koristeväri

en: Decorative color of elements on website
fi_FI: Verkkosivuston elementtien koristeväri

en: Decorative color of player
fi_FI: Soittimen koristeväri

en: Decorative color of some elements and links with mouse cursor over
fi_FI: Joidenkin elementtien ja linkkien koristeväri näkyy hiiren kohdistimen ollessa yllä

en: Default Featured Image
fi_FI: Oletuskuva

en: Default Header Image
fi_FI: Oletusotsikkokuva

en: Default Layout
fi_FI: Oletusasettelu

en: Default Layout <small>Default Layout Options Administration for all pages</small>
fi_FI: Oletusasettelu <small>Oletusasetteluvalintojen hallinta kaikille sivuille</small>

en: Default Template
fi_FI: Oletusmalli

en: Default User Role
fi_FI: Oletuskäyttäjärooli

en: Default icon for categories without own icon
fi_FI: Oletuskuva kategorioille, joilla ei ole omaa kuvaketta

en: Default icon for locations without own icon
fi_FI: Sijaintien oletuskuvake ilman omaa kuvaketta

en: Default image for categories without own header image
fi_FI: Oletuskuva kategorioille, joilla ei ole omaa otsikkokuvaa

en: Default image for items without own featured image
fi_FI: Oletuskuva kohdille, joilla ei ole omaa kuvaa

en: Default image for items without own header image
fi_FI: Oletuskuva kohdille, joilla ei ole omaa otsikkokuvaa

en: Default image for locations without own header image
fi_FI: Oletuskuva sijainneille, joilla ei ole omaa otsikkokuvaa

en: Default language
fi_FI: Oletuskieli

en: Default marker for categories without own map marker
fi_FI: Oletusmerkki kategorioille, joilla ei ole omaa karttamerkkiä

en: Delete local avatar
fi_FI: Poista paikallinen avatar

en: Depth
fi_FI: Syvyys

en: Depth of listed items
fi_FI: Listattujen kohteiden syvyys

en: Descending
fi_FI: Laskeva

en: Description
fi_FI: Kuvaus

en: Description Animation
fi_FI: Animaation kuvaus

en: Description Width
fi_FI: Kuvauksen leveys

en: Description displayed in infowindow
fi_FI: Tietoikkunassa näytettävä kuvaus

en: Description of label
fi_FI: Merkin kuvaus

en: Description text displayed with element
fi_FI: Elementin kanssa näytettävä kuvausteksti

en: Description text displayed with page title
fi_FI: Kuvausteksti näytetään sivun otsikossa

en: Details
fi_FI: Tarkat tiedot

en: Dev mode:
fi_FI: Kehitystila:

en: Developer's IP address
fi_FI: Kehittäjän IP-osoite

en: Development mode
fi_FI: Kehitystila

en: Diameter of countdown circles
fi_FI: Aikalaskurin ympyröiden läpimitta

en: Dimension
fi_FI: Dimensio

en: Dimension of counters
fi_FI: Laskureiden dimensiot

en: Directory '%s' can not be created.
fi_FI: Hakemistoa '%s' ei pystytä luomaan.

en: Disable
fi_FI: Poista käytöstä

en: Disabled
fi_FI: Poissa käytöstä

en: Disabled Button Title
fi_FI: Käyttökelvoton painikenimi

en: Disabled or does not work properly
fi_FI: Poissa käytöstä tai ei toimi kunnolla

en: Disabled or without UTF-8 support
fi_FI: Poissa käytöstä tai ilman UTF-8-tukea

en: Display
fi_FI: Näytä

en: Display Author Gravatar?
fi_FI: Näytä tekijän Gravatar?

en: Display Category Title
fi_FI: Näytä luokan otsikko

en: Display Descriptions
fi_FI: Näytä kuvaukset

en: Display Facebook box header
fi_FI: Näytä Facebook-ruudun ylätunniste

en: Display Header Resources
fi_FI: Näytä otsikkolähteet

en: Display Portfolio filter
fi_FI: Näytä portfolion suodatin

en: Display Portfolio item description
fi_FI: Näytä portfoliokohteen kuvaus

en: Display Post Count?
fi_FI: Näytä artikkelien määrä?

en: Display Posts
fi_FI: Näytä viestit

en: Display Title of the image in caption
fi_FI: Näytä kuvatekstin kuvan otsikko

en: Display administratives
fi_FI: Näytä hallinto

en: Display artwork in player
fi_FI: Näytä kuvitus soittimessa

en: Display banner for current page
fi_FI: Näytä tämänhetkisen sivun banneri

en: Display border for product image
fi_FI: Näytä tuotekuvakkeen rajat

en: Display breadcrumbs
fi_FI: Näytä navigointiohjeet

en: Display button on rule to slide up
fi_FI: Näytä säännön yllä ylös liu'uttava painike

en: Display category
fi_FI: Näytä kategoria

en: Display category information on page
fi_FI: Näytä luokkatiedot sivulla

en: Display current website title in breadcrumbs. Have not any effect on standard Wordpress installation, only on Wordpress Multisite installation.
fi_FI: Näytä nykyisen verkkosivuston otsikko navigointiohjeissa. Se ei vaikuta tavalliseen Wordpress-asennukseen, vaan pelkästään Wordpress Multisite -asennukseen.

en: Display features descriptions
fi_FI: Näytä ominaisuuksien kuvaukset

en: Display footer widgets area
fi_FI: Näytä alatunnisteen widget-alue

en: Display full-width or fixed-width layout of website
fi_FI: Näytä verkkosivuston täyden leveyden tai kiinteän leveyden asettelu

en: Display item descriptions
fi_FI: Näytä kohteiden kuvaukset

en: Display items
fi_FI: Näytä kohteet

en: Display items from subcategories when filtering
fi_FI: Näytä kohteita alakategorioista suodattaessa

en: Display landscape
fi_FI: Näytä maisema

en: Display landscapes
fi_FI: Näytä maisemat

en: Display latest posts stream in Facebook box
fi_FI: Näytä uusimpien artikkelien virta Facebook-ruudussa

en: Display lines between columns
fi_FI: Näytä sarakkeiden väliset rivit

en: Display newest item
fi_FI: Näytä uusin tuote

en: Display only "Featured Items"
fi_FI: Näytä ainoastaan "Mukana olevat ominaisuudet"

en: Display or hide borders
fi_FI: Näytä tai piilota rajat

en: Display or hide count of comments
fi_FI: Näytä tai piilota kommenttien lukumäärä

en: Display or hide empty days in table
fi_FI: Näytä tai piilota taulukon tyhjät päivät

en: Display or hide page share
fi_FI: Näytä tai piilota sivun jakaminen

en: Display or hide this element on page
fi_FI: Näytä tai piilota tämä elementti sivulla

en: Display poi
fi_FI: Näytä poi-pisteet

en: Display posts based on their view count.
fi_FI: Näytä viestit katselukertojen perusteella.

en: Display posts dates
fi_FI: Näytä artikkelien päivämäärät

en: Display profile photos in Facebook box
fi_FI: Näytä profiilikuvat Facebook-ruudussa

en: Display reset button in form
fi_FI: Näytä palautuspainike lomakkeessa

en: Display roads
fi_FI: Näytä tiet

en: Display social icon also in header
fi_FI: Näytä kuvake otsikossa

en: Display social icons for current page
fi_FI: Näytä nykyisen sivun sosiaaliset kuvakkeet

en: Display social icons on website
fi_FI: Näytä sosiaaliset kuvakkeet verkkosivustolla

en: Display submenu for current page
fi_FI: Näytä nykyisen sivun alivalikko

en: Display water
fi_FI: Näytä vesi

en: Double
fi_FI: Tupla

en: Drag&Drop here elements from the right hand side
fi_FI: Vedä ja pudota elementtejä tähän oikealta puolelta

en: Drop Down
fi_FI: Pudota alas

en: Drop Up
fi_FI: Pudota ylös

en: Dummy demo images were sucessfully downloaded
fi_FI: Dummy-kuvien lataus onnistui

en: Duration of animation between slides
fi_FI: Animaation kesto diojen välillä

en: Edit Menu Item
fi_FI: Muokkaa valikon osaa

en: Edit Page
fi_FI: Muokkaa sivua

en: Edit different page&hellip;
fi_FI: Muokkaa eri sivua&hellip;

en: Edit element description
fi_FI: Muokkaa elementin kuvausta

en: Edit page: %s
fi_FI: Muokkaa sivua: %s

en: Editor
fi_FI: Toimittaja

en: Element Background
fi_FI: Elementin tausta

en: Element has transparent background outside sidebars section
fi_FI: Elementillä on läpinäkyvä tausta sivupalkkialueiden ulkopuolella

en: Email
fi_FI: Sähköposti

en: Email Address
fi_FI: Sähköpostiosoite

en: Email Content
fi_FI: Sähköpostin sisältö

en: Email Input Label
fi_FI: Sähköpostin syöttönimike

en: Email Message
fi_FI: Sähköpostiviesti

en: Email Notification Message
fi_FI: Sähköpostin sisältö

en: Email Notification Subject
fi_FI: Sähköpostimuistutuksen aihe

en: Email Notification Time
fi_FI: Sähköpostimuistutusten aika

en: Email Subject
fi_FI: Sähköpostin aihe

en: Email address of recipient
fi_FI: Vastaanottajan sähköpostiosoite

en: Empty Days
fi_FI: Tyhjät päivät

en: Empty image (WPThumb) cache
fi_FI: Tyhjennä kuvan (WPThumb) välimuisti

en: Empty theme cache
fi_FI: Tyhjennä teeman välimuisti

en: Enable
fi_FI: Ota käyttöön

en: Enable Email Notification
fi_FI: Mahdollista sähköpostimuistutukset

en: Enable Facebook
fi_FI: Mahdollista Facebookin käyttö

en: Enable Google+
fi_FI: Mahdollista Google+:n käyttö

en: Enable Telephone Numbers
fi_FI: Salli puhelinnumerot

en: Enable Twitter
fi_FI: Mahdollista Twitterin käyttö

en: Enable megamenu
fi_FI: Mahdollista megavalikon käyttö

en: Enable or disable author avatar
fi_FI: Aseta kirjoittajan avatar päälle tai pois päältä

en: Enable or disable author background image
fi_FI: Aseta kirjoittajan taustakuva päälle tai pois päältä

en: Enable or disable author biography
fi_FI: Aseta kirjoittajan tiedot päälle tai pois päältä

en: Enable or disable carousel autoplay feature
fi_FI: Ota käyttöön tai poista käytöstä karusellin automaattinen toisto -toiminto

en: Enable or disable carousel fading feature
fi_FI: Ota käyttöön tai poista käytöstä karusellihäivytys-ominaisuus

en: Enable or disable carousel feature
fi_FI: Ota käyttöön tai poista käytöstä karusellitoiminto

en: Enable or disable categories list
fi_FI: Näytä tai piilota luokituslista

en: Enable or disable clustering feature
fi_FI: Salli tai estä ryhmittelyominaisuus

en: Enable or disable geolocation feature
fi_FI: Salli tai estä sijaintiominaisuus

en: Enable or disable item background
fi_FI: Aseta kuvakkeen tausta päälle tai pois päältä

en: Enable or disable left sidebar to be scrollable
fi_FI: Aseta vasemman sivupalkin rullaus päälle tai pois päältä

en: Enable or disable main menu to be scrollable
fi_FI: Aseta päävalikon rullaus päälle tai pois päältä

en: Enable or disable post author
fi_FI: Näytä tai piilota viestin kirjoittaja

en: Enable or disable post counts
fi_FI: Aseta viestilaskuri päälle tai pois päältä

en: Enable or disable post date
fi_FI: Näytä tai piilota viestitysaika

en: Enable or disable post excerpt
fi_FI: Näytä tai piilota viestilyhennelmä

en: Enable or disable post information
fi_FI: Ota käyttöön tai poista käytöstä tietojen lähetys

en: Enable or disable post visits count
fi_FI: Näytä tai piilota viestin käyntilaskuri

en: Enable or disable progressive loading of page
fi_FI: Ota käyttöön tai poista käytöstä sivun progressiivinen lataaminen

en: Enable or disable social icons
fi_FI: Aseta sosiaaliset ikonit päälle tai pois päältä

en: Enable or disable sticky menu on website
fi_FI: Ota käyttöön tai poista käytöstä verkkosivuston tarravalikko

en: Enable or disable street view feature
fi_FI: Salli tai estä katunäkymäominaisuus

en: Enable or disable the autoplay feature
fi_FI: Ota käyttöön tai poista käytöstä auotmaattinen toisto -toiminto

en: Enable or disable vertical icon offset
fi_FI: Salli tai estä pystysuora kuvakkeen offset

en: Enabled
fi_FI: Käytössä

en: Enabled and works properly
fi_FI: Käytössä ja toimii kunnolla

en: Ending date for countdown
fi_FI: Aikalaskurin päättymispäivämäärä

en: Error Message
fi_FI: Virheviesti

en: Escape Form Inputs
fi_FI: Erikoismerkkien syöttö

en: Escape Special Characters
fi_FI: Vältä erikoismerkit

en: Escaping special characters used in posts
fi_FI: Artikkeleissa käytettyjen erikoismerkkien välttäminen

en: Excerpt
fi_FI: Poiminto

en: Excerpt length
fi_FI: Poiminnon pituus

en: Expiration Limit
fi_FI: Erääntymisraja

en: Expiration in days
fi_FI: Erääntymisaika päivissä

en: Export
fi_FI: Vie

en: Export method '%s' does not exist. Something is wrong.
fi_FI: Vientimuotoa '%s' ei ole olemassa. Jokin on vialla.

en: Exporting...
fi_FI: Tuodaan...

en: Facebook Page URL
fi_FI: Facebook-sivun URL

en: Fade
fi_FI: Häivytä

en: Featured
fi_FI: Esittelyssä

en: Featured Color
fi_FI: Mukana oleva väri

en: Featured Item
fi_FI: Esitelty kohde

en: Featured items
fi_FI: Mukana olevat ominaisuudet

en: Features
fi_FI: Ominaisuudet

en: Features Options
fi_FI: Ominaisuusvalinnat

en: File
fi_FI: Tiedosto

en: File from URL "%s" can not be fetched. Reason: %s
fi_FI: Tiedostoa URL:sta "%s" ei voida hakea. Syy: %s

en: File with demo content '%s' doesn't exists.
fi_FI: Tiedostoa, joka sisältää esittelysisällön '%s', ei ole olemassa.

en: Filter
fi_FI: Suodatin

en: Find
fi_FI: Etsi

en: Finished Text Screen
fi_FI: Valmis tekstinäyttö

en: Float
fi_FI: Liukuluku

en: Floating
fi_FI: Liikkuva

en: Font Sizes
fi_FI: Fonttikoot

en: Font icons
fi_FI: Fonttikuvakkeet

en: Font size of title in description boxes
fi_FI: Otsikon fonttikoko kuvausruuduissa

en: Footer
fi_FI: Alatunniste

en: Footer Bar
fi_FI: Alatunnistepalkki

en: Footer Widget Areas
fi_FI: Alatunnisteen widget-alueet

en: Footer Widgets Area
fi_FI: Alatunnisteen widget-alue

en: Footer menu
fi_FI: Alatunnistevalikko

en: For security reasons, the extension ".php" cannot be in your file name.
fi_FI: Turvallisuussyistä tiedostonimessäsi ei voi olla päätettä ".php".

en: Form Inputs
fi_FI: Lomakesyötteet

en: Form input text size in px
fi_FI: Lomakkeen syöttötekstin koko pikseleissä

en: Format of posts dates
fi_FI: Artikkelien päivämäärien muoto

en: Friday
fi_FI: Perjantai

en: Friday Menu Link
fi_FI: Perjantain valikkolinkki

en: Full Content Width
fi_FI: Sisällön leveys

en: Full Size
fi_FI: Täyskoko

en: Fullwidth Elements
fi_FI: Täysleveät elementit

en: Fullwidth Size
fi_FI: Täysleveä koko

en: Fullwidth or Columnable Elements
fi_FI: Sarakkeeksi asetettavien elementtiekn kokoleveys

en: Function <code>flock()</code> is not supported on this filesystem. AIT Theme requires this to process atomic file operations.
fi_FI: Toimintoa <code>flock()</code> ei tueta tässä tiedostojärjestelmässä. AIT-teema edellyttää tätä käsitelläkseen atomista tiedostokäyttöä.

en: Function <code>gzcompress()</code> is not enabled. AIT Theme require it for data backuping process.
fi_FI: Toiminto <code>gzcompress()</code> ei ole käytössä AIT-teema edellyttää sitä tietojen varmuuskopiointiin.

en: Function <code>gzuncompress()</code> is not enabled. AIT Theme require it for data backuping process.
fi_FI: Toiminto <code>gzuncompress()</code> ei ole käytössä. AIT-teema edellyttää sitä tietojen varmuuskopiointiin.

en: Function flock()
fi_FI: Toiminto flock()

en: Function gzcompress()
fi_FI: Toiminto gzcompress()

en: Function gzuncompress()
fi_FI: Toiminto gzuncompress()

en: G &#8212; Suitable for all audiences
fi_FI: G &#8212; Sopii kaikille

en: GD and ImageMagick extensions are absent. WordPress requires any of them for image resizing.
fi_FI: GD- ja ImageMagick-laajennukset puuttuvat. WordPress edellyttää jotakin niistä kuvien koon muuttamiseen.

en: GD/ImageMagick extension
fi_FI: GD/ImageMagick -laajennus

en: Gallery
fi_FI: Galleria

en: Gauge
fi_FI: Mittari

en: General
fi_FI: Yleistä

en: Geolocation
fi_FI: Sijainti

en: Google Analytics Tracking ID in form UA-XXXXX-YY
fi_FI: Google Analytics -seurantatunnus muodossa UA-XXXXX-YY

en: Half Size
fi_FI: Puolikoko

en: Half Size - one per row
fi_FI: Puolikoko - yksi rivillä

en: Header
fi_FI: Ylätunniste

en: Header & Page Title Background
fi_FI: Otsikon ja sivun nimen tausta

en: Header Background
fi_FI: Otsikon tausta

en: Header Image
fi_FI: Otsikon kuva

en: Header Image Align
fi_FI: Otsikkokuvan tasaus

en: Header Map
fi_FI: Otsikkokartta

en: Header Share
fi_FI: Otsikon jalo

en: Header Social Icons
fi_FI: Otsikon kuvakkaat

en: Header Type
fi_FI: Ylätunnisteen tyyppi

en: Header Widget Areas
fi_FI: Otsikon pienoissovellusalueet

en: Header background height in px
fi_FI: Otsikon taustan korkeus pikseleinä

en: Header image height
fi_FI: Otsikkokuvan korkeus

en: Header menu
fi_FI: Ylätunnistevalikko

en: Height
fi_FI: Korkeus

en: Height of Facebook box
fi_FI: Facebook-ruudun korkeus

en: Height of Google Map
fi_FI: Google-kartan korkeus

en: Height of Portfolio images. For automatic height enter auto or 0.
fi_FI: Portfoliokuvien korkeus. Automaattiselle korkeudelle syötä auto tai 0.

en: Height of images
fi_FI: Kuvien korkeus

en: Height of player
fi_FI: Soittimen korkeus

en: Height of title section
fi_FI: Otsikkoalueen korkeus

en: Here are no options.
fi_FI: Täällä ei ole vaihtoehtoja.

en: Here you can put your own CSS
fi_FI: Tähän voit laittaa oman CSS:n

en: Hidden
fi_FI: Piilotettu

en: Hide Empty Values
fi_FI: Piilota tyhjät arvot

en: Hide GPS
fi_FI: Piilota GPS

en: Hide GPS information
fi_FI: Piilota GPS-tiedot

en: Hide empty contact information
fi_FI: Piilota tyhjät yhteystiedot

en: Homepage (blog)
fi_FI: Aloitussivu (blogi)

en: Horizontal
fi_FI: Vaakasuora

en: Horizontal Offset
fi_FI: Pystysuuntainen siirtymä

en: Horizontal Tabs
fi_FI: Vaakasuorat välilehdet

en: Hover Color of menu items text
fi_FI: Valitse valikkokohteiden tekstin väri osoittamalla

en: Hover Image
fi_FI: Valintakuva

en: Hue color of Google Map
fi_FI: Google-kartan värisävy

en: Hue color of Google Map Points Of Interest
fi_FI: Google-kartan kiinnostavien paikkojen värisävy

en: Hue color of Google Map administrative areas
fi_FI: Google-kartan hallintoalueiden värisävy

en: Hue color of Google Map landscape
fi_FI: Google-kartan maiseman värisävy

en: Hue color of Google Map roads
fi_FI: Google-kartan teiden värisävy

en: Hue color of Google Map water
fi_FI: Google-kartan veden sävy

en: Hybrid Map
fi_FI: Hybridi kartta

en: ICONV extension
fi_FI: ICONV-laajennus

en: ICONV extension is required and must work properly.
fi_FI: Edellyttää ICONV-laajennusta, ja on toimittava kunnolla.

en: ID number of author, or multiple IDs delimited by comma
fi_FI: Tekijän tunnusnumero, tai useat numerot pilkulla erotettuina

en: Icon
fi_FI: Kuvake

en: Icon (Optional)
fi_FI: Kuvake (valinnainen)

en: Icon Color
fi_FI: Kuvakkeen väri

en: Icon Dark
fi_FI: Tumma kuvake

en: Icon Effect
fi_FI: Ikonin efekti

en: Icon Font
fi_FI: Kuvakkeen fontti

en: Icon Image
fi_FI: Kuvakkeen kuva

en: Icon Light
fi_FI: Vaalea kuvake

en: Icon Offset
fi_FI: Kuvakkeen offset

en: Icon Size
fi_FI: Kuvakkeen koko

en: Icon Type
fi_FI: Kuvaketyyppi

en: Icon image displayed in menu
fi_FI: Valikossa näytettävä kuvake

en: If nothing selected redirect to author's blog page
fi_FI: Jos mitään ei ole valittu, niin ohjaa takaisin kirjoittajan blogisivulle

en: If nothing selected redirect to home page
fi_FI: Jos mitään ei ole valittu, niin ohjaa takaisin kotisivulle

en: If the local avatar is inappropriate for this site, Gravatar will be attempted.
fi_FI: Jos paikallinen avatar on epäsopiva tälle sivustolle, Gravataria yritetään.

en: Image
fi_FI: Kuva

en: Image 16:9
fi_FI: Kuva 16:9

en: Image 1:1
fi_FI: Kuva 1:1

en: Image 1:2
fi_FI: Kuva 1:2

en: Image 2:1
fi_FI: Kuva 2:1

en: Image 3:4
fi_FI: Kuva 3:4

en: Image 4:3
fi_FI: Kuva 4:3

en: Image 9:16
fi_FI: Kuva 9:16

en: Image Border Color
fi_FI: Kuvan rajan väri

en: Image Caption
fi_FI: Kuvan kuvateksti

en: Image Container
fi_FI: Kuvasäilö

en: Image Format
fi_FI: Kuvan muoto

en: Image Height
fi_FI: Kuvan korkeus

en: Image Layout
fi_FI: Kuvan asettelu

en: Image Offset
fi_FI: Kuvien asettelu

en: Image Options
fi_FI: Kuvavalinnat

en: Image Ratio
fi_FI: Kuvasuhde

en: Image Size
fi_FI: Kuvan koko

en: Image Title
fi_FI: Kuvan otsikko

en: Image description displayed as caption
fi_FI: Kuvan kuvaus näytetään kuvatekstinä

en: Image displayed in responsive layout instead of slider
fi_FI: Kuva näytetään reagoivassa asettelussa sliderin sijasta

en: Image icons
fi_FI: Kuvien kuvakkeet

en: Image to display
fi_FI: Näytettävä kuva

en: Images
fi_FI: Kuvat

en: Import
fi_FI: Tuo

en: Import / Export
fi_FI: Tuo / vie

en: Import Demo Content
fi_FI: Tuo esittelysisältöä

en: Import method '%s' does not exist. Something is wrong.
fi_FI: Tuontitapaa '%s' ei ole olemassa. Jokin on vialla.

en: Importing is done. Check out the report.
fi_FI: Tuonti on valmis. Katso raportti.

en: Importing...
fi_FI: Tuodaan...

en: Imput url for the Button
fi_FI: Painikkeen URL -syöttö

en: In New Row
fi_FI: Uudella rivillä

en: In case author hasn't published any posts yet you can create custom content for his empty page. If author already has some post this content will be ignored.
fi_FI: Jos kirjoittaja ei ole julkaissut vielä yhtään viestiä, niin voit luoda tälle sivulle muuta sisältöä. Jos kirjoittaja on jo luonut viestejä, niin tätä sisältöä ei oteta huomioon.

en: Include SEO meta data into header
fi_FI: Sisällytä otsikkoon SEO-metatiedot

en: Infobox options
fi_FI: Infobox-valinnat

en: Information
fi_FI: Tietoja

en: Information Title
fi_FI: Tietonimike

en: Information about member
fi_FI: Tietoa jäsenestä

en: Input Text
fi_FI: Syöttöteksti

en: Input Type
fi_FI: Syötteen tyyppi

en: Insert Image
fi_FI: Lisää kuva

en: Insert shortcode
fi_FI: Syötä lyhytkoodi

en: Inserting of the WordPress option "%s" failed.
fi_FI: WordPress-valinnan "%s" lisääminen epäonnistui.

en: Inserting of the theme option "%s" failed.
fi_FI: Teema-asetuksen "%s" lisääminen epäonnistui.

en: Inside of Image
fi_FI: Kuvan sisäpuoli

en: Inside of Slider
fi_FI: Sliderin sisäpuoli

en: Install Required Plugins
fi_FI: Asenna tarvittavat laajennukset

en: It is recommended for better performance of your whole site with our theme to have PHP version 5.4 or newer. But it is not mandatory. PHP 5.2 should be ok.
fi_FI: Teemamme sisältävän koko sivuston paremman suorituskyvyn vuoksi suositellaan PHP-versiota 5.4 tai uudempaa. Mutta se ei ole pakollinen. PHP 5.2 pitäisi olla ok.

en: Item Background
fi_FI: Kuvakkeen tausta

en: Item Background Color
fi_FI: Kohteen taustaväri

en: Item Background Image
fi_FI: Kuvakkeen taustakuva

en: Item Categories
fi_FI: Kohtien kategoriat

en: Item Category / Location Options
fi_FI: Kategoriat / Paikkavalinnat

en: Item Color
fi_FI: Kohteen väri

en: Item Colors
fi_FI: Kuvakkeiden värit

en: Item Detail Options
fi_FI: Esineen yksityiskohtaiset valinnat

en: Item Display
fi_FI: Kohteen näyttö

en: Item Locations
fi_FI: Kohtien sijainnit

en: Item Optional Background Color
fi_FI: Kohteen valinnainen taustaväri

en: Item Order
fi_FI: Kohteiden järjestys

en: Item Submenu
fi_FI: Kohteen alavalikko

en: Item gallery
fi_FI: Kohdegalleria

en: Items
fi_FI: Kohteet

en: Items Background
fi_FI: Kohteiden tausta

en: Items in this package can be featured
fi_FI: Tuotteet tässä paketissa voivat olla mukana

en: JavaScript Code
fi_FI: JavaScript-koodi

en: Keep Aspect Ratio
fi_FI: Säilytä kuvasuhde

en: Keywords
fi_FI: Avainsanat

en: Kilometers
fi_FI: Kilometrit

en: Label
fi_FI: Selite

en: Label (Optional)
fi_FI: Merkki (Valinnainen)

en: Label Background Color
fi_FI: Merkin taustaväri

en: Label Link Target
fi_FI: Merkin linkin kohde

en: Label Position
fi_FI: Merkin paikka

en: Label Text Color
fi_FI: Merkin tekstin väri

en: Label URL
fi_FI: Merkin URL

en: Label Width
fi_FI: Selitteen leveys

en: Label for Captcha input
fi_FI: Selite captcha-syötteelle

en: Label for email input
fi_FI: Sähköpostisyötön nimike

en: Label for message area
fi_FI: Viestialueen nimike

en: Label for name input
fi_FI: Nimisyötön nimike

en: Label for send button
fi_FI: Lähetä-painikkeen nimike

en: Label for subject input
fi_FI: Aihesyötön nimike

en: Landscape Hue
fi_FI: Maiseman sävy

en: Large
fi_FI: Suuri

en: Large Image
fi_FI: Suuri kuva

en: Latest Match Only
fi_FI: Vain uusin vastaavuus

en: Latitude
fi_FI: Leveys

en: Layout
fi_FI: Asettelu

en: Layout Type
fi_FI: Asettelutyyppi

en: Layout of the image displayed on the page
fi_FI: Sivulla näkyvän kuvan asettelu

en: Left
fi_FI: Vasen

en: Left Offset
fi_FI: Vasen siirtymä

en: Left Sidebar
fi_FI: Vasen sivupalkki

en: Left Sidebar Width
fi_FI: Vasemman sivupalkin leveys

en: Left offset around the image
fi_FI: Vasen siirtymä kuvan ympärillä

en: Light
fi_FI: Vaalea

en: Lighter Objects
fi_FI: Vaaleammat objektit

en: Likebox settings
fi_FI: Like-ruudun asetukset

en: Limit:
fi_FI: Raja:

en: Line
fi_FI: Rivi

en: Line Width
fi_FI: Rivin leveys

en: Lines
fi_FI: Viivat

en: Link
fi_FI: Linkki

en: Link Relationship (XFN)
fi_FI: Linkkisuhde (XFN)

en: Link Settings
fi_FI: Linkin asetukset

en: Link Target
fi_FI: Linkin kohde

en: Link To Video
fi_FI: Linkki videoon

en: Link To Website
fi_FI: Linkki sivustolle

en: Link for Logo image displayed on Wordpress Login screen, use valid URL format with http://
fi_FI: Linkki Wordpress-kirjautumisnäytön logokuvalle, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: Link title text
fi_FI: Linkin otsikkoteksti

en: Link to
fi_FI: Linkitä kohteeseen

en: Link to detail
fi_FI: Linkki lisätietoihin

en: Link to video used with Video type, use valid URL format with http://
fi_FI: Linkki videolle, jota käytetään videotyypin kanssa, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: Link to website used with Website type, use valid URL format with http://
fi_FI: Linkki sivustolle, jota käytetään sivustotyypin kanssa, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: Link, use valid URL format with http://
fi_FI: Linkki, käytä pätevää URL-formaattia syöttämällä http://

en: Link:
fi_FI: Linkki:

en: Links
fi_FI: Linkit

en: Links Color
fi_FI: Linkkien väri

en: Links Hover
fi_FI: Linkkien valinta

en: List
fi_FI: Luettelo

en: List Layout settings
fi_FI: Luetteloasettelun asetukset

en: List Options
fi_FI: Listavalinnat

en: Loading...
fi_FI: Ladataan...

en: Local Avatars Only
fi_FI: Vain paikalliset avatarit

en: Local Upload Permissions
fi_FI: Paikalliset latausluvat

en: Location
fi_FI: Sijainti

en: Location Default Icon
fi_FI: Sijainnin oletuskuvake

en: Location Default Image
fi_FI: Sijainnin oletuskuva

en: Locations
fi_FI: Paikat

en: Login Description
fi_FI: Sisäänkirjautumisen kuvaus

en: Login Redirect
fi_FI: Sisäänkirjautumisen uudelleenohjaus

en: Login Screen Logo
fi_FI: Kirjautumisnäytön logo

en: Login Screen Logo Link
fi_FI: Kirjautumisnäytön logolinkki

en: Login Screen Logo Tooltip
fi_FI: Kirjautumisnäytön logon työkaluvihje

en: Logo area width
fi_FI: Logoalueen leveys

en: Logo image displayed on Wordpress Login screen
fi_FI: Wordpress-kirjautumisnäytöllä näytettävä logokuva

en: Logo image for website header
fi_FI: Verkkosivuston ylätunnisteen logokuva

en: Logout Description
fi_FI: Uloskirjautumisen kuvaus

en: Longitude
fi_FI: Pituus

en: Look of element background. Color, opacity and background image.
fi_FI: Elementin taustan tyyli. Väri, peittävyys ja taustakuva.

en: Look of section background. Color, opacity and background image.
fi_FI: Osion taustan tyyli. Väri, peittävyys ja taustakuva.

en: Main Menu Colors and Backgrounds
fi_FI: Päävalilkon värit ja taustat

en: Main Menu Text
fi_FI: Päävalikon teksti

en: Main Theme Colors and Backgrounds
fi_FI: Teeman päävärit ja taustat

en: Main Website Font
fi_FI: Verkkosivuston pääfontti

en: Main color of countdown circles
fi_FI: Aikalaskurin ympyröiden pääväri

en: Main color of counters
fi_FI: Laskureiden pääväri

en: Main menu
fi_FI: Päävalikko

en: Main text displayed in service box
fi_FI: Palveluruudussa näytettävä pääteksti

en: Main theme color
fi_FI: Teeman pääväri

en: Main theme color for colored elements
fi_FI: Värillisten elementtien pääväri

en: Main theme color for light elements
fi_FI: Pääasiallinen teemaväri vaaleisiin elementteihin

en: Map General Colors
fi_FI: Kartan yleiset värit

en: Map Height
fi_FI: Kartan korkeus

en: Map Object Colors
fi_FI: Kartan objektien värit

en: Map Options
fi_FI: Karttavalinnat

en: Map Zoom
fi_FI: Kartan suurennus

en: Map's Border
fi_FI: Kartan kehys

en: Map's Brightness
fi_FI: Kartan kirkkaus

en: Map's Hue
fi_FI: Kartan sävy

en: Map's Saturation
fi_FI: Kartan kyllaisyys

en: Marker image URL
fi_FI: Merkinnän kuvan URL

en: Markers
fi_FI: Merkinnät

en: Maximum Items
fi_FI: Alkioiden maksimimäärä

en: Maximum items for the current package exceeded
fi_FI: Kyseisen paketin ominaisuuksien yläraja ylitetty

en: Media File
fi_FI: Mediatiedosto

en: Megamenu settings
fi_FI: Megavalikon asetukset

en: Memory limit
fi_FI: Muistirajoitus

en: Memory limit is too low. At least <b>%sMB</b> are needed for AIT Theme to work properly.
fi_FI: Muistirajoitus on liian alhainen. Jotta AIT-teema toimii kunnolla, vaaditaan vähintään <b>%sMB</b>.

en: Menu Area Width
fi_FI: Valikkoalueen leveys

en: Menu Hover Items
fi_FI: Valitse valikon kohteet osoittamalla

en: Menu Items
fi_FI: Valikon vaihtoehdot

en: Menu Items Hover
fi_FI: Valikon kohteet leijuntatilassa

en: Menu Order
fi_FI: Valikkojärjestys

en: Menu Width
fi_FI: Valikon leveys

en: Menu area width
fi_FI: Valikkoalueen leveys

en: Menu cols
fi_FI: Valikon COLS-attribuutti

en: Menu text size in px
fi_FI: Valikon tekstikoko pikseleissä

en: Message Input Label
fi_FI: Viestin syöttönimike

en: Message displayed when form is sent successfully
fi_FI: Viesti näytetään kun lomakkeen lähettäminen on onnistunut

en: Message displayed when form sending failed
fi_FI: Viesti näytetään kun viestin lähettäminen on epäonnistunut

en: Message displayed when validation is not successful
fi_FI: Viesti näytetään kun vahvistus ei onnistu

en: Miles
fi_FI: Mailit

en: Minimum Width in px (Optional)
fi_FI: Minimileveys pikseleissä (valinnainen)

en: Monday
fi_FI: Maanantai

en: Monday Menu Link
fi_FI: Maanantain valikkolinkki

en: Move
fi_FI: Siirrä

en: Multibyte String extension
fi_FI: Monitavuinen String-laajennus

en: Multibyte String extension is absent. Some internationalization components may not work properly.
fi_FI: Monitavuinen String-laajennus puuttuu. Jotkut kansainvälistämiskomponentit eivät ehkä toimi kunnolla.

en: Multibyte String function overloading
fi_FI: Monitavuisen String-toiminnon ylikuormitus

en: Multibyte String function overloading is enabled. AIT Theme requires this to be disabled. If it is enabled, some string function may not work properly.
fi_FI: Monitavuisen String-toiminnon ylikuormitus on käytössä. AIT Theme edellyttää sen olevan poissa käytöstä. Jos se on käytössä, jotkut string-toiminnot eivät ehkä toimi kunnolla.

en: Name
fi_FI: Nimi

en: Name Input Label
fi_FI: Nimen syöttönimike

en: Name of input, used for email content
fi_FI: Syötteen nimi, käytetään sähköpostin sisältönä

en: Name of widget area displayed in Widgets options
fi_FI: Widget-asetuksissa näytettävän widget-alueen nimi

en: Navigation
fi_FI: Siirtyminen

en: Navigation Label
fi_FI: Navigointi-otsikko

en: Navigation Position
fi_FI: Siirtymisen sijainti

en: New users will be registered with selected role
fi_FI: Uudet käyttäjät rekisteröidään valitulla roolilla

en: Next Match Only
fi_FI: Vain seuraava vastaavuus

en: No
fi_FI: Ei

en: No Items Defined
fi_FI: Kohteita ei määritelty

en: No Label
fi_FI: Ei merkkiä

en: No items found
fi_FI: Kohteita ei löytynyt

en: No items. Add some items to "%s"
fi_FI: Ei kohteita. Lisää kohteita kohtaan "%s"

en: No local avatar is set. Set up your avatar at Gravatar.com.
fi_FI: Paikallista avataria ei ole asetettu. Aseta avatarisi Gravatar.com:ssa.

en: No tabs
fi_FI: Ei välilehtiä

en: Nofollow Web Link
fi_FI: Nofollow-verkkolinkki

en: None
fi_FI: Ei mikään

en: Normal Map
fi_FI: Tavallinen kartta

en: Normal pages
fi_FI: Tavalliset sivut

en: Not Installed
fi_FI: Ei asennettu

en: Not tested
fi_FI: Ei testattu

en: Note
fi_FI: Huomautus

en: Number of Items
fi_FI: Kohtien määrä

en: Number of Posts
fi_FI: Artikkelien lukumäärä

en: Number of authors in one row
fi_FI: Yhdellä rivillä olevien kirjoittajien lukumäärä

en: Number of authors listed on page
fi_FI: Sivulla lueteltujen kirjoittajien lukumäärä

en: Number of days before account expires
fi_FI: Päiviä jäljellä käyttäjätilin raukeamiseen

en: Number of items in one row
fi_FI: Kohteiden lukumäärä yhdessä rivissä

en: Number of items listed on one page
fi_FI: Yhdellä sivulla listattujen kohtien määrä

en: Number of items listed on page
fi_FI: Sivulla listattujen kohteiden lukumäärä

en: Number of items per row
fi_FI: Kohtien määrä per rivi

en: Number of posts
fi_FI: Artikkeleiden lukumäärä

en: Number of rows for description text
fi_FI: Rivien lukumäärä kuvaustekstissä

en: Number of rows in carousel
fi_FI: Rivien lukumäärä karusellissa

en: Number of visible items
fi_FI: Näkyvien kohteiden lukumäärä

en: Off
fi_FI: Pois päältä

en: Offset of Portfolio images
fi_FI: Portfoliokuvien asettelu

en: Offset of partner's logo
fi_FI: Kumppanin logon siirtymä

en: On
fi_FI: Päällä

en: One Column
fi_FI: Yksi sarake

en: Opacity of button in description boxes
fi_FI: Painikkeen peittävyys kuvaus-ruuduissa

en: Open In New Window
fi_FI: Avaa uudessa ikkunassa

en: Open in Current Window
fi_FI: Avaa nykyisessä ikkunassa

en: Open in New Window
fi_FI: Avaa uudessa ikkunassa

en: Open in new window?
fi_FI: Haluatko avata tämän uudessa ikkunassa?

en: Open in popup
fi_FI: Avaa ponnahdusikkunassa

en: Open link in a new window/tab
fi_FI: Avaa linkki uudessa ikkunassa/välilehdessä

en: Open links in new window
fi_FI: Avaa linkit uudessa ikkunassa

en: Open links in new window or tab
fi_FI: Avaa linkit uudessa ikkunassa tai välilehdellä

en: Open/Collapse All Items
fi_FI: Avaa/kutista kaikki kohteet

en: Opened Tab
fi_FI: Avattu välilehti

en: Opening Hours
fi_FI: Aukioloajat

en: Optional Class
fi_FI: Valinnainen luokka

en: Order
fi_FI: Järjestys

en: Order By
fi_FI: Järjestysperuste

en: Order:
fi_FI: Järjestys:

en: Original: %s
fi_FI: Alkuperäinen: %a

en: Outside of Image
fi_FI: Kuvan ulkopuoli

en: Outside of Slider
fi_FI: Sliderin ulkopuoli

en: PCRE extension
fi_FI: PCRE-laajennus

en: PCRE extension is required and must support UTF-8.
fi_FI: Edellyttää PCRE-laajennusta, ja on tuettava UTF-8:aa.

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
fi_FI: PG &#8212; Mahdollisesti loukkaava, yleensä yli 13-vuotiaille

en: PHP Version
fi_FI: PHP-versio

en: PHP is not allowed to write to "wp-content/uploads" directory
fi_FI: PHP ei saa kirjoittaa "wp-content/uploads" -hakemistoon

en: PHP tokenizer is required.
fi_FI: Edellyttää PHP-tunnisteenmääritystä.

en: POI Hue
fi_FI: POI sävy

en: Package Types
fi_FI: Pakkaustyypit

en: Package expiration limit in days (0 for unlimited). Used for free and single paypal payments.
fi_FI: Paketin umpeutumisaika päivissä (0 tarkoittaa rajoittamatonta). Käytetään ilmais- ja yksittäisiin paypal-maksuihin.

en: Package price (0 for free)
fi_FI: Paketin hinta (0 tarkoittaa ilmaista)

en: Packages
fi_FI: Paketit

en: Page Background
fi_FI: Sivun tausta

en: Page Title Background
fi_FI: Sivun otsikon tausta

en: Pages
fi_FI: Sivut

en: Pages Parameters
fi_FI: Sivujen parametrit

en: Payment Gates
fi_FI: Maksuportit

en: Payment type
fi_FI: Maksutapa

en: Payments
fi_FI: Maksut

en: Percentage width of area
fi_FI: Alueen prosentuaalinen leveys

en: Place Title to Caption
fi_FI: Aseta otsikko kuvatekstiin

en: Place for your custom Javascript codes
fi_FI: Paikka mukautetuille Javascript-koodeillesi

en: Placeholder
fi_FI: Paikkamerkki

en: Player Colors and Layout
fi_FI: Soittimen värit ja asettelu

en: Please enter title of the page
fi_FI: Anna sivun otsikko

en: Please fix the issues listed below and try again. You can go back to your <a href="%s" class="button button-primary" target="_blank">WordPress themes administration &raquo;</a>
fi_FI: Korjaa alla olevat virheet ja yritä uudelleen. Voit palata takaisin <a href="%s" class="button button-primary" target="_blank">WordPress-teemojen hallintoon &raquo;</a>

en: Please select backup file
fi_FI: Valitse varmuuskopiotiedosto

en: Please upload a valid image file for the avatar.
fi_FI: Ole hyvä ja lataa pätevä kuvatiedosto avataria varten.

en: Portfolio Layout
fi_FI: Portfolion asettelu

en: Position
fi_FI: Sijainti

en: Position of Description
fi_FI: Kuvauksen sijainti

en: Position of background image in slide
fi_FI: Taustakuvan sijainti diassa

en: Position of member in the company, community, etc
fi_FI: Jäsenen asema yrityksessä, yhteisössä jne.

en: Position of the image caption
fi_FI: Kuvakaappauksen paikka

en: Possibility click on posts links
fi_FI: Mahdollisuus napsauttaa artikkelilinkkejä

en: Post <a href='%s'>#%d</a> was updated and awaiting your moderation.
fi_FI: Viesti <a href='%s'>#%d</a> päivitettiin ja odottaa moderointiasi.

en: Post Background
fi_FI: Viestin tausta

en: Post Gallery
fi_FI: Viestigalleria

en: Post Geolocation
fi_FI: Viestin maantieteellinen sijainti

en: Post Markers
fi_FI: Viestien merkitsijät

en: Post count
fi_FI: Viestien määrä

en: Post ready for review
fi_FI: Viesti valmiina tarkastusta varten

en: Posts
fi_FI: Artikkelit

en: Posts Count
fi_FI: Viestien määrä

en: Posts Parameters
fi_FI: Artikkelien parametrit

en: Price
fi_FI: Hinta

en: Progressive Page Loading
fi_FI: Progressiivinen sivun lataus

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
fi_FI: R &#8212; Tarkoitettu yli 17-vuotiaille aikuisille

en: Radio Horizontal
fi_FI: Vaakasuora radio

en: Radio Vertical
fi_FI: Pystysuora radio

en: Radius Help
fi_FI: Laajuus - Ohje

en: Radius units
fi_FI: Laajuuden mittayksiköt

en: Random
fi_FI: Satunnainen

en: Rating
fi_FI: Luokitus

en: Rating was approved
fi_FI: Arvostelu hyväksyttiin

en: Read/Write permissions for wp-content/uploads folder
fi_FI: Lue/kirjoita lupia wp-content/uploads-kansiolle

en: Reflection extension
fi_FI: Reflection-laajennus

en: Reflection extension is required.
fi_FI: Edellyttää Reflection-laajennuksen.

en: Register Description
fi_FI: Rekisteröinnin kuvaus

en: Register or login users form
fi_FI: Rekisteröinti- tai sisäänkirjautumismuoto

en: Registered
fi_FI: Rekisteröitynyt

en: Registration Redirect
fi_FI: Rekisteröinnin uudelleenohjaus

en: Remote file have incorrect size
fi_FI: Etätiedosto on väärän kokoinen

en: Remote server did not respond
fi_FI: Etäpalvelin ei vastannut

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
fi_FI: Etäpalvelin palautti virhevastauksen %1$d %2$s

en: Remove
fi_FI: Poista

en: Remove All Items
fi_FI: Poista kaikki kohteet

en: Renew Account
fi_FI: Uudista käyttäjätili

en: Repeat
fi_FI: Toista

en: Required
fi_FI: Pakollinen

en: Reset
fi_FI: Palauta

en: Reset All Options
fi_FI: Palauta kaikki asetukset

en: Reset Button
fi_FI: Palautuspainike

en: Reset Theme Options
fi_FI: Palauta teema-asetukset

en: Reset to Defaults
fi_FI: Palauta oletukset

en: Resetting&hellip;
fi_FI: Palautetaan&hellip;

en: Responsive Resolution
fi_FI: Reagoiva resoluutio

en: Revolution Slider Alias
fi_FI: Revolution Sliderin tunnus

en: Revolution Slider plugin is not active
fi_FI: Revolution Slider -laajennus ei ole käytössä

en: Right
fi_FI: Oikea

en: Right Offset
fi_FI: Oikea siirtymä

en: Right Sidebar
fi_FI: Oikea sivupalkki

en: Right Sidebar Width
fi_FI: Oikean sivupalkin leveys

en: Right and left offset of description boxes
fi_FI: Kuvaus-ruutujen ylä- ja alasiirtymä

en: Right offset around the image
fi_FI: Oikea siirtymä kuvan ympärillä

en: Roads Hue
fi_FI: Teiden sävy

en: Rotate
fi_FI: Kierrä

en: Rounded
fi_FI: Pyöristetty

en: SPL extension
fi_FI: SPL-laajennus

en: SPL extension is required.
fi_FI: Edellyttää SPL-laajennuksen.

en: Satellite Map
fi_FI: Satelliittikartta

en: Saturation
fi_FI: Kylläisyys

en: Saturation level of Google Map
fi_FI: Google-kartan kylläisyystaso

en: Saturation level of Google Map objects
fi_FI: Google-kartan objektin kylläisyyden taso

en: Saturday
fi_FI: Lauantai

en: Saturday Menu Link
fi_FI: Lauantaivalikon linkki

en: Save Options
fi_FI: Tallenna asetukset

en: Save and Open in Page Builder
fi_FI: Tallenna ja avaa sivun rakentajassa

en: Scroll
fi_FI: Vieritä

en: Scroll Left Sidebar
fi_FI: Vasemman sivupalkin rullaus

en: Scroll Main Menu
fi_FI: Päävalikon rullaus

en: Search Form
fi_FI: Hakumuoto

en: Search Sentence
fi_FI: Hakulause

en: Search page
fi_FI: Hakusivu

en: Select
fi_FI: Valitse

en: Select Background Image for: %s
fi_FI: Valitse taustakuva kohteelle: %s

en: Select Image
fi_FI: Valitse kuva

en: Select Image for: %s
fi_FI: Valitse kuva kohteelle: %s

en: Select a page from which to import options
fi_FI: Valitse sivu, jolta tuot valinnat

en: Select alignment of title and description
fi_FI: Valitse otsikon ja kuvauksen tasaus

en: Select alignment of widgets in widget area
fi_FI: Valitse pienoissovellusten linjaus pienoissovellusalueella

en: Select authors listed on page
fi_FI: Valitse sivulla luetellut kirjoittajat

en: Select category displayed on page
fi_FI: Valitse sivulla näytettävä luokka

en: Select color scheme of Facebook box
fi_FI: Valitse Facebook-ruudun värimalli

en: Select display style for submenu of items
fi_FI: Valitse esittelytyyli kohteiden alavalikosta

en: Select format for image of member
fi_FI: Valitse muoto jäsenen kuvalle

en: Select format for images
fi_FI: Valitse kuvien muoto

en: Select format for images in carousel
fi_FI: Valitse karusellin kuvien muoto

en: Select format of images
fi_FI: Valitse kuvien muoto

en: Select format of video
fi_FI: Valitse videon muoto

en: Select how to show the content of Portfolio item
fi_FI: Valitse miten portfoliokohteen sisältö näytetään

en: Select icon style
fi_FI: Valitse kuvakkeen tyyli

en: Select if the field is required
fi_FI: Valitse jos kenttä on pakollinen

en: Select image used as Favicon
fi_FI: Valitse Favicon-kuvakkeena käytettävä kuva

en: Select layout style
fi_FI: Valitse asettelun tyyli

en: Select layout type of displayed authors
fi_FI: Valitse kirjoittajalistan asettelutapa

en: Select layout type of displayed items
fi_FI: Valitse näytettävien kohteiden asettelutyyppi

en: Select location displayed on page
fi_FI: Valitse sivulla näkyvä sijainti

en: Select member displayed on page
fi_FI: Valitse sivulla näytettävä jäsen

en: Select order of authors listed on page
fi_FI: Valitse kirjoittajien luettelemisjärjestys

en: Select order of items listed on page
fi_FI: Valitse sivulla listattujen kohteiden järjestys

en: Select position of description box
fi_FI: Valitse kuvaus-ruudun sijainti

en: Select position of slider navigation
fi_FI: Valitse sliderin siirtymisen sijainti

en: Select sidebar displayed on the left side of page
fi_FI: Valitse sivun vasemmassa reunassa näytettävä sivupalkki

en: Select sidebar displayed on the right side of page
fi_FI: Valitse sivun oikeassa reunassa näkyvä sivupalkki

en: Select size of Google Map
fi_FI: Valitse Google-kartan koko

en: Select size of input
fi_FI: Valitse syötteen koko

en: Select size of player
fi_FI: Valitse soittimen koko

en: Select size of rule
fi_FI: Valitse säännön koko

en: Select size of slider
fi_FI: Valitse sliderin koko

en: Select slider displayed on page
fi_FI: Valitse sivulla näytettävä slider

en: Select text alignment in description box
fi_FI: Valitse tekstin tasaus kuvausruudussa

en: Select type of Facebook box
fi_FI: Valitse Facebook-ruudun tyyppi

en: Select type of Google Map
fi_FI: Valitse Google-kartan tyyppi

en: Select type of Search Form
fi_FI: Valitse hakumuototyyppi

en: Select type of animation for description
fi_FI: Valitse kuvauksen animaatiotyyppi

en: Select type of counter
fi_FI: Valitse laskurin tyyppi

en: Select type of display actual match
fi_FI: Valitse todellisen vastaavuuden näytön tyyppi

en: Select type of display for the element
fi_FI: Valitse elementin näytön tyyppi

en: Select type of input
fi_FI: Valitse syötteen tyyppi

en: Select type of item
fi_FI: Valitse kohteen tyyppi

en: Select type of items
fi_FI: Valitse kohteiden tyyppi

en: Select type of rule
fi_FI: Valitse säännön tyyppi

en: Select type of slider animation
fi_FI: Valitse sliderin animaation tyyppi

en: Select type of slider navigation
fi_FI: Valitse sliderin siirtymistyyppi

en: Select type of toggles
fi_FI: Valitse tilanvaihdon tyypit

en: Select type of website header
fi_FI: Valitse verkkosivuston ylätunnisteen tyyppi

en: Select typography style
fi_FI: Valitse typografian tyyli

en: Select units for radius
fi_FI: Valitse laajuuden mittayksiköt

en: Select video source
fi_FI: Valitse videolähde

en: Select widget area to display
fi_FI: Valitse näytettävä pienoissovelluksen alue

en: Send Button Label
fi_FI: Lähetä-painikkeen nimike

en: Separator
fi_FI: Erotin

en: Separator used between links in breadcrumbs
fi_FI: Navigointiohjeiden linkkien välillä käytetty erotin

en: Server Error Message
fi_FI: Palvelimen virheviesti

en: Set as avatar
fi_FI: Aseta avatariksi

en: Set custom label on the image
fi_FI: Määritä mukautettu merkki kuvassa

en: Set size of radius for clustering
fi_FI: Aseta ryhmittelyn laajuus

en: Settings Administration for the special page type
fi_FI: Asetusten hallinta erityiselle sivutyypille

en: Settings Administration for this standard page only
fi_FI: Asetusten hallinta vain tälle standardisivulle

en: Shadowed
fi_FI: Varjostettu

en: Share
fi_FI: Jaa

en: Short description of slide
fi_FI: Lyhyt kuvaus liuskasta

en: Show Faces
fi_FI: Näytä kasvot

en: Show Header
fi_FI: Näytä ylätunniste

en: Show Stream
fi_FI: Näytä virta

en: Show description floated over portfolio gallery
fi_FI: Näytä kuvaus liukulukuna portfolio-gallerian yllä

en: Show icon title
fi_FI: Näytä kuvakkeen otsikko

en: Show only featured items of the selected category
fi_FI: Näytä ainoastaan valitussa luokituksessa mukana olevat ominaisuudet

en: Show or hide lines between items
fi_FI: Näytä tai piilota rivejä kohteiden välillä

en: Show or hide title
fi_FI: Näytä tai piilota otsikko

en: Show read more
fi_FI: Näytä lue lisää

en: Show thumbnails
fi_FI: Näytä pikkukuvat

en: Show view count?
fi_FI: Näytä katselukerrat?

en: Sidebars
fi_FI: Sivupalkit

en: Sidebars & Widget Areas
fi_FI: Sivupalkit ja widget-alueet

en: Sidebars <strong>%s</strong> here
fi_FI: Sivupalkit <strong>%s</strong> tänne

en: Simple Line
fi_FI: Yksinkertainen viiva

en: Single - WooCommerce Product
fi_FI: Yksittäinen - WooCommerce-tuote

en: Single post
fi_FI: Yksittäinen artikkeli

en: Site Header
fi_FI: Sivun otsikko

en: Site Header Background
fi_FI: Sivun otsikon tausta

en: Size
fi_FI: Koko

en: Size of H1 titles in px
fi_FI: H1-otsikoiden koko pikseleissä

en: Size of H2 titles in px
fi_FI: H2-otsikoiden koko pikseleissä

en: Size of H3 titles in px
fi_FI: H3-otsikoiden koko pikseleissä

en: Size of H4 titles in px
fi_FI: H4-otsikoiden koko pikseleissä

en: Size of H5 titles in px
fi_FI: H5-otsikoiden koko pikseleissä

en: Size of H6 titles in px
fi_FI: H6-otsikoiden koko pikseleissä

en: Size of decoration texts, buttons and other texts in px
fi_FI: Koristelutekstien, painikkeiden ja muiden tekstien koko pikseleissä

en: Size of features icons
fi_FI: Mukana olevien kuvien koko

en: Size of the label
fi_FI: Merkin koko

en: Slide Duration
fi_FI: Dian kesto

en: Slide Horizontal
fi_FI: Vaakasuora dia

en: Slide Up Button
fi_FI: Ylös liu'uttava painike

en: Slider Border
fi_FI: Sliderin kehys

en: Slider Descriptions Layout
fi_FI: Sliderin kuvausten asettelu

en: Slider Layout
fi_FI: Liukusäätimen asettelu

en: Slider displays navigation arrows, title and description only if page is blank (without any other content and elements).
fi_FI: Vierityspalkki näyttää navigointinuolet, otsikon ja kuvauksen ainoastaan sivun ollessa tyhjä (vailla sisältöä tai elementtejä).

en: Slides
fi_FI: Diat

en: Small
fi_FI: Pieni

en: Small Admin Menu Icon (16x16)
fi_FI: Pieni hallintavalikon kuvake (16x16)

en: Small Text
fi_FI: Pieni teksti

en: Small text size in px
fi_FI: Pieni tekstikoko pikseleissä

en: Social Icons
fi_FI: Sosiaaliset kuvakkeet

en: Social Icons Type
fi_FI: Sosiaalisten kuvakkeiden tyyppi

en: Social icon image
fi_FI: Sosiaalisen kuvakkeen kuva

en: Social icon link
fi_FI: Sosiaalisen kuvakkeen linkki

en: Social icon link, use valid URL format with http://
fi_FI: Sosiaalisen kuvakkeen linkki, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: Social icon title
fi_FI: Sosiaalisen kuvakkeen otsikko

en: Something is wrong with export form
fi_FI: Jokin on vialla vientilomakkeen kanssa

en: Something is wrong with import form
fi_FI: Jokin on vialla tuontilomakkeessa

en: Sorry, your server configuration does not match all requirements for this AIT Theme. <em>Your previous theme was reactivated.</em>
fi_FI: Valitettavasti palvelinmäärityksesi ei vastaa kaikkia tämän AIT-teeman edellytyksiä. <em>Edellinen teemasi on aktivoitu uudelleen.</em>

en: Sortable elements
fi_FI: Lajiteltavat elementit

en: Sorting Options
fi_FI: Lajitteluvalinnat

en: Space above element
fi_FI: Elementin yläpuolinen tila

en: Space above rule
fi_FI: Säännön yllä oleva tila

en: Space below element
fi_FI: Elementin alapuolinen tila

en: Space below rule
fi_FI: Säännön alla oleva tila

en: Spaces around Element
fi_FI: Elementtiä ympäröivät tilat

en: Special Page Settings
fi_FI: Erikoissivun asetukset

en: Special Page Title
fi_FI: Erikoissivun otsikko

en: Special pages
fi_FI: Erityiset sivut

en: Standard Color
fi_FI: Standardiväri

en: Standard Text
fi_FI: Normaali teksti

en: Starting date for countdown
fi_FI: Aikalaskurin aloituspäivämäärä

en: Sticked unsortable elements
fi_FI: Kiinnitetyt, ei-lajiteltavat elementit

en: Sticky Menu
fi_FI: Tarravalikko

en: Street View
fi_FI: Katunäkymä

en: Streetview
fi_FI: Katunäkymä

en: Subcategory Filter
fi_FI: Alakategoriasuodatin

en: Subject Input Label
fi_FI: Aiheen syöttönimike

en: Subject of received email
fi_FI: Vastaanotetun sähköpostin aihe

en: Submenu Icon Font
fi_FI: Alavalikon kuvakkeen fontti

en: Submenu Position
fi_FI: Alivalikon paikka

en: Submenu Text
fi_FI: Alavalikon teksti

en: Submenu text size in px
fi_FI: Alavalikon tekstikoko pikseleissä

en: Subscriber
fi_FI: Tilaaja

en: Subtitle
fi_FI: Tekstitys

en: Success Message
fi_FI: Onnistumisviesti

en: Successfully downloaded and saved file from URL "%s"
fi_FI: Tiedoston lataus ja tallennus URL:sta "%s" onnistui

en: Successfully reset. This page will reload&hellip;
fi_FI: Palautus onnistui. Tämä sivu ladataan uudelleen&hellip;

en: Sunday
fi_FI: Sunnuntai

en: Sunday Menu Link
fi_FI: Sunnuntain valikkolinkki

en: System font
fi_FI: Järjestelmäfontti

en: Target of the link
fi_FI: Linkin kohde

en: Telephone
fi_FI: Puhelin

en: Terms and Conditions acceptation required
fi_FI: Säännöt ja Ehdot on hyväksyttävä ensin

en: Terms and Conditions label
fi_FI: Sääntöjen ja Ehtojen nimike

en: Text
fi_FI: Teksti

en: Text Alignment
fi_FI: Tekstin tasaus

en: Text Area
fi_FI: Tekstialue

en: Text Area Width
fi_FI: Tekstialueen leveys

en: Text Color
fi_FI: Tekstin väri

en: Text Rows
fi_FI: Tekstirivit

en: Text displayed after end date
fi_FI: Päättymispäivämäärän jälkeen näytettävä teksti

en: Text displayed as description with counter
fi_FI: Teksti näytetään kuvauksena laskurilla

en: Text displayed as label for input. To hide label leave this input empty.
fi_FI: Syötteen selitteenä näytettävä teksti. Jätä tämä syöte tyhjäksi jos haluat piilottaa selitteen.

en: Text displayed as label of counter
fi_FI: Laskurin selitteenä näytettävä teksti

en: Text displayed as placeholder while input is empty
fi_FI: Paikkamerkkinä näytettävä teksti syötteen ollessa tyhjä

en: Text displayed before breadcrumbs
fi_FI: Ennen navigointiohjeita näytettävä teksti

en: Text displayed beside Captcha input
fi_FI: Captcha-syötteen vieressä näytettävä teksti

en: Text displayed in description box
fi_FI: Kuvaus-ruudussa näkyvä teksti

en: Text displayed in email sent via contact form
fi_FI: Teksti, joka näkyy yhteystietolomakkeen välityksellä lähetetyssä sähköpostissa

en: Text displayed in footer bar text area
fi_FI: Alatunnistepalkin tekstialueella näytettävä teksti

en: Text displayed in footer of Wordpress Admin screen
fi_FI: Wordpress-hallintanäytön alatunnisteessa näytettävä teksti

en: Text displayed in input for text input types. For types with more values use semi-colon delimiter. Example: select value 1;select value 2;select value 3
fi_FI: Teksti näytetään syötteenä tekstinsyöttötyypeille. Erota tyypit, joilla on useita arvoja, puolipisteellä. Esimerkki: valitse arvo 1;valitse arvo 2;valitse arvo 3

en: Text displayed in the Button
fi_FI: Painikkeessa näkyvä teksti

en: Text displayed with main title of service box
fi_FI: Palveluruudun pääotsikkona näytettävä teksti

en: Text for "Home"
fi_FI: Teksti "Aloitukselle"

en: Text for "Read more" link
fi_FI: "Lue lisää" -linkin teksti

en: Text for button displayed in description box
fi_FI: Kuvaus-ruudussa näkyvän painikkeen teksti

en: Text for home link in breadcrumbs
fi_FI: Teksti navigointiohjeiden aloitussivu-linkille

en: Text for own identification of slide
fi_FI: Dian oman tunnistuksen teksti

en: Text visible as note below table
fi_FI: Teksti näkyy huomautuksena taulukon alla

en: Textarea
fi_FI: Tekstialue

en: The amount of time (in sec) between each auto transition
fi_FI: Ajan määr (sekunneissa) kunkin automaattisen siirron välillä

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
fi_FI: Kuvaus näkyy valikossa jos nykyinen teema tukee sitä.

en: The time while one slide is displayed
fi_FI: Yhden dian näyttöaika

en: Theme &rarr; Banner
fi_FI: Teema &rarr; Banneri

en: Theme &rarr; Blog Authors
fi_FI: Teema &rarr; Blogin tekijät

en: Theme &rarr; Entry Views
fi_FI: Teema &rarr; Syötä katselut

en: Theme &rarr; Items
fi_FI: Teema → Kohteet

en: Theme &rarr; Login
fi_FI: Teema &rarr; Kirjaudu sisään

en: Theme &rarr; Newest Item
fi_FI: Teema &rarr; Uusin tuote

en: Theme &rarr; Posts
fi_FI: Teema &rarr; Artikkelit

en: Theme &rarr; Social Icons
fi_FI: Teema &rarr; Sosiaaliset kuvakkeet

en: Theme &rarr; Submenu
fi_FI: Teema &rarr; Alivalikko

en: Theme Admin
fi_FI: Teeman hallinta

en: Theme Color
fi_FI: Teeman väri

en: Theme Color Colorful
fi_FI: Teeman väri Värillinen

en: Theme Color Dark
fi_FI: Teemaväri tumma

en: Theme Color Light
fi_FI: Teemaväri vaalea

en: Theme Default
fi_FI: Oletusteema

en: Theme Default Font
fi_FI: Teeman oletusfontti

en: Theme Options
fi_FI: Teema-asetukset

en: Theme rule
fi_FI: Teemaohje

en: There are no payments defined, please add payments first
fi_FI: Ilmoitettuja maksuja ei ole hyvä ja ilmoita maksut ensin

en: There was an error during importing. Check out the report.
fi_FI: Tuonnin aikana ilmeni virhe. Katso raportti.

en: There was an error uploading the avatar:
fi_FI: Avataria ladattaessa tapahtui virhe:

en: Thickness
fi_FI: Paksuus

en: Thickness of counters
fi_FI: Laskureiden paksuus

en: This AIT Theme requires WordPress 3.7 or newer.
fi_FI: Tämä AIT-teema edellyttää version WordPress 3.7 tai uudemman.

en: This content will be shown as welcome screen for logged author with no posts
fi_FI: Tämä näytetään tervetuliaisviestinä sisäänkirjautuneille kirjoittajille, jotka eivät ole vielä luoneet yhtään viestiä.

en: This content will be shown for visitors of author blog with no posts
fi_FI: Tämä näytetään tervetuliaisviestinä niille, jotka vierailevat viestejä luomattomien kirjoittajien sivuilla.

en: Thumbnail Border
fi_FI: Pikkukuvan kehys

en: Thumbnail height
fi_FI: Pikkukuvan korkeus

en: Thumbnail position
fi_FI: Pikkukuvan sijainti

en: Thumbnail width
fi_FI: Pikkukuvan leveys

en: Thumbnails
fi_FI: Pikkukuvat

en: Thursday
fi_FI: Torstai

en: Thursday Menu Link
fi_FI: Torstain valikkolinkki

en: Time
fi_FI: Aika

en: Time visibility of advertisement in seconds
fi_FI: Mainosten näkyvyyden aika sekunteina

en: Tiny Text
fi_FI: Pienoisteksti

en: Tiny text size in px
fi_FI: Pienoistekstin koko pikseleinä

en: Title
fi_FI: Otsikko

en: Title Attribute
fi_FI: Kuvan apuotsikko

en: Title Color
fi_FI: Otsikon väri

en: Title Section Options
fi_FI: Otsikkoalueen valinnat

en: Title Size
fi_FI: Otsikon koko

en: Title Style
fi_FI: Otsikon tyyli

en: Title Website Font
fi_FI: Otsikon verkkosivufontti

en: Title displayed in Wordpress menu
fi_FI: Wordpress-valikossa näytettävä otsikko

en: Title displayed in description box
fi_FI: Kuvaus-ruudussa näkyvä otsikko

en: Title displayed in infowindow
fi_FI: Tietoikkunassa näytettävä otsikko

en: Title displayed on contact button
fi_FI: Yhteystietopainikkeessa näkyvä nimi

en: Title displayed on disabled contact button
fi_FI: Käyttökelvottomassa yhteystietopainikkeessa näkyvä nimi

en: Title for the tab
fi_FI: Välilehden otsikko

en: Title of label
fi_FI: Merkin otsikko

en: Title of the image displayed as ALT text
fi_FI: Kuvan otsikko näytetään ALT-tekstinä

en: Title text displayed with element
fi_FI: Elementin kanssa näytettävä otsikkoteksti

en: Title:
fi_FI: Otsikko:

en: Titles
fi_FI: Otsikot

en: Titles Color
fi_FI: Otsikon väri

en: Toggle
fi_FI: Tilanvaihto

en: Tools Width
fi_FI: Työkalujen leveys

en: Tooltip text for logo image displayed on Wordpress Login screen
fi_FI: Worspress-kirjautumisnäytöllä näytettävän logokuvan työkaluvihjeteksti

en: Top Color
fi_FI: Yläreunan väri

en: Top Fullsize
fi_FI: Yläreuna täyskoko

en: Top Left Corner
fi_FI: Vasen ylänurkka

en: Top Margin
fi_FI: Ylämarginaali

en: Top Padding
fi_FI: Yläosan täyttö

en: Top Rated
fi_FI: Huippuarvostellut

en: Top Right
fi_FI: Oikea yläreuna

en: Top Right Corner
fi_FI: Yläoikea nurkka

en: Top and bottom offset of description boxes
fi_FI: Kuvaus-ruudun leveys kaikille dioille

en: Top margin of caption placed outside
fi_FI: Ulkopuolelle sijoitetun kuvatekstin yläreuna

en: Top menu
fi_FI: Päävalikko

en: Top space inside element
fi_FI: Ylätilan sisäelementti

en: Top-Center
fi_FI: Yläreunassa keskellä

en: Top-Left
fi_FI: Vasen yläreuna

en: Transparent Background
fi_FI: Läpinäkyvä tausta

en: Tuesday
fi_FI: Tiistai

en: Tuesday Menu Link
fi_FI: Tiistain valikkolinkki

en: Turn on/off characters escaping of form inputs
fi_FI: Säädä erikoismerkkien syöttö päälle/pois päältä

en: Turn on/off development mode
fi_FI: Laita kehitystila päälle/pois päältä

en: Turn on/off megamenu
fi_FI: Laita megavalikko päälle/pois päältä

en: Twitter API Data
fi_FI: Twitter API-tiedot

en: Twitter username (account)
fi_FI: Twitter-käyttäjänimi (tili)

en: Two Columns
fi_FI: Kaksi saraketta

en: Type
fi_FI: Tyyppi

en: Typography
fi_FI: Typografia

en: URL of "Read more" link, use valid URL format with http://
fi_FI: "Lue lisää" -linkin URL, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: URL of Facebook page displayed in box, use valid URL format with http://
fi_FI: Ruudussa näkyvä URL tai Facebool-sivu, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: URL of image displayed in service box
fi_FI: Palveluruudussa näytettävän kuvan URL

en: URL of image displayed in service box on hover event
fi_FI: Valintatapahtuman palveluruudussa näytettävän kuvan URL

en: URL of image displayed in slide, use valid URL format with http://
fi_FI: Dialla näytettävän kuvan URL, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: URL of link displayed in infowindow, use valid URL format with http://
fi_FI: Tietoikkunan linkin URL, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: URL of link for image in slide, use valid URL format with http://
fi_FI: Dian linkin URL, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: URL of link on the image, use valid URL format with http://
fi_FI: Linkin url kuvassa, käytä kelvollista URL-muotoa, joka alkaa http://

en: URL of link on the label, use valid URL format with http://
fi_FI: Linkin URL merkissä, käytä voimassa olevaa URL-muotoa, joka alkaa http://

en: URL of page to be redirected, use valid URL format with http://
fi_FI: Sivun URL ohjataan uudelleen, käytä pätevää URL-formaattia syöttämällä  http://

en: URL of song used in player, use valid URL format with http://
fi_FI: Soittimessa käytetyn laulun URL, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: URL of video displayed on page, use valid URL format with http://
fi_FI: Sivulla näytettävän videon URL, käytä kelvollista URL-muotoa http://

en: Unlimited
fi_FI: Rajaton

en: Upgrade Account
fi_FI: Päivitä tili

en: Upload Avatar
fi_FI: Lataa avatar

en: Url (Optional)
fi_FI: Url (valinnainen)

en: Use
fi_FI: Käytä

en: Use Captcha feature
fi_FI: Käytä captcha-toimintoa

en: Use Label
fi_FI: Käytä merkkiä

en: Use autoplay on page load
fi_FI: Käytä automaattista toistoa sivun latauksessa

en: Use nofollow attribute in web link for SEO purposes
fi_FI: Käytä nofollow-attribuuttia verkkolinkissä hakukoneoptimointia varten

en: Use settings specific for special pages (author, post, category, archive). Title field above will be ignored.
fi_FI: Käytä erikoissivujen omia asetuksia (kirjoittaja, viesti, luokitus, arkisto). Yllä oleva otsikko-osio jätetään huomiotta.

en: Use settings specific for special pages (author, single post, category, archive). Category option will be ignored.
fi_FI: Käytä erikoissivujen omia asetuksia (kirjoittaja, yksittäisviesti, luokitus, arkisto). Luokitusvaihtoehto jätetään huomiotta.

en: User %s with ID #%d (%s) is requesting account renew via Bank Transfer
fi_FI: Käyttäjä %s tunnisteella #%d (%s) pyytää tilin uudistamista pankkisiirrolla

en: User %s with ID #%d (%s) is requesting account upgrade to (%s) via Bank Transfer
fi_FI: Käyttäjä %s tunnisteella #%d (%s) pyytää tilin päivittämistä tasolle (%s) pankkisiirrolla

en: Username
fi_FI: Käyttäjänimi

en: Validation Error Message
fi_FI: Vahvistamisen virheviesti

en: Value
fi_FI: Arvo

en: Value displayed by counter (number from 0 to 100 for type Gauge and Line)
fi_FI: Arvo näytetään laskurilla (numero väliltä 0 - 100 mittari- ja viivatyypeille)

en: Vertical
fi_FI: Pystysuora

en: Vertical Offset
fi_FI: Vaakasuuntainen siirtymä

en: Vertical Tabs
fi_FI: Pystysuorat välilehdet

en: Video Format
fi_FI: Videomuoto

en: View Page
fi_FI: Näytä sivu

en: View author archive
fi_FI: Näytä kirjailija-arkisto

en: View page: %s
fi_FI: Näytä sivu: %s

en: Visible
fi_FI: Näkyvä

en: Visitor's Welcome Screen
fi_FI: Vierailijoiden tervetuliaisruutu

en: Visits
fi_FI: Käyntikerrat

en: Warning Message
fi_FI: Varoitusviesti

en: Water Hue
fi_FI: Veden sävy

en: We highly recommend to <a href="%s" class="button button-primary">reactivate your previous theme</a> until all of the listed issues are resolved. <a href="%s" class="button button-secondary">Continue</a> only if you know what you are doing.</p>
fi_FI: Suosittelemme, että <a href="%s" class="button button-primary">aktivoit edellisen teeman uudelleen</a> kunnes kaikki luetellut ongelmat on ratkaistu. <a href="%s" class="button button-secondary">Jatka</a> vasta kun tiedät, mitä teet.</p>

en: Web
fi_FI: Verkko

en: Website
fi_FI: Verkkosivusto

en: Website Background
fi_FI: Verkkosivuston tausta

en: Website Logo
fi_FI: Verkkosivuston logo

en: Website Title
fi_FI: Verkkosivuston otsikko

en: Website Width
fi_FI: Verkkosivuston leveys

en: Wednesday
fi_FI: Keskiviikko

en: Wednesday Menu Link
fi_FI: Keskiviikon valikkolinkki

en: Where to link the image?
fi_FI: Minne linkittää kuva?

en: Widget Area
fi_FI: Pienoissovellusalue

en: Widget area
fi_FI: Pienoissovellusalue

en: Width
fi_FI: Leveys

en: Width of countdown circles
fi_FI: Aikalaskurin ympyröiden leveys

en: Width of description box
fi_FI: Kuvaus-ruudun leveys

en: Width of description box for all slides
fi_FI: Kuvaus-ruudun leveys kaikille dioille

en: Width of image
fi_FI: Kuvan leveys

en: Width of left sidebar
fi_FI: Vasemman sivupalkin leveys

en: Width of player
fi_FI: Soittimen leveys

en: Width of right sidebar
fi_FI: Oikean sivupalkin leveys

en: Width of the Caption
fi_FI: Kuvateksin leveys

en: Width of the website layout
fi_FI: Verkkosivuston asettelun leveys

en: WordPress settings (sidebars, widgets, etc..) could not be imported. Reason(s): %s
fi_FI: WordPress-asetuksia (sivupalkit, widgetit jen. ...) ei voitu ttuoda. Syy(t): %s

en: WordPress settings (sidebars, widgets, etc..) were successfully imported, yay!
fi_FI: WordPress-asetusten (sivupalkit, widgetit jne. ...) tuonti onnistui, jee!

en: WordPress settings were imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
fi_FI: WordPress-asetukset tuotiin osittain. Joitakin tietoja ei voitu tuoda. Tässä on raportti: %s

en: WordPress version
fi_FI: WordPress-versio

en: Write description for page
fi_FI: Kirjoita sivulle kuvaus

en: Write keywords for page
fi_FI: Kirjoita sivulle avainsanat

en: Write sentence represented the search form
fi_FI: Kirjoita lause hakukenttään

en: Write title for page
fi_FI: Kirjoita sivulle otsikko

en: Write your custom class for own element identification
fi_FI: Kirjoita mukautettu luokkasi oman elementin tunnistamiseksi

en: Write your custom class for own page identification
fi_FI: Kirjoita mukautettu luokkasi oman sivun tunnistamiseksi

en: X &#8212; Even more mature than above
fi_FI: X &#8212; Vielä vanhemmille kuin edeltävä

en: X Coordinate
fi_FI: X-koordinaatti

en: Y Coordinate
fi_FI: Y-koordinaatti

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: You are about to create custom options for page:
    {pageTitle}.
    Is this ok?
fi_FI: Olet luomassa mukautettuja vaihtoehtoja sivulle:
    {pageTitle}.
    Sopiiko tämä?

en: You can only enable or disable these elements
fi_FI: Voit vain ottaa käyttöön tai poistaa käytöstä näitä elementtejä

en: You do not have media management permissions. To change your local avatar, contact the blog administrator.
fi_FI: Sinulla ei ole median hallintalupia. Vaihtaaksesi paikallista avatariasi, ota yhteyttä blogin administraattoriin.

en: You do not have permission to edit this user.
fi_FI: Sinulla ei ole lupaa muokata tätä käyttäjää.

en: You just got a file download dialog or ribbon.
fi_FI: Sait juuri tiedostonlatausdialogin tai valintanauhan.

en: You selected option '{option}' but file was '{filename}'. We corrected this for you :)
fi_FI: Valitsit vaihtoehdon '{option}' mutta tiedosto oli '{filename}'. Korjasimme tämän puolestasi :)

en: Your custom CSS
fi_FI: Oma mukautettu CSS

en: Your file download failed. Please try again.
fi_FI: Tiesostonlataus epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Your server configuration does not fully match all requirements for this AIT Theme.
fi_FI: Palvelinmäärityksesi ei täysin vastaa kaikkia tämän AIT-teeman edellytyksiä.

en: Zero point for X and Y coordinates of label position
fi_FI: Merkin paikan X- ja Y-koordinaattien nollakohta

en: Zero size file downloaded
fi_FI: Nollakokoinen tiedosto ladattu

en: Zoom
fi_FI: Zoomaus

en: Zoom level of Google Map
fi_FI: Google-kartan zoomaustaso

en: bottom center
fi_FI: alhaalla keskellä

en: bottom left
fi_FI: alhaalla vasemmalla

en: bottom right
fi_FI: alhaalla oikealla

en: center center
fi_FI: keskellä keskellä

en: center left
fi_FI: keskellä vasemmalla

en: center right
fi_FI: keskellä oikealla

[ctx: default title for cloned form item]
en: Input
fi_FI: Syöte

en: end
fi_FI: loppu

[ctx: export]
en: All
fi_FI: Kaikki

[ctx: export]
en: All theme settings
fi_FI: Kaikki teema-asetukset

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress Content, theme settings and WordPress settings
fi_FI: Vie kaiken WordPress-sisällön, teema-asetukset ja WordPress-asetukset

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress content, theme settings and some WordPress settings
fi_FI: Vie kaiken WordPress-sisällön, teema-asetukset ja jotkut WordPress-asetukset

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress content. All your posts, pages, comments, custom fields, taxonomies, navigation menus and custom post types.
fi_FI: Vie kaiken WordPress-sisällön. Kaikki artikkelisi, sivusi, kommenttisi, mukautetut kenttäsi, luokituksesi, siirtymisvalikkosi ja mukautetut lähetyslajisi.

[ctx: export]
en: Exports all the theme settings (Theme Options, Default Layout and Page Builder)
fi_FI: Vie kaikki teema-asetukset (teema-asetukset, oletusasettelu ja Page Builder)

[ctx: export]
en: Exports some WordPress settings (menu settings, sidebars, widgets)
fi_FI: Vie joitakin WordPress-asetuksia (valikkoasetukset, sivupalkit, widgetit)

[ctx: export]
en: WordPress Content
fi_FI: WordPress-sisältö

[ctx: export]
en: WordPress settings
fi_FI: WordPress-asetukset

[ctx: export action button label]
en: Export
fi_FI: Vie

en: fixed
fi_FI: kiinteä

en: flexible images
fi_FI: joustavat kuvat

en: home
fi_FI: aloitus

[ctx: import]
en: All
fi_FI: Kaikki

[ctx: import]
en: All theme settings
fi_FI: Kaikki teema-asetukset

[ctx: import]
en: Import Attachments?
fi_FI: Tuo liitteet?

[ctx: import]
en: WordPress Content
fi_FI: WordPress-sisältö

[ctx: import]
en: WordPress settings
fi_FI: WordPress-asetukset

[ctx: import action button label]
en: Import
fi_FI: Tuo

[ctx: import action button label]
en: Import Demo Content
fi_FI: Tuo esittelysisältöä

[ctx: job position]
en: Position
fi_FI: Sijainti

[ctx: mark for form input]
en: Required
fi_FI: Pakollinen

[ctx: name of element]
en: Advertisements
fi_FI: Mainokset

[ctx: name of element]
en: Authors
fi_FI: Kirjoittajat

[ctx: name of element]
en: Background Slider
fi_FI: Taustan vierityspalkki

[ctx: name of element]
en: Columns
fi_FI: Sarakkeet

[ctx: name of element]
en: Comments
fi_FI: Kommentit

[ctx: name of element]
en: Contact Form
fi_FI: Yhteystietolomake

[ctx: name of element]
en: Content
fi_FI: Sisältö

[ctx: name of element]
en: Countdown
fi_FI: Aikalaskuri

[ctx: name of element]
en: Counters
fi_FI: Laskurit

[ctx: name of element]
en: Easy Slider
fi_FI: Helppo slider

[ctx: name of element]
en: Events
fi_FI: Tapahtumat

[ctx: name of element]
en: Events With Map
fi_FI: Kartalliset tapahtumat

[ctx: name of element]
en: FAQ
fi_FI: Usein kysyttyä

[ctx: name of element]
en: Facilities
fi_FI: Laitteet

[ctx: name of element]
en: Header Map
fi_FI: Otsikkokartta

[ctx: name of element]
en: Horizontal Rule
fi_FI: Vaakaviivain

[ctx: name of element]
en: Image
fi_FI: Kuva

[ctx: name of element]
en: Infopanel
fi_FI: Infopaneeli

[ctx: name of element]
en: Items
fi_FI: Kohteet

[ctx: name of element]
en: Items Info
fi_FI: Kohtien tiedot

[ctx: name of element]
en: Job Offers
fi_FI: Työtarjoukset

[ctx: name of element]
en: Lists
fi_FI: Luettelot

[ctx: name of element]
en: Matches
fi_FI: Vastaavuudet

[ctx: name of element]
en: Member
fi_FI: Jasen

[ctx: name of element]
en: Members
fi_FI: Jasenet

[ctx: name of element]
en: Opening Hours
fi_FI: Aukioloajat

[ctx: name of element]
en: Page Title
fi_FI: Sivun otsikko

[ctx: name of element]
en: Partners
fi_FI: Kumppanit

[ctx: name of element]
en: Posts
fi_FI: Artikkelit

[ctx: name of element]
en: Price Table
fi_FI: Hintataulukko

[ctx: name of element]
en: Products
fi_FI: Tuotteet

[ctx: name of element]
en: Search Form
fi_FI: Hakumuoto

[ctx: name of element]
en: Services
fi_FI: Palvelut

[ctx: name of element]
en: Sitemap
fi_FI: Sivukartta

[ctx: name of element]
en: Taxonomy List
fi_FI: Luokittelulista

[ctx: name of element]
en: Testimonials
fi_FI: Asiakaskokemuksia

[ctx: name of element]
en: Text
fi_FI: Teksti

[ctx: name of element]
en: Toggles
fi_FI: Tilanvaihdot

[ctx: name of element]
en: Widget Area
fi_FI: Pienoissovellusalue

en: no change - icons
fi_FI: ei muutosta - kuvakkeet

en: no-repeat
fi_FI: ei toistoa

[ctx: options]
en: Delete
fi_FI: Poista

[ctx: page]
en: Edit
fi_FI: Muokkaa

[ctx: page]
en: New
fi_FI: Uusi

[ctx: page]
en: View
fi_FI: Näkymä

en: repeat
fi_FI: toista

en: repeat-x
fi_FI: toista-x

en: repeat-y
fi_FI: toista-y

en: scroll
fi_FI: vieritä

en: settings were saved successfully
fi_FI: asetusten tallennus onnistui

[ctx: sidebar]
en: None
fi_FI: Ei mikään

en: start
fi_FI: aloitus

en: sub item
fi_FI: Alakohta

en: there was an error during saving
fi_FI: tallennuksen aikana ilmeni virhe

en: top center
fi_FI: yläreuna keskellä

en: top left
fi_FI: vasen yläreuna

en: top right
fi_FI: oikea yläreuna
