Doctor+ Admin 1.14 - en to el_GR translation catalogue (1354 entries)

en: Theme Admin
el_GR: Διαχειριστής Θέματος

en: Dev mode:
el_GR: Λειτουργία Dev:

en: Empty image (WPThumb) cache
el_GR: Cache κενό εικόνας (WPThumb)

en: Page Builder
el_GR: Κατασκευαστής Σελίδων

en: Default language
el_GR: Προεπιλεγμένη Γλώσσα

en: Custom Meta Box
el_GR: Κουτί Προσαρμοσμέων Meta

en: Homepage (blog)
el_GR: Αρχική σελίδα (blog)

en: 404 page
el_GR: Σελίδα 404

en: Search page
el_GR: Σελίδα αναζήτησης

en: Archive pages
el_GR: Αρχειοθετημένες σελίδες

en: Category, Taxonomy, Tag, Author, Date
el_GR: Κατηγορία, Ταξινόμηση, Ετικέτα, Συγγραφέας, Ημερομηνία

en: Attachment pages
el_GR: Σελίδες Συνημμένων

en: Single post
el_GR: Μονό άρθρο

en: Single - WooCommerce Product
el_GR: Μονό - WooCommerce Προϊόν

en: %s - WooCommerce Shop Page
el_GR: %s WooCommerce Κατάστημα Σελίδα

en: Install Required Plugins
el_GR: Εγκαταστήστε τα απαραίτητα Πρόσθετα

en: &hellip; saving &hellip;
el_GR: &hellip; αποθήκευση &hellip;

en: settings were saved successfully
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν επιτυχώς

en: there was an error during saving
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την αποθήκευση

en: Resetting&hellip;
el_GR: Eπαναφορά&hellip;

en: Successfully reset. This page will reload&hellip;
el_GR: Επιτυχημένη επαναφορά. Αυτή η σελίδα θα ανανεωθεί &hellip;

en: Are you sure you want to remove this element?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαιρέσετε αυτό το στοιχείο;

en: Are you sure you want to delete custom page options of this page?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τις προσαρμοσμένες επιλογές αυτής της σελίδας;

note: translators: {pageTtile} is placeholder like %s
en: You are about to create custom options for page:
    {pageTitle}.
    Is this ok?
el_GR: Δημιουργία προσαρμοσμένων επιλογών για αυτή τη σελίδα:
    {pageTitle}.
    Is Έντάξει;

en: Settings Administration for the special page type
el_GR: Ρυθμίσεις Διαχείρισης για την ειδικού τύπου σελίδας

en: Settings Administration for this standard page only
el_GR: Ρυθμίσεις Διαχείρισης  για την πρότυπη σελίδα μόνο

en: Click to add custom description
el_GR: Κάντε κλικ για να προσθέσετε προσαρμοσμένη περιγραφή

en: Please select backup file
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε το αρχείο αντιγράφου ασφαλείας

note: translators: {option} and {filename} are placeholders like %s
en: You selected option '{option}' but file was '{filename}'. We corrected this for you :)
el_GR: Έχετε κάνει την επιλογή «{option}» αλλά το όνομα του αρχείου ήταν «{filename}». Το διορθώνουμε εμείς για εσάς :)

en: Are you sure you want to import backup? All tables will be truncated before import!
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εισαγάγετε αντίγραφο ασφαλείας; Όλοι οι πίνακες θα περικοπούν πριν από την εισαγωγή!

en: Are you sure you want to import demo content? Whole content of your website will be replaced!
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εισάγετε περιεχόμενο επίδειξης; Όλο το περιεχόμενο της ιστοσελίδας σας θα αντικατασταθή!

en: Importing...
el_GR: Εισαγωγή...

en: Importing is done. Check out the report.
el_GR: Η εισαγωγή εκτελέστηκε. Ελέγξτε την έκθεση.

en: There was an error during importing. Check out the report.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εισαγωγή. Ελέγξτε έξω την έκθεση.

en: Exporting...
el_GR: Εξαγωγή...

en: You just got a file download dialog or ribbon.
el_GR: Μόλις πήρετε ένα παράθυρο διαλόγου Λήψης αρχείου ή κορδέλας.

en: Your file download failed. Please try again.
el_GR: Η λήψη του αρχείου σας απέτυχε. Παρακαλώ ξαναπροσπαθήστε.

en: Please enter title of the page
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε τον τίτλος της σελίδας

en: Save and Open in Page Builder
el_GR: Αποθήκευση και άνοιγμα στη Κατασκευή Σελίδων

en: Something is wrong with import form
el_GR: Κάτι είναι λάθος στη μορφή εισαγωγής

en: File with demo content '%s' doesn't exists.
el_GR: Δεν υπάρχει το αρχείο με το περιεχόμενο της επίδειξης «%s».

en: Something is wrong with export form
el_GR: Κάτι είναι λάθος στη μορφή εξαγωγής

en: Export method '%s' does not exist. Something is wrong.
el_GR: Η μέθοδος εξαγωγής «%s» δεν υπάρχει. Κάτι είναι λάθος.

en: Directory '%s' can not be created.
el_GR: ο Κατάλογος  "%s"  δεν μπορεί να δημιουργηθεί.

en: Import method '%s' does not exist. Something is wrong.
el_GR: Η μέθοδος εισαγωγής «%s» δεν υπάρχει. Κάτι είναι λάθος.

en: Content of the backup file is corrupted, can not be uncompressed.
el_GR: Το Περιεχόμενο αντιγράφου ασφαλείας είναι κατεστραμμένο, δεν μπορεί να αποσυμπιεστή.

en: Content from the file "%s" can not be read.
el_GR: Το Περιεχομένου του αρχείο "%s" δεν μπορούν να διαβαστεί.

en: Inserting of the WordPress option "%s" failed.
el_GR: Εισαγωγή επιλογών του WordPress "%s" απέτυχε.

en: All inserts of theme settings to the database failed.
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις εισαγωγείς του θεματος στη βάση δεδομένων απέτυχαν.

en: Inserting of the theme option "%s" failed.
el_GR: Εισαγωγή επιλογών του θέματος "%s" απέτυχαν.

en: Content was partialy imported. Some errors occured. %s
el_GR: Τα Περιεχόμενα έχουν εισαχθεί μερικός. Παρουσιάστηκαν μερικά σφάλματα. %s

en: File from URL "%s" can not be fetched. Reason: %s
el_GR: Αρχείο από URL "%s" δεν μπορεί να ανακτηθεί. Λόγος: %s

en: Successfully downloaded and saved file from URL "%s"
el_GR: Με επιτυχία κατέβηκε και αποθηκεύτηκε το αρχείο από το URL "%s"

en: Dummy demo images were sucessfully downloaded
el_GR: OI Εικόνες επίδειξης κατέβηκαν με επιτυχία

en: All attachments were sucessfully downloaded
el_GR: Όλα τα συνημμένα κατέβηκαν με επιτυχία

en: Remote server did not respond
el_GR: Απομακρυσμένος διακομιστής δεν αποκρίθηκε

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
el_GR: Απομακρυσμένος διακομιστής επέστρεψε σφάλμα %1$d %2$s

en: Remote file have incorrect size
el_GR: Το Απομακρυσμένο αρχείο έχει εσφαλμένο μέγεθος

en: Zero size file downloaded
el_GR: Η λήψη του αρχείου έχει μηδένικο μέγεθος

en: Content was successfully imported, yay!
el_GR: Το Περιεχόμενο εισήχθη με επιτυχία, yay!

en: Content was imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
el_GR: Περιεχόμενο εισήχθη εν μέρει. Δεν μπόρεσαν να εισαχθούν ορισμένα δεδομένα. Εδώ είναι η έκθεση: %s

en: Content could not be imported. Reason(s): %s
el_GR: Το Περιεχόμενο δεν μπόρεσε να εισαχθεί. Λόγο(ους): %s

en: All theme settings were successfully imported, yay!
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις του θέματος εισήχθησαν με επιτυχία, yay!

en: All theme settings were imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις του θέματος είχουν εισαχθεί εν μέρει. Δεν μπόρεσαν να εισαχθούν ορισμένα δεδομένα. Εδώ είναι η έκθεση: %s

en: All theme settings could not be imported. Reason(s): %s
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις θέματος δεν μπόρεσαν να εισαχθούν. Λόγο(ους): %s

en: WordPress settings (sidebars, widgets, etc..) were successfully imported, yay!
el_GR: WordPress ρυθμίσεις (πλαϊνές μπάρες, widgets, κλπ..) εισήχθησαν με επιτυχία, yay!

en: WordPress settings were imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις του θέματος είχουν εισαχθεί εν μέρει. Δεν μπόρεσαν να εισαχθούν ορισμένα δεδομένα. Εδώ είναι η έκθεση: %s

en: WordPress settings (sidebars, widgets, etc..) could not be imported. Reason(s): %s
el_GR: Δεν μπόρεσαν να εισαχθούν ρυθμίσεις WordPress (πλαϊνές μπάρες, widgets, κλπ.). Λόγο(ους): %s

en: Fullwidth Elements
el_GR: Στοιχεία πλήρους πλάτους

en: Fullwidth or Columnable Elements
el_GR: Στοιχεία Πλήρους πλάτους ή Columnable

en: Edit element description
el_GR: Επεξεργασία στοιχείου περιγραφής

en: Sidebars <strong>%s</strong> here
el_GR: Πλαϊνές μπάρες <strong>%s</strong> εδώ

en: start
el_GR: έναρξη

en: end
el_GR: Τέλος

en: Here are no options.
el_GR: Εδώ δεν υπάρχουν επιλογές.

en: Controls are not allowed to render
el_GR: Διαδικασίες ελέγχου δεν επιτρέπεται να μετασχηματιστούν

en: Basic
el_GR: Βασικό

en: Advanced
el_GR: Για προχωρημένους

en: Are you sure you want to import options from Global Options to this element?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εισαγάγετε τις επιλογές από τις σφαιρικές επιλογές σε αυτό το στοιχείο;

en: Are you sure you want to reset options from this element to default values?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις επιλογές από αυτό το στοιχείο στις προεπιλεγμένες τιμές;

en: Are you sure you want to reset options from this group to default values?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις επιλογές από αυτό το στοιχείο στις προεπιλεγμένες τιμές?

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: WordPress version
el_GR: Έκδοση WordPress

en: This AIT Theme requires WordPress 3.7 or newer.
el_GR: Αυτό το θέμα AIT απαιτεί WordPress 3.7 ή νεότερη.

en: PHP Version
el_GR: Έκδοση PHP

en: It is recommended for better performance of your whole site with our theme to have PHP version 5.4 or newer. But it is not mandatory. PHP 5.2 should be ok.
el_GR: Για καλύτερη απόδοση συνιστάται του site σας με το θέμα μας να έχουν την PHP έκδοση 5.4 ή νεότερη. Αλλά δεν είναι υποχρεωτική. PHP 5.2 πρέπει να είναι εντάξει.

en: Memory limit
el_GR: Όριο μνήμης

en: Memory limit is too low. At least <b>%sMB</b> are needed for AIT Theme to work properly.
el_GR: Όριο μνήμη χαμηλή. Τουλάχιστον <b>%sMB</b> απαιτούνται για το AIT θέμα για να λειτουργήσει σωστά.

note: translators: "wp-content/uploads" is exact path to folder
en: Read/Write permissions for wp-content/uploads folder
el_GR: Δικαιώματα ανάγνωσης/εγγραφής για το φάκελο wp-content/uploads

en: Yes
el_GR: Nαί

en: False
el_GR: Ψευδές

en: PHP is not allowed to write to "wp-content/uploads" directory
el_GR: PHP δεν επιτρέπει να γράψετε στον "wp-content/uploads" κατάλογο

en: Function flock()
el_GR: Λειτουργία flock()

en: Function <code>flock()</code> is not supported on this filesystem. AIT Theme requires this to process atomic file operations.
el_GR: Λειτουργία <code>flock()</code> δεν υποστηρίζεται σε αυτό το σύστημα αρχείων. Το AIT θέμα απαιτεί αυτό για την επεξεργασία λειτουργίας ατομικής αρχείων.

en: Function gzcompress()
el_GR: Λειτουργία gzcompress()

en: Function <code>gzcompress()</code> is not enabled. AIT Theme require it for data backuping process.
el_GR: Λειτουργία <code>gzcompress()</code> δεν έχει ενεργοποιηθεί. Το θέμα AIT απαιτεί gzcompress για αυτή την διαδικασία.

en: Function gzuncompress()
el_GR: Λειτουργία gzcompress()

en: Function <code>gzuncompress()</code> is not enabled. AIT Theme require it for data backuping process.
el_GR: Λειτουργία <code>gzcompress()</code> δεν έχει ενεργοποιηθεί. Το θέμα AIT απαιτεί gzcompress για αυτή την διαδικασία.

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Enabled
el_GR: Ενεργό

en: Configuration directive <code>register_globals</code> is enabled. We recommend this to be disabled for security reasons.
el_GR: Διαμόρφωση οδηγία <code>register_globals</code> είναι ενεργοποιημένη. Σας προτείνουμε να το απενεργοποιήσετε για λόγους ασφαλείας.

note: translators: "Reflection" is the name of the extension
en: Reflection extension
el_GR: Επέκταση αντανάκλασης

en: Reflection extension is required.
el_GR: Απαιτείται η επέκταση αντανάκλασης.

note: translators: "SPL" is the name of the extension
en: SPL extension
el_GR: Επέκταση SPL

en: SPL extension is required.
el_GR: Απαιτείται επέκταση SPL.

note: translators: "PCRE" is the name of the extension
en: PCRE extension
el_GR: Επέκταση PCRE

en: Enabled and works properly
el_GR: Ενεργοποιημένη και λειτουργεί σωστά

en: Disabled or without UTF-8 support
el_GR: Απενεργοποίηση ή χωρίς UTF-8 υποστήριξη

en: PCRE extension is required and must support UTF-8.
el_GR: Η επέκταση PCRE είναι απαραίτητη και πρέπει να υποστηρίζη UTF-8.

note: translators: "ICONV" is the name of the extension
en: ICONV extension
el_GR: Επέκταση ICONV

en: Disabled or does not work properly
el_GR: Απενεργοποιημένο η δεν λειτουργεί σωστά

en: ICONV extension is required and must work properly.
el_GR: ICONV επέκταση είναι απαραίτητη και πρέπει να λειτουργή σωστά.

en: PHP tokenizer is required.
el_GR: PHP tokenizer είναι απαραίτητο.

note: translators: "Multibyte String" is the name of the extension
en: Multibyte String extension
el_GR: Επέκταση Multibyte String

en: Multibyte String extension is absent. Some internationalization components may not work properly.
el_GR: H ep;ektash Multibyte string απουσιάζει. Ορισμένα στοιχεία διεθνοποίηση ενδέχεται να μην λειτουργούν σωστά.

note: translators: "Multibyte String" is the name of the extension
en: Multibyte String function overloading
el_GR: υπερφόρτωση leitoyrg;iaw Multibyte string

en: Multibyte String function overloading is enabled. AIT Theme requires this to be disabled. If it is enabled, some string function may not work properly.
el_GR: Λειτουργία υπερφόρτωσης μεταβλητής πολλών byte  είναι ενεργοποιημένη. Το Θέμα ΑΙΤ απαιτεί να είναι απενεργοποιημένη. Αν είναι ενεργοποιημένη, κάποια λειτουργία της μεταβλητής μπορεί να μην λειτουργεί σωστά.

note: translators: "Multibyte String" is the name of the extension
en: GD/ImageMagick extension
el_GR: Επέκταση GD/ImageMagick

en: GD and ImageMagick extensions are absent. WordPress requires any of them for image resizing.
el_GR: Επεκτάσεις GD και ImageMagick είναι απόντες. Το WordPress απαιτεί κάποια από αυτές για την αλλαγή μεγέθους εικόνας.

note: translators: "AIT Themes" is a name
en: AIT Themes Requirements Checker
el_GR: Το θέμα AIT απαιτή Checker

en: AIT Themes Requirements Checker checks if your server and PHP configuration meets the requirements for running this AIT Theme. It checks version of PHP, if appropriate PHP extensions have been loaded, and if PHP directives are set correctly.
el_GR: Τα θέματα AIT Απαιτούν έλεγχο αν ο διακομιστή σας και η διαμόρφωση της PHP πληρούν τις απαιτήσεις για τη λειτουργία αυτού του θέματος ΑΙΤ. Έλεγχος έκδοσης της PHP, ελέγχει αν έχουν φορτωθεί κατάλληλες επεκτάσεις PHP, και εάν οι οδηγίες της PHP έχουν οριστεί σωστά.

en: Sorry, your server configuration does not match all requirements for this AIT Theme. <em>Your previous theme was reactivated.</em>
el_GR: Συγγνώμη, ρύθμιση παραμέτρων του διακομιστή σας δεν ταιριάζει με όλες τις απαιτήσεις για αυτό το θέμα ΑΙΤ. <em>Το προηγούμενο θέμα επανενεργοποιήθηκε.</em>

en: Please fix the issues listed below and try again. You can go back to your <a href="%s" class="button button-primary" target="_blank">WordPress themes administration &raquo;</a>
el_GR: Παρακαλούμε να διορθώσετε τα ζητήματα που αναφέρονται παρακάτω και προσπαθήστε ξανά. Μπορείτε να πάτε πίσω <a href="%s" class="button button-primary" target="_blank"> WordPress θέματα &raquo;</a>

en: Your server configuration does not fully match all requirements for this AIT Theme.
el_GR: Οι ρυθμίσεις παραμέτρων του διακομιστή σας δεν ταιριάζουν πλήρως όλες τις απαιτήσεις για αυτό το θέμα ΑΙΤ.

en: We highly recommend to <a href="%s" class="button button-primary">reactivate your previous theme</a> until all of the listed issues are resolved. <a href="%s" class="button button-secondary">Continue</a> only if you know what you are doing.</p>
el_GR: Σας συνιστούμε ιδιαίτερα να <a href="%s" class="button button-primary"> επανενεργοποιήσει το προηγούμενο θέμα σας</a> έως ότου επιλύοθούν όλα τα ζητήματα που απαριθμούνται. <a href="%s" class="button button-secondary"> Συνεχίστε</a> μόνο αν ξέρετε τι κάνετε.</p>

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Not tested
el_GR: Δεν έχει δοκιμάστεί

en: Insert shortcode
el_GR: Εισαγωγή shortcode

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Import Demo Content
el_GR: Εισαγωγή Περιεχομένου Επίδειξης

en: Import / Export
el_GR: Εισαγωγή / Εξαγωγή

[ctx: export]
en: All
el_GR: Όλα

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress Content, theme settings and WordPress settings
el_GR: Εξάγει όλο περιεχόμενο WordPress, ρυθμίσεις θέματος και ρυθμίσεις WordPress

[ctx: export]
en: All theme settings
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις του θέματος

[ctx: export]
en: Exports all the theme settings (Theme Options, Default Layout and Page Builder)
el_GR: Εξάγει όλες τις ρυθμίσεις του θέματος (επιλογές θέματος, προεπιλεγμένη διάταξη και κατασκευή σελίδας)

[ctx: export]
en: WordPress settings
el_GR: Ρυθμίσεις WordPress

[ctx: export]
en: Exports some WordPress settings (menu settings, sidebars, widgets)
el_GR: Εξάγει ορισμένες ρυθμίσεις του WordPress (μενού ρυθμίσεις, πλαϊνές μπάρες, widgets)

[ctx: export]
en: WordPress Content
el_GR: WordPress περιεχόμενο

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress content. All your posts, pages, comments, custom fields, taxonomies, navigation menus and custom post types.
el_GR: Εξάγει όλα τα περιεχόμενα του WordPress. Όλα σας τα άρθρα, σελίδες, σχόλια, προσαρμοσμένα πεδία, ταξινομήσεις, μενού πλοήγησης και προσαρμοσμένους τύπους άρθρων.

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress content, theme settings and some WordPress settings
el_GR: Εξάγει όλο περιεχόμενο WordPress, ρυθμίσεις θέματος και κάποιες ρυθμίσεις WordPress

[ctx: export action button label]
en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: <strong>Warning!</strong> This import will delete all entries in database for selected option
el_GR: <strong>Προειδοποίηση!</strong> Αυτή η εισαγωγή θα διαγράψει όλες τις εγγραφές στην βάση δεδομένων για αυτή την επιλογή

en: <strong>Warning!</strong> This import will delete all content, all theme settings and some WordPress settings in database.
el_GR: <strong>Προειδοποίηση!</strong> Αυτή η εισαγωγή θα διαγράψει όλο το περιεχόμενο, όλες τις ρυθμίσεις του θέματος και κάποια κάποιες WordPress ρυθμίσεις στη βάση δεδομένων.

[ctx: import]
en: All
el_GR: Όλα

[ctx: import]
en: All theme settings
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις του θέματος

[ctx: import]
en: WordPress settings
el_GR: Ρυθμίσεις WordPress

[ctx: import]
en: WordPress Content
el_GR: WordPress περιεχόμενο

[ctx: import]
en: Import Attachments?
el_GR: Εισαγωγή συνημμένων;

[ctx: import action button label]
en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: <strong>Warning!</strong> Importing of demo content will delete all your current content in database.
el_GR: <strong>Προειδοποίηση!</strong> Η Εισαγωγή περιεχομένου επίδειξης θα διαγράψει όλα τα τρέχοντα περιεχόμενα στη βάση δεδομένων.

[ctx: import action button label]
en: Import Demo Content
el_GR: Εισαγωγή Περιεχομένου Επίδειξης

en: Default Layout <small>Default Layout Options Administration for all pages</small>
el_GR: Προεπιλεγμένη διάταξη <small>Προεπιλεγμένη διάταξη επιλογές διαχείρισης για όλες τις σελίδες</small>

en: Reset to Defaults
el_GR: Επαναφορά προεπιλογών

en: Are you sure you want to reset all settings to defaults?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε όλες τις ρυθμίσεις στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις;

en: <strong>Default Layout</strong> Options
el_GR: <strong>Προεπιλεγμένη διάταξη</strong> Επιλογές

en: Changes have been made.
el_GR: Οι αλλαγές έχουν γίνει.

en: Sticked unsortable elements
el_GR: Sticked unsortable στοιχεία

en: You can only enable or disable these elements
el_GR: Μπορείτε μόνο να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε αυτά τα στοιχεία

en: Sortable elements
el_GR: Ταξινομήσιμα στοιχεία

en: Drag&Drop here elements from the right hand side
el_GR: Drag&Drop εδώ στοιχεία από τη δεξιά πλευρά

en: Save Options
el_GR: Επιλογές αποθήκευσης

en: Edit different page&hellip;
el_GR: Επεξεργασία διαφορετικής σελίδας&hellip;

en: Select a page from which to import options
el_GR: Επιλέξτε σελίδα από όπου μπορείτε να εισαγάγετε τις επιλογές

en: View page: %s
el_GR: Σελίδα "προβολή": %s

[ctx: page]
en: View
el_GR: Προβολή

en: Edit page: %s
el_GR: Επεξεργασία σελίδας: %s

[ctx: page]
en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

[ctx: options]
en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Add New Page
el_GR: Προσθέστε νέα σελίδα

[ctx: page]
en: New
el_GR: Νέα

en: <strong>%s</strong> Local Options
el_GR: <strong>%s</strong> Τοπικές επιλογές

en: Loading...
el_GR: Φορτώνει...

en: home
el_GR: Αρχική

en: Special pages
el_GR: Ειδικές σελίδες

en: Normal pages
el_GR: Κανονικές σελίδες

en: View Page
el_GR: Προβολή σελίδας

en: Edit Page
el_GR: Επεξεργασία σελίδας

en: Are you sure you want to reset "Theme Options"?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις "Επιλογές θέματος";

en: Reset Theme Options
el_GR: Επαναφορά επιλογών θέματος

en: Are you sure you want to reset all options?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε όλες τις επιλογές;

en: Reset All Options
el_GR: Επαναφορά όλων των επιλογών

en: Theme Options
el_GR: Επιλογές θέματος

en: <strong>Theme Options:</strong> %s
el_GR: <strong>Επιλογές θέματος:</strong> %s

[ctx: name of element]
en: Page Title
el_GR: Τίτλος σελίδας

[ctx: name of element]
en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

[ctx: name of element]
en: Comments
el_GR: Σχόλια

[ctx: name of element]
en: Portfolio
el_GR: Χαρτοφυλάκιο

[ctx: name of element]
en: Testimonials
el_GR: Μαρτυρίες

[ctx: name of element]
en: Text
el_GR: Κείμενο

[ctx: name of element]
en: Columns
el_GR: Στήλες

[ctx: name of element]
en: Partners
el_GR: Συνεργάτες

[ctx: name of element]
en: FAQ
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις

[ctx: name of element]
en: Google Map
el_GR: Χάρτες Google

[ctx: name of element]
en: Member
el_GR: Μέλος

[ctx: name of element]
en: Price Table
el_GR: Πίνακας Τιμών

[ctx: name of element]
en: Video
el_GR: Βίντεο

[ctx: name of element]
en: Toggles
el_GR: Διακόπτες

[ctx: name of element]
en: Counters
el_GR: Μετρητές

[ctx: name of element]
en: Countdown
el_GR: Αντίστροφη μέτρηση

[ctx: name of element]
en: Horizontal Rule
el_GR: Οριζόντιος κανόνας

[ctx: name of element]
en: Events
el_GR: Εκδηλώσεις

[ctx: name of element]
en: Events With Map
el_GR: Εκδηλώσεις με χάρτη

[ctx: name of element]
en: Job Offers
el_GR: Προσφορά εργασίας

[ctx: name of element]
en: Opening Hours
el_GR: Ώρες λειτουργίας

[ctx: name of element]
en: Contact Form
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας

[ctx: name of element]
en: Sitemap
el_GR: Χάρτης ιστοσελίδας

[ctx: name of element]
en: Advertisements
el_GR: Διαφημίσεις

[ctx: name of element]
en: Posts
el_GR: Άρθρα

[ctx: name of element]
en: Members
el_GR: Μέλη

[ctx: name of element]
en: Services
el_GR: Υπηρεσίες

[ctx: name of element]
en: Products
el_GR: Προϊόντα

[ctx: name of element]
en: Image
el_GR: Εικόνα

[ctx: name of element]
en: Lists
el_GR: Λίστες

en: Custom CSS
el_GR: Προσαρμοσμένο CSS

en: Your custom CSS
el_GR: Το Προσαρμοσμένο σας CSS

en: Here you can put your own CSS
el_GR: Εδώ μπορείτε να βάλετε το δικό σας CSS

en: Admin branding
el_GR: Admin σήμα

en: Admin Title
el_GR: Τίτλος admin

en: Title displayed in Wordpress menu
el_GR: Τίτλος που εμφανίζεται στο μενού του Wordpress

en: Login Screen Logo
el_GR: Λογότυπο οθόνης Login

en: Logo image displayed on Wordpress Login screen
el_GR: Εικόνα λογότυπο που εμφανίζεται στην οθόνη σύνδεσης Wordpress

en: Login Screen Logo Link
el_GR: Σύνδεσμος λογοτύπου οθόνης σύνδεσης

en: Link for Logo image displayed on Wordpress Login screen, use valid URL format with http://
el_GR: Λογότυπο που θα εμφανίζεται στην οθόνη σύνδεσης Wordpress, χρήση έγκυρης μορφής URL με http://

en: Login Screen Logo Tooltip
el_GR: Login οθόνη λογότυπο Tooltip

en: Tooltip text for logo image displayed on Wordpress Login screen
el_GR: Κείμενο Tooltip για εικ;oνα λογότυπου που θα εμφανίζεται στην οθόνη σύνδεσης του Wordpress

en: Custom CSS for Login Screen
el_GR: Προσαρμοσμένο CSS για την οθόνη σύνδεσης

en: CSS styles for Wordpress Login screen
el_GR: CSS στυλ για την οθόνη σύνδεσης Wordpress

en: Small Admin Menu Icon (16x16)
el_GR: Μικρό μενού Admin εικονίδιο (16 x 16)

en: Icon image displayed in menu
el_GR: Εικονίδιο που εμφανίζεται στο μενού

en: Admin Footer Text
el_GR: Admin κείμενο υποσέλιδου

en: Text displayed in footer of Wordpress Admin screen
el_GR: Κείμενο που θα εμφανίζεται στο υποσέλιδο του Wordpress Admin

en: Administrator settings
el_GR: Ρυθμίσεις διαχειριστή

en: Development mode
el_GR: Λειτουργία ανάπτυξης λογισμικού

en: Turn on/off development mode
el_GR: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση λειτουργίας "προγραμματισμού"

en: Developer's IP address
el_GR: Διεύθυνση IP του προγραμματιστή

en: Megamenu settings
el_GR: Ρυθμίσεις Megamenu

en: Enable megamenu
el_GR: Ενεργοποίηση megamenu

en: Turn on/off megamenu
el_GR: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση megamenu

en: Default Layout
el_GR: Προεπιλεγμένη διάταξη

en: Title for the tab
el_GR: Τίτλος για την καρτέλα

en: Content of the tab
el_GR: Περιεχόμενο της καρτέλας

en: No tabs
el_GR: Όχι Καρτέλες

en: Add another tab
el_GR: Προσθέσετε μια καρτέλα

en: Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου

[ctx: mark for form input]
en: Required
el_GR: Απαιτείτε

en: Background Image
el_GR: Εικόνα Φόντου

en: Select Background Image for: %s
el_GR: Επιλέξτε την εικόνα φόντου για: %s

en: Insert Image
el_GR: Εισαγωγή εικόνας

en: Select Image
el_GR: Επιλέξτε εικόνα

en: Repeat
el_GR: Επανάληψη

en: repeat
el_GR: Επανάληψη

en: no-repeat
el_GR: χωρίς επανάληψη

en: repeat-x
el_GR: Επανάληψη-x

en: repeat-y
el_GR: Επανάληψη-y

en: Position
el_GR: Θέση

en: top left
el_GR: πάνω αριστερά

en: top center
el_GR: Πάνω κέντρο

en: top right
el_GR: πάνω δεξιά

en: center left
el_GR: κέντρο αριστερά

en: center center
el_GR: κέντρο κέντρο

en: center right
el_GR: κέντρο δεξιά

en: bottom left
el_GR: Κάτω αριστερά

en: bottom center
el_GR: κάτω κέντρο

en: bottom right
el_GR: Κάτω δεξιά

en: Scroll
el_GR: Κύλιση

en: fixed
el_GR: σταθερό

en: scroll
el_GR: κύλιση

en: All
el_GR: Όλα

en: <strong>All available %s will be displayed.</strong><br><em>(Because there are no categories in %s or all categories are empty)</em>
el_GR: <strong>Όλα τα διαθέσιμα %s θα εμφανιστούν.</strong><br><em>(Διότι δεν υπάρχουν κατηγορίες σε %s ή όλες οι κατηγορίες είναι άδειες)</em>

en: Are you sure?
el_GR: Είστε σίγουρος/η?

en: No Items Defined
el_GR: Δεν έχουν οριστή στοιχεία

[ctx: default title for cloned form item]
en: Input
el_GR: Εισαγωγή

en: + Add New Item
el_GR: + Προσθήκη νέου στοιχείου

en: Open/Collapse All Items
el_GR: Άνοιγμα/Σύμπτυξη όλων των στοιχείων

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove All Items
el_GR: Καταργήση όλων των στοιχείων

en: 1 Col
el_GR: 1 Στήλη

en: Choose&hellip;
el_GR: Επιλέξτε &hellip;

en: None
el_GR: Καθόλου

en: Select Image for: %s
el_GR: Επιλέξτε την εικόνα για: %s

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: By enabling this you can override advanced options from Default Layout
el_GR: Με την ενεργοποίηση αυτή μπορείτε να παρακάμψετε τις προηγμένες επιλογές από την προεπιλεγμένη διάταξη

en: Default Template
el_GR: Προεπιλεγμένο πρότυπο

en: "Page templates" option is available only on local options for specific page.
el_GR: "Πρότυπα σελίδων" η επιλογή είναι διαθέσιμη μόνο στο τοπικές επιλογές για τη συγκεκριμένη σελίδα.

en: There are no payments defined, please add payments first
el_GR: Δεν έχει οριστή καμία πληρωμή, παρακαλώ προσθέστε πρώτα κάποια πληρωμη

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Find
el_GR: Εύρεση

en: Latitude
el_GR: Γεωγρ. πλάτος

en: Longitude
el_GR: Γεωγρ. μήκος

en: Streetview
el_GR: StreetView

en: Not Installed
el_GR: Μη εγκατεστημένο

en: No items. Add some items to "%s"
el_GR: Κανένα στοιχείο. Προσθέστε κάποια στοιχεία για το "%s"

[ctx: sidebar]
en: None
el_GR: Καθόλου

note: translators: %s: title of menu item which is invalid
en: %s (Invalid)
el_GR: %s (άκυρο)

note: translators: %s: title of menu item in draft status
en: %s (Pending)
el_GR: %s (εν αναμονή)

en: sub item
el_GR: υπο-στοιχείο

en: Column
el_GR: Στήλη

en: Edit Menu Item
el_GR: Επεξεργασία στοιχείου μενού

en: Label (Optional)
el_GR: Ετικέτα (προαιρετικά)

en: Navigation Label
el_GR: Ετικέτα πλοήγησης

en: Title Attribute
el_GR: Xαρακτηριστικό τίτλο

en: Open link in a new window/tab
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου σε ένα νέο παράθυρο/tab

en: CSS Classes (optional)
el_GR: CSS τάξεις (προαιρετικά)

en: Link Relationship (XFN)
el_GR: Σχέση Συνδέσμου (XFN)

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
el_GR: Η περιγραφή θα εμφανιστεί στο μενού αν το υποστηρίζει το τρέχον θέμα.

en: Icon (Optional)
el_GR: Εικονίδιο (προαιρετικά)

en: Submenu Position
el_GR: Υπομενού θέση

en: Theme Default
el_GR: Προεπιλεγμένο θέμα

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Center
el_GR: Κέντρο

en: Content Left
el_GR: Περιεχόμενο Αριστερά

en: Content Right
el_GR: Περιεχόμενο Δεξιά

en: Full Content Width
el_GR: Πλήρης πλάτος περιεχομένου

en: Url (Optional)
el_GR: Url (προαιρετικό)

en: Minimum Width in px (Optional)
el_GR: Ελάχιστο πλάτος σε px (προαιρετικά)

en: In New Row
el_GR: Στη νέα γραμμή

en: Original: %s
el_GR: Πρωτότυπο: %s

en: Add Column
el_GR: Προσθήκη στήλης

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Custom Class
el_GR: Προσαρμοσμένη τάξη

en: Write your custom class for own page identification
el_GR: Γράψτε το δικό σας προσαρμοσμένο class για αναγνώριση της δικής σελίδας

en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά πλαϊνή μπάρα

en: Select sidebar displayed on the right side of page
el_GR: Επιλέξτε την πλαϊνή μπάρα που θα εμφανίζεται στη δεξιά πλευρά της σελίδας

en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερή πλαϊνή μπάρα

en: Select sidebar displayed on the left side of page
el_GR: Επιλέξτε την πλαϊνή μπάρα που θα εμφανίζεται στην αριστερή πλευρά της σελίδας

en: Footer Widgets Area
el_GR: Widgets περιοχής Υποσέλιδου

en: Display footer widgets area
el_GR: Εμφάνισηξ Υποσέλιδου περιοχής widgets

en: Display breadcrumbs
el_GR: Εμφάνιση breadcrumbs

en: Main menu
el_GR: Κύριο μενού

en: Footer menu
el_GR: Υποσέλιδο μενού

en: General
el_GR: Γενικά

en: Layout Type
el_GR: Τύπος διάταξης

en: Display full-width or fixed-width layout of website
el_GR: Εμφάνιση πλήρους πλάτους ή σταθερού πλάτους διάταξης της ιστοσελίδας

en: Website Width
el_GR: πλάτος Ιστοσελίδας

en: Width of the website layout
el_GR: Πλάτος διάταξης ιστοσελίδας

en: Left Sidebar Width
el_GR: Πλάτος Αριστερή πλαϊνής μπάρας

en: Width of left sidebar
el_GR: Πλάτος της αριστεράς πλαϊνής μπάρας

en: Right Sidebar Width
el_GR: Πλάτος Δεξιάς πλαϊνής μπάρας

en: Width of right sidebar
el_GR: Πλάτος της δεξιάς πλαϊνής μπάρας

en: Progressive Page Loading
el_GR: Προοδευτική φόρτωση σελίδας

en: Enable or disable progressive loading of page
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της προοδευτικής φόρτωσης σελίδας

en: Main Theme Colors and Backgrounds
el_GR: Κύριο θέμα χρώματα και υπόβαθρα

en: Select image used as Favicon
el_GR: Επιλέξτε την εικόνα που θα χρησιμοποιηθεί ως Favicon

en: Website Background
el_GR: Φόντο Ιστοσελίδας

en: Look of section background. Color, opacity and background image.
el_GR: Βλέπει του τμήμα φόντο. Χρώμα, βαθμό αδιαφάνειας και το φόντο της εικόνας.

en: Theme Color
el_GR: Χρώμα θέματος

en: Main theme color
el_GR: Κύριο θέμα χρώμα

en: Page Background
el_GR: Φόντο σελίδας

en: Color and opacity of page background
el_GR: Χρώμα και διαφάνεια του φόντου σελίδας

en: Titles
el_GR: Τίτλοι

en: Color of titles text
el_GR: Χρώμα κειμένου τίτλου

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Color of main text
el_GR: Χρώμα του κυρίος κειμένου

en: Links
el_GR: Σύνδεσμοι

en: Color of links
el_GR: Χρώμα συνδέσμων

en: Links Hover
el_GR: Συνδέσεις Hover

en: Color of links with mouse cursor over
el_GR: Χρώμα των συνδέσεων με το δείκτη του ποντικιού πάνω από

en: Decoration
el_GR: Διακόσμηση

en: Decorative color of elements on website
el_GR: Διακοσμητικό χρώμα των στοιχείων στην ιστοσελίδα

en: Lines
el_GR: Γραμμές

en: Color of lines
el_GR: Χρώμα γραμμών

en: Lighter Objects
el_GR: Lighter Αντικείμενα

en: Color and opacity to make objects lighter
el_GR: Χρώμα και διαφάνεια που κάνουν τα αντικείμενα lighter

en: Darker Objects
el_GR: Σκούρα αντικείμενα

en: Color and opacity to make objects darker
el_GR: Χρώμα και διαφάνεια, να κάνουν τα αντικείμενα πιο σκούρα

en: Header
el_GR: Επικεφαλίδα

en: Header Type
el_GR: Τύπος κεφαλίδας

en: Select type of website header
el_GR: Επιλέξτε τύπο κεφαλίδας για την ιστοσελίδα

en: Website Logo
el_GR: Λογότυπο ιστοχώρου

en: Logo image for website header
el_GR: Εικόνα λογότυπου για την κεφαλίδα της ιστοσελίδας

en: Background
el_GR: Φόντο

en: Sticky Menu
el_GR: Κολλώδης μενού

en: Enable or disable sticky menu on website
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση κολλώδους μενού στην ιστοσελίδα

en: Main Menu Colors and Backgrounds
el_GR: Χρώμα Κύριος Μενού και υπόβαθρα

en: Background color and opacity of main menu
el_GR: Χρώμα φόντου κυρίως μενού και διαφάνειας

en: Menu Items
el_GR: Στοιχεία μενού

en: Color of menu items text
el_GR: Χρώμα κειμένου στοιχείων μενού

en: Active Menu Item
el_GR: Στοιχεία Ενεργού Μενού

en: Color of active menu item text
el_GR: Χρώμα κείμενου στοιχείου του ενεργού μενού

en: Custom JavaScript Code
el_GR: Προσαρμοσμένος JavaScript κώδικας

en: JavaScript Code
el_GR: Κώδικας JavaScript

en: Place for your custom Javascript codes
el_GR: Θέση προσαρμοσμένων κωδικών Javascript

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Color of widget titles
el_GR: Χρώμα τίτλων widget

en: Color of plain text
el_GR: Χρώμα απλού κειμένου

en: Decorative color of some elements and links with mouse cursor over
el_GR: Διακοσμητικό χρώμα από κάποια στοιχεία και τις συνδέσεις τους με το δείκτη του ποντικιού πάνω από

en: Footer Bar
el_GR: Μπάρα Υποσέλιδου

en: Text Area Width
el_GR: Πλάτος Περιοχής Κειμένου

en: Percentage width of area
el_GR: Ποσοστό πλάτους της περιοχής

en: Menu Area Width
el_GR: Πλάτος Περιοχής Μενού

en: Background color and opacity of footer bar
el_GR: Χρώμα φόντου και αδιαφάνεια της μπάρας υποσέλιδου

en: Text Area
el_GR: Περιοχή κειμένου

en: Text displayed in footer bar text area
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στη μπάρα του υποσέλιδου περιοχή κειμένου

en: Typography
el_GR: Τυπογραφία

en: Main Website Font
el_GR: Κύρια Γραμματοσειρά Ιστοσελίδας

en: Theme Default Font
el_GR: Προεπιλεγμένη Γραμματοσειρά Θέματος

en: System font
el_GR: Γραμματοσειρά συστήματος

en: Separator
el_GR: Διαχωριστής

en: Separator used between links in breadcrumbs
el_GR: Διαχωριστικό που θα χρησιμοποιείται μεταξύ των συνδέσμων του breadcrumbs

en: Breadcrumbs Text
el_GR: Κείμενο Breadcrumbs

en: Text displayed before breadcrumbs
el_GR: Κείμενο που θα εμφανίζεται πριν από το breadcrumbs

en: Text for "Home"
el_GR: Κείμενο για το "Home"

en: Text for home link in breadcrumbs
el_GR: Κείμενο για την αρχική σύνδεση στο breadcrumbs

en: Website Title
el_GR: Τίτλος ιστοχώρου

en: Display current website title in breadcrumbs. Have not any effect on standard Wordpress installation, only on Wordpress Multisite installation.
el_GR: Εμφανίσετε την τρέχουσα ιστοσελίδα στα breadcrumbs. Δεν έχει καμία επίδραση στην τυπική εγκατάσταση Wordpress, μόνο σε πολλές τοποθεσίες εγκατάστασης του Wordpress.

en: Sidebars & Widget Areas
el_GR: Πλαϊνές μπάρες & Widget περιοχές

en: Sidebars
el_GR: Πλαϊνές μπάρες

en: Add new Sidebar by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Sidebar by clicking on red cross.
el_GR: Προσθήκη νέας πλευρικής μπάρας κάντε κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή για να καταργήσετε την υπάρχουσα μπάρα κάντε κλικ στο κόκκινο σταυρό.

en: Name
el_GR: Ονομασία

en: Name of widget area displayed in Widgets options
el_GR: Όνομα του widget χώρου εμφανίζονται στις επιλογές Widgets

en: Footer Widget Areas
el_GR: Περιοχές Widget υποσέλιδο

en: Add new Footer Widget Area by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Footer Widget Area by clicking on red cross.
el_GR: Προσθέστε νέα περιοχή Widget στο υποσέλιδο κάνοντας κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή καταργήστε την υπάρχουσας περιοχή Widget υποσέλιδου κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό.

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: Google Analytics Tracking ID in form UA-XXXXX-YY
el_GR: Αναγνωριστικό παρακολούθησης Analytics της Google σε μορφή UA-XXXXX-YY

en: Social Icons
el_GR: Εικόνες Κοινωνικής Δικτύωσης

en: Display
el_GR: Εμφάνιση

en: Display social icons on website
el_GR: Εμφανίζει τις εικόνες κοινωνική δικτύωσης στην ιστοσελίδα

en: Background color and opacity of icons
el_GR: Χρώμα φόντου και διαφάνειας των εικονιδίων

en: Open In New Window
el_GR: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Open links in new window or tab
el_GR: Άνοιγμα συνδέσεων σε νέο παράθυρο ή καρτέλα

en: Add new Social Icon by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Social Icon by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Social Icons.
el_GR: Για προσθήκη νέου εικονιδίου κοινωνικής δικτύωσης κάντε κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή να καταργήσετε το υπάρχων εικονίδιο κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για να καταργήσετε όλα τα υπάρχοντα κοινωνικά εικονίδια.

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Social icon title
el_GR: Τίτλος εικονιδίου κοινωνικής δικτύωσης

en: Icon Light
el_GR: Ανοικτό εικονίδιο

en: Social icon image
el_GR: Εικόνα εικονιδίου Κοινωνικής δυκτίωσης

en: Icon Dark
el_GR: Σκοτεινό εικονίδιο

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Social icon link, use valid URL format with http://
el_GR: Σύνδεση Εικονίδιο Κοινωνική Δικτύωσης, χρήση έγκυρης μορφής URL με http://

en: Display or hide this element on page
el_GR: Εμφάνισή η αποκρύψη στοιχείου στη σελίδα

en: Write your custom class for own element identification
el_GR: Γράψτε το προσαρμοσμένο class για το δικό σας στοιχείο αναγνώρισης

en: Title text displayed with element
el_GR: Τίτλος κείμενου που εμφανίζεται με το στοιχείο

en: Description text displayed with element
el_GR: Περιγραφή κειμένου που εμφανίζεται με το στοιχείο

en: Alignment
el_GR: Στοίχιση

en: Select alignment of title and description
el_GR: Επιλογή στοίχισης τίτλου και περιγραφής

en: Element Background
el_GR: Φόντο στοιχείο

en: Look of element background. Color, opacity and background image.
el_GR: Βλέπει του τμήμα του φόντο. Χρώμα, βαθμό αδιαφάνειας και το φόντο της εικόνας.

en: Spaces around Element
el_GR: Χώροι γύρω από το στοιχείο

en: Top Margin
el_GR: Επάνω περιθώριο

en: Space above element
el_GR: Χώρος επάνω από το στοιχείο

en: Top Padding
el_GR: Πάνω Padding

en: Top space inside element
el_GR: Πάνω διάστημα μέσα στο στοιχείο

en: Bottom Padding
el_GR: Κάτω Padding

en: Bottom space inside element
el_GR: Κάτω διάστημα μέσα στο στοιχείο

en: Bottom Margin
el_GR: Κάτω περιθώριο

en: Space below element
el_GR: Διάστημα κάτω από το στοιχείο

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Select category displayed on page
el_GR: Επιλέξτε την κατηγορία που θα εμφανίζεται στη σελίδα

en: Order By
el_GR: Ταξινόμιση ως

en: Select order of items listed on page
el_GR: Επιλογή διάταξης των ειδών που παρατίθονται στη σελίδα

en: Creation Date
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Item Order
el_GR: Σειρά Στοιχείων

en: Random
el_GR: Τυχαία

en: Order
el_GR: Σειρά

en: Ascending
el_GR: Αύξουσα

en: Descending
el_GR: Φθίνουσα

en: Time
el_GR: Ώρα

en: Time visibility of advertisement in seconds
el_GR: Ώρα προβολής της διαφήμισης σε δευτερόλεπτα

en: Advertising Colors
el_GR: Χρώματα Διαφήμισης

en: Border Color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος

en: Color of border around advertisement
el_GR: Χρώμα του περιγράμματος γύρω από την διαφήμιση

en: Background color of advertisement
el_GR: Χρώμα φόντου της διαφήμισης

en: Allow Comments
el_GR: Επιτρέπεται ο σχολιασμός

en: Allow users to comment this page
el_GR: Επιτρέπη στους χρήστες να σχολιάσουν αυτή τη σελίδα

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση Email

en: Email address of recipient
el_GR: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του παραλήπτη

en: Email Subject
el_GR: Θέμα Εmail

en: Subject of received email
el_GR: Θέμα του λαμβανόμενο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Email Content
el_GR: Περιεχόμενο μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Content of received email. Use Name attribute to get value of input, example: {name}
el_GR: Περιεχόμενο του λαμβανόμενο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Χρήση χαρακτηριστικού Ονόματος για να πάρει την τιμή της εισόδου, παράδειγμα: {name}

en: Success Message
el_GR: Μήνυμα επιτυχίας

en: Message displayed when form is sent successfully
el_GR: Μήνυμα εμφανίζεται κατά την αποστολή της φόρμας με επιτυχία

en: Error Message
el_GR: Μήνυμα λάθους

en: Message displayed when form sending failed
el_GR: Μήνυμα εμφανίζεται κατά της αποστολή της φόρμας που απέτυχε

en: Warning Message
el_GR: Προειδοποιητικό μήνυμα

en: Message displayed when validation is not successful
el_GR: Μήνυμα που εμφανίζεται όταν δεν είναι επιτυχής η επικύρωση

en: Use Captcha feature
el_GR: Χρήση Captcha

en: Captcha Label
el_GR: Ετικέτα Captcha

en: Label for Captcha input
el_GR: Ετικέτα για Captcha

en: Captcha Text
el_GR: Captcha κείμενο

en: Text displayed beside Captcha input
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται δίπλα από την είσοδο Captcha

en: Reset Button
el_GR: Κουμπί "Επαναφοράς"

en: Display reset button in form
el_GR: Εμφάνιση κομπιού αρχικής ρύθμισης στην φόρμα

en: Escape Form Inputs
el_GR: Έξοδος από τα Form Inputs

en: Turn on/off characters escaping of form inputs
el_GR: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση χαρακτήρων διαφυγή από τα form inputs

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: Text displayed as label for input. To hide label leave this input empty.
el_GR: Κείμενο εμφανίζεται ως ετικέτα για τα input. Για να το κρύψεται αφίστε αυτή την ετικέτα άδεια.

en: Name of input, used for email content
el_GR: Όνομα του input, που χρησιμοποιείται για το κείμενο του ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Select type of input
el_GR: Επιλέξτε τύπο εισαγωγής

en: Checkbox Horizontal
el_GR: Οριζόντιο Checkbox

en: Checkbox Vertical
el_GR: Κάθετο Checkbox

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Email
el_GR: E-mail

en: Hidden
el_GR: Κρυφο

en: Radio Horizontal
el_GR: Radio οριζόντια

en: Radio Vertical
el_GR: Radio Κάθετα

en: Select
el_GR: Επολογή

en: Textarea
el_GR: Περιοχή κειμένου

en: Value
el_GR: Aξία

en: Text displayed in input for text input types. For types with more values use semi-colon delimiter. Example: select value 1;select value 2;select value 3
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στο πεδιο εισαγωγείς για τα πεδία εισαγωγής κειμένου. Για πεδία με περισσότερες τιμές, χρησιμοποιήστε ερωτηματικό. Παράδειγμα: Επιλέξτε την αξία 1; επιλέξτε τιμή 2; επιλέξτε τιμή 3

en: Placeholder
el_GR: Κράτηση θέσης

en: Text displayed as placeholder while input is empty
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται ως placeholder, ενώ το πεδίο είναι άδειο

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Select size of input
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος των πεδίων

en: Full Size
el_GR: Πλήρες Μέγεθος

en: Half Size - one per row
el_GR: Μισό μέγεθος - μία ανά γραμμή

en: Half Size
el_GR: Μισό μέγεθος

en: Required
el_GR: Απαιτείτε

en: Select if the field is required
el_GR: Επιλέξτε εάν το πεδίο απαιτείται

en: No
el_GR: 'Οχι

en: Contact Form Layout
el_GR: Διάταξη Φόρμας Επικοινωνίας

en: Label Width
el_GR: Μήκος ετικέτας

en: Custom width of form labels
el_GR: Προσαρμοσμένο πλάτος μορφής ετικετών

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Diameter of countdown circles
el_GR: Διάμετρος των κύκλων αντίστροφης μέτρησης

en: Line Width
el_GR: Πλάτος Γραμμής

en: Width of countdown circles
el_GR: Πλάτος αντίστροφης μέτρησης κύκλων

en: Date From
el_GR: Ημερομηνία Από

en: Starting date for countdown
el_GR: Ημερομηνία έναρξης για την αντίστροφη μέτρηση

en: Date To
el_GR: Ημερομηνία Εώς

en: Ending date for countdown
el_GR: Ημ/νία λήξης για αντίστροφη μέτρηση

en: Finished Text Screen
el_GR: Τελικό κείμενο οθόνης

en: Text displayed after end date
el_GR: Κείμενο που θα εμφανίζεται μετά την ημερομηνία λήξης

en: Colors
el_GR: Χρώματα

en: Bottom Color
el_GR: Χρώμα Κάτου μέρος

en: Main color of countdown circles
el_GR: Κύριος χρώμα κύκλων αντίστροφης μέτρησης

en: Top Color
el_GR: Χρώμα Άνου μέρους

en: Color displaying current value
el_GR: Χρώμα που εμφανίζει την τρέχουσα τιμή

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Select type of counter
el_GR: Επιλέξτε τύπο μετρητή

en: Line
el_GR: Γραμμή

en: Dimension
el_GR: Διάσταση

en: Dimension of counters
el_GR: Διάσταση των μετρητών

en: Thickness
el_GR: Πάχος

en: Thickness of counters
el_GR: Πάχος των μετρητών

en: Add new Counter by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Counter by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Counters.
el_GR: Προσθέστε νέο μετρητή κάνοντας κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή καταργήσετε τον υπάρχων Μετρητή κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στον σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για να καταργήσετε όλους τους υπάρχοντες μετρητές.

en: Current Value
el_GR: Τρέχουσα Αξία

en: Value displayed by counter (number from 0 to 100 for type Gauge and Line)
el_GR: Τιμή που θα εμφανίζεται από το μετρητή (αριθμός από το 0 έως 100 για τύπο μετρητή και η γραμμή)

en: Text displayed as label of counter
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται ως ετικέτα του μετρητή

en: Text displayed as description with counter
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται ως περιγραφή με τον μετρητή

en: Main color of counters
el_GR: Κύριος χρώμα μετρητών

en: Animation
el_GR: Κίνηση

en: Select type of slider animation
el_GR: Επιλέξτε το είδος της κίνησης του slider

en: Slide Horizontal
el_GR: Σύρατε οριζόντια

en: Fade
el_GR: Ξεθώριασμα

en: Autoplay
el_GR: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Enable or disable the autoplay feature
el_GR: Ενεργοποιήστε ή να απενεργοποιήστε τη δυνατότητα αυτόματης αναπαραγωγής

en: Select size of slider
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος του slider

en: Content Size
el_GR: Μέγεθος του περιεχομένου

en: Fullwidth Size
el_GR: Μέγεθος πλήρους πλάτους

en: Image Format
el_GR: Τύπος Εικόνας

en: Select format of images
el_GR: Επιλέξτε τη μορφή των εικόνων

en: Navigation
el_GR: Πλοήγηση

en: Select type of slider navigation
el_GR: Επιλέξτε το είδος πλοήγησης του slider

en: Thumbnails
el_GR: Μικρογραφίες

en: Description Animation
el_GR: Περιγραφή κίνησης

en: Select type of animation for description
el_GR: Επιλέξτε το είδος της κίνησης για την περιγραφή

en: Rotate
el_GR: Περιστροφή

en: Move
el_GR: Μετακίνηση

en: Zoom
el_GR: Μεγένθυση

en: Slides
el_GR: Διαφάνειες

en: URL of link for image in slide, use valid URL format with http://
el_GR: Διεύθυνση URL του Συνδέσμου για την εικόνα διαφάνειας, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: URL of image displayed in slide, use valid URL format with http://
el_GR: URL της εικόνας που εμφανίζεται στη διαφάνεια, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: Title displayed in description box
el_GR: Τίτλος που εμφανίζεται στο πλαίσιο Περιγραφή

en: Text displayed in description box
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στο πλαίσιο Περιγραφή

en: Button Text
el_GR: Κείμενο κουμπιού

en: Text for button displayed in description box
el_GR: Κείμενο για το κουμπί που εμφανίζεται στο πλαίσιο Περιγραφή

en: Text Alignment
el_GR: Στοίχιση κειμένου

en: Select text alignment in description box
el_GR: Επιλέξτε Στοίχιση του κειμένου στο πλαίσιο Περιγραφής

en: Position of Description
el_GR: Θέση της περιγραφής

en: Select position of description box
el_GR: Επιλέξτε τη θέση του πλαισίου περιγραφή

en: Top Fullsize
el_GR: Πάνω πλήρες μέγεθος

en: Top-Left
el_GR: Πάνω-αριστερά

en: Top-Center
el_GR: Πάνω-Κέντρο

en: Top Right
el_GR: Πάνω Δεξιά

en: Center Left
el_GR: Κέντρο Αριστερά

en: Center Center
el_GR: Κέντρο Κέντρο

en: Center Right
el_GR: Κέντρο Δεξιά

en: Bottom-Left
el_GR: Κάτω-Aριστερά

en: Bottom-Center
el_GR: Κάτω-Κέντρο

en: Bottom Right
el_GR: Κάτω-Δεξιά

en: Bottom Fullsize
el_GR: Κάτω πλήρες μέγεθος

en: Description Width
el_GR: Πλάτος Περιγραφής

en: Width of description box
el_GR: Πλάτος του πλαισίου περιγραφής

en: Slider Layout
el_GR: Διάταξη Slider

en: Color of border around slider
el_GR: Χρώμα του border γύρω από το slider

en: Autoplay Pause
el_GR: Παύση αυτόματης αναπαραγωγής

en: The amount of time (in sec) between each auto transition
el_GR: Το χρονικό διάστημα (σε δευτερόλεπτα) μεταξύ κάθε αυτόματης μετάβασης

en: Navigation Position
el_GR: Θέση Πλοήγησης

en: Select position of slider navigation
el_GR: Επιλέξτε την θέση πλοήγησης του Slider

en: Outside of Slider
el_GR: Έξω από το Slider

en: Inside of Slider
el_GR: Εσωτερικά του Slider

en: Thumbnail Border
el_GR: Border Μικρογραφίας

en: Color of border around the thumbnails
el_GR: Χρώμα του border γύρω από τις μικρογραφίες

en: Slider Descriptions Layout
el_GR: Περιγραφές Διάταξη Slider

en: Width of description box for all slides
el_GR: Πλάτος του πλαισίου περιγραφής για όλες τις διαφάνειες

en: Top and bottom offset of description boxes
el_GR: Πάνω και κάτω offset πλαίσιων περιγραφής

en: Right and left offset of description boxes
el_GR: Δεξιά και αριστερά offset πλαίσια Περιγραφής

en: Background of description boxes
el_GR: Φόντο περιγραφής κουτιών

en: Color of title in description boxes
el_GR: Χρώμα του τίτλου στα πλαίσια Περιγραφής

en: Title Size
el_GR: Μέγεθος Τίτλου

en: Font size of title in description boxes
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς του τίτλου στα πλαίσια Περιγραφής

en: Color of text in description boxes
el_GR: Χρώμα του κείμενο σε πλαίσια Περιγραφής

en: Button Color
el_GR: Χρώμα κουμπιού

en: Color of button in description boxes
el_GR: Χρώμα κουμπιού στα πλαίσια Περιγραφής

en: Color of text on button in description boxes
el_GR: Χρώμα κειμένου στο κουμπί στα πλαίσια Περιγραφής

en: Button Opacity
el_GR: Κουμπί αδιαφάνειας

en: Opacity of button in description boxes
el_GR: Αδιαφάνεια κουμπιού στα πλαίσια Περιγραφή

en: Count
el_GR: Καταμέτρηση

en: Number of items listed on page
el_GR: Αριθμός των ειδών που απαριθμούνται στη σελίδα

en: Layout
el_GR: Διάταξη

en: Select layout type of displayed items
el_GR: Επιλέξτε τύπο διάταξης των εμφανιζόμενων στοιχείων

en: Box
el_GR: Κουτί

en: List
el_GR: Λίστα

en: Text Rows
el_GR: Γραμμές κειμένου

en: Number of rows for description text
el_GR: Αριθμός γραμμών για το κείμενο της περιγραφής

en: Advanced Info
el_GR: Προηγμένες πληροφορίες

en: Enable or disable post information
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση για τις πληροφορίες άρθρων

en: Box Layout settings
el_GR: Διάταξη ρυθμίσεις πλαισίου

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: Number of items in one row
el_GR: Αριθμό των στοιχείων σε μια σειρά

en: Enable or disable carousel feature
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τα χαρακτηριστικά του carousel

en: Enable or disable carousel autoplay feature
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεροποίηση χαρακτηριστικού carousel autoplay

en: Carousel Fading
el_GR: Ξεθώριασμα Carousel

en: Enable or disable carousel fading feature
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε το χαρακτηριστικό εξασθενίσης του carousel

en: Carousel Rows
el_GR: Σειρές Carousel

en: Number of rows in carousel
el_GR: Αριθμός γραμμών carousel

en: Select format for images in carousel
el_GR: Επιλέξτε μορφή εικόνων carousel

en: List Layout settings
el_GR: Διάταξη ρυθμίσεις λίστας

en: Select type of Facebook box
el_GR: Επιλέξτε τύπο κουτιού Facebook

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Color Scheme
el_GR: Τόνος χρώματος

en: Select color scheme of Facebook box
el_GR: Επιλέξτε το χρώμα σχεδίου το κουτί του Facebook

en: Light
el_GR: Ανοιχτό

en: Dark
el_GR: Σκοτεινό

en: Likebox settings
el_GR: Ρυθμίσεις Likebox

en: Facebook Page URL
el_GR: Facebook σελίδα URL

en: URL of Facebook page displayed in box, use valid URL format with http://
el_GR: Το URL της σελίδας Facebook που εμφανίζεται στο πλαίσιο, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: Height
el_GR: Ύψος

en: Height of Facebook box
el_GR: Ύψος του κουτιού του Facebook

en: Show Faces
el_GR: Εμαφάνιση προσώπων

en: Display profile photos in Facebook box
el_GR: Εμφάνιση φωτογραφίων προφίλ στο κουτί Facebook

en: Show Stream
el_GR: Εμφάνιση Stream

en: Display latest posts stream in Facebook box
el_GR: Εμφανίστε τα τελευταία άρθρα στο κουτί του Facebook

en: Show Header
el_GR: Εμφάνιση κεφαλίδας

en: Display Facebook box header
el_GR: Εμφάνιση κεφαλίδας Facebook στο πλαίσιο

en: Comments settings
el_GR: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Number of Posts
el_GR: Αριθμός άρθρων

en: Count of visible posts in Facebook box
el_GR: Καταμέτρηση των ορατών άρθρων στο κουτί του Facebook

en: Number of visible items
el_GR: Αριθμός των ορατών στοιχείων

en: Alphabetically
el_GR: Αλφαβητικά

en: Category Data
el_GR: Δεδομένα Κατηγορίας

en: Display category information on page
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών κατηγορίας στη σελίδα

en: Select type of Google Map
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο του Google Map

en: Normal Map
el_GR: Κανονικός χάρτης

en: Satellite Map
el_GR: Δορυφορικός Χάρτης

en: Hybrid Map
el_GR: Υβριδικός Χάρτης

en: Select size of Google Map
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος του Google Map

en: Height of Google Map
el_GR: Ύψος του Google map

en: Markers
el_GR: Δείκτες

en: Add new Marker by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Marker by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Markers.
el_GR: Προσθέστε νέο Σημάδι κάνοντας κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή καταργήσετε τον υπάρχων Σημάδι κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στον σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για να καταργήσετε όλους τους υπάρχοντα Σημάδια.

en: Title displayed in infowindow
el_GR: Τίτλος που εμφανίζεται στο infowindow

en: URL of link displayed in infowindow, use valid URL format with http://
el_GR: Διεύθυνση URL του Συνδέσμου που εμφανίζεται στο infowindow, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: Description displayed in infowindow
el_GR: Περιγραφή εμφανίζεται στο infowindow

en: Icon Image
el_GR: Εικόνα του εικονιδίου

en: Marker image URL
el_GR: URL εικόνας Σημάδι

en: Address for marker position
el_GR: Διεύθυνση για τη θέση του δείκτη

en: Address of default position shown on Google Map
el_GR: Προεπιλεγμένη Διεύθυνση θέσης που φαίνεται στο χάρτη της Google

en: Zoom level of Google Map
el_GR: Επίπεδο ζουμ του Google Map

en: Map General Colors
el_GR: Γενικά Χρώματα Χάρτη

en: Map's Border
el_GR: Περίγραμμα του χάρτη

en: Border color of Google Map
el_GR: Χρώμα περιγράμματος του Google Map

en: Map's Hue
el_GR: Απόχρωση του χάρτη

en: Hue color of Google Map
el_GR: Απόχρωση χρώματος του Google Map

en: Saturation level of Google Map
el_GR: Επίπεδο κορεσμού του Google Map

en: Map's Brightness
el_GR: Φωτεινότητα του χάρτη

en: Brightness level of Google Map
el_GR: Επίπεδο φωτεινότητας του Google Map

en: Map Object Colors
el_GR: Χρώματα Αντικείμενου Χάρτη

en: Saturation
el_GR: Κορεσμός

en: Saturation level of Google Map objects
el_GR: Επίπεδο κορεσμού των αντικειμένων στον χάρτη της Google

en: Brightness
el_GR: Φωτεινότητα

en: Brightness level of Google Map objects
el_GR: Επίπεδο φωτεινότητας αντικειμένων στον χάρτη της Google

en: Landscape Hue
el_GR: Απόχρωση Τοπίου

en: Hue color of Google Map landscape
el_GR: Απόχρωση χρώματος τοπίου του χάρτη της Google

en: Administrative Hue
el_GR: Απόχρωση Administrative

en: Hue color of Google Map administrative areas
el_GR: Απόχρωση χρώμα του χάρτη της Google διοικητικές περιοχές

en: Roads Hue
el_GR: Απόχρωση Δρόμων

en: Hue color of Google Map roads
el_GR: Απόχρωση χρώματος χάρτη δόμου της Google

en: Water Hue
el_GR: Απόχρωση Νερού

en: Hue color of Google Map water
el_GR: Απόχρωση χρώματος νερού του χάρτη Google

en: POI Hue
el_GR: Απόχρωση POI

en: Hue color of Google Map Points Of Interest
el_GR: Απόχρωση χρώματος του Google χάρτη για τα σημεία ενδιαφέροντος

en: MouseWheel Zoom
el_GR: MouseWheel Ζουμ

en: Image to display
el_GR: Εικόνα που θα εμφανίζεται

en: Width of image
el_GR: Πλάτος της εικόνας

en: Image Layout
el_GR: Διάταξης Εικόνας

en: Layout of the image displayed on the page
el_GR: Διάταξη της εικόνας που εμφανίζεται στη σελίδα

en: Keep Aspect Ratio
el_GR: Κράτησει αναλογίας

en: Crop to Square
el_GR: Περικοπή σε Τετράγωνο

en: Rounded
el_GR: Στρογγυλεμένες

en: Border
el_GR: Όρια

en: Display or hide borders
el_GR: Εμφανίσετε ή να αποκρύψετε τα όρια

en: Image Title
el_GR: Τίτλος εικόνας

en: Title of the image displayed as ALT text
el_GR: Τίτλος της εικόνας που εμφανίζεται ως κείμενο ALT

en: Place Title to Caption
el_GR: Θέση τίτλου στη λεζάντα

en: Display Title of the image in caption
el_GR: Εμφάνιση Τίτλου εικόνας στη λεζάντα

en: Image Caption
el_GR: Λεζάντα εικόνας

en: Image description displayed as caption
el_GR: Περιγραφή της εικόνας που εμφανίζεται ως λεζάντα

en: Link Settings
el_GR: Ρυθμίσεις σύνδεσης

en: Link to
el_GR: Σύνδεση με

en: Where to link the image?
el_GR: Πού να συνδεθεί η εικόνα;

en: Media File
el_GR: Αρχείο πολυμέσων

en: Custom Url
el_GR: Προσαρμοσμένη Διεύθυνση Url

en: Custom URL
el_GR: Προσαρμοσμένη διεύθυνση URL

en: URL of link on the image, use valid URL format with http://
el_GR: Διεύθυνση URL του συνδέσμου στην εικόνα, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: Link Target
el_GR: Προορισμός σύνδεσης

en: Target of the link
el_GR: Στόχος του Συνδέσμου

en: Open in Current Window
el_GR: Άνοιγμα στο τρέχον παράθυρο

en: Open in New Window
el_GR: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Data for Custom Label
el_GR: Δεδομένα για την προσαρμοσμένη ετικέτα

en: Use Label
el_GR: Χρήση ετικέτα

en: Set custom label on the image
el_GR: Ορισμός προσαρμοσμένης ετικέτας στην εικόνα

en: No Label
el_GR: Χωρίς ετικέτα

en: Size of the label
el_GR: Μέγεθος της ετικέτας

en: Icon
el_GR: Εικονίδιο

en: Class for FontAwesome icon
el_GR: Class για εικονίδιο FontAwesome

en: Title of label
el_GR: Τίτλος της ετικέτας

en: Description of label
el_GR: Περιγραφή της ετικέτας

en: Label Position
el_GR: Θέση Ετικέτα

en: Zero point for X and Y coordinates of label position
el_GR: Μηδέν σημείο για το X και Y συντεταγμένες για τη θέσης της ετικέτας

en: Top Left Corner
el_GR: Πάνω αριστερή γωνία

en: Top Right Corner
el_GR: Επάνω δεξιά γωνία

en: Bottom Left Corner
el_GR: Κάτω αριστερή γωνία

en: Bottom Right Corner
el_GR: Κάτω δεξιά γωνία

en: X Coordinate
el_GR: Συντεταγμένη Χ

en: + / - coordinate on X axis
el_GR: + / - συντονισμό σε X άξονα

en: Y Coordinate
el_GR: Συντεταγμένη Y

en: + / - coordinate on Y axis
el_GR: + / - συντονισμό σε X άξονα

en: Label URL
el_GR: Ετικέτα URL

en: URL of link on the label, use valid URL format with http://
el_GR: Διεύθυνση URL του συνδέσμου στην ετικέτα, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: Label Link Target
el_GR: Προορισμός σύνδεσης ετικέτας

en: Image Border Color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος εικόνας

en: Color of border around image
el_GR: Χρώμα του περιγράμματος γύρω από την εικόνα

en: Left Offset
el_GR: Αριστερό Offset

en: Left offset around the image
el_GR: Αριστερό offset γύρο από την εικόνα

en: Right Offset
el_GR: Δεξιό Offset

en: Right offset around the image
el_GR: Δεξιό offset γύρο από την εικόνα

en: Colors and Advanced Layout
el_GR: Χρώματα και σύνθετη διάταξη

en: Caption Position
el_GR: Θέση Λεζάντας

en: Position of the image caption
el_GR: Θέση της λεζάντα στην εικόνα

en: Outside of Image
el_GR: Έξω από την εικόνα

en: Inside of Image
el_GR: Μέσα από την Εικόνα

en: Caption Size
el_GR: Μέγεθος Λεζάντας

en: Width of the Caption
el_GR: Πλάτος της Λεζάντας

en: Caption Top Offset
el_GR: Λεζάντα Πάνω Offset

en: Top margin of caption placed outside
el_GR: Επάνω περιθώριο λεζάντας έχει τοποθετηθεί έξω από

en: Caption Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου Λεζάντας

en: Backgroud Color of caption
el_GR: Χρώμα Φόντου της Λεζάντας

en: Caption Text Color
el_GR: Χρώμα Κειμένου Λεζάντας

en: Color of texts in caption
el_GR: Χρώμα Κειμένων στη Λεζάντα

en: Label Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου Ετικέτας

en: Backgroud Color of label
el_GR: Χρώμα φόντου της Ετικέτας

en: Label Text Color
el_GR: Χρώμα κειμένου ετικέτας

en: Color of texts in label
el_GR: Χρώμα κειμένων στην ετικέτα

en: Select layout style
el_GR: Επιλέξτε το στυλ διάταξης

en: One Column
el_GR: Μία στήλη

en: Two Columns
el_GR: Δύο στήλες

en: Show or hide lines between items
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυψη των γραμμών μεταξύ των στοιχείων

en: Select icon style
el_GR: Επιλέξτε το στυλ του εικονιδίου

en: Icon Color
el_GR: Χρώμα εικονιδίου

en: Custom color of icon bullets
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα εικονιδίων σφαιρών

en: Title Style
el_GR: Στυλ τίτλου

en: Select typography style
el_GR: Επιλέξτε στυλ τυπογραφίας

en: Items
el_GR: Στοιχεία

en: Add new List item by click on "+ Add New Item" link, or remove existing List item by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing List items.
el_GR: Προσθέστε νέο στοιχείο λίστας κάνοντας κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο στοιχείο" σύνδεση, ή καταργήσετε την υπάρχουσα λίστα κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για την κατάργηση όλων των υπαρχόντων στοιχείων λίστας.

en: Select member displayed on page
el_GR: Επιλέξτε το μέλος που εμφανίζεται στη σελίδα

en: Select format for image of member
el_GR: Επιλέξτε μορφή της εικόνας για το μέλος

en: Collapsible Rows
el_GR: Συμπτυσσόμενες γραμμές

en: Collapsible hidden exceeded rows
el_GR: Το κρυφό αναδιπλούμενο υπερβαίνει τις σειρές

en: Open links in new window
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: URL of song used in player, use valid URL format with http://
el_GR: URL του τραγουδιού που χρησιμοποιούνται στο player, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: Height of player
el_GR: Ύψος του παίκτη

en: Display artwork in player
el_GR: Εμφάνιση artwork στον παίκτη

en: Player Colors and Layout
el_GR: Χρώματα Παίκτη και Διάταξη

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Decorative color of player
el_GR: Διακοσμητικό χρώμα του παίκτη

en: Color of border around player
el_GR: Χρώμα του περιγράμματος γύρω από τον παίκτη

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: Empty Days
el_GR: Κενές ημέρες

en: Display or hide empty days in table
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυψη κενών ημέρες στον πίνακα

en: Note
el_GR: Σημείωση

en: Text visible as note below table
el_GR: Κείμενο που είναι ορατό ως σημείωση κάτω από τον πίνακα

en: Description text displayed with page title
el_GR: Περιγραφή κειμένου εμφανίζεται με τον τίτλο της σελίδας

en: Custom Spaces
el_GR: Προσαρμοσμένος χώρος

en: Offset of partner's logo
el_GR: Offset λογότυπου συνεργάτη

en: Portfolio Layout
el_GR: Portfolio Διάταξη

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Display Portfolio filter
el_GR: Portfolio Εμφάνιση φλιτρου

en: Subcategory Filter
el_GR: Φίλτρο Υποκατηγορίας

en: Display items from subcategories when filtering
el_GR: Εμφάνιση στοιχείων από υποκατηγορίες όποτε φιλτράρετε

en: Item Display
el_GR: Εμφάνιση Στοιχείου

en: Select how to show the content of Portfolio item
el_GR: Επιλέξτε πώς να εμφανίσετε το περιεχόμενο του στοιχείου του Portfolio

en: Link to detail
el_GR: Σύνδεση με λεπτομέρεια

en: Open in popup
el_GR: Άνοιγμα σε popup

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: Display Portfolio item description
el_GR: Εμφανίσετε την περιγραφή του στοιχείου του Portfolio

en: Image Height
el_GR: Ύψος Εικόνας

en: Height of Portfolio images. For automatic height enter auto or 0.
el_GR: Ύψος εικόνων του Portfolio. Για αυτόματο ύψος εισαγάγετε auto ή 0.

en: Image Offset
el_GR: Offset Εικόνας

en: Offset of Portfolio images
el_GR: Offset εικόνων του Portfolio

en: Horizontal
el_GR: Οριζόντια

en: Vertical
el_GR: Κάθετα

en: Standard Color
el_GR: Τυποποιημένο χρώμα

en: Decoration color of standard items
el_GR: Διακοσμητικό χρώμα τυποποιημένων στοιχείων

en: Featured Color
el_GR: Προτεινόμενο χρώμα

en: Decoration color of featured items
el_GR: Διακόσμητικό χρώμα για προτεινόμενα στοιχεία

en: Revolution Slider plugin is not active
el_GR: Το πρόσθετο του Revolution Slider δεν είναι ενεργό

en: Revolution Slider Alias
el_GR: Ψευδώμυμο Revolution Slider

en: Select slider displayed on page
el_GR: Επιλέξτε το slider που εμφανίζεται στη σελίδα

en: Alternative Image
el_GR: Εναλλακτική εικόνα

en: Image displayed in responsive layout instead of slider
el_GR: Εικόνα που θα εμφανίζεται στη διάταξη responsive αντί του slider

en: Responsive Resolution
el_GR: Responsive Ανάλυση

en: Breakpoint when alternative image is displayed
el_GR: Σημείο διακοπής όταν η εναλλακτική εικόνα εμφανίζεται

en: Disable
el_GR: Απενεργοποιήση

en: Select type of rule
el_GR: Επιλέξτε τύπο του κανόνα

en: Simple Line
el_GR: Απλή γραμμή

en: Bold Line
el_GR: Έντονη γραμμή

en: Dashed
el_GR: Διακεκομμένη

en: Shadowed
el_GR: Σκιασμένο

en: Select size of rule
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος του κανόνα

en: Slide Up Button
el_GR: Σύρετε προς τα πάνω το κουμπί

en: Display button on rule to slide up
el_GR: Εμφάνιση κουμπιού στο κανόνα για να σύρετε προς τα πάνω

en: Color of rule
el_GR: Χρώμα του κανόνα

en: Space above rule
el_GR: Χώρος επάνω από τον κανόνα

en: Space below rule
el_GR: Διάστημα κάτω από τον κανόνα

en: Use
el_GR: Χρήση

en: Include SEO meta data into header
el_GR: Συμπεριλάβετε SEO meta-στοιχεία σε κεφαλίδα

en: Write title for page
el_GR: Γράψετε τίτλο για τη σελίδα

en: Keywords
el_GR: Λέξεις κλειδιά

en: Write keywords for page
el_GR: Γράψτε λέξεις-κλειδιά για την σελίδα

en: Write description for page
el_GR: Γράψτε την περιγραφή για την σελίδα

en: no change - icons
el_GR: καμιά αλλαγή - εικονίδια

en: Select type of items
el_GR: Επιλέξτε είδος αντικειμένου

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Posts
el_GR: Άρθρα

en: Count of items listed on page. Enter 0 for all items.
el_GR: Καταμέτρηση των ειδών που περιλαμβάνονται στη σελίδα. Εισαγάγετε 0 για όλα τα στοιχεία.

en: Pages Parameters
el_GR: Παράμετροι Σελίδων

en: Depth
el_GR: Βάθος

en: Depth of listed items
el_GR: Βάθος των απαριθμημένων στοιχείων

en: Posts Parameters
el_GR: Παράμετροι Άρθρων

en: Comments Count
el_GR: Αρίθμηση σχολίων

en: Display or hide count of comments
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυψη της αρίθμησης σχολίων

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: ID number of author, or multiple IDs delimited by comma
el_GR: Αριθμός Αναγνώρισης του συγγραφέα, ή πολλαπλές ταυτότητες, οριοθετημένα με κόμμα

en: Select size of player
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος του player

en: Large
el_GR: Μεγάλο

en: Small
el_GR: Μικρό

en: Use autoplay on page load
el_GR: Χρήση της αυτόματης αναπαραγωγής στη σελίδα φόρτωσης

en: Select type of toggles
el_GR: Επιλέξτε τύπο των toggles

en: Horizontal Tabs
el_GR: Οριζόντιες καρτέλες

en: Vertical Tabs
el_GR: Κατακόρυφες καρτέλες

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Twitter username (account)
el_GR: Twitter όνομα χρήστη (λογαριασμός)

en: Count of displayed posts
el_GR: Αρίθμηση εμφανιζόμενων άρθρων

en: Twitter API Data
el_GR: Twitter API δεδομένα

en: Date Format
el_GR: Μορφή ημερομηνίας

en: Format of posts dates
el_GR: Μορφή ημερομηνίας άρθρων

en: Escape Special Characters
el_GR: Ειδικοί χαρακτήρες διαφυγής

en: Escaping special characters used in posts
el_GR: Ειδικεί χαρακτήρες εξόδου που χρησιμοποιούνται στα άρθρα

en: Clickable Links
el_GR: Clickable συνδέσεις

en: Possibility click on posts links
el_GR: Δυνατότητα κλικ στους συνδέσμους των άρθρων

en: Display posts dates
el_GR: Εμφάνιση ημερομηνίες άρθρων

en: Select video source
el_GR: Επιλέξτε την πηγή του Βίντεο

en: URL of video displayed on page, use valid URL format with http://
el_GR: URL του βίντεο που εμφανίζεται στη σελίδα, χρησιμοποιήστε την έγκυρη μορφή URL με http://

en: Width of player
el_GR: Πλάτος του player

en: Color of border around video
el_GR: Χρώμα του περιγράμματος γύρω από το βίντεο

en: Theme &rarr; Blog Authors
el_GR: Θέμα &rarr; Blog συγγραφείς

en: View author archive
el_GR: Δείτε το άρχείο του Συγγραφέα

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: Display Post Count?
el_GR: Εμφανίζει τον αριθμό των Άρθρων;

en: Display Author Gravatar?
el_GR: Εμφάνιση Gravatar Συγγραφέα;

en: Customize displaying posts
el_GR: Προσαρμόγη εμφάνισης των άρθρων

en: Theme &rarr; Posts
el_GR: Θέμα &rarr; Άρθρα

en: Number of posts
el_GR: Αριθμός άρθρων

en: Excerpt length
el_GR: Μήκος αποσπάσματος

en: Show read more
el_GR: Προβολή Διαβάστε περισσότερα

en: Show thumbnails
el_GR: Εμφάνιση μικρογραφιών

en: Thumbnail width
el_GR: Πλάτος μικρογραφίας

en: Thumbnail height
el_GR: Υψος μικρογραφίας

en: Thumbnail position
el_GR: Θέση μικρογραφίας

en: Display social icons for current page
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων κοινωνικής δυκτίωσης στην τρέχουσα σελίδα

en: Theme &rarr; Social Icons
el_GR: Θέμα &rarr; εικόνες κοινωνικής δυκτίωσης

en: Show icon title
el_GR: Εμφάνιση τίτλου εικονιδίων

en: Display submenu for current page
el_GR: Εμφάνιση δευτερεύον μενού τρέχουσας σελίδας

en: Theme &rarr; Submenu
el_GR: Θέμα &rarr; Υπομενού

en: Optional Class
el_GR: Προαιρετική Class

en: Top menu
el_GR: Επάνω μενού

en: Custom Html
el_GR: Προσαρμοσμένος κώδικας HTML

en: Custom html for your header.
el_GR: Προσαρμοσμένος κώδικας HTML για την κεφαλίδα σας.

en: Title Website Font
el_GR: Γραμματοσειρά Τίτλου ιστοσελίδας

en: Font Sizes
el_GR: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: Standard Text
el_GR: Προκαθορισμένο κείμενο

en: Basic text size in px
el_GR: Μέγεθος Βασικού κειμένου σε px

en: Small Text
el_GR: Μικρό κείμενο

en: Small text size in px
el_GR: Μέγεθος Μικρού κειμένου σε px

en: Decoration Text
el_GR: Διακόσμηση κειμένου

en: Size of decoration texts, buttons and other texts in px
el_GR: Μέγεθος των διακοσμητικών κειμένων, τα κουμπιά και κείμενα σε px

en: Main Menu Text
el_GR: Κείμενο Κυρίος Μενού

en: Menu text size in px
el_GR: Μέγεθος κειμένου Μενού σε px

en: Submenu Text
el_GR: Κείμενο υπομενού

en: Submenu text size in px
el_GR: Μέγεθος κειμένου υπομενού σε px

en: Input Text
el_GR: Κείμενο εισόδου

en: Form input text size in px
el_GR: Μέγεθος κειμένου εισαγωγής στη φόρμα σε px

en: Size of H1 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H1 σε px

en: Size of H2 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H2 σε px

en: Size of H3 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H3 σε px

en: Size of H4 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H4 σε px

en: Size of H5 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H5 σε px

en: Size of H6 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H6 σε px

en: Social icon link
el_GR: Σύνδεσμος Εικονιδίου Κοινωνικής Δυκτίωσης

en: Unlimited
el_GR: Απεριόριστο

en: 1 row
el_GR: 1 γραμμή

en: 2 rows
el_GR: 2 γραμμές

en: 3 rows
el_GR: 3 γραμμές

en: 4 rows
el_GR: 4 γραμμές

en: 5 rows
el_GR: 5 γραμμές

en: Header menu
el_GR: Μενού κεφαλίδας

en: Header Widget Areas
el_GR: Περιοχή Widget Κεφαλίδας

en: File
el_GR: Aρχείο

en: Widget Area
el_GR: Περιοχή widget

en: Select alignment of widgets in widget area
el_GR: Επιλέξτε ευθυγράμμιση των widgets στην περιοχή widget

[ctx: name of element]
en: Matches
el_GR: Αγώνες

en: Custom Background
el_GR: Προσαρμοσμένο φόντο

en: Choose custom html background
el_GR: Επιλέξτε προσαρμοσμένο φόντο μορφή html

en: Select type of display for the element
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο εμφάνισης για το στοιχείο

en: Actual Match
el_GR: Πραγματικός αγώνας

en: All Matches
el_GR: Όλοι οι αγώνες

en: Actual Match Display Options
el_GR: Επιλογές Εμφάνισης Πραγματικού Αγώνα

en: Select type of display actual match
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο εμφάνισης πραγματικού αγώνα

en: Latest Match Only
el_GR: Τελευταίος αγώνας μόνο

en: Next Match Only
el_GR: Επόμενος αγώνας μόνο

en: Both
el_GR: Και τα δύο

en: Display Category Title
el_GR: Εμφάνιση Τίτλου Κατηγορίας

en: Image Ratio
el_GR: Αναλογία εικόνας

en: Page Title Background
el_GR: Φόντο Σελίδας Τίτλου

en: Site Header
el_GR: Κεφαλίδα του site

en: Background color and opacity of site header
el_GR: Χρώμα φόντου και αδιαφάνειας περιοχής κεφαλίδας

en: Menu Hover Items
el_GR: Hover Στοιχείων Μενού

en: Hover Color of menu items text
el_GR: Hover χρώμα κειμένου αντικειμένων Μένου

en: flexible images
el_GR: ευέλικτες εικόνες

[ctx: name of element]
en: Widget Area
el_GR: Περιοχή widget

en: Header & Page Title Background
el_GR: Κεφαλίδα & Φόντο Σελίδας Τίτλου

en: Color is set for header, image is set for page title
el_GR: Χρώμα έχει οριστεί για την κεφαλίδα, εικόνα έχει οριστεί για τον τίτλο της σελίδας

en: Monday Menu Link
el_GR: Μενού σύνδεσης Δευτέρας

en: Tuesday Menu Link
el_GR: Μενού Σύνδεσης Τρίτης

en: Wednesday Menu Link
el_GR: Μενού Σύνδεσης Τετάρτης

en: Thursday Menu Link
el_GR: Μενού σύνδεσης Πέμπτης

en: Friday Menu Link
el_GR: Μενού σύνδεσης Παρασκευής

en: Saturday Menu Link
el_GR: Μενού σύνδεσης Σάββατου

en: Sunday Menu Link
el_GR: Μενού σύνδεσης Κυριακής

en: Show or hide title
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυψη τίτλου

en: Select format for images
el_GR: Επιλέξτε τη μορφή των εικόνων

en: Widget area
el_GR: Περιοχή widget

en: Select widget area to display
el_GR: Επιλέξτε περιοχή widget για εμφάνιση

en: Item Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου του στοιχείου

en: Item Optional Background Color
el_GR: Προεραιτικό Χρώμα Φόντου για το Στοιχείο

en: Titles Color
el_GR: Χρώμα τίτλων

en: Custom color of titles
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα τίτλων

en: Text Color
el_GR: Χρώμα κειμένου

en: Custom color of text
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα του κειμένου

en: Links Color
el_GR: Χρώμα Συνδέσμων

en: Custom color of links
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα των συνδέσεων

en: Custom Button
el_GR: Προσαρμοσμένο κουμπί

en: Button Text Color
el_GR: Κουμπί χρώμα κειμένου

en: Custom text button color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα κειμένου στο κουμπί

en: Text displayed in the Button
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στο κουμπί

en: Button Url
el_GR: Κουμπί Url

en: Imput url for the Button
el_GR: Εισάγεται url για το Κουμπί

en: Double
el_GR: Διπλό

[ctx: name of element]
en: Header Map
el_GR: Κεφαλίδα χάρτη

[ctx: name of element]
en: Search Form
el_GR: Φόρμα αναζήτησης

[ctx: name of element]
en: Taxonomy List
el_GR: Λίστα Taxonomy

[ctx: name of element]
en: Items
el_GR: Στοιχεία

[ctx: name of element]
en: Items Info
el_GR: Πληροφορίες Στοιχείων

en: Header Map
el_GR: Κεφαλίδα χάρτη

en: Image Options
el_GR: Επιλογές εικόνας

en: Header Image
el_GR: Εικόνα κεφαλίδας

en: Display Header Resources
el_GR: Προβολή Πόρων Κεφαλίδας

en: Item Category / Location Options
el_GR: Κατηγορία Στοιχείου / Επιλογές Τοποθεσίας

en: Basic Options
el_GR: Βασικές επιλογές

en: Category Default Icon
el_GR: Κατηγορία προεπιλεγμένο εικονίδιο

en: Default icon for categories without own icon
el_GR: Προεπιλεγμένο εικονίδιο για τις κατηγορίες χωρίς δικό του εικονίδιο

en: Category Default Map Marker
el_GR: Προεπιλογή δείκτη Χάρτη Κατηγορίας

en: Default marker for categories without own map marker
el_GR: Προεπιλεγμένος δείκτης για κατηγορίες χωρίς δικό σας δείκτη Χάρτης

en: Location Default Icon
el_GR: Τοποθεσία προεπιλεγμένο εικονίδιο

en: Default icon for locations without own icon
el_GR: Προεπιλεγμένο εικονίδιο για τοποθεσίες χωρίς δικό του εικονίδιο

en: Category Default Image
el_GR: Κατηγορία Προεπιλεγμένη Εικόνα

en: Default image for categories without own header image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα για τις κατηγορίες χωρίς δική του εικόνα κεφαλίδας

en: Location Default Image
el_GR: Προεπιλεγμένη Τοποθεσία Εικόνας

en: Default image for locations without own header image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα για τις τοποθεσίες χωρίς δική του εικόνα κεφαλίδας

en: Header image height
el_GR: Ύψος Εικόνας Κεφαλίδας

en: List Options
el_GR: Λίστα επιλογών

en: Number of items per row
el_GR: Αριθμό των στοιχείων ανά γραμμή

en: Sorting Options
el_GR: Επιλογές ταξινόμησης

en: Number of Items
el_GR: Αριθμός στοιχείων

en: Number of items listed on one page
el_GR: Αριθμός των ειδών που περιλαμβάνονται σε μία σελίδα

en: Item Detail Options
el_GR: Λεπτομερείς Επιλογές Στοιχείου

en: Default Featured Image
el_GR: Προεπιλογή Προτεινόμενων Εικόνων

en: Default image for items without own featured image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα για στοιχεία χωρίς δική σας Προτεινόμενη Εικόνα

en: Default Header Image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα κεφαλίδας

en: Default image for items without own header image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα για στοιχεία χωρίς δική σας Εικόνα Κεφαλίδας

en: Contact Owner Options
el_GR: Επιλογές Επικοινωνίας Ιδιοκτήτη

en: Button Title
el_GR: Τίτλου κουμπιού

en: Title displayed on contact button
el_GR: Τίτλος που εμφανίζεται στο κουμπί επαφής

en: Disabled Button Title
el_GR: Απενεργοποίηση Τίτλου Κουμπιού

en: Title displayed on disabled contact button
el_GR: Τίτλος που εμφανίζεται όταν είναι απενεργοποιημένο το κουμπί επικοινωνίας

en: Email Message
el_GR: Μήνυμα Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Text displayed in email sent via contact form
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στο email που στέλνεται μέσω φόρμας επικοινωνίας

en: Name Input Label
el_GR: Όνομα ετικέτας Πεδίου

en: Label for name input
el_GR: Ετικέτα για πεδίου ονόματος

en: Email Input Label
el_GR: Ετικέτα Πεδίου Email

en: Label for email input
el_GR: Ετικέτα για το πεδίο email

en: Subject Input Label
el_GR: Ετικέτα πεδίου Θέματος

en: Label for subject input
el_GR: Ετικέτα πεδίου θέματος

en: Message Input Label
el_GR: Ετικέτα Πεδίου Μηνύματος

en: Label for message area
el_GR: Ετικέτα πεδίου περιοχής μυνήματος

en: Send Button Label
el_GR: Ετικέτα Κουμπιού Αποστολής

en: Label for send button
el_GR: Ετικέτα για το κουμπί Αποστολή

en: Validation Error Message
el_GR: Επικύρωση Μηνύματος Σφάλματος

en: Server Error Message
el_GR: Μήνυμα Σφάλματος Διακομιστή

en: Map Options
el_GR: Επιλογές Χάρτη

en: Map Height
el_GR: Υψος Χάρτη

en: Map Zoom
el_GR: Ζουμ χάρτη

en: Display landscape
el_GR: Εμφάνιση τοπίων

en: Display administratives
el_GR: Προβολή διοικητικών λειτουργιών

en: Display roads
el_GR: Εμφάνιση δρόμων

en: Display water
el_GR: Εμφάνιση νερού

en: Display poi
el_GR: Εμφάνιση poi

en: Address Options
el_GR: Επιλογές Διεύθυνσης

en: Hide Empty Values
el_GR: Απόκρυψη κενών τιμών

en: Hide empty contact information
el_GR: Απόκρυψη άδειων στοιχείων επικοινωνίας

en: Hide GPS
el_GR: Απόκρυψη GPS

en: Hide GPS information
el_GR: Απόκρυψη πληροφοριών GPS

en: Use nofollow attribute in web link for SEO purposes
el_GR: Χρησιμοποιήστε το χαρακτηριστικό nofollow στο web link για σκοπούς SEO

en: Features Options
el_GR: Eπιλογές Χαρακτηριστικών

en: Icon Size
el_GR: Μέγεθος Εικονιδίου

en: Size of features icons
el_GR: Χαρακτηριστικά μεγέθους εικονιδίων

en: Display Descriptions
el_GR: Εμφανίζει Περιγραφές

en: Display features descriptions
el_GR: Εμαφάνιση χαρακτηριστικών περιγραφών

en: Packages
el_GR: Πακέτα

en: Enable Email Notification
el_GR: Ενεργοποίηση Ειδοποίησης Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Email Notification Time
el_GR: Χρόνος ανακοίνωσης Email

en: Number of days before account expires
el_GR: Αριθμός ημερών πριν από τη λήξη λογαριασμού

en: Email Notification Subject
el_GR: Θέμα ειδοποίησης e-mail

en: Email Notification Message
el_GR: Μήνυμα ειδοποίησης Email

en: Package Types
el_GR: Τύποι Πακέτου

en: Admin approve
el_GR: Εγκρίνει ο admin

en: Admin must approve item before showing on frontend
el_GR: Ο Admin πρέπει να εγκρίνετε το στοιχείο πριν από την προβολή στο frontend

en: Admin approve edited
el_GR: Ο Admin εγκρίνει την επεξεργασία

en: Admin must approve edited item before showing on frontend
el_GR: Ο Admin πρέπει να εγκρίνει την επεξεργασία του στοιχείο πριν από την προβολή στο frontend

en: Featured items
el_GR: ΑΞΙΖΕΙ να δειτε

en: Items in this package can be featured
el_GR: Αντικείμενα σε αυτό το πακέτο μπορεί να εμφανίζονται

en: Maximum Items
el_GR: Μέγιστος αριθμός στοιχείων

en: Expiration Limit
el_GR: Όριο Λήξης

en: Package expiration limit in days (0 for unlimited). Used for free and single paypal payments.
el_GR: Όριο λήξης πακέτο σε ημέρες (0 για απεριόριστο). Χρησιμοποιούνται για δωρεάν και ενιαίες πληρωμές paypal.

en: Price
el_GR: Τιμή

en: Package price (0 for free)
el_GR: Τιμή Πακέτου (0 για δωρεάν)

en: Content (Editor)
el_GR: Περιεχόμενο (Editor)

en: Content (Media)
el_GR: Περιεχόμενο (Media)

en: Telephone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Web
el_GR: Ιστός

en: Opening Hours
el_GR: Ώρες λειτουργίας

en: Gallery
el_GR: Συλλογή φωτογραφιών

en: Features
el_GR: Χαρακτηριστικά

en: Payments
el_GR: Πληρωμές

en: Currency
el_GR: Νόμισμα

en: Currency code for payments
el_GR: Κωδικός νομίσματος για τις πληρωμές

en: Payment Gates
el_GR: Πύλες πληρωμής

en: Bank Transfer
el_GR: Τραπεζικό έμβασμα

en: Auto Zoom & Fit Map
el_GR: Αυτόματο Ζουμ & Fit Map

en: Enable or disable clustering feature
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τη δυνατότητα clustering

en: Set size of radius for clustering
el_GR: Ορισμός μεγέθους ακτίνας ομαδοποίησης

en: Geolocation
el_GR: Γεωεντοπισμός

en: Enable or disable geolocation feature
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε το χαρακτηριστικό geolocation

en: Infobox options
el_GR: Επιλογές Infobox

en: Enable Telephone Numbers
el_GR: Ενεργοποίηση τηλεφωνικών αριθμών

en: Display landscapes
el_GR: Εμφάνιση τοπίων

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Select location displayed on page
el_GR: Επιλέξτε την θέση που εμφανίζεται στη σελίδα

en: Top Rated
el_GR: Κορυφαία βαθμολογία

en: Display only "Featured Items"
el_GR: Εμφανίσετε μόνο "Προτεινόμενα στοιχεία"

en: Show only featured items of the selected category
el_GR: Εμφανίζονται μόνο τα προτηνόμενα στοιχεία της επιλεγμένης κατηγορίας

en: Select type of Search Form
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο της φόρμας αναζήτησης

en: Search Form
el_GR: Φόρμα αναζήτησης

en: Search Sentence
el_GR: Φράση αναζήτησης

en: Radius units
el_GR: Radius μονάδες

en: Select units for radius
el_GR: Επιλέξτε μονάδες για radius

en: Kilometers
el_GR: Χιλιόμετρα

en: Miles
el_GR: Μίλια

en: Radius Help
el_GR: Radius βοήθεια

en: Write sentence represented the search form
el_GR: Γράψτε πρόταση εκπροσώπησης στην φόρμα αναζήτησης

en: Display category
el_GR: Εμφανιζόμενη Κατηγορία

en: Item Categories
el_GR: Κατηγορίες ειδών

en: Item Locations
el_GR: Τοποθεσία στοιχείου

en: Display items
el_GR: Εμφάνιση στοιχείων

en: Theme &rarr; Items
el_GR: Θέμα &rarr; στοιχεία

en: No items found
el_GR: Δεν βρέθηκαν στοιχεία

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Locations
el_GR: Τοποθεσίες

en: Register or login users form
el_GR: Εγγραφή ή σύνδεση φόρμα χρήστων

en: Theme &rarr; Login
el_GR: Θέμα &rarr; Σύνδεση

en: Opened Tab
el_GR: Καρτέλα Άνοιξε

en: Login Description
el_GR: Περιγραφή σύνδεσης

en: Logout Description
el_GR: Αποσύνδεση περιγραφή

en: Register Description
el_GR: Περιγραφή Εγγραφής

en: Terms and Conditions acceptation required
el_GR: Αποδοχή όρων και προϋποθέσεων που απαιτούνται

en: Terms and Conditions label
el_GR: Ετικέτα Όροι και προϋποθέσεις

en: Display newest item
el_GR: Προβολή νεότερου στοιχείου

en: Theme &rarr; Newest Item
el_GR: Θέμα &rarr; Νεότερο Στοιχείο

en: CityGuide: Account Disabled
el_GR: CityGuide: Ο λογαριασμός έχει απενεργοποιηθεί

en: Account
el_GR: Λογαριασμός

en: Expiration in days
el_GR: Λήξη σε ημέρες

en: Payment type
el_GR: Τρόπος πληρωμής

en: Renew Account
el_GR: Ανανέωση του λογαριασμού

en: Upgrade Account
el_GR: Αναβάθμιση λογαριασμού

en: Account type
el_GR: Τύπος λογαριασμού

en: Post <a href='%s'>#%d</a> was updated and awaiting your moderation.
el_GR: Η δημοσίευση <a href='%s'>#%d</a> ενημερώθηκε και περιμένει τον έλεγχό σας.

en: Post ready for review
el_GR: Η δημοσίευση είναι έτοιμη για αναθεώρηση

en: User %s with ID #%d (%s) is requesting account renew via Bank Transfer
el_GR: Ο χρήστης %s με ID #%d (%s) αιτείται την ανανέωση του λογαριασμού του μέσω Τραπεζικού Εμβάσματος

en: Account renew request
el_GR: Αίτημα ανανέωσης λογαριασμού

en: User %s with ID #%d (%s) is requesting account upgrade to (%s) via Bank Transfer
el_GR: Ο χρήστης %s με ID #%d (%s) αιτείται την αναβάθμιση του λογαριασμού του σε (%s) μέσω Τραπεζικού Εμβάσματος

en: Account upgrade request
el_GR: Αίτημα αναβάθμισης λογαριασμού

en: Maximum items for the current package exceeded
el_GR: Ο Μέγιστος αριθμός στοιχείων για το τρέχον πακέτο έχει υπέρβη

en: Rating was approved
el_GR: Η βαθμολογία εγκρίθηκε

en: Menu Width
el_GR: Πλάτος μενού

en: Tools Width
el_GR: Πλάτος εργαλείων

en: Select type of item
el_GR: Επιλέξτε Είδος αντικειμένου

en: Large Image
el_GR: Μεγάλη Εικόνα

en: Website
el_GR: Ιστιοσελίδα

en: Video
el_GR: Βίντεο

en: Crop From Position
el_GR: Crop από θέση

en: Anchor point of the source image, used when cropping image
el_GR: Σημείο Anchor της πηγαίας εικόνας, χρησιμοποιείται όταν κάνεται περικοπή εικόνας

en: Link To Website
el_GR: Σύνδεσμος για την ιστοσελίδα

en: Link to website used with Website type, use valid URL format with http://
el_GR: Σύνδεση με ιστοσελίδα που χρησιμοποιείται με τον τύπο ιστοσελίδα, χρήση έγκυρης μορφή URL με http://

en: Link To Video
el_GR: Σύνδεση με βίντεο

en: Link to video used with Video type, use valid URL format with http://
el_GR: Σύνδεση με βίντεο που χρησιμοποιούνται με Βίντεο τύπου, χρήση έγκυρης μορφής URL με http://

en: Video Format
el_GR: Μορφή Βίντεο

en: Select format of video
el_GR: Επιλέξτε μορφή βίντεο

en: Information Title
el_GR: Τίτλος Πληροφορίας

en: Information
el_GR: Πληροφορίες

en: Item gallery
el_GR: Gallery στοιχείου

[ctx: name of element]
en: Facilities
el_GR: Eγκαταστάσεις

en: Theme Color Dark
el_GR: Χρώμα Θέματος Σκούρο

en: Dark theme color for dark elements
el_GR: Σκοτεινό χρώμα θέματος για σκούρα στοιχεία

en: Theme Color Light
el_GR: Χρώμα Θέματος Ανοιχτόχρωμο

en: Main theme color for light elements
el_GR: Χρώμα Κυρίος θέματος για ανοιχτόχρωμα στοιχεία

en: Header Share
el_GR: Μοιραστείτε τη Κεφαλίδα

en: Header Social Icons
el_GR: Κεφαλίδα Εικόνες Κοινωνικής Δικτύωσης

en: Enable Facebook
el_GR: Ενεργοποίηση του Facebook

en: Enable Twitter
el_GR: Ενεργοποίηση του Twitter

en: Enable Google+
el_GR: Ενεργοποίηση του Google +

en: Menu Items Hover
el_GR: Hover στοιχεία μενού

en: Color of menu items text on hover
el_GR: Χρώμα κειμένου στοιχείων μενού με hover

en: Icon Font
el_GR: Γραμματοσειρά Εικονιδίου

en: Class of icon from FontAwesome - disable Icon Image
el_GR: Class του εικονιδίου από το FontAwesome - Απενεργοποίηση εικονίδιο εικόνας

en: Subtitle
el_GR: Υπότιτλος

en: Text displayed with main title of service box
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται με τον κύριο τίτλο στο κουτί υπηρεσίας

en: Item Color
el_GR: Χρώμα στοιχείου

en: Color of this Item
el_GR: Χρώμα αυτού του στοιχείου

en: Class of icon from FontAwesome
el_GR: Class εικονιδίουο από FontAwesome

en: URL of image displayed in service box
el_GR: URL της εικόνας που εμφανίζεται στο κουτί υπηρεσίας

en: Hover Image
el_GR: Hover Εικόνα

en: URL of image displayed in service box on hover event
el_GR: URL της εικόνας που εμφανίζεται στο κουτί υπηρεσίας, για την περίπτωση hover

en: Main text displayed in service box
el_GR: Κύρια κείμενο που εμφανίζεται στο κουτί υπηρεσίας

en: "Read more" text
el_GR: Κείμενο "Διαβάστε περισσότερα"

en: Text for "Read more" link
el_GR: Κείμενο για το σύνδεσμο "Διαβάστε περισσότερα"

en: URL of "Read more" link, use valid URL format with http://
el_GR: URL  "Διαβάστε περισσότερα" σύνδεσμος, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: Advanced Settings
el_GR: Ρυθμίσεις για Προχωρημένους

en: Submenu Icon Font
el_GR: Γραμματοσειρά Εικονιδίου Υπομενού

en: Class of icon from FontAwesome on dropped submenu
el_GR: Class εικονιδίου από FontAwesome σε αναπτυσόμενο υπομενού

en: Item Submenu
el_GR: Στοιχείο Δευτερεύον μενού

en: Add new links for item submenu or remove existing links by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing links.
el_GR: Προσθέσετε νέες συνδέσεις για το στοιχείο υπομενού ή την αφαίρεση των υφιστάμενων συνδέσεων κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για να καταργήσετε όλες τις υπάρχουσες συνδέσεις.

en: Link title text
el_GR: Σύνδεση τίτλου κειμένου

en: Link, use valid URL format with http://
el_GR: Σύνδεση, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: URL of page to be redirected, use valid URL format with http://
el_GR: Διεύθυνση URL της σελίδας αναπροσδιορισμού, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

[ctx: job position]
en: Position
el_GR: Θέση

en: Position of member in the company, community, etc
el_GR: Θέση του μέλους στην εταιρεία, Κοινότητα, κλπ

en: About member
el_GR: Σχετικά με το μέλος

en: Information about member
el_GR: Πληροφορίες σχετικά με το μέλος

en: Add new Social Icon by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Social Icon by click on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Social Icons.
el_GR: Προσθήκη νέου εικονιδίου κοινωνικής δικτύωσης κάντε κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή να καταργήσετε την υπάρχων εικονίδιο κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για να καταργήσετε όλα τα υπάρχοντα κοινωνικά εικονίδια.

en: Menu Order
el_GR: Διάταξη Μενού

en: Custom color of Icons
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα των εικονιδίων

en: Items Background
el_GR: Φόντο Αντικειμένων

en: Background of the items
el_GR: Φόντο από τα στοιχεία

en: Display item descriptions
el_GR: Εμφανίζει περιγραφές ειδών

en: Social Icons Type
el_GR: Τύπος Εικονιδίων Κοινωνικής Δυκτίωσης

en: Font icons
el_GR: Γραμματοσειρά εικονιδίων

en: Image icons
el_GR: Εικόνα εικόνιδίων

en: Select display style for submenu of items
el_GR: Επιλέξτε το στυλ εμφάνισης για τα υπομενού των στοιχείων

en: Visible
el_GR: Ορατό

en: Image 1:1
el_GR: Εικόνα 1:1

en: Image 2:1
el_GR: Εικόνα 2:1

en: Image 4:3
el_GR: Εικόνα 4:3

en: Image 16:9
el_GR: Εικόνα 16:9

en: Image 1:2
el_GR: Εικόνα 1:2

en: Image 3:4
el_GR: Εικόνα 3:4

en: Image 9:16
el_GR: Εικόνα 9:16

en: Icon Offset
el_GR: Εικονίδιο Offset

en: Enable or disable vertical icon offset
el_GR: Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση εικονίδιο κάθετου offset

en: Icon Type
el_GR: Τύπος Εικονιδίου

[ctx: name of element]
en: Background Slider
el_GR: Φόντο Slider

en: Logo area width
el_GR: Πλάτος περιοχής λογότυπου

en: Menu area width
el_GR: Πλάτος περιοχής Μενού

en: Menu cols
el_GR: Μενού cols

en: Featured
el_GR: Προτεινόμενα

en: Display social icon also in header
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων Κοινωνικής Διστύωσης και στην κεφαλίδα

en: Transparent Background
el_GR: Διαφανές φόντο

en: Element has transparent background outside sidebars section
el_GR: Το Στοιχείο έχει διαφανές φόντο έξω από τα τμήματα των sidebars

en: On
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Off
el_GR: Κλειστό

en: Slide Duration
el_GR: Διάρκεια του Slide

en: The time while one slide is displayed
el_GR: O χρόνοw όπου ένα slide θα εμφανίζεται

en: Animation Duration
el_GR: Διάρκεια κίνησης

en: Duration of animation between slides
el_GR: Διάρκεια των animation μεταξύ των slides

en: Background Slides
el_GR: Φόντο των Slides

en: Text for own identification of slide
el_GR: Κείμενο για τη δική αναγνώριση του slide

en: Background image of slide
el_GR: Εικόνα φόντου του slide

en: Color of slide displayed with transparent image
el_GR: Χρώμα tou slide που θα εμφανίζεται με τη διαφανή εικόνα

en: Background Position
el_GR: Θέση Φόντου

en: Position of background image in slide
el_GR: Θέση της εικόνας φόντου στο slide

en: Street View
el_GR: Προβολή Δρόμων

en: Enable or disable street view feature
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση το χαρακτηριστικό προβολής δρόμων

en: Title Section Options
el_GR: Επιλογές Τμήματος Τίτλου

en: Height of title section
el_GR: Ύψος τμήματος του τίτλου

en: Show description floated over portfolio gallery
el_GR: Εμφάνιση περιγραφής που επιπλέει πάνω από portfolio gallery

en: Theme rule
el_GR: Κανόνας Θέματος

en: Scroll Main Menu
el_GR: Scroll Κυρίος Μενού

en: Enable or disable main menu to be scrollable
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή απενεργοποιήσετε το scrollable του κυρίος μενού

en: Scroll Left Sidebar
el_GR: Κύλιση Αριστερού Sidebar

en: Enable or disable left sidebar to be scrollable
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε την κύλιση του αριστερού sidebar

en: Header Background
el_GR: Φόντο Κεφαλίδας

en: Site Header Background
el_GR: Φόντο κεφαλίδας του ιστότοπού

en: Tiny Text
el_GR: Μικροσκοπικό κείμενο

en: Tiny text size in px
el_GR: Μικροσκοπικό κείμενο μέγεθος σε px

en: Featured Item
el_GR: ΑΞΙΖΕΙ να δειτε

en: Icon Effect
el_GR: Εφφέ Εικονιδίου

en: Display border for product image
el_GR: Εμαφάνιση άκρων για την εικόνα του προϊόντος

en: Slider displays navigation arrows, title and description only if page is blank (without any other content and elements).
el_GR: Το Slider εμφανίζει πλοήγηση με βέλη, τίτλος και περιγραφή μόνο εάν η σελίδα είναι κενή (χωρίς οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο και στοιχεία).

en: Short description of slide
el_GR: Σύντομη περιγραφή του slide

en: Display banner for current page
el_GR: Εμφάνιση banner για την τρέχουσα σελίδα

en: Theme &rarr; Banner
el_GR: Θέμα &rarr; Banner

en: Link:
el_GR: Σύνδεσμος:

en: Open in new window?
el_GR: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο?

[ctx: name of element]
en: Authors
el_GR: Συντάκτες

en: Post Geolocation
el_GR: Geolocation άρθρου

en: Post Background
el_GR: Φόντο άρθρου

en: Post Gallery
el_GR: Gallery άρθρου

en: Theme Color Colorful
el_GR: Χρώμα Θέματος Πολύχρωμο

en: Main theme color for colored elements
el_GR: Χρώμα Κυρίος θέματος για χρωματιστά στοιχεία

en: Background Height
el_GR: Ύψος Φόντου

en: Header background height in px
el_GR: Ύψος φόντου Κεφαλίδας σε px

en: Authors
el_GR: Συντάκτες

en: Login Redirect
el_GR: Ανακατεύθυνση Σύνδεσης

en: If nothing selected redirect to author's blog page
el_GR: Αν τίποτα δεν έχει επιλέγει ανακατεύθυνση στη σελίδα του σελίδα συντάκτη

en: Registration Redirect
el_GR: Ανακατεύθυνση Εγγραφής

en: If nothing selected redirect to home page
el_GR: Αν τίποτα δεν επιλέγεται ανακατευθύνει στην αρχική σελίδα

en: Author's Blog Default Content
el_GR: Blog του Συγγραφέα προεπιλεγμένο περιεχόμενο

en: In case author hasn't published any posts yet you can create custom content for his empty page. If author already has some post this content will be ignored.
el_GR: Σε περίπτωση συγγραφέας δεν έχει δημοσιεύσει κανένα άρθρο ακόμα μπορείτε να δημιουργήσετε προσαρμοσμένο περιεχόμενο για την κενή σελίδα. Αν ο συγγραφέας έχει ήδη κάποιο άρθρο θα αγνοηθεί αυτό το περιεχόμενο.

en: Author's Welcome Screen
el_GR: Οθόνη υποδοχής του συγγραφέα

en: This content will be shown as welcome screen for logged author with no posts
el_GR: Αυτό το περιεχόμενο θα εμφανιστεί ως οθόνη υποδοχής για συνδεδεμένος συγγραφέας με κανένα άρθρο

en: Visitor's Welcome Screen
el_GR: Καλώς ήρθατε οθόνη του επισκέπτη

en: This content will be shown for visitors of author blog with no posts
el_GR: Αυτό το περιεχόμενο θα εμφανιστεί για τους επισκέπτες του blog του συγγραφέα όταν δεν υπάρχουν άρθρα

en: Add custom background for your post page
el_GR: Προσθέστε προσαρμοσμένο φόντο για τη σελίδα των άρθρων σας

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Choose custom background for your author page
el_GR: Επιλέξετε προσαρμοσμένη φόντο για τη σελίδα του συγγραφέα

en: Biographical Info
el_GR: Βιογραφικές πληροφορίες

en: Add user's biography information
el_GR: Προσθέστε τις πληροφορίες βιογραφίας του χρήστη

en: Select authors listed on page
el_GR: Επιλέξτε τους συγγραφείς που θα παρατίθονται στη σελίδα

en: Select order of authors listed on page
el_GR: Επιλέξτε σειρά των συγγραφέων που θα παρατίθονται στη σελίδα

en: Post count
el_GR: Πλήθος αναρτήσεων

en: Registered
el_GR: Εγγεγραμμένοι

en: Number of authors listed on page
el_GR: Αριθμός των συγγραφέων που θα παρατίθονται στη σελίδα

en: Select layout type of displayed authors
el_GR: Επιλέξτε τύπο διάταξης, που θα εμφανίζονται οι συγγραφείς

en: Item Background
el_GR: Φόντο Αντικειμένων

en: Enable or disable item background
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε το στοιχείο φόντου

en: Item Background Image
el_GR: Εικόνα Φόντου Στοιχείου

en: Enable or disable author background image
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση εικόνα φόντου συγγραφέα

en: Additional Information
el_GR: Πρόσθετες Πληροφορίες

en: Author Avatar
el_GR: Avatar Συγγραφέα

en: Enable or disable author avatar
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση avatar συγγραφέα

en: Posts Count
el_GR: Αρίθμηση  Άρθρων

en: Enable or disable post counts
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση την αρίθμηση  άρθρων

en: Author Bio
el_GR: Bio Συγγραφέα

en: Enable or disable author biography
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση τη βιογραφία του συγγραφέα

en: Enable or disable social icons
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση τις εικόνες κοινωνικής δυκτίωσης

en: Number of authors in one row
el_GR: Αριθμός των συγγραφέων σε μία γραμμή

en: Columns Layout
el_GR: Διάταξη στηλών

en: Display lines between columns
el_GR: Εμφανίζει γραμμές μεταξύ των στηλών

en: Special Page Title
el_GR: Ειδικός Τίτλος Σελίδας

en: Use settings specific for special pages (author, post, category, archive). Title field above will be ignored.
el_GR: Χρησιμοποιήστε συγκεκριμένες ρυθμίσεις για τις ειδικές σελίδες (συγγραφέας, άρθρο, κατηγορία, αρχείο). Παραπάνω πεδίο "Τίτλος" θα παραβλεφθούν.

en: Display Posts
el_GR: Εμαφάνιση Άρθρων

en: Post Markers
el_GR: Δείκτες Άρθρων

en: Special Page Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Ειδικής σελίδας

en: Use settings specific for special pages (author, single post, category, archive). Category option will be ignored.
el_GR: Χρησιμοποιήστε συγκεκριμένες ρυθμίσεις για τις ειδικές σελίδες (συγγραφέας, ενιαίο άρθρο, κατηγορία, αρχείο). Επιλογή Κατηγορίας θα παραβλεφθή.

en: Share
el_GR: Μοιραστείτε το

en: Display or hide page share
el_GR: Προβολή ή απόκρυψη διαμοιρασμού σελίδας

en: Enable or disable post author
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε το μετα συντάκτη

en: Enable or disable categories list
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τη λίστα κατηγοριών

en: Visits
el_GR: Επισκέψεις

en: Enable or disable post visits count
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση τον μετρητή επισκέψεων άρθρων

en: Enable or disable post date
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση Ημερ/νία έκδοσης

en: Enable or disable post excerpt
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή  απενεργοποιήσετε το post excerpt

en: Image Size
el_GR: Μέγεθος εικόνας

en: Height of images
el_GR: Ύψος των εικόνων

en: Item Colors
el_GR: Χρώμα στοιχείου

en: Custom color of background
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα του φόντου

en: Title Color
el_GR: Χρώμα τίτλου

en: Custom color of title
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα τίτλων

en: Custom Width
el_GR: Προσαρμοσμένο πλάτος

en: Custom max-width of element
el_GR: Προσαρμοσμένο max-πλάτος του στοιχείου

en: Display posts based on their view count.
el_GR: Εμφάνιση άρθρων με βάση την αρίθμηση προβολής.

en: Theme &rarr; Entry Views
el_GR: Θέμα &rarr; καταχώρηση εμφανίσεις

en: Limit:
el_GR: Όριο:

en: Order:
el_GR: Σειρά:

en: Show view count?
el_GR: Εμφάνιση αριθμού προβολών;

en: G &#8212; Suitable for all audiences
el_GR: G &#8212; Κατάλληλο για όλα τα ακροατήρια

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
el_GR: PG &#8212; Πιθανώς προσβλητικό, συνήθως για ακροατήρια 13 και άνω

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
el_GR: R &#8212; Προορίζεται για ενήλικες άνω των 17

en: X &#8212; Even more mature than above
el_GR: X &#8212; Ακόμη πιο ώριμη πάνω από

en: Local Avatars Only
el_GR: Τοπικά Avatars Μόνο

en: Local Upload Permissions
el_GR: Τοπικά Δικαιώματα Μεταφόρτωσης

en: Choose an Avatar
el_GR: Επιλέξετε ένα Avatar

en: Set as avatar
el_GR: Ορισμός ως avatar

en: Upload Avatar
el_GR: Φορτώστε Avatar

en: Choose an image from your computer:
el_GR: Επιλέξτε μια εικόνα από τον υπολογιστή σας:

en: Choose from Media Library
el_GR: Επιλέξτε από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Delete local avatar
el_GR: Διαγραφή τοπικού avatar

en: No local avatar is set. Set up your avatar at Gravatar.com.
el_GR: Δεν έχει οριστεί τοπικό avatar. Ρυθμίστε το avatar μέσω Gravatar.com.

en: You do not have media management permissions. To change your local avatar, contact the blog administrator.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα διαχείρισης των πολυμέσων. Για να αλλάξετε το τοπικό avatar σας, επικοινωνήστε με το διαχειριστή του ιστολογίου.

en: Rating
el_GR: Βαθμολογία

en: If the local avatar is inappropriate for this site, Gravatar will be attempted.
el_GR: Εάν το τοπικό avatar είναι ακατάλληλη για αυτό το site, θα επιχειρηθεί Gravatar.

en: For security reasons, the extension ".php" cannot be in your file name.
el_GR: Για λόγους ασφαλείας, η επέκταση ".php" δεν μπορεί να είναι στο όνομα του αρχείου.

en: Please upload a valid image file for the avatar.
el_GR: Παρακαλώ Ανεβάστε ένα έγκυρο αρχείο εικόνας για το avatar.

en: There was an error uploading the avatar:
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά το φόρτωμα το avatar:

en: You do not have permission to edit this user.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα επεξεργασίας αυτού του χρήστη.
