skeleton - en to el_GR translation catalogue (1354 entries)

en: "Page templates" option is available only on local options for specific page.
el_GR: "Πρότυπα σελίδων" η επιλογή είναι διαθέσιμη μόνο στο τοπικές επιλογές για τη συγκεκριμένη σελίδα.

en: "Read more" text
el_GR: Κείμενο "Διαβάστε περισσότερα"

en: %s (Invalid)
el_GR: %s (άκυρο)

en: %s (Pending)
el_GR: %s (εν αναμονή)

en: %s - WooCommerce Shop Page
el_GR: %s WooCommerce Κατάστημα Σελίδα

en: &hellip; saving &hellip;
el_GR: &hellip; αποθήκευση &hellip;

en: + / - coordinate on X axis
el_GR: + / - συντονισμό σε X άξονα

en: + / - coordinate on Y axis
el_GR: + / - συντονισμό σε X άξονα

en: + Add New Item
el_GR: + Προσθήκη νέου στοιχείου

en: 1 Col
el_GR: 1 Στήλη

en: 1 row
el_GR: 1 γραμμή

en: 2 rows
el_GR: 2 γραμμές

en: 3 rows
el_GR: 3 γραμμές

en: 4 rows
el_GR: 4 γραμμές

en: 404 page
el_GR: Σελίδα 404

en: 5 rows
el_GR: 5 γραμμές

en: <strong>%s</strong> Local Options
el_GR: <strong>%s</strong> Τοπικές επιλογές

en: <strong>All available %s will be displayed.</strong><br><em>(Because there are no categories in %s or all categories are empty)</em>
el_GR: <strong>Όλα τα διαθέσιμα %s θα εμφανιστούν.</strong><br><em>(Διότι δεν υπάρχουν κατηγορίες σε %s ή όλες οι κατηγορίες είναι άδειες)</em>

en: <strong>Default Layout</strong> Options
el_GR: <strong>Προεπιλεγμένη διάταξη</strong> Επιλογές

en: <strong>Theme Options:</strong> %s
el_GR: <strong>Επιλογές θέματος:</strong> %s

en: <strong>Warning!</strong> Importing of demo content will delete all your current content in database.
el_GR: <strong>Προειδοποίηση!</strong> Η Εισαγωγή περιεχομένου επίδειξης θα διαγράψει όλα τα τρέχοντα περιεχόμενα στη βάση δεδομένων.

en: <strong>Warning!</strong> This import will delete all content, all theme settings and some WordPress settings in database.
el_GR: <strong>Προειδοποίηση!</strong> Αυτή η εισαγωγή θα διαγράψει όλο το περιεχόμενο, όλες τις ρυθμίσεις του θέματος και κάποια κάποιες WordPress ρυθμίσεις στη βάση δεδομένων.

en: <strong>Warning!</strong> This import will delete all entries in database for selected option
el_GR: <strong>Προειδοποίηση!</strong> Αυτή η εισαγωγή θα διαγράψει όλες τις εγγραφές στην βάση δεδομένων για αυτή την επιλογή

en: AIT Themes Requirements Checker
el_GR: Το θέμα AIT απαιτή Checker

en: AIT Themes Requirements Checker checks if your server and PHP configuration meets the requirements for running this AIT Theme. It checks version of PHP, if appropriate PHP extensions have been loaded, and if PHP directives are set correctly.
el_GR: Τα θέματα AIT Απαιτούν έλεγχο αν ο διακομιστή σας και η διαμόρφωση της PHP πληρούν τις απαιτήσεις για τη λειτουργία αυτού του θέματος ΑΙΤ. Έλεγχος έκδοσης της PHP, ελέγχει αν έχουν φορτωθεί κατάλληλες επεκτάσεις PHP, και εάν οι οδηγίες της PHP έχουν οριστεί σωστά.

en: About member
el_GR: Σχετικά με το μέλος

en: Account
el_GR: Λογαριασμός

en: Account renew request
el_GR: Αίτημα ανανέωσης λογαριασμού

en: Account type
el_GR: Τύπος λογαριασμού

en: Account upgrade request
el_GR: Αίτημα αναβάθμισης λογαριασμού

en: Active Menu Item
el_GR: Στοιχεία Ενεργού Μενού

en: Actual Match
el_GR: Πραγματικός αγώνας

en: Actual Match Display Options
el_GR: Επιλογές Εμφάνισης Πραγματικού Αγώνα

en: Add Column
el_GR: Προσθήκη στήλης

en: Add New Page
el_GR: Προσθέστε νέα σελίδα

en: Add another tab
el_GR: Προσθέσετε μια καρτέλα

en: Add custom background for your post page
el_GR: Προσθέστε προσαρμοσμένο φόντο για τη σελίδα των άρθρων σας

en: Add new Counter by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Counter by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Counters.
el_GR: Προσθέστε νέο μετρητή κάνοντας κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή καταργήσετε τον υπάρχων Μετρητή κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στον σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για να καταργήσετε όλους τους υπάρχοντες μετρητές.

en: Add new Footer Widget Area by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Footer Widget Area by clicking on red cross.
el_GR: Προσθέστε νέα περιοχή Widget στο υποσέλιδο κάνοντας κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή καταργήστε την υπάρχουσας περιοχή Widget υποσέλιδου κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό.

en: Add new List item by click on "+ Add New Item" link, or remove existing List item by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing List items.
el_GR: Προσθέστε νέο στοιχείο λίστας κάνοντας κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο στοιχείο" σύνδεση, ή καταργήσετε την υπάρχουσα λίστα κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για την κατάργηση όλων των υπαρχόντων στοιχείων λίστας.

en: Add new Marker by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Marker by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Markers.
el_GR: Προσθέστε νέο Σημάδι κάνοντας κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή καταργήσετε τον υπάρχων Σημάδι κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στον σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για να καταργήσετε όλους τους υπάρχοντα Σημάδια.

en: Add new Sidebar by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Sidebar by clicking on red cross.
el_GR: Προσθήκη νέας πλευρικής μπάρας κάντε κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή για να καταργήσετε την υπάρχουσα μπάρα κάντε κλικ στο κόκκινο σταυρό.

en: Add new Social Icon by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Social Icon by click on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Social Icons.
el_GR: Προσθήκη νέου εικονιδίου κοινωνικής δικτύωσης κάντε κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή να καταργήσετε την υπάρχων εικονίδιο κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για να καταργήσετε όλα τα υπάρχοντα κοινωνικά εικονίδια.

en: Add new Social Icon by click on "+ Add New Item" link, or remove existing Social Icon by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing Social Icons.
el_GR: Για προσθήκη νέου εικονιδίου κοινωνικής δικτύωσης κάντε κλικ στο "+ ΠΡΟΣΘΕΣΕΤΕ νέο αντικείμενο" σύνδεση, ή να καταργήσετε το υπάρχων εικονίδιο κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για να καταργήσετε όλα τα υπάρχοντα κοινωνικά εικονίδια.

en: Add new links for item submenu or remove existing links by clicking on red cross. Click on "Remove All Items" link to remove all existing links.
el_GR: Προσθέσετε νέες συνδέσεις για το στοιχείο υπομενού ή την αφαίρεση των υφιστάμενων συνδέσεων κάνοντας κλικ στο κόκκινο σταυρό. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο "Αφαιρέστε όλα τα στοιχεία" για να καταργήσετε όλες τις υπάρχουσες συνδέσεις.

en: Add user's biography information
el_GR: Προσθέστε τις πληροφορίες βιογραφίας του χρήστη

en: Additional Information
el_GR: Πρόσθετες Πληροφορίες

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Address Options
el_GR: Επιλογές Διεύθυνσης

en: Address for marker position
el_GR: Διεύθυνση για τη θέση του δείκτη

en: Address of default position shown on Google Map
el_GR: Προεπιλεγμένη Διεύθυνση θέσης που φαίνεται στο χάρτη της Google

en: Admin Footer Text
el_GR: Admin κείμενο υποσέλιδου

en: Admin Title
el_GR: Τίτλος admin

en: Admin approve
el_GR: Εγκρίνει ο admin

en: Admin approve edited
el_GR: Ο Admin εγκρίνει την επεξεργασία

en: Admin branding
el_GR: Admin σήμα

en: Admin must approve edited item before showing on frontend
el_GR: Ο Admin πρέπει να εγκρίνει την επεξεργασία του στοιχείο πριν από την προβολή στο frontend

en: Admin must approve item before showing on frontend
el_GR: Ο Admin πρέπει να εγκρίνετε το στοιχείο πριν από την προβολή στο frontend

en: Administrative Hue
el_GR: Απόχρωση Administrative

en: Administrator settings
el_GR: Ρυθμίσεις διαχειριστή

en: Advanced
el_GR: Για προχωρημένους

en: Advanced Info
el_GR: Προηγμένες πληροφορίες

en: Advanced Settings
el_GR: Ρυθμίσεις για Προχωρημένους

en: Advertising Colors
el_GR: Χρώματα Διαφήμισης

en: Alignment
el_GR: Στοίχιση

en: All
el_GR: Όλα

en: All Matches
el_GR: Όλοι οι αγώνες

en: All attachments were sucessfully downloaded
el_GR: Όλα τα συνημμένα κατέβηκαν με επιτυχία

en: All inserts of theme settings to the database failed.
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις εισαγωγείς του θεματος στη βάση δεδομένων απέτυχαν.

en: All theme settings could not be imported. Reason(s): %s
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις θέματος δεν μπόρεσαν να εισαχθούν. Λόγο(ους): %s

en: All theme settings were imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις του θέματος είχουν εισαχθεί εν μέρει. Δεν μπόρεσαν να εισαχθούν ορισμένα δεδομένα. Εδώ είναι η έκθεση: %s

en: All theme settings were successfully imported, yay!
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις του θέματος εισήχθησαν με επιτυχία, yay!

en: Allow Comments
el_GR: Επιτρέπεται ο σχολιασμός

en: Allow users to comment this page
el_GR: Επιτρέπη στους χρήστες να σχολιάσουν αυτή τη σελίδα

en: Alphabetically
el_GR: Αλφαβητικά

en: Alternative Image
el_GR: Εναλλακτική εικόνα

en: Anchor point of the source image, used when cropping image
el_GR: Σημείο Anchor της πηγαίας εικόνας, χρησιμοποιείται όταν κάνεται περικοπή εικόνας

en: Animation
el_GR: Κίνηση

en: Animation Duration
el_GR: Διάρκεια κίνησης

en: Archive pages
el_GR: Αρχειοθετημένες σελίδες

en: Are you sure you want to delete custom page options of this page?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε τις προσαρμοσμένες επιλογές αυτής της σελίδας;

en: Are you sure you want to import backup? All tables will be truncated before import!
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εισαγάγετε αντίγραφο ασφαλείας; Όλοι οι πίνακες θα περικοπούν πριν από την εισαγωγή!

en: Are you sure you want to import demo content? Whole content of your website will be replaced!
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εισάγετε περιεχόμενο επίδειξης; Όλο το περιεχόμενο της ιστοσελίδας σας θα αντικατασταθή!

en: Are you sure you want to import options from Global Options to this element?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εισαγάγετε τις επιλογές από τις σφαιρικές επιλογές σε αυτό το στοιχείο;

en: Are you sure you want to remove this element?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαιρέσετε αυτό το στοιχείο;

en: Are you sure you want to reset "Theme Options"?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις "Επιλογές θέματος";

en: Are you sure you want to reset all options?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε όλες τις επιλογές;

en: Are you sure you want to reset all settings to defaults?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε όλες τις ρυθμίσεις στις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις;

en: Are you sure you want to reset options from this element to default values?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις επιλογές από αυτό το στοιχείο στις προεπιλεγμένες τιμές;

en: Are you sure you want to reset options from this group to default values?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις επιλογές από αυτό το στοιχείο στις προεπιλεγμένες τιμές?

en: Are you sure?
el_GR: Είστε σίγουρος/η?

en: Ascending
el_GR: Αύξουσα

en: Attachment pages
el_GR: Σελίδες Συνημμένων

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Author Avatar
el_GR: Avatar Συγγραφέα

en: Author Bio
el_GR: Bio Συγγραφέα

en: Author's Blog Default Content
el_GR: Blog του Συγγραφέα προεπιλεγμένο περιεχόμενο

en: Author's Welcome Screen
el_GR: Οθόνη υποδοχής του συγγραφέα

en: Authors
el_GR: Συντάκτες

en: Auto Zoom & Fit Map
el_GR: Αυτόματο Ζουμ & Fit Map

en: Autoplay
el_GR: Αυτόματη αναπαραγωγή

en: Autoplay Pause
el_GR: Παύση αυτόματης αναπαραγωγής

en: Backgroud Color of caption
el_GR: Χρώμα Φόντου της Λεζάντας

en: Backgroud Color of label
el_GR: Χρώμα φόντου της Ετικέτας

en: Background
el_GR: Φόντο

en: Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου

en: Background Height
el_GR: Ύψος Φόντου

en: Background Image
el_GR: Εικόνα Φόντου

en: Background Position
el_GR: Θέση Φόντου

en: Background Slides
el_GR: Φόντο των Slides

en: Background color and opacity of footer bar
el_GR: Χρώμα φόντου και αδιαφάνεια της μπάρας υποσέλιδου

en: Background color and opacity of icons
el_GR: Χρώμα φόντου και διαφάνειας των εικονιδίων

en: Background color and opacity of main menu
el_GR: Χρώμα φόντου κυρίως μενού και διαφάνειας

en: Background color and opacity of site header
el_GR: Χρώμα φόντου και αδιαφάνειας περιοχής κεφαλίδας

en: Background color of advertisement
el_GR: Χρώμα φόντου της διαφήμισης

en: Background image of slide
el_GR: Εικόνα φόντου του slide

en: Background of description boxes
el_GR: Φόντο περιγραφής κουτιών

en: Background of the items
el_GR: Φόντο από τα στοιχεία

en: Bank Transfer
el_GR: Τραπεζικό έμβασμα

en: Basic
el_GR: Βασικό

en: Basic Options
el_GR: Βασικές επιλογές

en: Basic text size in px
el_GR: Μέγεθος Βασικού κειμένου σε px

en: Biographical Info
el_GR: Βιογραφικές πληροφορίες

en: Bold Line
el_GR: Έντονη γραμμή

en: Border
el_GR: Όρια

en: Border Color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος

en: Border color of Google Map
el_GR: Χρώμα περιγράμματος του Google Map

en: Both
el_GR: Και τα δύο

en: Bottom Color
el_GR: Χρώμα Κάτου μέρος

en: Bottom Fullsize
el_GR: Κάτω πλήρες μέγεθος

en: Bottom Left Corner
el_GR: Κάτω αριστερή γωνία

en: Bottom Margin
el_GR: Κάτω περιθώριο

en: Bottom Padding
el_GR: Κάτω Padding

en: Bottom Right
el_GR: Κάτω-Δεξιά

en: Bottom Right Corner
el_GR: Κάτω δεξιά γωνία

en: Bottom space inside element
el_GR: Κάτω διάστημα μέσα στο στοιχείο

en: Bottom-Center
el_GR: Κάτω-Κέντρο

en: Bottom-Left
el_GR: Κάτω-Aριστερά

en: Box
el_GR: Κουτί

en: Box Layout settings
el_GR: Διάταξη ρυθμίσεις πλαισίου

en: Breadcrumbs Text
el_GR: Κείμενο Breadcrumbs

en: Breakpoint when alternative image is displayed
el_GR: Σημείο διακοπής όταν η εναλλακτική εικόνα εμφανίζεται

en: Brightness
el_GR: Φωτεινότητα

en: Brightness level of Google Map
el_GR: Επίπεδο φωτεινότητας του Google Map

en: Brightness level of Google Map objects
el_GR: Επίπεδο φωτεινότητας αντικειμένων στον χάρτη της Google

en: Button Color
el_GR: Χρώμα κουμπιού

en: Button Opacity
el_GR: Κουμπί αδιαφάνειας

en: Button Text
el_GR: Κείμενο κουμπιού

en: Button Text Color
el_GR: Κουμπί χρώμα κειμένου

en: Button Title
el_GR: Τίτλου κουμπιού

en: Button Url
el_GR: Κουμπί Url

en: By enabling this you can override advanced options from Default Layout
el_GR: Με την ενεργοποίηση αυτή μπορείτε να παρακάμψετε τις προηγμένες επιλογές από την προεπιλεγμένη διάταξη

en: CSS Classes (optional)
el_GR: CSS τάξεις (προαιρετικά)

en: CSS styles for Wordpress Login screen
el_GR: CSS στυλ για την οθόνη σύνδεσης Wordpress

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Captcha Label
el_GR: Ετικέτα Captcha

en: Captcha Text
el_GR: Captcha κείμενο

en: Caption Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου Λεζάντας

en: Caption Position
el_GR: Θέση Λεζάντας

en: Caption Size
el_GR: Μέγεθος Λεζάντας

en: Caption Text Color
el_GR: Χρώμα Κειμένου Λεζάντας

en: Caption Top Offset
el_GR: Λεζάντα Πάνω Offset

en: Carousel Fading
el_GR: Ξεθώριασμα Carousel

en: Carousel Rows
el_GR: Σειρές Carousel

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Category Data
el_GR: Δεδομένα Κατηγορίας

en: Category Default Icon
el_GR: Κατηγορία προεπιλεγμένο εικονίδιο

en: Category Default Image
el_GR: Κατηγορία Προεπιλεγμένη Εικόνα

en: Category Default Map Marker
el_GR: Προεπιλογή δείκτη Χάρτη Κατηγορίας

en: Category, Taxonomy, Tag, Author, Date
el_GR: Κατηγορία, Ταξινόμηση, Ετικέτα, Συγγραφέας, Ημερομηνία

en: Center
el_GR: Κέντρο

en: Center Center
el_GR: Κέντρο Κέντρο

en: Center Left
el_GR: Κέντρο Αριστερά

en: Center Right
el_GR: Κέντρο Δεξιά

en: Changes have been made.
el_GR: Οι αλλαγές έχουν γίνει.

en: Checkbox Horizontal
el_GR: Οριζόντιο Checkbox

en: Checkbox Vertical
el_GR: Κάθετο Checkbox

en: Choose an Avatar
el_GR: Επιλέξετε ένα Avatar

en: Choose an image from your computer:
el_GR: Επιλέξτε μια εικόνα από τον υπολογιστή σας:

en: Choose custom background for your author page
el_GR: Επιλέξετε προσαρμοσμένη φόντο για τη σελίδα του συγγραφέα

en: Choose custom html background
el_GR: Επιλέξτε προσαρμοσμένο φόντο μορφή html

en: Choose from Media Library
el_GR: Επιλέξτε από τη βιβλιοθήκη πολυμέσων

en: Choose&hellip;
el_GR: Επιλέξτε &hellip;

en: CityGuide: Account Disabled
el_GR: CityGuide: Ο λογαριασμός έχει απενεργοποιηθεί

en: Class for FontAwesome icon
el_GR: Class για εικονίδιο FontAwesome

en: Class of icon from FontAwesome
el_GR: Class εικονιδίουο από FontAwesome

en: Class of icon from FontAwesome - disable Icon Image
el_GR: Class του εικονιδίου από το FontAwesome - Απενεργοποίηση εικονίδιο εικόνας

en: Class of icon from FontAwesome on dropped submenu
el_GR: Class εικονιδίου από FontAwesome σε αναπτυσόμενο υπομενού

en: Click to add custom description
el_GR: Κάντε κλικ για να προσθέσετε προσαρμοσμένη περιγραφή

en: Clickable Links
el_GR: Clickable συνδέσεις

en: Collapsible Rows
el_GR: Συμπτυσσόμενες γραμμές

en: Collapsible hidden exceeded rows
el_GR: Το κρυφό αναδιπλούμενο υπερβαίνει τις σειρές

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Color Scheme
el_GR: Τόνος χρώματος

en: Color and opacity of page background
el_GR: Χρώμα και διαφάνεια του φόντου σελίδας

en: Color and opacity to make objects darker
el_GR: Χρώμα και διαφάνεια, να κάνουν τα αντικείμενα πιο σκούρα

en: Color and opacity to make objects lighter
el_GR: Χρώμα και διαφάνεια που κάνουν τα αντικείμενα lighter

en: Color displaying current value
el_GR: Χρώμα που εμφανίζει την τρέχουσα τιμή

en: Color is set for header, image is set for page title
el_GR: Χρώμα έχει οριστεί για την κεφαλίδα, εικόνα έχει οριστεί για τον τίτλο της σελίδας

en: Color of active menu item text
el_GR: Χρώμα κείμενου στοιχείου του ενεργού μενού

en: Color of border around advertisement
el_GR: Χρώμα του περιγράμματος γύρω από την διαφήμιση

en: Color of border around image
el_GR: Χρώμα του περιγράμματος γύρω από την εικόνα

en: Color of border around player
el_GR: Χρώμα του περιγράμματος γύρω από τον παίκτη

en: Color of border around slider
el_GR: Χρώμα του border γύρω από το slider

en: Color of border around the thumbnails
el_GR: Χρώμα του border γύρω από τις μικρογραφίες

en: Color of border around video
el_GR: Χρώμα του περιγράμματος γύρω από το βίντεο

en: Color of button in description boxes
el_GR: Χρώμα κουμπιού στα πλαίσια Περιγραφής

en: Color of lines
el_GR: Χρώμα γραμμών

en: Color of links
el_GR: Χρώμα συνδέσμων

en: Color of links with mouse cursor over
el_GR: Χρώμα των συνδέσεων με το δείκτη του ποντικιού πάνω από

en: Color of main text
el_GR: Χρώμα του κυρίος κειμένου

en: Color of menu items text
el_GR: Χρώμα κειμένου στοιχείων μενού

en: Color of menu items text on hover
el_GR: Χρώμα κειμένου στοιχείων μενού με hover

en: Color of plain text
el_GR: Χρώμα απλού κειμένου

en: Color of rule
el_GR: Χρώμα του κανόνα

en: Color of slide displayed with transparent image
el_GR: Χρώμα tou slide που θα εμφανίζεται με τη διαφανή εικόνα

en: Color of text in description boxes
el_GR: Χρώμα του κείμενο σε πλαίσια Περιγραφής

en: Color of text on button in description boxes
el_GR: Χρώμα κειμένου στο κουμπί στα πλαίσια Περιγραφής

en: Color of texts in caption
el_GR: Χρώμα Κειμένων στη Λεζάντα

en: Color of texts in label
el_GR: Χρώμα κειμένων στην ετικέτα

en: Color of this Item
el_GR: Χρώμα αυτού του στοιχείου

en: Color of title in description boxes
el_GR: Χρώμα του τίτλου στα πλαίσια Περιγραφής

en: Color of titles text
el_GR: Χρώμα κειμένου τίτλου

en: Color of widget titles
el_GR: Χρώμα τίτλων widget

en: Colors
el_GR: Χρώματα

en: Colors and Advanced Layout
el_GR: Χρώματα και σύνθετη διάταξη

en: Column
el_GR: Στήλη

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: Columns Layout
el_GR: Διάταξη στηλών

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Comments Count
el_GR: Αρίθμηση σχολίων

en: Comments settings
el_GR: Ρυθμίσεις σχολίων

en: Configuration directive <code>register_globals</code> is enabled. We recommend this to be disabled for security reasons.
el_GR: Διαμόρφωση οδηγία <code>register_globals</code> είναι ενεργοποιημένη. Σας προτείνουμε να το απενεργοποιήσετε για λόγους ασφαλείας.

en: Contact Form Layout
el_GR: Διάταξη Φόρμας Επικοινωνίας

en: Contact Owner Options
el_GR: Επιλογές Επικοινωνίας Ιδιοκτήτη

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Content (Editor)
el_GR: Περιεχόμενο (Editor)

en: Content (Media)
el_GR: Περιεχόμενο (Media)

en: Content Left
el_GR: Περιεχόμενο Αριστερά

en: Content Right
el_GR: Περιεχόμενο Δεξιά

en: Content Size
el_GR: Μέγεθος του περιεχομένου

en: Content could not be imported. Reason(s): %s
el_GR: Το Περιεχόμενο δεν μπόρεσε να εισαχθεί. Λόγο(ους): %s

en: Content from the file "%s" can not be read.
el_GR: Το Περιεχομένου του αρχείο "%s" δεν μπορούν να διαβαστεί.

en: Content of received email. Use Name attribute to get value of input, example: {name}
el_GR: Περιεχόμενο του λαμβανόμενο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Χρήση χαρακτηριστικού Ονόματος για να πάρει την τιμή της εισόδου, παράδειγμα: {name}

en: Content of the backup file is corrupted, can not be uncompressed.
el_GR: Το Περιεχόμενο αντιγράφου ασφαλείας είναι κατεστραμμένο, δεν μπορεί να αποσυμπιεστή.

en: Content of the tab
el_GR: Περιεχόμενο της καρτέλας

en: Content was imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
el_GR: Περιεχόμενο εισήχθη εν μέρει. Δεν μπόρεσαν να εισαχθούν ορισμένα δεδομένα. Εδώ είναι η έκθεση: %s

en: Content was partialy imported. Some errors occured. %s
el_GR: Τα Περιεχόμενα έχουν εισαχθεί μερικός. Παρουσιάστηκαν μερικά σφάλματα. %s

en: Content was successfully imported, yay!
el_GR: Το Περιεχόμενο εισήχθη με επιτυχία, yay!

en: Controls are not allowed to render
el_GR: Διαδικασίες ελέγχου δεν επιτρέπεται να μετασχηματιστούν

en: Count
el_GR: Καταμέτρηση

en: Count of displayed posts
el_GR: Αρίθμηση εμφανιζόμενων άρθρων

en: Count of items listed on page. Enter 0 for all items.
el_GR: Καταμέτρηση των ειδών που περιλαμβάνονται στη σελίδα. Εισαγάγετε 0 για όλα τα στοιχεία.

en: Count of visible posts in Facebook box
el_GR: Καταμέτρηση των ορατών άρθρων στο κουτί του Facebook

en: Creation Date
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Crop From Position
el_GR: Crop από θέση

en: Crop to Square
el_GR: Περικοπή σε Τετράγωνο

en: Currency
el_GR: Νόμισμα

en: Currency code for payments
el_GR: Κωδικός νομίσματος για τις πληρωμές

en: Current Value
el_GR: Τρέχουσα Αξία

en: Custom Background
el_GR: Προσαρμοσμένο φόντο

en: Custom Button
el_GR: Προσαρμοσμένο κουμπί

en: Custom CSS
el_GR: Προσαρμοσμένο CSS

en: Custom CSS for Login Screen
el_GR: Προσαρμοσμένο CSS για την οθόνη σύνδεσης

en: Custom Class
el_GR: Προσαρμοσμένη τάξη

en: Custom Html
el_GR: Προσαρμοσμένος κώδικας HTML

en: Custom JavaScript Code
el_GR: Προσαρμοσμένος JavaScript κώδικας

en: Custom Meta Box
el_GR: Κουτί Προσαρμοσμέων Meta

en: Custom Spaces
el_GR: Προσαρμοσμένος χώρος

en: Custom URL
el_GR: Προσαρμοσμένη διεύθυνση URL

en: Custom Url
el_GR: Προσαρμοσμένη Διεύθυνση Url

en: Custom Width
el_GR: Προσαρμοσμένο πλάτος

en: Custom color of Icons
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα των εικονιδίων

en: Custom color of background
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα του φόντου

en: Custom color of icon bullets
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα εικονιδίων σφαιρών

en: Custom color of links
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα των συνδέσεων

en: Custom color of text
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα του κειμένου

en: Custom color of title
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα τίτλων

en: Custom color of titles
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα τίτλων

en: Custom html for your header.
el_GR: Προσαρμοσμένος κώδικας HTML για την κεφαλίδα σας.

en: Custom max-width of element
el_GR: Προσαρμοσμένο max-πλάτος του στοιχείου

en: Custom text button color
el_GR: Προσαρμοσμένο χρώμα κειμένου στο κουμπί

en: Custom width of form labels
el_GR: Προσαρμοσμένο πλάτος μορφής ετικετών

en: Customize displaying posts
el_GR: Προσαρμόγη εμφάνισης των άρθρων

en: Dark
el_GR: Σκοτεινό

en: Dark theme color for dark elements
el_GR: Σκοτεινό χρώμα θέματος για σκούρα στοιχεία

en: Darker Objects
el_GR: Σκούρα αντικείμενα

en: Dashed
el_GR: Διακεκομμένη

en: Data for Custom Label
el_GR: Δεδομένα για την προσαρμοσμένη ετικέτα

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Date Format
el_GR: Μορφή ημερομηνίας

en: Date From
el_GR: Ημερομηνία Από

en: Date To
el_GR: Ημερομηνία Εώς

en: Decoration
el_GR: Διακόσμηση

en: Decoration Text
el_GR: Διακόσμηση κειμένου

en: Decoration color of featured items
el_GR: Διακόσμητικό χρώμα για προτεινόμενα στοιχεία

en: Decoration color of standard items
el_GR: Διακοσμητικό χρώμα τυποποιημένων στοιχείων

en: Decorative color of elements on website
el_GR: Διακοσμητικό χρώμα των στοιχείων στην ιστοσελίδα

en: Decorative color of player
el_GR: Διακοσμητικό χρώμα του παίκτη

en: Decorative color of some elements and links with mouse cursor over
el_GR: Διακοσμητικό χρώμα από κάποια στοιχεία και τις συνδέσεις τους με το δείκτη του ποντικιού πάνω από

en: Default Featured Image
el_GR: Προεπιλογή Προτεινόμενων Εικόνων

en: Default Header Image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα κεφαλίδας

en: Default Layout
el_GR: Προεπιλεγμένη διάταξη

en: Default Layout <small>Default Layout Options Administration for all pages</small>
el_GR: Προεπιλεγμένη διάταξη <small>Προεπιλεγμένη διάταξη επιλογές διαχείρισης για όλες τις σελίδες</small>

en: Default Template
el_GR: Προεπιλεγμένο πρότυπο

en: Default icon for categories without own icon
el_GR: Προεπιλεγμένο εικονίδιο για τις κατηγορίες χωρίς δικό του εικονίδιο

en: Default icon for locations without own icon
el_GR: Προεπιλεγμένο εικονίδιο για τοποθεσίες χωρίς δικό του εικονίδιο

en: Default image for categories without own header image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα για τις κατηγορίες χωρίς δική του εικόνα κεφαλίδας

en: Default image for items without own featured image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα για στοιχεία χωρίς δική σας Προτεινόμενη Εικόνα

en: Default image for items without own header image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα για στοιχεία χωρίς δική σας Εικόνα Κεφαλίδας

en: Default image for locations without own header image
el_GR: Προεπιλεγμένη εικόνα για τις τοποθεσίες χωρίς δική του εικόνα κεφαλίδας

en: Default language
el_GR: Προεπιλεγμένη Γλώσσα

en: Default marker for categories without own map marker
el_GR: Προεπιλεγμένος δείκτης για κατηγορίες χωρίς δικό σας δείκτη Χάρτης

en: Delete local avatar
el_GR: Διαγραφή τοπικού avatar

en: Depth
el_GR: Βάθος

en: Depth of listed items
el_GR: Βάθος των απαριθμημένων στοιχείων

en: Descending
el_GR: Φθίνουσα

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Description Animation
el_GR: Περιγραφή κίνησης

en: Description Width
el_GR: Πλάτος Περιγραφής

en: Description displayed in infowindow
el_GR: Περιγραφή εμφανίζεται στο infowindow

en: Description of label
el_GR: Περιγραφή της ετικέτας

en: Description text displayed with element
el_GR: Περιγραφή κειμένου που εμφανίζεται με το στοιχείο

en: Description text displayed with page title
el_GR: Περιγραφή κειμένου εμφανίζεται με τον τίτλο της σελίδας

en: Details
el_GR: Λεπτομέρειες

en: Dev mode:
el_GR: Λειτουργία Dev:

en: Developer's IP address
el_GR: Διεύθυνση IP του προγραμματιστή

en: Development mode
el_GR: Λειτουργία ανάπτυξης λογισμικού

en: Diameter of countdown circles
el_GR: Διάμετρος των κύκλων αντίστροφης μέτρησης

en: Dimension
el_GR: Διάσταση

en: Dimension of counters
el_GR: Διάσταση των μετρητών

en: Directory '%s' can not be created.
el_GR: ο Κατάλογος  "%s"  δεν μπορεί να δημιουργηθεί.

en: Disable
el_GR: Απενεργοποιήση

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Disabled Button Title
el_GR: Απενεργοποίηση Τίτλου Κουμπιού

en: Disabled or does not work properly
el_GR: Απενεργοποιημένο η δεν λειτουργεί σωστά

en: Disabled or without UTF-8 support
el_GR: Απενεργοποίηση ή χωρίς UTF-8 υποστήριξη

en: Display
el_GR: Εμφάνιση

en: Display Author Gravatar?
el_GR: Εμφάνιση Gravatar Συγγραφέα;

en: Display Category Title
el_GR: Εμφάνιση Τίτλου Κατηγορίας

en: Display Descriptions
el_GR: Εμφανίζει Περιγραφές

en: Display Facebook box header
el_GR: Εμφάνιση κεφαλίδας Facebook στο πλαίσιο

en: Display Header Resources
el_GR: Προβολή Πόρων Κεφαλίδας

en: Display Portfolio filter
el_GR: Portfolio Εμφάνιση φλιτρου

en: Display Portfolio item description
el_GR: Εμφανίσετε την περιγραφή του στοιχείου του Portfolio

en: Display Post Count?
el_GR: Εμφανίζει τον αριθμό των Άρθρων;

en: Display Posts
el_GR: Εμαφάνιση Άρθρων

en: Display Title of the image in caption
el_GR: Εμφάνιση Τίτλου εικόνας στη λεζάντα

en: Display administratives
el_GR: Προβολή διοικητικών λειτουργιών

en: Display artwork in player
el_GR: Εμφάνιση artwork στον παίκτη

en: Display banner for current page
el_GR: Εμφάνιση banner για την τρέχουσα σελίδα

en: Display border for product image
el_GR: Εμαφάνιση άκρων για την εικόνα του προϊόντος

en: Display breadcrumbs
el_GR: Εμφάνιση breadcrumbs

en: Display button on rule to slide up
el_GR: Εμφάνιση κουμπιού στο κανόνα για να σύρετε προς τα πάνω

en: Display category
el_GR: Εμφανιζόμενη Κατηγορία

en: Display category information on page
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών κατηγορίας στη σελίδα

en: Display current website title in breadcrumbs. Have not any effect on standard Wordpress installation, only on Wordpress Multisite installation.
el_GR: Εμφανίσετε την τρέχουσα ιστοσελίδα στα breadcrumbs. Δεν έχει καμία επίδραση στην τυπική εγκατάσταση Wordpress, μόνο σε πολλές τοποθεσίες εγκατάστασης του Wordpress.

en: Display features descriptions
el_GR: Εμαφάνιση χαρακτηριστικών περιγραφών

en: Display footer widgets area
el_GR: Εμφάνισηξ Υποσέλιδου περιοχής widgets

en: Display full-width or fixed-width layout of website
el_GR: Εμφάνιση πλήρους πλάτους ή σταθερού πλάτους διάταξης της ιστοσελίδας

en: Display item descriptions
el_GR: Εμφανίζει περιγραφές ειδών

en: Display items
el_GR: Εμφάνιση στοιχείων

en: Display items from subcategories when filtering
el_GR: Εμφάνιση στοιχείων από υποκατηγορίες όποτε φιλτράρετε

en: Display landscape
el_GR: Εμφάνιση τοπίων

en: Display landscapes
el_GR: Εμφάνιση τοπίων

en: Display latest posts stream in Facebook box
el_GR: Εμφανίστε τα τελευταία άρθρα στο κουτί του Facebook

en: Display lines between columns
el_GR: Εμφανίζει γραμμές μεταξύ των στηλών

en: Display newest item
el_GR: Προβολή νεότερου στοιχείου

en: Display only "Featured Items"
el_GR: Εμφανίσετε μόνο "Προτεινόμενα στοιχεία"

en: Display or hide borders
el_GR: Εμφανίσετε ή να αποκρύψετε τα όρια

en: Display or hide count of comments
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυψη της αρίθμησης σχολίων

en: Display or hide empty days in table
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυψη κενών ημέρες στον πίνακα

en: Display or hide page share
el_GR: Προβολή ή απόκρυψη διαμοιρασμού σελίδας

en: Display or hide this element on page
el_GR: Εμφάνισή η αποκρύψη στοιχείου στη σελίδα

en: Display poi
el_GR: Εμφάνιση poi

en: Display posts based on their view count.
el_GR: Εμφάνιση άρθρων με βάση την αρίθμηση προβολής.

en: Display posts dates
el_GR: Εμφάνιση ημερομηνίες άρθρων

en: Display profile photos in Facebook box
el_GR: Εμφάνιση φωτογραφίων προφίλ στο κουτί Facebook

en: Display reset button in form
el_GR: Εμφάνιση κομπιού αρχικής ρύθμισης στην φόρμα

en: Display roads
el_GR: Εμφάνιση δρόμων

en: Display social icon also in header
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων Κοινωνικής Διστύωσης και στην κεφαλίδα

en: Display social icons for current page
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων κοινωνικής δυκτίωσης στην τρέχουσα σελίδα

en: Display social icons on website
el_GR: Εμφανίζει τις εικόνες κοινωνική δικτύωσης στην ιστοσελίδα

en: Display submenu for current page
el_GR: Εμφάνιση δευτερεύον μενού τρέχουσας σελίδας

en: Display water
el_GR: Εμφάνιση νερού

en: Double
el_GR: Διπλό

en: Drag&Drop here elements from the right hand side
el_GR: Drag&Drop εδώ στοιχεία από τη δεξιά πλευρά

en: Dummy demo images were sucessfully downloaded
el_GR: OI Εικόνες επίδειξης κατέβηκαν με επιτυχία

en: Duration of animation between slides
el_GR: Διάρκεια των animation μεταξύ των slides

en: Edit Menu Item
el_GR: Επεξεργασία στοιχείου μενού

en: Edit Page
el_GR: Επεξεργασία σελίδας

en: Edit different page&hellip;
el_GR: Επεξεργασία διαφορετικής σελίδας&hellip;

en: Edit element description
el_GR: Επεξεργασία στοιχείου περιγραφής

en: Edit page: %s
el_GR: Επεξεργασία σελίδας: %s

en: Element Background
el_GR: Φόντο στοιχείο

en: Element has transparent background outside sidebars section
el_GR: Το Στοιχείο έχει διαφανές φόντο έξω από τα τμήματα των sidebars

en: Email
el_GR: E-mail

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση Email

en: Email Content
el_GR: Περιεχόμενο μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email Input Label
el_GR: Ετικέτα Πεδίου Email

en: Email Message
el_GR: Μήνυμα Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Email Notification Message
el_GR: Μήνυμα ειδοποίησης Email

en: Email Notification Subject
el_GR: Θέμα ειδοποίησης e-mail

en: Email Notification Time
el_GR: Χρόνος ανακοίνωσης Email

en: Email Subject
el_GR: Θέμα Εmail

en: Email address of recipient
el_GR: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του παραλήπτη

en: Empty Days
el_GR: Κενές ημέρες

en: Empty image (WPThumb) cache
el_GR: Cache κενό εικόνας (WPThumb)

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Enable Email Notification
el_GR: Ενεργοποίηση Ειδοποίησης Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Enable Facebook
el_GR: Ενεργοποίηση του Facebook

en: Enable Google+
el_GR: Ενεργοποίηση του Google +

en: Enable Telephone Numbers
el_GR: Ενεργοποίηση τηλεφωνικών αριθμών

en: Enable Twitter
el_GR: Ενεργοποίηση του Twitter

en: Enable megamenu
el_GR: Ενεργοποίηση megamenu

en: Enable or disable author avatar
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση avatar συγγραφέα

en: Enable or disable author background image
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση εικόνα φόντου συγγραφέα

en: Enable or disable author biography
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση τη βιογραφία του συγγραφέα

en: Enable or disable carousel autoplay feature
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεροποίηση χαρακτηριστικού carousel autoplay

en: Enable or disable carousel fading feature
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε το χαρακτηριστικό εξασθενίσης του carousel

en: Enable or disable carousel feature
el_GR: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε τα χαρακτηριστικά του carousel

en: Enable or disable categories list
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τη λίστα κατηγοριών

en: Enable or disable clustering feature
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τη δυνατότητα clustering

en: Enable or disable geolocation feature
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε το χαρακτηριστικό geolocation

en: Enable or disable item background
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε το στοιχείο φόντου

en: Enable or disable left sidebar to be scrollable
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε την κύλιση του αριστερού sidebar

en: Enable or disable main menu to be scrollable
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή απενεργοποιήσετε το scrollable του κυρίος μενού

en: Enable or disable post author
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε το μετα συντάκτη

en: Enable or disable post counts
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση την αρίθμηση  άρθρων

en: Enable or disable post date
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση Ημερ/νία έκδοσης

en: Enable or disable post excerpt
el_GR: Ενεργοποιήσετε ή  απενεργοποιήσετε το post excerpt

en: Enable or disable post information
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση για τις πληροφορίες άρθρων

en: Enable or disable post visits count
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση τον μετρητή επισκέψεων άρθρων

en: Enable or disable progressive loading of page
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της προοδευτικής φόρτωσης σελίδας

en: Enable or disable social icons
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση τις εικόνες κοινωνικής δυκτίωσης

en: Enable or disable sticky menu on website
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση κολλώδους μενού στην ιστοσελίδα

en: Enable or disable street view feature
el_GR: Ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση το χαρακτηριστικό προβολής δρόμων

en: Enable or disable the autoplay feature
el_GR: Ενεργοποιήστε ή να απενεργοποιήστε τη δυνατότητα αυτόματης αναπαραγωγής

en: Enable or disable vertical icon offset
el_GR: Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση εικονίδιο κάθετου offset

en: Enabled
el_GR: Ενεργό

en: Enabled and works properly
el_GR: Ενεργοποιημένη και λειτουργεί σωστά

en: Ending date for countdown
el_GR: Ημ/νία λήξης για αντίστροφη μέτρηση

en: Error Message
el_GR: Μήνυμα λάθους

en: Escape Form Inputs
el_GR: Έξοδος από τα Form Inputs

en: Escape Special Characters
el_GR: Ειδικοί χαρακτήρες διαφυγής

en: Escaping special characters used in posts
el_GR: Ειδικεί χαρακτήρες εξόδου που χρησιμοποιούνται στα άρθρα

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: Excerpt length
el_GR: Μήκος αποσπάσματος

en: Expiration Limit
el_GR: Όριο Λήξης

en: Expiration in days
el_GR: Λήξη σε ημέρες

en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: Export method '%s' does not exist. Something is wrong.
el_GR: Η μέθοδος εξαγωγής «%s» δεν υπάρχει. Κάτι είναι λάθος.

en: Exporting...
el_GR: Εξαγωγή...

en: Facebook Page URL
el_GR: Facebook σελίδα URL

en: Fade
el_GR: Ξεθώριασμα

en: False
el_GR: Ψευδές

en: Featured
el_GR: Προτεινόμενα

en: Featured Color
el_GR: Προτεινόμενο χρώμα

en: Featured Item
el_GR: ΑΞΙΖΕΙ να δειτε

en: Featured items
el_GR: ΑΞΙΖΕΙ να δειτε

en: Features
el_GR: Χαρακτηριστικά

en: Features Options
el_GR: Eπιλογές Χαρακτηριστικών

en: File
el_GR: Aρχείο

en: File from URL "%s" can not be fetched. Reason: %s
el_GR: Αρχείο από URL "%s" δεν μπορεί να ανακτηθεί. Λόγος: %s

en: File with demo content '%s' doesn't exists.
el_GR: Δεν υπάρχει το αρχείο με το περιεχόμενο της επίδειξης «%s».

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Find
el_GR: Εύρεση

en: Finished Text Screen
el_GR: Τελικό κείμενο οθόνης

en: Font Sizes
el_GR: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: Font icons
el_GR: Γραμματοσειρά εικονιδίων

en: Font size of title in description boxes
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς του τίτλου στα πλαίσια Περιγραφής

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Footer Bar
el_GR: Μπάρα Υποσέλιδου

en: Footer Widget Areas
el_GR: Περιοχές Widget υποσέλιδο

en: Footer Widgets Area
el_GR: Widgets περιοχής Υποσέλιδου

en: Footer menu
el_GR: Υποσέλιδο μενού

en: For security reasons, the extension ".php" cannot be in your file name.
el_GR: Για λόγους ασφαλείας, η επέκταση ".php" δεν μπορεί να είναι στο όνομα του αρχείου.

en: Form input text size in px
el_GR: Μέγεθος κειμένου εισαγωγής στη φόρμα σε px

en: Format of posts dates
el_GR: Μορφή ημερομηνίας άρθρων

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: Friday Menu Link
el_GR: Μενού σύνδεσης Παρασκευής

en: Full Content Width
el_GR: Πλήρης πλάτος περιεχομένου

en: Full Size
el_GR: Πλήρες Μέγεθος

en: Fullwidth Elements
el_GR: Στοιχεία πλήρους πλάτους

en: Fullwidth Size
el_GR: Μέγεθος πλήρους πλάτους

en: Fullwidth or Columnable Elements
el_GR: Στοιχεία Πλήρους πλάτους ή Columnable

en: Function <code>flock()</code> is not supported on this filesystem. AIT Theme requires this to process atomic file operations.
el_GR: Λειτουργία <code>flock()</code> δεν υποστηρίζεται σε αυτό το σύστημα αρχείων. Το AIT θέμα απαιτεί αυτό για την επεξεργασία λειτουργίας ατομικής αρχείων.

en: Function <code>gzcompress()</code> is not enabled. AIT Theme require it for data backuping process.
el_GR: Λειτουργία <code>gzcompress()</code> δεν έχει ενεργοποιηθεί. Το θέμα AIT απαιτεί gzcompress για αυτή την διαδικασία.

en: Function <code>gzuncompress()</code> is not enabled. AIT Theme require it for data backuping process.
el_GR: Λειτουργία <code>gzcompress()</code> δεν έχει ενεργοποιηθεί. Το θέμα AIT απαιτεί gzcompress για αυτή την διαδικασία.

en: Function flock()
el_GR: Λειτουργία flock()

en: Function gzcompress()
el_GR: Λειτουργία gzcompress()

en: Function gzuncompress()
el_GR: Λειτουργία gzcompress()

en: G &#8212; Suitable for all audiences
el_GR: G &#8212; Κατάλληλο για όλα τα ακροατήρια

en: GD and ImageMagick extensions are absent. WordPress requires any of them for image resizing.
el_GR: Επεκτάσεις GD και ImageMagick είναι απόντες. Το WordPress απαιτεί κάποια από αυτές για την αλλαγή μεγέθους εικόνας.

en: GD/ImageMagick extension
el_GR: Επέκταση GD/ImageMagick

en: Gallery
el_GR: Συλλογή φωτογραφιών

en: General
el_GR: Γενικά

en: Geolocation
el_GR: Γεωεντοπισμός

en: Google Analytics Tracking ID in form UA-XXXXX-YY
el_GR: Αναγνωριστικό παρακολούθησης Analytics της Google σε μορφή UA-XXXXX-YY

en: Half Size
el_GR: Μισό μέγεθος

en: Half Size - one per row
el_GR: Μισό μέγεθος - μία ανά γραμμή

en: Header
el_GR: Επικεφαλίδα

en: Header & Page Title Background
el_GR: Κεφαλίδα & Φόντο Σελίδας Τίτλου

en: Header Background
el_GR: Φόντο Κεφαλίδας

en: Header Image
el_GR: Εικόνα κεφαλίδας

en: Header Map
el_GR: Κεφαλίδα χάρτη

en: Header Share
el_GR: Μοιραστείτε τη Κεφαλίδα

en: Header Social Icons
el_GR: Κεφαλίδα Εικόνες Κοινωνικής Δικτύωσης

en: Header Type
el_GR: Τύπος κεφαλίδας

en: Header Widget Areas
el_GR: Περιοχή Widget Κεφαλίδας

en: Header background height in px
el_GR: Ύψος φόντου Κεφαλίδας σε px

en: Header image height
el_GR: Ύψος Εικόνας Κεφαλίδας

en: Header menu
el_GR: Μενού κεφαλίδας

en: Height
el_GR: Ύψος

en: Height of Facebook box
el_GR: Ύψος του κουτιού του Facebook

en: Height of Google Map
el_GR: Ύψος του Google map

en: Height of Portfolio images. For automatic height enter auto or 0.
el_GR: Ύψος εικόνων του Portfolio. Για αυτόματο ύψος εισαγάγετε auto ή 0.

en: Height of images
el_GR: Ύψος των εικόνων

en: Height of player
el_GR: Ύψος του παίκτη

en: Height of title section
el_GR: Ύψος τμήματος του τίτλου

en: Here are no options.
el_GR: Εδώ δεν υπάρχουν επιλογές.

en: Here you can put your own CSS
el_GR: Εδώ μπορείτε να βάλετε το δικό σας CSS

en: Hidden
el_GR: Κρυφο

en: Hide Empty Values
el_GR: Απόκρυψη κενών τιμών

en: Hide GPS
el_GR: Απόκρυψη GPS

en: Hide GPS information
el_GR: Απόκρυψη πληροφοριών GPS

en: Hide empty contact information
el_GR: Απόκρυψη άδειων στοιχείων επικοινωνίας

en: Homepage (blog)
el_GR: Αρχική σελίδα (blog)

en: Horizontal
el_GR: Οριζόντια

en: Horizontal Tabs
el_GR: Οριζόντιες καρτέλες

en: Hover Color of menu items text
el_GR: Hover χρώμα κειμένου αντικειμένων Μένου

en: Hover Image
el_GR: Hover Εικόνα

en: Hue color of Google Map
el_GR: Απόχρωση χρώματος του Google Map

en: Hue color of Google Map Points Of Interest
el_GR: Απόχρωση χρώματος του Google χάρτη για τα σημεία ενδιαφέροντος

en: Hue color of Google Map administrative areas
el_GR: Απόχρωση χρώμα του χάρτη της Google διοικητικές περιοχές

en: Hue color of Google Map landscape
el_GR: Απόχρωση χρώματος τοπίου του χάρτη της Google

en: Hue color of Google Map roads
el_GR: Απόχρωση χρώματος χάρτη δόμου της Google

en: Hue color of Google Map water
el_GR: Απόχρωση χρώματος νερού του χάρτη Google

en: Hybrid Map
el_GR: Υβριδικός Χάρτης

en: ICONV extension
el_GR: Επέκταση ICONV

en: ICONV extension is required and must work properly.
el_GR: ICONV επέκταση είναι απαραίτητη και πρέπει να λειτουργή σωστά.

en: ID number of author, or multiple IDs delimited by comma
el_GR: Αριθμός Αναγνώρισης του συγγραφέα, ή πολλαπλές ταυτότητες, οριοθετημένα με κόμμα

en: Icon
el_GR: Εικονίδιο

en: Icon (Optional)
el_GR: Εικονίδιο (προαιρετικά)

en: Icon Color
el_GR: Χρώμα εικονιδίου

en: Icon Dark
el_GR: Σκοτεινό εικονίδιο

en: Icon Effect
el_GR: Εφφέ Εικονιδίου

en: Icon Font
el_GR: Γραμματοσειρά Εικονιδίου

en: Icon Image
el_GR: Εικόνα του εικονιδίου

en: Icon Light
el_GR: Ανοικτό εικονίδιο

en: Icon Offset
el_GR: Εικονίδιο Offset

en: Icon Size
el_GR: Μέγεθος Εικονιδίου

en: Icon Type
el_GR: Τύπος Εικονιδίου

en: Icon image displayed in menu
el_GR: Εικονίδιο που εμφανίζεται στο μενού

en: If nothing selected redirect to author's blog page
el_GR: Αν τίποτα δεν έχει επιλέγει ανακατεύθυνση στη σελίδα του σελίδα συντάκτη

en: If nothing selected redirect to home page
el_GR: Αν τίποτα δεν επιλέγεται ανακατευθύνει στην αρχική σελίδα

en: If the local avatar is inappropriate for this site, Gravatar will be attempted.
el_GR: Εάν το τοπικό avatar είναι ακατάλληλη για αυτό το site, θα επιχειρηθεί Gravatar.

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Image 16:9
el_GR: Εικόνα 16:9

en: Image 1:1
el_GR: Εικόνα 1:1

en: Image 1:2
el_GR: Εικόνα 1:2

en: Image 2:1
el_GR: Εικόνα 2:1

en: Image 3:4
el_GR: Εικόνα 3:4

en: Image 4:3
el_GR: Εικόνα 4:3

en: Image 9:16
el_GR: Εικόνα 9:16

en: Image Border Color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος εικόνας

en: Image Caption
el_GR: Λεζάντα εικόνας

en: Image Format
el_GR: Τύπος Εικόνας

en: Image Height
el_GR: Ύψος Εικόνας

en: Image Layout
el_GR: Διάταξης Εικόνας

en: Image Offset
el_GR: Offset Εικόνας

en: Image Options
el_GR: Επιλογές εικόνας

en: Image Ratio
el_GR: Αναλογία εικόνας

en: Image Size
el_GR: Μέγεθος εικόνας

en: Image Title
el_GR: Τίτλος εικόνας

en: Image description displayed as caption
el_GR: Περιγραφή της εικόνας που εμφανίζεται ως λεζάντα

en: Image displayed in responsive layout instead of slider
el_GR: Εικόνα που θα εμφανίζεται στη διάταξη responsive αντί του slider

en: Image icons
el_GR: Εικόνα εικόνιδίων

en: Image to display
el_GR: Εικόνα που θα εμφανίζεται

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Import / Export
el_GR: Εισαγωγή / Εξαγωγή

en: Import Demo Content
el_GR: Εισαγωγή Περιεχομένου Επίδειξης

en: Import method '%s' does not exist. Something is wrong.
el_GR: Η μέθοδος εισαγωγής «%s» δεν υπάρχει. Κάτι είναι λάθος.

en: Importing is done. Check out the report.
el_GR: Η εισαγωγή εκτελέστηκε. Ελέγξτε την έκθεση.

en: Importing...
el_GR: Εισαγωγή...

en: Imput url for the Button
el_GR: Εισάγεται url για το Κουμπί

en: In New Row
el_GR: Στη νέα γραμμή

en: In case author hasn't published any posts yet you can create custom content for his empty page. If author already has some post this content will be ignored.
el_GR: Σε περίπτωση συγγραφέας δεν έχει δημοσιεύσει κανένα άρθρο ακόμα μπορείτε να δημιουργήσετε προσαρμοσμένο περιεχόμενο για την κενή σελίδα. Αν ο συγγραφέας έχει ήδη κάποιο άρθρο θα αγνοηθεί αυτό το περιεχόμενο.

en: Include SEO meta data into header
el_GR: Συμπεριλάβετε SEO meta-στοιχεία σε κεφαλίδα

en: Infobox options
el_GR: Επιλογές Infobox

en: Information
el_GR: Πληροφορίες

en: Information Title
el_GR: Τίτλος Πληροφορίας

en: Information about member
el_GR: Πληροφορίες σχετικά με το μέλος

en: Input Text
el_GR: Κείμενο εισόδου

en: Insert Image
el_GR: Εισαγωγή εικόνας

en: Insert shortcode
el_GR: Εισαγωγή shortcode

en: Inserting of the WordPress option "%s" failed.
el_GR: Εισαγωγή επιλογών του WordPress "%s" απέτυχε.

en: Inserting of the theme option "%s" failed.
el_GR: Εισαγωγή επιλογών του θέματος "%s" απέτυχαν.

en: Inside of Image
el_GR: Μέσα από την Εικόνα

en: Inside of Slider
el_GR: Εσωτερικά του Slider

en: Install Required Plugins
el_GR: Εγκαταστήστε τα απαραίτητα Πρόσθετα

en: It is recommended for better performance of your whole site with our theme to have PHP version 5.4 or newer. But it is not mandatory. PHP 5.2 should be ok.
el_GR: Για καλύτερη απόδοση συνιστάται του site σας με το θέμα μας να έχουν την PHP έκδοση 5.4 ή νεότερη. Αλλά δεν είναι υποχρεωτική. PHP 5.2 πρέπει να είναι εντάξει.

en: Item Background
el_GR: Φόντο Αντικειμένων

en: Item Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου του στοιχείου

en: Item Background Image
el_GR: Εικόνα Φόντου Στοιχείου

en: Item Categories
el_GR: Κατηγορίες ειδών

en: Item Category / Location Options
el_GR: Κατηγορία Στοιχείου / Επιλογές Τοποθεσίας

en: Item Color
el_GR: Χρώμα στοιχείου

en: Item Colors
el_GR: Χρώμα στοιχείου

en: Item Detail Options
el_GR: Λεπτομερείς Επιλογές Στοιχείου

en: Item Display
el_GR: Εμφάνιση Στοιχείου

en: Item Locations
el_GR: Τοποθεσία στοιχείου

en: Item Optional Background Color
el_GR: Προεραιτικό Χρώμα Φόντου για το Στοιχείο

en: Item Order
el_GR: Σειρά Στοιχείων

en: Item Submenu
el_GR: Στοιχείο Δευτερεύον μενού

en: Item gallery
el_GR: Gallery στοιχείου

en: Items
el_GR: Στοιχεία

en: Items Background
el_GR: Φόντο Αντικειμένων

en: Items in this package can be featured
el_GR: Αντικείμενα σε αυτό το πακέτο μπορεί να εμφανίζονται

en: JavaScript Code
el_GR: Κώδικας JavaScript

en: Keep Aspect Ratio
el_GR: Κράτησει αναλογίας

en: Keywords
el_GR: Λέξεις κλειδιά

en: Kilometers
el_GR: Χιλιόμετρα

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: Label (Optional)
el_GR: Ετικέτα (προαιρετικά)

en: Label Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου Ετικέτας

en: Label Link Target
el_GR: Προορισμός σύνδεσης ετικέτας

en: Label Position
el_GR: Θέση Ετικέτα

en: Label Text Color
el_GR: Χρώμα κειμένου ετικέτας

en: Label URL
el_GR: Ετικέτα URL

en: Label Width
el_GR: Μήκος ετικέτας

en: Label for Captcha input
el_GR: Ετικέτα για Captcha

en: Label for email input
el_GR: Ετικέτα για το πεδίο email

en: Label for message area
el_GR: Ετικέτα πεδίου περιοχής μυνήματος

en: Label for name input
el_GR: Ετικέτα για πεδίου ονόματος

en: Label for send button
el_GR: Ετικέτα για το κουμπί Αποστολή

en: Label for subject input
el_GR: Ετικέτα πεδίου θέματος

en: Landscape Hue
el_GR: Απόχρωση Τοπίου

en: Large
el_GR: Μεγάλο

en: Large Image
el_GR: Μεγάλη Εικόνα

en: Latest Match Only
el_GR: Τελευταίος αγώνας μόνο

en: Latitude
el_GR: Γεωγρ. πλάτος

en: Layout
el_GR: Διάταξη

en: Layout Type
el_GR: Τύπος διάταξης

en: Layout of the image displayed on the page
el_GR: Διάταξη της εικόνας που εμφανίζεται στη σελίδα

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Left Offset
el_GR: Αριστερό Offset

en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερή πλαϊνή μπάρα

en: Left Sidebar Width
el_GR: Πλάτος Αριστερή πλαϊνής μπάρας

en: Left offset around the image
el_GR: Αριστερό offset γύρο από την εικόνα

en: Light
el_GR: Ανοιχτό

en: Lighter Objects
el_GR: Lighter Αντικείμενα

en: Likebox settings
el_GR: Ρυθμίσεις Likebox

en: Limit:
el_GR: Όριο:

en: Line
el_GR: Γραμμή

en: Line Width
el_GR: Πλάτος Γραμμής

en: Lines
el_GR: Γραμμές

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Link Relationship (XFN)
el_GR: Σχέση Συνδέσμου (XFN)

en: Link Settings
el_GR: Ρυθμίσεις σύνδεσης

en: Link Target
el_GR: Προορισμός σύνδεσης

en: Link To Video
el_GR: Σύνδεση με βίντεο

en: Link To Website
el_GR: Σύνδεσμος για την ιστοσελίδα

en: Link for Logo image displayed on Wordpress Login screen, use valid URL format with http://
el_GR: Λογότυπο που θα εμφανίζεται στην οθόνη σύνδεσης Wordpress, χρήση έγκυρης μορφής URL με http://

en: Link title text
el_GR: Σύνδεση τίτλου κειμένου

en: Link to
el_GR: Σύνδεση με

en: Link to detail
el_GR: Σύνδεση με λεπτομέρεια

en: Link to video used with Video type, use valid URL format with http://
el_GR: Σύνδεση με βίντεο που χρησιμοποιούνται με Βίντεο τύπου, χρήση έγκυρης μορφής URL με http://

en: Link to website used with Website type, use valid URL format with http://
el_GR: Σύνδεση με ιστοσελίδα που χρησιμοποιείται με τον τύπο ιστοσελίδα, χρήση έγκυρης μορφή URL με http://

en: Link, use valid URL format with http://
el_GR: Σύνδεση, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: Link:
el_GR: Σύνδεσμος:

en: Links
el_GR: Σύνδεσμοι

en: Links Color
el_GR: Χρώμα Συνδέσμων

en: Links Hover
el_GR: Συνδέσεις Hover

en: List
el_GR: Λίστα

en: List Layout settings
el_GR: Διάταξη ρυθμίσεις λίστας

en: List Options
el_GR: Λίστα επιλογών

en: Loading...
el_GR: Φορτώνει...

en: Local Avatars Only
el_GR: Τοπικά Avatars Μόνο

en: Local Upload Permissions
el_GR: Τοπικά Δικαιώματα Μεταφόρτωσης

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Location Default Icon
el_GR: Τοποθεσία προεπιλεγμένο εικονίδιο

en: Location Default Image
el_GR: Προεπιλεγμένη Τοποθεσία Εικόνας

en: Locations
el_GR: Τοποθεσίες

en: Login Description
el_GR: Περιγραφή σύνδεσης

en: Login Redirect
el_GR: Ανακατεύθυνση Σύνδεσης

en: Login Screen Logo
el_GR: Λογότυπο οθόνης Login

en: Login Screen Logo Link
el_GR: Σύνδεσμος λογοτύπου οθόνης σύνδεσης

en: Login Screen Logo Tooltip
el_GR: Login οθόνη λογότυπο Tooltip

en: Logo area width
el_GR: Πλάτος περιοχής λογότυπου

en: Logo image displayed on Wordpress Login screen
el_GR: Εικόνα λογότυπο που εμφανίζεται στην οθόνη σύνδεσης Wordpress

en: Logo image for website header
el_GR: Εικόνα λογότυπου για την κεφαλίδα της ιστοσελίδας

en: Logout Description
el_GR: Αποσύνδεση περιγραφή

en: Longitude
el_GR: Γεωγρ. μήκος

en: Look of element background. Color, opacity and background image.
el_GR: Βλέπει του τμήμα του φόντο. Χρώμα, βαθμό αδιαφάνειας και το φόντο της εικόνας.

en: Look of section background. Color, opacity and background image.
el_GR: Βλέπει του τμήμα φόντο. Χρώμα, βαθμό αδιαφάνειας και το φόντο της εικόνας.

en: Main Menu Colors and Backgrounds
el_GR: Χρώμα Κύριος Μενού και υπόβαθρα

en: Main Menu Text
el_GR: Κείμενο Κυρίος Μενού

en: Main Theme Colors and Backgrounds
el_GR: Κύριο θέμα χρώματα και υπόβαθρα

en: Main Website Font
el_GR: Κύρια Γραμματοσειρά Ιστοσελίδας

en: Main color of countdown circles
el_GR: Κύριος χρώμα κύκλων αντίστροφης μέτρησης

en: Main color of counters
el_GR: Κύριος χρώμα μετρητών

en: Main menu
el_GR: Κύριο μενού

en: Main text displayed in service box
el_GR: Κύρια κείμενο που εμφανίζεται στο κουτί υπηρεσίας

en: Main theme color
el_GR: Κύριο θέμα χρώμα

en: Main theme color for colored elements
el_GR: Χρώμα Κυρίος θέματος για χρωματιστά στοιχεία

en: Main theme color for light elements
el_GR: Χρώμα Κυρίος θέματος για ανοιχτόχρωμα στοιχεία

en: Map General Colors
el_GR: Γενικά Χρώματα Χάρτη

en: Map Height
el_GR: Υψος Χάρτη

en: Map Object Colors
el_GR: Χρώματα Αντικείμενου Χάρτη

en: Map Options
el_GR: Επιλογές Χάρτη

en: Map Zoom
el_GR: Ζουμ χάρτη

en: Map's Border
el_GR: Περίγραμμα του χάρτη

en: Map's Brightness
el_GR: Φωτεινότητα του χάρτη

en: Map's Hue
el_GR: Απόχρωση του χάρτη

en: Marker image URL
el_GR: URL εικόνας Σημάδι

en: Markers
el_GR: Δείκτες

en: Maximum Items
el_GR: Μέγιστος αριθμός στοιχείων

en: Maximum items for the current package exceeded
el_GR: Ο Μέγιστος αριθμός στοιχείων για το τρέχον πακέτο έχει υπέρβη

en: Media File
el_GR: Αρχείο πολυμέσων

en: Megamenu settings
el_GR: Ρυθμίσεις Megamenu

en: Memory limit
el_GR: Όριο μνήμης

en: Memory limit is too low. At least <b>%sMB</b> are needed for AIT Theme to work properly.
el_GR: Όριο μνήμη χαμηλή. Τουλάχιστον <b>%sMB</b> απαιτούνται για το AIT θέμα για να λειτουργήσει σωστά.

en: Menu Area Width
el_GR: Πλάτος Περιοχής Μενού

en: Menu Hover Items
el_GR: Hover Στοιχείων Μενού

en: Menu Items
el_GR: Στοιχεία μενού

en: Menu Items Hover
el_GR: Hover στοιχεία μενού

en: Menu Order
el_GR: Διάταξη Μενού

en: Menu Width
el_GR: Πλάτος μενού

en: Menu area width
el_GR: Πλάτος περιοχής Μενού

en: Menu cols
el_GR: Μενού cols

en: Menu text size in px
el_GR: Μέγεθος κειμένου Μενού σε px

en: Message Input Label
el_GR: Ετικέτα Πεδίου Μηνύματος

en: Message displayed when form is sent successfully
el_GR: Μήνυμα εμφανίζεται κατά την αποστολή της φόρμας με επιτυχία

en: Message displayed when form sending failed
el_GR: Μήνυμα εμφανίζεται κατά της αποστολή της φόρμας που απέτυχε

en: Message displayed when validation is not successful
el_GR: Μήνυμα που εμφανίζεται όταν δεν είναι επιτυχής η επικύρωση

en: Miles
el_GR: Μίλια

en: Minimum Width in px (Optional)
el_GR: Ελάχιστο πλάτος σε px (προαιρετικά)

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Monday Menu Link
el_GR: Μενού σύνδεσης Δευτέρας

en: MouseWheel Zoom
el_GR: MouseWheel Ζουμ

en: Move
el_GR: Μετακίνηση

en: Multibyte String extension
el_GR: Επέκταση Multibyte String

en: Multibyte String extension is absent. Some internationalization components may not work properly.
el_GR: H ep;ektash Multibyte string απουσιάζει. Ορισμένα στοιχεία διεθνοποίηση ενδέχεται να μην λειτουργούν σωστά.

en: Multibyte String function overloading
el_GR: υπερφόρτωση leitoyrg;iaw Multibyte string

en: Multibyte String function overloading is enabled. AIT Theme requires this to be disabled. If it is enabled, some string function may not work properly.
el_GR: Λειτουργία υπερφόρτωσης μεταβλητής πολλών byte  είναι ενεργοποιημένη. Το Θέμα ΑΙΤ απαιτεί να είναι απενεργοποιημένη. Αν είναι ενεργοποιημένη, κάποια λειτουργία της μεταβλητής μπορεί να μην λειτουργεί σωστά.

en: Name
el_GR: Ονομασία

en: Name Input Label
el_GR: Όνομα ετικέτας Πεδίου

en: Name of input, used for email content
el_GR: Όνομα του input, που χρησιμοποιείται για το κείμενο του ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Name of widget area displayed in Widgets options
el_GR: Όνομα του widget χώρου εμφανίζονται στις επιλογές Widgets

en: Navigation
el_GR: Πλοήγηση

en: Navigation Label
el_GR: Ετικέτα πλοήγησης

en: Navigation Position
el_GR: Θέση Πλοήγησης

en: Next Match Only
el_GR: Επόμενος αγώνας μόνο

en: No
el_GR: 'Οχι

en: No Items Defined
el_GR: Δεν έχουν οριστή στοιχεία

en: No Label
el_GR: Χωρίς ετικέτα

en: No items found
el_GR: Δεν βρέθηκαν στοιχεία

en: No items. Add some items to "%s"
el_GR: Κανένα στοιχείο. Προσθέστε κάποια στοιχεία για το "%s"

en: No local avatar is set. Set up your avatar at Gravatar.com.
el_GR: Δεν έχει οριστεί τοπικό avatar. Ρυθμίστε το avatar μέσω Gravatar.com.

en: No tabs
el_GR: Όχι Καρτέλες

en: None
el_GR: Καθόλου

en: Normal Map
el_GR: Κανονικός χάρτης

en: Normal pages
el_GR: Κανονικές σελίδες

en: Not Installed
el_GR: Μη εγκατεστημένο

en: Not tested
el_GR: Δεν έχει δοκιμάστεί

en: Note
el_GR: Σημείωση

en: Number of Items
el_GR: Αριθμός στοιχείων

en: Number of Posts
el_GR: Αριθμός άρθρων

en: Number of authors in one row
el_GR: Αριθμός των συγγραφέων σε μία γραμμή

en: Number of authors listed on page
el_GR: Αριθμός των συγγραφέων που θα παρατίθονται στη σελίδα

en: Number of days before account expires
el_GR: Αριθμός ημερών πριν από τη λήξη λογαριασμού

en: Number of items in one row
el_GR: Αριθμό των στοιχείων σε μια σειρά

en: Number of items listed on one page
el_GR: Αριθμός των ειδών που περιλαμβάνονται σε μία σελίδα

en: Number of items listed on page
el_GR: Αριθμός των ειδών που απαριθμούνται στη σελίδα

en: Number of items per row
el_GR: Αριθμό των στοιχείων ανά γραμμή

en: Number of posts
el_GR: Αριθμός άρθρων

en: Number of rows for description text
el_GR: Αριθμός γραμμών για το κείμενο της περιγραφής

en: Number of rows in carousel
el_GR: Αριθμός γραμμών carousel

en: Number of visible items
el_GR: Αριθμός των ορατών στοιχείων

en: Off
el_GR: Κλειστό

en: Offset of Portfolio images
el_GR: Offset εικόνων του Portfolio

en: Offset of partner's logo
el_GR: Offset λογότυπου συνεργάτη

en: On
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: One Column
el_GR: Μία στήλη

en: Opacity of button in description boxes
el_GR: Αδιαφάνεια κουμπιού στα πλαίσια Περιγραφή

en: Open In New Window
el_GR: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Open in Current Window
el_GR: Άνοιγμα στο τρέχον παράθυρο

en: Open in New Window
el_GR: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Open in new window?
el_GR: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο?

en: Open in popup
el_GR: Άνοιγμα σε popup

en: Open link in a new window/tab
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου σε ένα νέο παράθυρο/tab

en: Open links in new window
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο παράθυρο

en: Open links in new window or tab
el_GR: Άνοιγμα συνδέσεων σε νέο παράθυρο ή καρτέλα

en: Open/Collapse All Items
el_GR: Άνοιγμα/Σύμπτυξη όλων των στοιχείων

en: Opened Tab
el_GR: Καρτέλα Άνοιξε

en: Opening Hours
el_GR: Ώρες λειτουργίας

en: Optional Class
el_GR: Προαιρετική Class

en: Order
el_GR: Σειρά

en: Order By
el_GR: Ταξινόμιση ως

en: Order:
el_GR: Σειρά:

en: Original: %s
el_GR: Πρωτότυπο: %s

en: Outside of Image
el_GR: Έξω από την εικόνα

en: Outside of Slider
el_GR: Έξω από το Slider

en: PCRE extension
el_GR: Επέκταση PCRE

en: PCRE extension is required and must support UTF-8.
el_GR: Η επέκταση PCRE είναι απαραίτητη και πρέπει να υποστηρίζη UTF-8.

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
el_GR: PG &#8212; Πιθανώς προσβλητικό, συνήθως για ακροατήρια 13 και άνω

en: PHP Version
el_GR: Έκδοση PHP

en: PHP is not allowed to write to "wp-content/uploads" directory
el_GR: PHP δεν επιτρέπει να γράψετε στον "wp-content/uploads" κατάλογο

en: PHP tokenizer is required.
el_GR: PHP tokenizer είναι απαραίτητο.

en: POI Hue
el_GR: Απόχρωση POI

en: Package Types
el_GR: Τύποι Πακέτου

en: Package expiration limit in days (0 for unlimited). Used for free and single paypal payments.
el_GR: Όριο λήξης πακέτο σε ημέρες (0 για απεριόριστο). Χρησιμοποιούνται για δωρεάν και ενιαίες πληρωμές paypal.

en: Package price (0 for free)
el_GR: Τιμή Πακέτου (0 για δωρεάν)

en: Packages
el_GR: Πακέτα

en: Page Background
el_GR: Φόντο σελίδας

en: Page Builder
el_GR: Κατασκευαστής Σελίδων

en: Page Title Background
el_GR: Φόντο Σελίδας Τίτλου

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Pages Parameters
el_GR: Παράμετροι Σελίδων

en: Payment Gates
el_GR: Πύλες πληρωμής

en: Payment type
el_GR: Τρόπος πληρωμής

en: Payments
el_GR: Πληρωμές

en: Percentage width of area
el_GR: Ποσοστό πλάτους της περιοχής

en: Place Title to Caption
el_GR: Θέση τίτλου στη λεζάντα

en: Place for your custom Javascript codes
el_GR: Θέση προσαρμοσμένων κωδικών Javascript

en: Placeholder
el_GR: Κράτηση θέσης

en: Player Colors and Layout
el_GR: Χρώματα Παίκτη και Διάταξη

en: Please enter title of the page
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε τον τίτλος της σελίδας

en: Please fix the issues listed below and try again. You can go back to your <a href="%s" class="button button-primary" target="_blank">WordPress themes administration &raquo;</a>
el_GR: Παρακαλούμε να διορθώσετε τα ζητήματα που αναφέρονται παρακάτω και προσπαθήστε ξανά. Μπορείτε να πάτε πίσω <a href="%s" class="button button-primary" target="_blank"> WordPress θέματα &raquo;</a>

en: Please select backup file
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε το αρχείο αντιγράφου ασφαλείας

en: Please upload a valid image file for the avatar.
el_GR: Παρακαλώ Ανεβάστε ένα έγκυρο αρχείο εικόνας για το avatar.

en: Portfolio Layout
el_GR: Portfolio Διάταξη

en: Position
el_GR: Θέση

en: Position of Description
el_GR: Θέση της περιγραφής

en: Position of background image in slide
el_GR: Θέση της εικόνας φόντου στο slide

en: Position of member in the company, community, etc
el_GR: Θέση του μέλους στην εταιρεία, Κοινότητα, κλπ

en: Position of the image caption
el_GR: Θέση της λεζάντα στην εικόνα

en: Possibility click on posts links
el_GR: Δυνατότητα κλικ στους συνδέσμους των άρθρων

en: Post <a href='%s'>#%d</a> was updated and awaiting your moderation.
el_GR: Η δημοσίευση <a href='%s'>#%d</a> ενημερώθηκε και περιμένει τον έλεγχό σας.

en: Post Background
el_GR: Φόντο άρθρου

en: Post Gallery
el_GR: Gallery άρθρου

en: Post Geolocation
el_GR: Geolocation άρθρου

en: Post Markers
el_GR: Δείκτες Άρθρων

en: Post count
el_GR: Πλήθος αναρτήσεων

en: Post ready for review
el_GR: Η δημοσίευση είναι έτοιμη για αναθεώρηση

en: Posts
el_GR: Άρθρα

en: Posts Count
el_GR: Αρίθμηση  Άρθρων

en: Posts Parameters
el_GR: Παράμετροι Άρθρων

en: Price
el_GR: Τιμή

en: Progressive Page Loading
el_GR: Προοδευτική φόρτωση σελίδας

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
el_GR: R &#8212; Προορίζεται για ενήλικες άνω των 17

en: Radio Horizontal
el_GR: Radio οριζόντια

en: Radio Vertical
el_GR: Radio Κάθετα

en: Radius Help
el_GR: Radius βοήθεια

en: Radius units
el_GR: Radius μονάδες

en: Random
el_GR: Τυχαία

en: Rating
el_GR: Βαθμολογία

en: Rating was approved
el_GR: Η βαθμολογία εγκρίθηκε

en: Read/Write permissions for wp-content/uploads folder
el_GR: Δικαιώματα ανάγνωσης/εγγραφής για το φάκελο wp-content/uploads

en: Reflection extension
el_GR: Επέκταση αντανάκλασης

en: Reflection extension is required.
el_GR: Απαιτείται η επέκταση αντανάκλασης.

en: Register Description
el_GR: Περιγραφή Εγγραφής

en: Register or login users form
el_GR: Εγγραφή ή σύνδεση φόρμα χρήστων

en: Registered
el_GR: Εγγεγραμμένοι

en: Registration Redirect
el_GR: Ανακατεύθυνση Εγγραφής

en: Remote file have incorrect size
el_GR: Το Απομακρυσμένο αρχείο έχει εσφαλμένο μέγεθος

en: Remote server did not respond
el_GR: Απομακρυσμένος διακομιστής δεν αποκρίθηκε

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
el_GR: Απομακρυσμένος διακομιστής επέστρεψε σφάλμα %1$d %2$s

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove All Items
el_GR: Καταργήση όλων των στοιχείων

en: Renew Account
el_GR: Ανανέωση του λογαριασμού

en: Repeat
el_GR: Επανάληψη

en: Required
el_GR: Απαιτείτε

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Reset All Options
el_GR: Επαναφορά όλων των επιλογών

en: Reset Button
el_GR: Κουμπί "Επαναφοράς"

en: Reset Theme Options
el_GR: Επαναφορά επιλογών θέματος

en: Reset to Defaults
el_GR: Επαναφορά προεπιλογών

en: Resetting&hellip;
el_GR: Eπαναφορά&hellip;

en: Responsive Resolution
el_GR: Responsive Ανάλυση

en: Revolution Slider Alias
el_GR: Ψευδώμυμο Revolution Slider

en: Revolution Slider plugin is not active
el_GR: Το πρόσθετο του Revolution Slider δεν είναι ενεργό

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Right Offset
el_GR: Δεξιό Offset

en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά πλαϊνή μπάρα

en: Right Sidebar Width
el_GR: Πλάτος Δεξιάς πλαϊνής μπάρας

en: Right and left offset of description boxes
el_GR: Δεξιά και αριστερά offset πλαίσια Περιγραφής

en: Right offset around the image
el_GR: Δεξιό offset γύρο από την εικόνα

en: Roads Hue
el_GR: Απόχρωση Δρόμων

en: Rotate
el_GR: Περιστροφή

en: Rounded
el_GR: Στρογγυλεμένες

en: SPL extension
el_GR: Επέκταση SPL

en: SPL extension is required.
el_GR: Απαιτείται επέκταση SPL.

en: Satellite Map
el_GR: Δορυφορικός Χάρτης

en: Saturation
el_GR: Κορεσμός

en: Saturation level of Google Map
el_GR: Επίπεδο κορεσμού του Google Map

en: Saturation level of Google Map objects
el_GR: Επίπεδο κορεσμού των αντικειμένων στον χάρτη της Google

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Saturday Menu Link
el_GR: Μενού σύνδεσης Σάββατου

en: Save Options
el_GR: Επιλογές αποθήκευσης

en: Save and Open in Page Builder
el_GR: Αποθήκευση και άνοιγμα στη Κατασκευή Σελίδων

en: Scroll
el_GR: Κύλιση

en: Scroll Left Sidebar
el_GR: Κύλιση Αριστερού Sidebar

en: Scroll Main Menu
el_GR: Scroll Κυρίος Μενού

en: Search Form
el_GR: Φόρμα αναζήτησης

en: Search Sentence
el_GR: Φράση αναζήτησης

en: Search page
el_GR: Σελίδα αναζήτησης

en: Select
el_GR: Επολογή

en: Select Background Image for: %s
el_GR: Επιλέξτε την εικόνα φόντου για: %s

en: Select Image
el_GR: Επιλέξτε εικόνα

en: Select Image for: %s
el_GR: Επιλέξτε την εικόνα για: %s

en: Select a page from which to import options
el_GR: Επιλέξτε σελίδα από όπου μπορείτε να εισαγάγετε τις επιλογές

en: Select alignment of title and description
el_GR: Επιλογή στοίχισης τίτλου και περιγραφής

en: Select alignment of widgets in widget area
el_GR: Επιλέξτε ευθυγράμμιση των widgets στην περιοχή widget

en: Select authors listed on page
el_GR: Επιλέξτε τους συγγραφείς που θα παρατίθονται στη σελίδα

en: Select category displayed on page
el_GR: Επιλέξτε την κατηγορία που θα εμφανίζεται στη σελίδα

en: Select color scheme of Facebook box
el_GR: Επιλέξτε το χρώμα σχεδίου το κουτί του Facebook

en: Select display style for submenu of items
el_GR: Επιλέξτε το στυλ εμφάνισης για τα υπομενού των στοιχείων

en: Select format for image of member
el_GR: Επιλέξτε μορφή της εικόνας για το μέλος

en: Select format for images
el_GR: Επιλέξτε τη μορφή των εικόνων

en: Select format for images in carousel
el_GR: Επιλέξτε μορφή εικόνων carousel

en: Select format of images
el_GR: Επιλέξτε τη μορφή των εικόνων

en: Select format of video
el_GR: Επιλέξτε μορφή βίντεο

en: Select how to show the content of Portfolio item
el_GR: Επιλέξτε πώς να εμφανίσετε το περιεχόμενο του στοιχείου του Portfolio

en: Select icon style
el_GR: Επιλέξτε το στυλ του εικονιδίου

en: Select if the field is required
el_GR: Επιλέξτε εάν το πεδίο απαιτείται

en: Select image used as Favicon
el_GR: Επιλέξτε την εικόνα που θα χρησιμοποιηθεί ως Favicon

en: Select layout style
el_GR: Επιλέξτε το στυλ διάταξης

en: Select layout type of displayed authors
el_GR: Επιλέξτε τύπο διάταξης, που θα εμφανίζονται οι συγγραφείς

en: Select layout type of displayed items
el_GR: Επιλέξτε τύπο διάταξης των εμφανιζόμενων στοιχείων

en: Select location displayed on page
el_GR: Επιλέξτε την θέση που εμφανίζεται στη σελίδα

en: Select member displayed on page
el_GR: Επιλέξτε το μέλος που εμφανίζεται στη σελίδα

en: Select order of authors listed on page
el_GR: Επιλέξτε σειρά των συγγραφέων που θα παρατίθονται στη σελίδα

en: Select order of items listed on page
el_GR: Επιλογή διάταξης των ειδών που παρατίθονται στη σελίδα

en: Select position of description box
el_GR: Επιλέξτε τη θέση του πλαισίου περιγραφή

en: Select position of slider navigation
el_GR: Επιλέξτε την θέση πλοήγησης του Slider

en: Select sidebar displayed on the left side of page
el_GR: Επιλέξτε την πλαϊνή μπάρα που θα εμφανίζεται στην αριστερή πλευρά της σελίδας

en: Select sidebar displayed on the right side of page
el_GR: Επιλέξτε την πλαϊνή μπάρα που θα εμφανίζεται στη δεξιά πλευρά της σελίδας

en: Select size of Google Map
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος του Google Map

en: Select size of input
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος των πεδίων

en: Select size of player
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος του player

en: Select size of rule
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος του κανόνα

en: Select size of slider
el_GR: Επιλέξτε το μέγεθος του slider

en: Select slider displayed on page
el_GR: Επιλέξτε το slider που εμφανίζεται στη σελίδα

en: Select text alignment in description box
el_GR: Επιλέξτε Στοίχιση του κειμένου στο πλαίσιο Περιγραφής

en: Select type of Facebook box
el_GR: Επιλέξτε τύπο κουτιού Facebook

en: Select type of Google Map
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο του Google Map

en: Select type of Search Form
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο της φόρμας αναζήτησης

en: Select type of animation for description
el_GR: Επιλέξτε το είδος της κίνησης για την περιγραφή

en: Select type of counter
el_GR: Επιλέξτε τύπο μετρητή

en: Select type of display actual match
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο εμφάνισης πραγματικού αγώνα

en: Select type of display for the element
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο εμφάνισης για το στοιχείο

en: Select type of input
el_GR: Επιλέξτε τύπο εισαγωγής

en: Select type of item
el_GR: Επιλέξτε Είδος αντικειμένου

en: Select type of items
el_GR: Επιλέξτε είδος αντικειμένου

en: Select type of rule
el_GR: Επιλέξτε τύπο του κανόνα

en: Select type of slider animation
el_GR: Επιλέξτε το είδος της κίνησης του slider

en: Select type of slider navigation
el_GR: Επιλέξτε το είδος πλοήγησης του slider

en: Select type of toggles
el_GR: Επιλέξτε τύπο των toggles

en: Select type of website header
el_GR: Επιλέξτε τύπο κεφαλίδας για την ιστοσελίδα

en: Select typography style
el_GR: Επιλέξτε στυλ τυπογραφίας

en: Select units for radius
el_GR: Επιλέξτε μονάδες για radius

en: Select video source
el_GR: Επιλέξτε την πηγή του Βίντεο

en: Select widget area to display
el_GR: Επιλέξτε περιοχή widget για εμφάνιση

en: Send Button Label
el_GR: Ετικέτα Κουμπιού Αποστολής

en: Separator
el_GR: Διαχωριστής

en: Separator used between links in breadcrumbs
el_GR: Διαχωριστικό που θα χρησιμοποιείται μεταξύ των συνδέσμων του breadcrumbs

en: Server Error Message
el_GR: Μήνυμα Σφάλματος Διακομιστή

en: Set as avatar
el_GR: Ορισμός ως avatar

en: Set custom label on the image
el_GR: Ορισμός προσαρμοσμένης ετικέτας στην εικόνα

en: Set size of radius for clustering
el_GR: Ορισμός μεγέθους ακτίνας ομαδοποίησης

en: Settings Administration for the special page type
el_GR: Ρυθμίσεις Διαχείρισης για την ειδικού τύπου σελίδας

en: Settings Administration for this standard page only
el_GR: Ρυθμίσεις Διαχείρισης  για την πρότυπη σελίδα μόνο

en: Shadowed
el_GR: Σκιασμένο

en: Share
el_GR: Μοιραστείτε το

en: Short description of slide
el_GR: Σύντομη περιγραφή του slide

en: Show Faces
el_GR: Εμαφάνιση προσώπων

en: Show Header
el_GR: Εμφάνιση κεφαλίδας

en: Show Stream
el_GR: Εμφάνιση Stream

en: Show description floated over portfolio gallery
el_GR: Εμφάνιση περιγραφής που επιπλέει πάνω από portfolio gallery

en: Show icon title
el_GR: Εμφάνιση τίτλου εικονιδίων

en: Show only featured items of the selected category
el_GR: Εμφανίζονται μόνο τα προτηνόμενα στοιχεία της επιλεγμένης κατηγορίας

en: Show or hide lines between items
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυψη των γραμμών μεταξύ των στοιχείων

en: Show or hide title
el_GR: Εμφάνιση ή απόκρυψη τίτλου

en: Show read more
el_GR: Προβολή Διαβάστε περισσότερα

en: Show thumbnails
el_GR: Εμφάνιση μικρογραφιών

en: Show view count?
el_GR: Εμφάνιση αριθμού προβολών;

en: Sidebars
el_GR: Πλαϊνές μπάρες

en: Sidebars & Widget Areas
el_GR: Πλαϊνές μπάρες & Widget περιοχές

en: Sidebars <strong>%s</strong> here
el_GR: Πλαϊνές μπάρες <strong>%s</strong> εδώ

en: Simple Line
el_GR: Απλή γραμμή

en: Single - WooCommerce Product
el_GR: Μονό - WooCommerce Προϊόν

en: Single post
el_GR: Μονό άρθρο

en: Site Header
el_GR: Κεφαλίδα του site

en: Site Header Background
el_GR: Φόντο κεφαλίδας του ιστότοπού

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Size of H1 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H1 σε px

en: Size of H2 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H2 σε px

en: Size of H3 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H3 σε px

en: Size of H4 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H4 σε px

en: Size of H5 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H5 σε px

en: Size of H6 titles in px
el_GR: Μέγεθος τίτλων H6 σε px

en: Size of decoration texts, buttons and other texts in px
el_GR: Μέγεθος των διακοσμητικών κειμένων, τα κουμπιά και κείμενα σε px

en: Size of features icons
el_GR: Χαρακτηριστικά μεγέθους εικονιδίων

en: Size of the label
el_GR: Μέγεθος της ετικέτας

en: Slide Duration
el_GR: Διάρκεια του Slide

en: Slide Horizontal
el_GR: Σύρατε οριζόντια

en: Slide Up Button
el_GR: Σύρετε προς τα πάνω το κουμπί

en: Slider Descriptions Layout
el_GR: Περιγραφές Διάταξη Slider

en: Slider Layout
el_GR: Διάταξη Slider

en: Slider displays navigation arrows, title and description only if page is blank (without any other content and elements).
el_GR: Το Slider εμφανίζει πλοήγηση με βέλη, τίτλος και περιγραφή μόνο εάν η σελίδα είναι κενή (χωρίς οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο και στοιχεία).

en: Slides
el_GR: Διαφάνειες

en: Small
el_GR: Μικρό

en: Small Admin Menu Icon (16x16)
el_GR: Μικρό μενού Admin εικονίδιο (16 x 16)

en: Small Text
el_GR: Μικρό κείμενο

en: Small text size in px
el_GR: Μέγεθος Μικρού κειμένου σε px

en: Social Icons
el_GR: Εικόνες Κοινωνικής Δικτύωσης

en: Social Icons Type
el_GR: Τύπος Εικονιδίων Κοινωνικής Δυκτίωσης

en: Social icon image
el_GR: Εικόνα εικονιδίου Κοινωνικής δυκτίωσης

en: Social icon link
el_GR: Σύνδεσμος Εικονιδίου Κοινωνικής Δυκτίωσης

en: Social icon link, use valid URL format with http://
el_GR: Σύνδεση Εικονίδιο Κοινωνική Δικτύωσης, χρήση έγκυρης μορφής URL με http://

en: Social icon title
el_GR: Τίτλος εικονιδίου κοινωνικής δικτύωσης

en: Something is wrong with export form
el_GR: Κάτι είναι λάθος στη μορφή εξαγωγής

en: Something is wrong with import form
el_GR: Κάτι είναι λάθος στη μορφή εισαγωγής

en: Sorry, your server configuration does not match all requirements for this AIT Theme. <em>Your previous theme was reactivated.</em>
el_GR: Συγγνώμη, ρύθμιση παραμέτρων του διακομιστή σας δεν ταιριάζει με όλες τις απαιτήσεις για αυτό το θέμα ΑΙΤ. <em>Το προηγούμενο θέμα επανενεργοποιήθηκε.</em>

en: Sortable elements
el_GR: Ταξινομήσιμα στοιχεία

en: Sorting Options
el_GR: Επιλογές ταξινόμησης

en: Space above element
el_GR: Χώρος επάνω από το στοιχείο

en: Space above rule
el_GR: Χώρος επάνω από τον κανόνα

en: Space below element
el_GR: Διάστημα κάτω από το στοιχείο

en: Space below rule
el_GR: Διάστημα κάτω από τον κανόνα

en: Spaces around Element
el_GR: Χώροι γύρω από το στοιχείο

en: Special Page Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Ειδικής σελίδας

en: Special Page Title
el_GR: Ειδικός Τίτλος Σελίδας

en: Special pages
el_GR: Ειδικές σελίδες

en: Standard Color
el_GR: Τυποποιημένο χρώμα

en: Standard Text
el_GR: Προκαθορισμένο κείμενο

en: Starting date for countdown
el_GR: Ημερομηνία έναρξης για την αντίστροφη μέτρηση

en: Sticked unsortable elements
el_GR: Sticked unsortable στοιχεία

en: Sticky Menu
el_GR: Κολλώδης μενού

en: Street View
el_GR: Προβολή Δρόμων

en: Streetview
el_GR: StreetView

en: Subcategory Filter
el_GR: Φίλτρο Υποκατηγορίας

en: Subject Input Label
el_GR: Ετικέτα πεδίου Θέματος

en: Subject of received email
el_GR: Θέμα του λαμβανόμενο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Submenu Icon Font
el_GR: Γραμματοσειρά Εικονιδίου Υπομενού

en: Submenu Position
el_GR: Υπομενού θέση

en: Submenu Text
el_GR: Κείμενο υπομενού

en: Submenu text size in px
el_GR: Μέγεθος κειμένου υπομενού σε px

en: Subtitle
el_GR: Υπότιτλος

en: Success Message
el_GR: Μήνυμα επιτυχίας

en: Successfully downloaded and saved file from URL "%s"
el_GR: Με επιτυχία κατέβηκε και αποθηκεύτηκε το αρχείο από το URL "%s"

en: Successfully reset. This page will reload&hellip;
el_GR: Επιτυχημένη επαναφορά. Αυτή η σελίδα θα ανανεωθεί &hellip;

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: Sunday Menu Link
el_GR: Μενού σύνδεσης Κυριακής

en: System font
el_GR: Γραμματοσειρά συστήματος

en: Target of the link
el_GR: Στόχος του Συνδέσμου

en: Telephone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Terms and Conditions acceptation required
el_GR: Αποδοχή όρων και προϋποθέσεων που απαιτούνται

en: Terms and Conditions label
el_GR: Ετικέτα Όροι και προϋποθέσεις

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Text Alignment
el_GR: Στοίχιση κειμένου

en: Text Area
el_GR: Περιοχή κειμένου

en: Text Area Width
el_GR: Πλάτος Περιοχής Κειμένου

en: Text Color
el_GR: Χρώμα κειμένου

en: Text Rows
el_GR: Γραμμές κειμένου

en: Text displayed after end date
el_GR: Κείμενο που θα εμφανίζεται μετά την ημερομηνία λήξης

en: Text displayed as description with counter
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται ως περιγραφή με τον μετρητή

en: Text displayed as label for input. To hide label leave this input empty.
el_GR: Κείμενο εμφανίζεται ως ετικέτα για τα input. Για να το κρύψεται αφίστε αυτή την ετικέτα άδεια.

en: Text displayed as label of counter
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται ως ετικέτα του μετρητή

en: Text displayed as placeholder while input is empty
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται ως placeholder, ενώ το πεδίο είναι άδειο

en: Text displayed before breadcrumbs
el_GR: Κείμενο που θα εμφανίζεται πριν από το breadcrumbs

en: Text displayed beside Captcha input
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται δίπλα από την είσοδο Captcha

en: Text displayed in description box
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στο πλαίσιο Περιγραφή

en: Text displayed in email sent via contact form
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στο email που στέλνεται μέσω φόρμας επικοινωνίας

en: Text displayed in footer bar text area
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στη μπάρα του υποσέλιδου περιοχή κειμένου

en: Text displayed in footer of Wordpress Admin screen
el_GR: Κείμενο που θα εμφανίζεται στο υποσέλιδο του Wordpress Admin

en: Text displayed in input for text input types. For types with more values use semi-colon delimiter. Example: select value 1;select value 2;select value 3
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στο πεδιο εισαγωγείς για τα πεδία εισαγωγής κειμένου. Για πεδία με περισσότερες τιμές, χρησιμοποιήστε ερωτηματικό. Παράδειγμα: Επιλέξτε την αξία 1; επιλέξτε τιμή 2; επιλέξτε τιμή 3

en: Text displayed in the Button
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται στο κουμπί

en: Text displayed with main title of service box
el_GR: Κείμενο που εμφανίζεται με τον κύριο τίτλο στο κουτί υπηρεσίας

en: Text for "Home"
el_GR: Κείμενο για το "Home"

en: Text for "Read more" link
el_GR: Κείμενο για το σύνδεσμο "Διαβάστε περισσότερα"

en: Text for button displayed in description box
el_GR: Κείμενο για το κουμπί που εμφανίζεται στο πλαίσιο Περιγραφή

en: Text for home link in breadcrumbs
el_GR: Κείμενο για την αρχική σύνδεση στο breadcrumbs

en: Text for own identification of slide
el_GR: Κείμενο για τη δική αναγνώριση του slide

en: Text visible as note below table
el_GR: Κείμενο που είναι ορατό ως σημείωση κάτω από τον πίνακα

en: Textarea
el_GR: Περιοχή κειμένου

en: The amount of time (in sec) between each auto transition
el_GR: Το χρονικό διάστημα (σε δευτερόλεπτα) μεταξύ κάθε αυτόματης μετάβασης

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
el_GR: Η περιγραφή θα εμφανιστεί στο μενού αν το υποστηρίζει το τρέχον θέμα.

en: The time while one slide is displayed
el_GR: O χρόνοw όπου ένα slide θα εμφανίζεται

en: Theme &rarr; Banner
el_GR: Θέμα &rarr; Banner

en: Theme &rarr; Blog Authors
el_GR: Θέμα &rarr; Blog συγγραφείς

en: Theme &rarr; Entry Views
el_GR: Θέμα &rarr; καταχώρηση εμφανίσεις

en: Theme &rarr; Items
el_GR: Θέμα &rarr; στοιχεία

en: Theme &rarr; Login
el_GR: Θέμα &rarr; Σύνδεση

en: Theme &rarr; Newest Item
el_GR: Θέμα &rarr; Νεότερο Στοιχείο

en: Theme &rarr; Posts
el_GR: Θέμα &rarr; Άρθρα

en: Theme &rarr; Social Icons
el_GR: Θέμα &rarr; εικόνες κοινωνικής δυκτίωσης

en: Theme &rarr; Submenu
el_GR: Θέμα &rarr; Υπομενού

en: Theme Admin
el_GR: Διαχειριστής Θέματος

en: Theme Color
el_GR: Χρώμα θέματος

en: Theme Color Colorful
el_GR: Χρώμα Θέματος Πολύχρωμο

en: Theme Color Dark
el_GR: Χρώμα Θέματος Σκούρο

en: Theme Color Light
el_GR: Χρώμα Θέματος Ανοιχτόχρωμο

en: Theme Default
el_GR: Προεπιλεγμένο θέμα

en: Theme Default Font
el_GR: Προεπιλεγμένη Γραμματοσειρά Θέματος

en: Theme Options
el_GR: Επιλογές θέματος

en: Theme rule
el_GR: Κανόνας Θέματος

en: There are no payments defined, please add payments first
el_GR: Δεν έχει οριστή καμία πληρωμή, παρακαλώ προσθέστε πρώτα κάποια πληρωμη

en: There was an error during importing. Check out the report.
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εισαγωγή. Ελέγξτε έξω την έκθεση.

en: There was an error uploading the avatar:
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά το φόρτωμα το avatar:

en: Thickness
el_GR: Πάχος

en: Thickness of counters
el_GR: Πάχος των μετρητών

en: This AIT Theme requires WordPress 3.7 or newer.
el_GR: Αυτό το θέμα AIT απαιτεί WordPress 3.7 ή νεότερη.

en: This content will be shown as welcome screen for logged author with no posts
el_GR: Αυτό το περιεχόμενο θα εμφανιστεί ως οθόνη υποδοχής για συνδεδεμένος συγγραφέας με κανένα άρθρο

en: This content will be shown for visitors of author blog with no posts
el_GR: Αυτό το περιεχόμενο θα εμφανιστεί για τους επισκέπτες του blog του συγγραφέα όταν δεν υπάρχουν άρθρα

en: Thumbnail Border
el_GR: Border Μικρογραφίας

en: Thumbnail height
el_GR: Υψος μικρογραφίας

en: Thumbnail position
el_GR: Θέση μικρογραφίας

en: Thumbnail width
el_GR: Πλάτος μικρογραφίας

en: Thumbnails
el_GR: Μικρογραφίες

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Thursday Menu Link
el_GR: Μενού σύνδεσης Πέμπτης

en: Time
el_GR: Ώρα

en: Time visibility of advertisement in seconds
el_GR: Ώρα προβολής της διαφήμισης σε δευτερόλεπτα

en: Tiny Text
el_GR: Μικροσκοπικό κείμενο

en: Tiny text size in px
el_GR: Μικροσκοπικό κείμενο μέγεθος σε px

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Title Attribute
el_GR: Xαρακτηριστικό τίτλο

en: Title Color
el_GR: Χρώμα τίτλου

en: Title Section Options
el_GR: Επιλογές Τμήματος Τίτλου

en: Title Size
el_GR: Μέγεθος Τίτλου

en: Title Style
el_GR: Στυλ τίτλου

en: Title Website Font
el_GR: Γραμματοσειρά Τίτλου ιστοσελίδας

en: Title displayed in Wordpress menu
el_GR: Τίτλος που εμφανίζεται στο μενού του Wordpress

en: Title displayed in description box
el_GR: Τίτλος που εμφανίζεται στο πλαίσιο Περιγραφή

en: Title displayed in infowindow
el_GR: Τίτλος που εμφανίζεται στο infowindow

en: Title displayed on contact button
el_GR: Τίτλος που εμφανίζεται στο κουμπί επαφής

en: Title displayed on disabled contact button
el_GR: Τίτλος που εμφανίζεται όταν είναι απενεργοποιημένο το κουμπί επικοινωνίας

en: Title for the tab
el_GR: Τίτλος για την καρτέλα

en: Title of label
el_GR: Τίτλος της ετικέτας

en: Title of the image displayed as ALT text
el_GR: Τίτλος της εικόνας που εμφανίζεται ως κείμενο ALT

en: Title text displayed with element
el_GR: Τίτλος κείμενου που εμφανίζεται με το στοιχείο

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: Titles
el_GR: Τίτλοι

en: Titles Color
el_GR: Χρώμα τίτλων

en: Tools Width
el_GR: Πλάτος εργαλείων

en: Tooltip text for logo image displayed on Wordpress Login screen
el_GR: Κείμενο Tooltip για εικ;oνα λογότυπου που θα εμφανίζεται στην οθόνη σύνδεσης του Wordpress

en: Top Color
el_GR: Χρώμα Άνου μέρους

en: Top Fullsize
el_GR: Πάνω πλήρες μέγεθος

en: Top Left Corner
el_GR: Πάνω αριστερή γωνία

en: Top Margin
el_GR: Επάνω περιθώριο

en: Top Padding
el_GR: Πάνω Padding

en: Top Rated
el_GR: Κορυφαία βαθμολογία

en: Top Right
el_GR: Πάνω Δεξιά

en: Top Right Corner
el_GR: Επάνω δεξιά γωνία

en: Top and bottom offset of description boxes
el_GR: Πάνω και κάτω offset πλαίσιων περιγραφής

en: Top margin of caption placed outside
el_GR: Επάνω περιθώριο λεζάντας έχει τοποθετηθεί έξω από

en: Top menu
el_GR: Επάνω μενού

en: Top space inside element
el_GR: Πάνω διάστημα μέσα στο στοιχείο

en: Top-Center
el_GR: Πάνω-Κέντρο

en: Top-Left
el_GR: Πάνω-αριστερά

en: Transparent Background
el_GR: Διαφανές φόντο

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Tuesday Menu Link
el_GR: Μενού Σύνδεσης Τρίτης

en: Turn on/off characters escaping of form inputs
el_GR: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση χαρακτήρων διαφυγή από τα form inputs

en: Turn on/off development mode
el_GR: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση λειτουργίας "προγραμματισμού"

en: Turn on/off megamenu
el_GR: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση megamenu

en: Twitter API Data
el_GR: Twitter API δεδομένα

en: Twitter username (account)
el_GR: Twitter όνομα χρήστη (λογαριασμός)

en: Two Columns
el_GR: Δύο στήλες

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Typography
el_GR: Τυπογραφία

en: URL of "Read more" link, use valid URL format with http://
el_GR: URL  "Διαβάστε περισσότερα" σύνδεσμος, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: URL of Facebook page displayed in box, use valid URL format with http://
el_GR: Το URL της σελίδας Facebook που εμφανίζεται στο πλαίσιο, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: URL of image displayed in service box
el_GR: URL της εικόνας που εμφανίζεται στο κουτί υπηρεσίας

en: URL of image displayed in service box on hover event
el_GR: URL της εικόνας που εμφανίζεται στο κουτί υπηρεσίας, για την περίπτωση hover

en: URL of image displayed in slide, use valid URL format with http://
el_GR: URL της εικόνας που εμφανίζεται στη διαφάνεια, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: URL of link displayed in infowindow, use valid URL format with http://
el_GR: Διεύθυνση URL του Συνδέσμου που εμφανίζεται στο infowindow, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: URL of link for image in slide, use valid URL format with http://
el_GR: Διεύθυνση URL του Συνδέσμου για την εικόνα διαφάνειας, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: URL of link on the image, use valid URL format with http://
el_GR: Διεύθυνση URL του συνδέσμου στην εικόνα, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: URL of link on the label, use valid URL format with http://
el_GR: Διεύθυνση URL του συνδέσμου στην ετικέτα, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: URL of page to be redirected, use valid URL format with http://
el_GR: Διεύθυνση URL της σελίδας αναπροσδιορισμού, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: URL of song used in player, use valid URL format with http://
el_GR: URL του τραγουδιού που χρησιμοποιούνται στο player, χρησιμοποιήστε έγκυρη μορφή URL με http://

en: URL of video displayed on page, use valid URL format with http://
el_GR: URL του βίντεο που εμφανίζεται στη σελίδα, χρησιμοποιήστε την έγκυρη μορφή URL με http://

en: Unlimited
el_GR: Απεριόριστο

en: Upgrade Account
el_GR: Αναβάθμιση λογαριασμού

en: Upload Avatar
el_GR: Φορτώστε Avatar

en: Url (Optional)
el_GR: Url (προαιρετικό)

en: Use
el_GR: Χρήση

en: Use Captcha feature
el_GR: Χρήση Captcha

en: Use Label
el_GR: Χρήση ετικέτα

en: Use autoplay on page load
el_GR: Χρήση της αυτόματης αναπαραγωγής στη σελίδα φόρτωσης

en: Use nofollow attribute in web link for SEO purposes
el_GR: Χρησιμοποιήστε το χαρακτηριστικό nofollow στο web link για σκοπούς SEO

en: Use settings specific for special pages (author, post, category, archive). Title field above will be ignored.
el_GR: Χρησιμοποιήστε συγκεκριμένες ρυθμίσεις για τις ειδικές σελίδες (συγγραφέας, άρθρο, κατηγορία, αρχείο). Παραπάνω πεδίο "Τίτλος" θα παραβλεφθούν.

en: Use settings specific for special pages (author, single post, category, archive). Category option will be ignored.
el_GR: Χρησιμοποιήστε συγκεκριμένες ρυθμίσεις για τις ειδικές σελίδες (συγγραφέας, ενιαίο άρθρο, κατηγορία, αρχείο). Επιλογή Κατηγορίας θα παραβλεφθή.

en: User %s with ID #%d (%s) is requesting account renew via Bank Transfer
el_GR: Ο χρήστης %s με ID #%d (%s) αιτείται την ανανέωση του λογαριασμού του μέσω Τραπεζικού Εμβάσματος

en: User %s with ID #%d (%s) is requesting account upgrade to (%s) via Bank Transfer
el_GR: Ο χρήστης %s με ID #%d (%s) αιτείται την αναβάθμιση του λογαριασμού του σε (%s) μέσω Τραπεζικού Εμβάσματος

en: Username
el_GR: Όνομα χρήστη

en: Validation Error Message
el_GR: Επικύρωση Μηνύματος Σφάλματος

en: Value
el_GR: Aξία

en: Value displayed by counter (number from 0 to 100 for type Gauge and Line)
el_GR: Τιμή που θα εμφανίζεται από το μετρητή (αριθμός από το 0 έως 100 για τύπο μετρητή και η γραμμή)

en: Vertical
el_GR: Κάθετα

en: Vertical Tabs
el_GR: Κατακόρυφες καρτέλες

en: Video
el_GR: Βίντεο

en: Video Format
el_GR: Μορφή Βίντεο

en: View Page
el_GR: Προβολή σελίδας

en: View author archive
el_GR: Δείτε το άρχείο του Συγγραφέα

en: View page: %s
el_GR: Σελίδα "προβολή": %s

en: Visible
el_GR: Ορατό

en: Visitor's Welcome Screen
el_GR: Καλώς ήρθατε οθόνη του επισκέπτη

en: Visits
el_GR: Επισκέψεις

en: Warning Message
el_GR: Προειδοποιητικό μήνυμα

en: Water Hue
el_GR: Απόχρωση Νερού

en: We highly recommend to <a href="%s" class="button button-primary">reactivate your previous theme</a> until all of the listed issues are resolved. <a href="%s" class="button button-secondary">Continue</a> only if you know what you are doing.</p>
el_GR: Σας συνιστούμε ιδιαίτερα να <a href="%s" class="button button-primary"> επανενεργοποιήσει το προηγούμενο θέμα σας</a> έως ότου επιλύοθούν όλα τα ζητήματα που απαριθμούνται. <a href="%s" class="button button-secondary"> Συνεχίστε</a> μόνο αν ξέρετε τι κάνετε.</p>

en: Web
el_GR: Ιστός

en: Website
el_GR: Ιστιοσελίδα

en: Website Background
el_GR: Φόντο Ιστοσελίδας

en: Website Logo
el_GR: Λογότυπο ιστοχώρου

en: Website Title
el_GR: Τίτλος ιστοχώρου

en: Website Width
el_GR: πλάτος Ιστοσελίδας

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Wednesday Menu Link
el_GR: Μενού Σύνδεσης Τετάρτης

en: Where to link the image?
el_GR: Πού να συνδεθεί η εικόνα;

en: Widget Area
el_GR: Περιοχή widget

en: Widget area
el_GR: Περιοχή widget

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: Width of countdown circles
el_GR: Πλάτος αντίστροφης μέτρησης κύκλων

en: Width of description box
el_GR: Πλάτος του πλαισίου περιγραφής

en: Width of description box for all slides
el_GR: Πλάτος του πλαισίου περιγραφής για όλες τις διαφάνειες

en: Width of image
el_GR: Πλάτος της εικόνας

en: Width of left sidebar
el_GR: Πλάτος της αριστεράς πλαϊνής μπάρας

en: Width of player
el_GR: Πλάτος του player

en: Width of right sidebar
el_GR: Πλάτος της δεξιάς πλαϊνής μπάρας

en: Width of the Caption
el_GR: Πλάτος της Λεζάντας

en: Width of the website layout
el_GR: Πλάτος διάταξης ιστοσελίδας

en: WordPress settings (sidebars, widgets, etc..) could not be imported. Reason(s): %s
el_GR: Δεν μπόρεσαν να εισαχθούν ρυθμίσεις WordPress (πλαϊνές μπάρες, widgets, κλπ.). Λόγο(ους): %s

en: WordPress settings (sidebars, widgets, etc..) were successfully imported, yay!
el_GR: WordPress ρυθμίσεις (πλαϊνές μπάρες, widgets, κλπ..) εισήχθησαν με επιτυχία, yay!

en: WordPress settings were imported partialy. Some data could not be imported. Here is the report: %s
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις του θέματος είχουν εισαχθεί εν μέρει. Δεν μπόρεσαν να εισαχθούν ορισμένα δεδομένα. Εδώ είναι η έκθεση: %s

en: WordPress version
el_GR: Έκδοση WordPress

en: Write description for page
el_GR: Γράψτε την περιγραφή για την σελίδα

en: Write keywords for page
el_GR: Γράψτε λέξεις-κλειδιά για την σελίδα

en: Write sentence represented the search form
el_GR: Γράψτε πρόταση εκπροσώπησης στην φόρμα αναζήτησης

en: Write title for page
el_GR: Γράψετε τίτλο για τη σελίδα

en: Write your custom class for own element identification
el_GR: Γράψτε το προσαρμοσμένο class για το δικό σας στοιχείο αναγνώρισης

en: Write your custom class for own page identification
el_GR: Γράψτε το δικό σας προσαρμοσμένο class για αναγνώριση της δικής σελίδας

en: X &#8212; Even more mature than above
el_GR: X &#8212; Ακόμη πιο ώριμη πάνω από

en: X Coordinate
el_GR: Συντεταγμένη Χ

en: Y Coordinate
el_GR: Συντεταγμένη Y

en: Yes
el_GR: Nαί

en: You are about to create custom options for page:
    {pageTitle}.
    Is this ok?
el_GR: Δημιουργία προσαρμοσμένων επιλογών για αυτή τη σελίδα:
    {pageTitle}.
    Is Έντάξει;

en: You can only enable or disable these elements
el_GR: Μπορείτε μόνο να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε αυτά τα στοιχεία

en: You do not have media management permissions. To change your local avatar, contact the blog administrator.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα διαχείρισης των πολυμέσων. Για να αλλάξετε το τοπικό avatar σας, επικοινωνήστε με το διαχειριστή του ιστολογίου.

en: You do not have permission to edit this user.
el_GR: Δεν έχετε δικαιώματα επεξεργασίας αυτού του χρήστη.

en: You just got a file download dialog or ribbon.
el_GR: Μόλις πήρετε ένα παράθυρο διαλόγου Λήψης αρχείου ή κορδέλας.

en: You selected option '{option}' but file was '{filename}'. We corrected this for you :)
el_GR: Έχετε κάνει την επιλογή «{option}» αλλά το όνομα του αρχείου ήταν «{filename}». Το διορθώνουμε εμείς για εσάς :)

en: Your custom CSS
el_GR: Το Προσαρμοσμένο σας CSS

en: Your file download failed. Please try again.
el_GR: Η λήψη του αρχείου σας απέτυχε. Παρακαλώ ξαναπροσπαθήστε.

en: Your server configuration does not fully match all requirements for this AIT Theme.
el_GR: Οι ρυθμίσεις παραμέτρων του διακομιστή σας δεν ταιριάζουν πλήρως όλες τις απαιτήσεις για αυτό το θέμα ΑΙΤ.

en: Zero point for X and Y coordinates of label position
el_GR: Μηδέν σημείο για το X και Y συντεταγμένες για τη θέσης της ετικέτας

en: Zero size file downloaded
el_GR: Η λήψη του αρχείου έχει μηδένικο μέγεθος

en: Zoom
el_GR: Μεγένθυση

en: Zoom level of Google Map
el_GR: Επίπεδο ζουμ του Google Map

en: bottom center
el_GR: κάτω κέντρο

en: bottom left
el_GR: Κάτω αριστερά

en: bottom right
el_GR: Κάτω δεξιά

en: center center
el_GR: κέντρο κέντρο

en: center left
el_GR: κέντρο αριστερά

en: center right
el_GR: κέντρο δεξιά

[ctx: default title for cloned form item]
en: Input
el_GR: Εισαγωγή

en: end
el_GR: Τέλος

[ctx: export]
en: All
el_GR: Όλα

[ctx: export]
en: All theme settings
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις του θέματος

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress Content, theme settings and WordPress settings
el_GR: Εξάγει όλο περιεχόμενο WordPress, ρυθμίσεις θέματος και ρυθμίσεις WordPress

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress content, theme settings and some WordPress settings
el_GR: Εξάγει όλο περιεχόμενο WordPress, ρυθμίσεις θέματος και κάποιες ρυθμίσεις WordPress

[ctx: export]
en: Exports all the WordPress content. All your posts, pages, comments, custom fields, taxonomies, navigation menus and custom post types.
el_GR: Εξάγει όλα τα περιεχόμενα του WordPress. Όλα σας τα άρθρα, σελίδες, σχόλια, προσαρμοσμένα πεδία, ταξινομήσεις, μενού πλοήγησης και προσαρμοσμένους τύπους άρθρων.

[ctx: export]
en: Exports all the theme settings (Theme Options, Default Layout and Page Builder)
el_GR: Εξάγει όλες τις ρυθμίσεις του θέματος (επιλογές θέματος, προεπιλεγμένη διάταξη και κατασκευή σελίδας)

[ctx: export]
en: Exports some WordPress settings (menu settings, sidebars, widgets)
el_GR: Εξάγει ορισμένες ρυθμίσεις του WordPress (μενού ρυθμίσεις, πλαϊνές μπάρες, widgets)

[ctx: export]
en: WordPress Content
el_GR: WordPress περιεχόμενο

[ctx: export]
en: WordPress settings
el_GR: Ρυθμίσεις WordPress

[ctx: export action button label]
en: Export
el_GR: Εξαγωγή

en: fixed
el_GR: σταθερό

en: flexible images
el_GR: ευέλικτες εικόνες

en: home
el_GR: Αρχική

[ctx: import]
en: All
el_GR: Όλα

[ctx: import]
en: All theme settings
el_GR: Όλες οι ρυθμίσεις του θέματος

[ctx: import]
en: Import Attachments?
el_GR: Εισαγωγή συνημμένων;

[ctx: import]
en: WordPress Content
el_GR: WordPress περιεχόμενο

[ctx: import]
en: WordPress settings
el_GR: Ρυθμίσεις WordPress

[ctx: import action button label]
en: Import
el_GR: Εισαγωγή

[ctx: import action button label]
en: Import Demo Content
el_GR: Εισαγωγή Περιεχομένου Επίδειξης

[ctx: job position]
en: Position
el_GR: Θέση

[ctx: mark for form input]
en: Required
el_GR: Απαιτείτε

[ctx: name of element]
en: Advertisements
el_GR: Διαφημίσεις

[ctx: name of element]
en: Authors
el_GR: Συντάκτες

[ctx: name of element]
en: Background Slider
el_GR: Φόντο Slider

[ctx: name of element]
en: Columns
el_GR: Στήλες

[ctx: name of element]
en: Comments
el_GR: Σχόλια

[ctx: name of element]
en: Contact Form
el_GR: Φόρμα επικοινωνίας

[ctx: name of element]
en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

[ctx: name of element]
en: Countdown
el_GR: Αντίστροφη μέτρηση

[ctx: name of element]
en: Counters
el_GR: Μετρητές

[ctx: name of element]
en: Events
el_GR: Εκδηλώσεις

[ctx: name of element]
en: Events With Map
el_GR: Εκδηλώσεις με χάρτη

[ctx: name of element]
en: FAQ
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις

[ctx: name of element]
en: Facilities
el_GR: Eγκαταστάσεις

[ctx: name of element]
en: Google Map
el_GR: Χάρτες Google

[ctx: name of element]
en: Header Map
el_GR: Κεφαλίδα χάρτη

[ctx: name of element]
en: Horizontal Rule
el_GR: Οριζόντιος κανόνας

[ctx: name of element]
en: Image
el_GR: Εικόνα

[ctx: name of element]
en: Items
el_GR: Στοιχεία

[ctx: name of element]
en: Items Info
el_GR: Πληροφορίες Στοιχείων

[ctx: name of element]
en: Job Offers
el_GR: Προσφορά εργασίας

[ctx: name of element]
en: Lists
el_GR: Λίστες

[ctx: name of element]
en: Matches
el_GR: Αγώνες

[ctx: name of element]
en: Member
el_GR: Μέλος

[ctx: name of element]
en: Members
el_GR: Μέλη

[ctx: name of element]
en: Opening Hours
el_GR: Ώρες λειτουργίας

[ctx: name of element]
en: Page Title
el_GR: Τίτλος σελίδας

[ctx: name of element]
en: Partners
el_GR: Συνεργάτες

[ctx: name of element]
en: Portfolio
el_GR: Χαρτοφυλάκιο

[ctx: name of element]
en: Posts
el_GR: Άρθρα

[ctx: name of element]
en: Price Table
el_GR: Πίνακας Τιμών

[ctx: name of element]
en: Products
el_GR: Προϊόντα

[ctx: name of element]
en: Search Form
el_GR: Φόρμα αναζήτησης

[ctx: name of element]
en: Services
el_GR: Υπηρεσίες

[ctx: name of element]
en: Sitemap
el_GR: Χάρτης ιστοσελίδας

[ctx: name of element]
en: Taxonomy List
el_GR: Λίστα Taxonomy

[ctx: name of element]
en: Testimonials
el_GR: Μαρτυρίες

[ctx: name of element]
en: Text
el_GR: Κείμενο

[ctx: name of element]
en: Toggles
el_GR: Διακόπτες

[ctx: name of element]
en: Video
el_GR: Βίντεο

[ctx: name of element]
en: Widget Area
el_GR: Περιοχή widget

en: no change - icons
el_GR: καμιά αλλαγή - εικονίδια

en: no-repeat
el_GR: χωρίς επανάληψη

[ctx: options]
en: Delete
el_GR: Διαγραφή

[ctx: page]
en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

[ctx: page]
en: New
el_GR: Νέα

[ctx: page]
en: View
el_GR: Προβολή

en: repeat
el_GR: Επανάληψη

en: repeat-x
el_GR: Επανάληψη-x

en: repeat-y
el_GR: Επανάληψη-y

en: scroll
el_GR: κύλιση

en: settings were saved successfully
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν επιτυχώς

[ctx: sidebar]
en: None
el_GR: Καθόλου

en: start
el_GR: έναρξη

en: sub item
el_GR: υπο-στοιχείο

en: there was an error during saving
el_GR: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα κατά την αποθήκευση

en: top center
el_GR: Πάνω κέντρο

en: top left
el_GR: πάνω αριστερά

en: top right
el_GR: πάνω δεξιά
